ارور AE ماشین لباسشویی ال جی

5/5 - (7 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

در ماشین لباسشویی ‌ها، صفحه نمایشی تعبیه شده است که هنگام بروز مشکل، ارور مربوطه را بر روی آن نمایش می ‌دهد. یکی از این ارورها، ارور AE ماشین لباسشویی ال جی است که امروز قصد داریم به بررسی آن بپردازیم. این ارور مربوط به مشکل نشتی آب می شود. هنگامی که ماشین لباسشویی دچار نشتی آب گردد، این ارور نمایش داده می ‌شود. همچنین ارور AE با نام ارور AOE ماشین لباسشویی ال جی نیز شناخته می شود.

دلایل بروز ارور AE ماشین لباسشویی ال جی

خرابی آکواستاپ

در ماشین لباسشویی های ال جی سیستمی به نام آکواستاپ تعبیه شده است که از نشتی آب جلوگیری کرده و در صورت بروز نشتی در دستگاه، ارور AE را نمایش می ‌دهد. برای رفع این مورد باید تمامی اتصالات و قطعات دستگاه را جهت پیدا کردن محل نشتی عیب یابی کرده و قطعه‌ای که دچار مشکل شده را تعویض و یا تعمیر کرد.

شل شدن شلنگ

اگر شلنگ ماشین لباسشویی ال جی به دلیل جا به جایی و یا دلایل دیگر کنده و یا شل شده باشد، می تواند منجر به نشتی آب و نمایش این ارور گردد. اگر ارور AE ماشین لباسشویی ال جی به این دلیل نمایش داده شود، بهترین راهکار تماس با یک مجموعه معتبر برای رفع آن است. شما می توانید به این منظور با مجموعه صفاهان سرویس، مرکز تعمیر لباسشویی lg در اصفهان تماس حاصل فرمایید.

ایراد در اتصالات شلنگ

ارور AOE ماشین لباسشویی ال جی، ممکن است به دلیل وجود مشکل در اتصالات شلنگ نیز به وجود آید. در این زمان باید اتصالات به خوبی بررسی گردند و در صورت وجود مشکل، ایراد رفع گردد.

پارگی لاستیک دور درب

پارگی لاستیک دور درب لباسشویی lg

وظیفه لاستیک دور درب ماشین لباسشویی، جلوگیری از نشت آب به بیرون است. در صورتی که این قطعه دچار پارگی شود، دستگاه با مشکل نشتی آب رو به رو میگردد. برای رفع این مورد دو راه وجود دارد.

شما می توانید لاستیک را تعمیر کنید و یا اینکه آن را بهطور کامل تعویض نمایید که ما به شما راه حل دوم را پیشنهاد می کنیم. چرا که پس از تعمیر لاستیک، احتمال خرابی آن بسیار بالاست و مشکل به طور کامل رفع نمی شود. همچنین شما میتوانید برای افزایش عمر این قطعه، پس از هر شست و شو، آن را با پارچه تمیز کنید.

ایراد در اتصالات داخلی

اگر اتصالات داخلی ماشین لباسشویی ال جی شل شده و یا خراب شده باشند، ممکن است ارور AE نمایش داده شود. برای رفع این مورد باید تمامی اتصالات بررسی و در صورت وجود مشکل تعمیر شوند.

انسداد شلنگ تخلیه

شلنگ تخلیه وظیفه خارج کردن آب کثیف را از داخل ماشین دارد و در صورت مسدود شدن آن، امکان خروج آب وجود نداشته و در نتیجه این ارور نمایش داده می ‏شود. برای رفع این مورد باید شلنگ تخلیه بررسی گردد و انسداد آن رفع گردد.

خرابی برد

برد یکی از مهم ترین و اصلی ترین قطعات ماشین لباسشویی بوده که خرابی آن نه تنها موجب بروز ارور AE ماشین لباسشویی ال جی می شود، بلکه باعث مشکلات بسیار دیگری نیز می گردد. در صورتی که برد آسیب ببیند، فرمان لازم به قطعات داده نشده و در نتیجه فرآیند آبگیری ماشین متوقف نمی‌ شود و منجر به نشتی آب می ‌گردد.

همچنین ممکن است که در واقع هیچ نشتی رخ نداده باشد و تنها به دلیل خرابی برد این ارور نمایش داده شود. برای رفع مشکل خرابی برد، باید حتما از یک فرد متخصص کمک گرفت. چرا که برد اجزای مختلفی داشته که باید تک به تک بررسی گردند. شما می توانید به این منظور، با مجموعه صفاهان سرویس، مرکز تعمیر لباسشویی در اصفهان تماس گرفته و درخواست تکنسین نمایید.

تعمیر و تعویض برد یکی از حساس ترین کارهای تعمیرات لوازم خانگی می باشد که احتیاج به لوازم خاص و دانش فنی دارد. به همین دلیل به شما توصیه می کنیم که از تعمیر و یا تعویض برد دستگاهتان در خانه بپرهیزید. در صورتی که شما در خانه بدون داشتن دانش فنی و یا ابزار مورد نیاز اقدام به تعمیر این قطعه کنید، دستگاه شما با مشکلات جدی ‌تر و بیشتری رو به رو می ‌گردد که اغلب اوقات جبران ناپذیر هستند.

وجود مشکل در هیدروستات

هیدروستات قطعه ای مهم در ماشین لباسشویی ال جی بوده که هنگامی که سطح آب دستگاه به حد مورد نظر رسید، فرمانی را ارسال کرده و فرآیند آبگیری را متوقف می سازد. اگر این قطعه خراب شود آب بیش از حد مورد نیاز وارد ماشین شده و نشتی آب رخ می‏ دهد. برای رفع این مشکل باید هیدروستات بررسی گردد و در صورت وجود خرابی، تعمیر و یا تعویض شود.

وجود مشکل در جا پودری

یکی دیگر از دلایل نمایش ارور AOE ماشین لباسشویی ال جی، خرابی، شکستگی و یا انسداد جاپودری است. در این زمان باید جاپودری بررسی گردد و در صورت نیاز تعمیر و یا تعویض شود. توجه داشته باشید که در اغلب اوقات تنها جاپودری مسدود شده است و احتیاجی به تعمیر آن نیست.

نحوه رفع ارور AE ماشین لباسشویی ال جی

نحوه رفع ارور AOE ماشین لباسشویی ال جی

نحوه رفع ارور AE یا همان ارور AOE ماشین لباسشویی ال جی بسته به دلیل نمایش آن متفاوت و متغیر است. برخی از راه های رفع این ارور عبارتند از:

  • گاهی مواقع اگر زیر ماشین لباسشویی به دلیلی غیر از نشتی آب همانند شستن زمین خیس شود، ممکن است این ارور نمایش داده شود. بهترین کار در این زمان این است که ماشین را از پریز کشیده و صبر کنید تا زمین بهطور کامل خشک شود.
  • در برخی مواقع به دلیل ایجاد یک مشکل کوچک در برد ماشین، این ارور نمایش داده می شود. در این زمان باید ماشین را از برق کشیده و پس از 20 دقیقه، آن را روشن کنید. با انجام این کار ممکن است که ارور AE ماشین لباسشویی ال جی رفع گردد.
  • اگر راه های بالا را انجام دادید و هیچ کدام کارساز نبودند، بهترین کار تماس با یک مرکز معتبر جهت رفع ارور AE است. چرا که این ارور مربوط به بروز یک مشکل فنی در ماشین می ‌باشد و رفع آن نیازمند دانش تخصصی است. در این زمان شما باید دستگاه را از برق کشیده و خاموش کنید و سپس با یک مرکز معتبر جهت درخواست تکنسین تماس بگیرید.

شما می توانید در این زمینه با مجموعه صفاهان سرویس با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

هزینه رفع ارور AE ماشین لباسشویی ال جی چقدر است؟

هزینه رفع ارور AE بستگی به دلیل بروز آن دارد. به عنوان مثال اگر مشکل از پارگی لاستیک دور درب باشد، رفع آن چندان هزینه بردار نخواهد بود. اما اگر مشکل از برد دستگاه باشد، شما هزینۀ زیادی را متحمل خواهید شد. هزینۀ رفع این ارور پس از عیب یابی دستگاه توسط متخصصان مجموعه صفاهان سرویس به شما اعلام می گردد.

کلام آخر…

ارور AE ماشین لباسشویی ال جی که عموما با نام ارور AOE ماشین لباسشویی ال جی نیز شناخته می شود، مربوط به نشتی آب دستگاه است. نشتی آب در ماشین لباسشویی می تواند به دلایلی همچون خرابی برد، هیدروستات، پارگی لاستیک دور درب، خرابی شلنگ، وجود مشکل در اتصالات و… به وجود آید که بسته به دلیل بروز آن، راه های رفع این ارور نیز متفاوت است.

با این حال بهترین راهکار برای رفع ارور AOE ماشین لباسشویی ال جی، تماس با مجموعه صفاهان سرویس است. متخصصان این مجموعه مشکل شما را در سریعترین زمان ممکن رفع می کنند. همچنین از آنجایی که تمامی هزینه های دریافتی این مرکز مطابق مصوبه اتحادیه است، هیچگونه هزینۀ اضافه ای از شما عزیزان سلب نخواهد شد و نیازی به پرداخت هزینه ‌های گزاف نخواهد بود.

علاوه بر این، در هنگام تعمیر، دستگاهتان به هیچ عنوان از منزل خارج نخواهد شد و همچنین در هنگام تعویض قطعات، از قطعات اصل و اورجینال استفاده می شود. برای آرامش خاطر و اطمینان بیشتر شما، این مجموعه گارانتی خدمات 60 روزه پس از تعمیر نیز به شما ارائه می ‌دهد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و یا تماس با متخصصین مجموعه صفاهان سرویس اصفهان، از طریق شماره 09130108396 اقدام نمایید.

بیشتر بخوانید: ارور SUD/SD ماشین لباسشویی ال جی

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 1 =