تعویض سنسورهای ماشین لباسشویی ال جی

5/5 - (9 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

با پیشرفت علم و تکنولوژی، کم کم لوازم‌ خانگی‌ پیشرفته وارد بازار شدند. نمونه بارز آنها که تقریباً در تمامی خانه‌ ها مشاهده می ‌شود ماشین لباسشویی است. امروزه همه برای شستن هر‌نوع پارچه مانند لباس، پرده، لحاف و حتی جامدادی و کفش ‌ها از ماشین لباسشویی استفاده می‌ کنند.

در این ماشین لباسشویی‌ ها قطعاتی به نام سنسور وجود دارد که وظایف گوناگونی دارند. سنسورها به‌طور کلی قطعات الکترونیکی ‌ای هستند که اطلاعات و کمیت‌ های مختلف را از محیط اطراف گرفته و آنها را به اطلاعات قابل ‌فهمی برای انسان ‌ها و یا دستگاه‌ ها تبدیل می‌ کنند. در ادامه‌ این مقاله قصد داریم به نحوه‌ تعویض سنسورهای ماشین لباسشویی ال جی بپردازیم. لازم به ذکر است که اگر سنسور ماشین لباسشویی شما خراب شود قابل تعمیر نیست و نیاز به تعویض دارد.

تعویض سنسور ماشین لباسشویی کار بسیار تخصصی ‌ای می ‌باشد و نیاز به دانش فنی و تخصص کافی در این زمینه و همچنین داشتن ابزار مناسب و تخصصی دارد. به همین دلیل به شما توصیه می ‌کنیم که هنگام خراب شدن سنسورهای ماشین لباسشویی ‌تان دست به تعویض آن نزنید و با یک متخصص در مجموعه صفاهان سرویس در اصفهان تماس بگیرید.

سنسورهای ماشین لباسشویی ال جی

گفتیم که در ماشین لباسشویی هم همانند خیلی از وسایل دیگر سنسورهای مختلفی به کار رفته. به‌طور کلی این سنسورهای ماشین لباسشویی ال جی چند نوع هستند:

  • سنسور دمای آب
  • سنسور نشتی آب
  • تنظیم میزان آب
  • سنسور تشخیص میزان کثیفی
  • سنسور تعادل بار

سنسور دمای آب ماشین لباسشویی ال جی

سنسور دمای آب ماشین لباسشویی ال جی

وظیفه این سنسور تنظیم دمای آب ماشین لباسشویی ال جی است. به این صورت که دمای آب داخل ماشین را طبق میزانی که کاربر مشخص نموده تنظیم می ‌کند. اجازه نمی ‌دهد که دمای آب بالاتر یا پایین ‌تر از میزان تنظیم شده توسط کاربر باشد. در ماشین لباسشویی ‌های جدید دمای آب بر روی صفحه نمایش دستگاه قابل نمایش است. با استفاده از آن کاربر می‌ تواند از دمای آب درون ماشین اطلاع پیدا کند.

تشخیص خرابی سنسور دمای ماشین لباسشویی ال جی

اگر دمای آب ماشین مطابق میزانی که تنظیم کرده‌ اید نیست و یا آب گرم نمی ‌شود، حاکی از این است که سنسور دمای ماشین لباسشویی ال جی شما خراب شده و نیاز به تعویض دارد.

سنسور نشتی آب ماشین لباسشویی ال جی

همانطور که از اسم این سنسور مشخص است، وظیفه‌ی آن تشخیص نشتی آب ماشین لباسشویی است. به این صورت که اگر ماشین دچار نشتی شود، فعال می ‌گردد و به کاربر این مشکل را اطلاع می ‌دهد. اگر میزان آب درون ماشین لباسشویی از یک حد مشخص شده بالاتر برود، این سنسور به کار افتاده و به کاربر خطر نشتی را اعلام می ‌کند.

تشخیص خرابی سنسور نشتی آب ماشین لباسشویی ال جی

هنگامی که ماشین لباسشویی بدون هیچ اخطار و اطلاعی به کاربر دچار نشتی بشود، حاکی از این است که سنسور نشتی آب به درستی کار نمی ‌کند و احتیاج به تعویض دارد.

سنسور تنظیم میزان آب ماشین لباسشویی ال جی

این حسگر (سنسور) آب ورودی به ماشین لباسشویی را اندازه ‌گیری کرده و از پُر‌شدن بیش از اندازه آب که در نهایت منجر به سر‌ریز شدن آن می‌ شود، جلوگیری می ‌نماید. کارکرد این سنسور به این صورت است که هنگامی که فشار به حد تعیین شده برسد، این سنسور پیغامی را به بخش کنترل دستگاه ارسال می‌ کند. سپس دریچه ورودی آب توسط شیر برقی مسدود می‌ شود.

تشخیص خرابی سنسور تنظیم میزان آب ماشین لباسشویی ال جی

اگر هنگام کار کردن ماشین آب شروع به سر‌ریز شدن بکند نشانه این است که سنسور خراب شده و شما باید نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

سنسور کثیفی ماشین لباسشویی ال جی

سنسور کثیفی ماشین لباسشویی ال جی

این حسگر یکی از جدیدترین حسگرهای ماشین لباسشویی است که وظیفه‌ آن تشخیص میزان کثیفی لباس ‌ها می ‌باشد. این سنسور از دو بخش فرستنده و گیرنده نوری که هردوی آنها روی برد درون مخزن است قرار گرفته اند تشکیل شده است.

هنگام روشن شدن ماشین، مقداری از آب درون مخزن قرار می ‌گیرد و سپس فرستنده، سیگنال مادون قرمز را به طرف گیرنده ارسال می ‌کند. در این حین دستگاه نیز با اندازه‌ گیری میزان سرعت عبور مادون قرمز از آب، میزان کثیفی لباس ‌ها را مشخص می ‌کند به این صورت که هر چقدر آب کثیف تر باشد، لباس ‌ها هم کثیف تر هستند. هرچقدر میزان کثیفی لباس ‌ها بالاتر باشد دستگاه بنا به تشخیص خود تعداد دفعات آبکشی را حتی تا سه دفعه افزایش می ‌دهد.

سنسور تعادل بار ماشین لباسشویی ال جی

وظیفه‌ این سنسور تشخیص میزان لباس‌های درون ماشین است و در صورتی که میزان آنها کمتر یا بیشتر از حد باشد، این سنسور فعال می‌شود. این حسگر با توجه به وزن و میزان بار درون ماشین تعداد دور ماشین را بیشتر و یا کمتر از تعداد دور معمول تنظیم می‌کند و در صورتی که میزان بار خیلی زیاد و یا کم باشد، ممکن است که اصلا ماشین شروع به کار نکند. محل قرارگیری این سنسور در کف و دو گوشه پشتی ماشین لباسشویی است.

نحوه تعویض سنسورهای ماشین لباسشویی ال جی

اولین قدم برای تعویض سنسور این است که باید ابتدا از خرابی آن مطمئن شوید، در این مقاله نحوه تشخیص خرابی برخی سنسورها را توضیح داده‌ ایم. اما با این حال به توصیه ما به شما این است که جهت اطمینان کامل از این موضوع، حتما این مشکل را با یک فرد متخصص در میان بگذارید.

همانطور که در ابتدای مقاله متذکر شدیم هنگام خرابی یک سنسور تعمیر آن ممکن نیست و شما باید اقدام به تعویض آن بکنید. پس قدم بعدی خرید یک سنسور مناسب است. سنسور خریداری شده باید مناسب با مدل ماشین لباسشویی شما باشد و همچنین سنسور باید حتما اصل باشد.

اگر سنسور خریداری شده یکی از این دو مشخصات را نداشته باشد، یعنی اصل نباشد و یا مطابق مدل ماشین لباسشویی نباشد، به درستی کار نمی‌ کند. ممکن است باعث آسیب رساندن به باقی بخش ‌های ماشین لباسشویی ال جی هم بشود.

پس بهتر است برای خرید یک سنسور مناسب به یک جای معتبر مراجعه کنید. از یکسان بودن آن با مدل سنسور قبلی ماشین لباسشویی ‌تان اطمینان حاصل کنید. در مرحله‌ی آخر شما باید سنسور خراب شده را خارج کرده و سنسور جدید را جایگزین آن کنید.

نکته: حتما قبل از اقدام به تعمیر ماشین لباسشویی آن را از برق بکشید، در غیر این صورت احتمال برق گرفتگی بسیار بالا است.

این نکته را در نظر داشته باشید که تعویض سنسور ماشین لباسشویی کاری تخصصی و حساس می ‌باشد. علاوه بر تمامی اینها نیاز به ابزار تخصصی نیز دارد. به همین دلیل به شما توصیه می ‌کنیم در صورت تشخیص خرابی سنسور، با مجموعه صفاهان سرویس با شماره 09130108396 جهت تعویض و یا تشخیص خرابی سنسور تماس حاصل فرمایید.

هزینه تعویض سنسور ماشین لباسشویی ال جی

"</p

هزینه تعویض سنسورهای ماشین لباسشویی ال جی متغیر است و به همین دلیل نمی ‌توان به‌طور قطع یک هزینه ثابت را برای آن مشخص نمود. قیمت تعویض سنسور ماشین لباسشویی ال جی به نوع سنسور، مدل ماشین لباسشویی ال جی، هزینه ایاب و ذهاب، قیمت سنسور در بازار و… بستگی دارد.

جهت اطلاع از هزینه دقیق تعویض سنسورهای ماشین لباسشویی ال جی با مشاوران ما در مجموعه صفاهان سرویس، مرکز تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در اصفهان، تماس حاصل فرمایید.

کلام آخر

به‌طور کلی کار تعویض سنسور ماشین لباسشویی کاری تخصصی و اغلب انجام آن در خانه بسیار دشوار است. همچنین از آنجایی که ماشین لباسشویی ‌ها داری قطعات بسیار حساسی هستند، بهتر است هنگام خرابی سنسورهای آن، در ‌صورتی که دانش و ابزار مورد‌نیاز را ندارید، دست به تعمیر آن نزنید و آن را به یک فرد ماهر و کاربلد بسپارید.

به همین منظور افراد ماهر و پرتلاش مجموعه صفاهان سرویس، مرکز تعمیر ماشین لباسشویی در اصفهان، در خدمت شما هستند تا با فرستادن افراد ماهر، درصدد رفع مشکل شما برآیند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و ارتباط با مجموعه صفاهان سرویس اصفهان با شماره زیر 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: ارور E1 ماشین لباسشویی دوو

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 1 =