تعمیر ماشین لباسشویی ال جی

5/5 - (150 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

دو نکته وجود دارد که در تعمیر ماشین لباسشویی الجی باید به آن دقت کنید، نکته اول این که ماشین لباسشویی یک وسیله کاملا کاربردی و مهم است، بنابراین اگر به هر دلیلی نیاز به تعمیر داشته باشد، می تواند بخشی از امور منزل را مختل کند، پس بسیار مهم است که انجام تعمیرات ماشین لباسشویی بسیار سریع و در اسرع وقت صورت گیرد.

 نکته مهم بعدی که باید به آن اشاره کنیم این است که اگر در زمان تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در اصفهان نیاز به تعویض قطعه وجود داشته باشد، قطعه‌ای که مورد استفاده قرار می‌گیرد باید اورجینال و اصل بوده و از ضمانت اصالت کالا بهره‌مند باشد. رعایت این دو نکته باعث می‌شود که کار تعمیر ماشین لباسشویی به شکل مناسب و اصولی انجام گیرد. یکی از عمده مشکلاتی که خریداران ماشین لباسشویی ال جی با آن روبه‌رو هستند مشکل ارور یا پیغام خطاهایی است که گاهی رخ می‌دهد.

ما نمایندگی ال جی در اصفهان نیستیم اما تعمیرات آن را به صورت تخصصی برای شما عزیزان انجام می دهیم.

بهترین مرکز تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در اصفهان کجاست؟

ما در این مقاله سعی کردیم اطلاعات مفیدی در زمینه ی تعمیر و سرویس لباسشویی ال جی به شما ارائه دهیم. همچنین انواع ارورها و خطای این دستگاه، رایج ترین ایرادات، برنامه های شستشوی این لباسشویی را نام بردیم. مرکز تعمیرات صفاهان سرویس در اصفهان، یک مرکز تخصصی در زمینه سرویس و تعمیر لوازم خانگی است که در کمترین زمان طبق تعرفه های رسمی تعمیر ماشین لباسشویی بهترین خدمات را ارائه میدهد.

صفاهان سرویس به شما این اطمینان را می دهد که قطعات اصل و اورجینال در تعمیرات لباسشویی ال جی استفاده می کند. در صفاهان سرویس ما به شما 60 روز ضمانت تعمیر هدیه می دهیم تا اگر با همان مشکل مواجه شدید از تعمیر رایگان بهره مند شوید.

شماره تماس مجموعه تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در اصفهان؟

جهت تماس با ما در مجموعه صفاهان سرویس جهت تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در اصفهان با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

هزینه تعمیر لباسشویی ال جی چه میزان است؟

شما می توانید برای استعلام هزینه تعمیر لباسشویی ال جی با کارشناسان ما در صفاهان سرویس تماس بگیرید. هزینه تعمیر لباسشویی شامل “هزینه ایاب و ذهاب + هزینه عیب یابی + دستمزد تعمیرکار برای تعمیر و یا تعویض+ هزینه خرید قطعه در صورت تعویضی بودن” می باشد.

رایج ترین ارورها و خطاهای ماشین لباسشویی ال جی

تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در اصفهان

EE PF CE IE
HE TE LE OE
CD CE/E5 FE UE
CL AE/AOE PE DE
SUD/SD

 ارور IE درماشین لباسشویی ال جی

علت: آبگیری کامل صورت نگرفته باشد و آب به میزان کافی وارد لباسشویی نشده

راه حل: باز بودن شیر آب و همچنین فشار آب منزل را بررسی کنید. شلنگ ورودی آب را چک کنید که تا خوردگی نداشته باشد. فیلتر ورودی آب نیز باید تمیز باشد.

ارور OE

 علت: مشکل در تخلیه آب

راه حل: لوله خروجی و پمپ تخلیه را بررسی کنید. اگر چیزی در پمپ گیر کرده است حتما آن را خارج کنید. اگر مشکل حل نشد از کمک مرکز تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در اصفهان استفاده کنید.

ارور UE در ماشین لباسشویی الجی

علت: اگر لباس به مقدار مناسب در لباسشویی نباشد با این ارور مواجه خواهید شد. لباس ها باید با توجه به وزن و برنامه شستشو در ماشین لباسشویی LG ریخته شود. اگر مشکل از مقدار لباس ها نبود، می تواند مشکل از موتور یا برد باشد.

راه حل: در این حالت تعمیر ماشین لباسشویی ال جی را به یک تکنسین تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در اصفهان بسپارید.

ارور DE

علت: اگر درب لباسشویی به درستی بسته نشده باشد و یا دستگاه قفل بودن آن را تشخیص ندهد، این ارور نمایان می شود.

راه حل: زبانه و لولای درب، میکروسوییچ درب، لاستیک دور درب، اتصالات و سیم کشی ها و برد کنترل چک شود

ارور CE در ماشین لباسشویی ال جی

علت: وجود اتصال کوتاه در موتور می تواند موجب ایجاد این خطا شود.

راه حل: در این حالت برای تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در اصفهان و بررسی برد می توانید از مرکز تعمیر ماشین لباسشویی الجی در اصفهان کمک بگیرید.

ارور LE

علت: قفل کردن موتور به دلیل کم بودن حجم لباس ها، مشکل در استاتور تاخو یا روتور، مشکل در سیم کشی ها و اتصالات و مشکل در برد

ارور FE در ماشین لباسشویی الجی

 علت: آبگیری بیش از اندازه لباسشویی

راه حل: ابتدا آب اضافی وارد شده را از طریق خروجی لباسشویی خارج کنید. این مورد به دلیل وجود مشکل در هیدروستات ایجاد می شود. بررسی و تعمیر لباسشویی LG در این ارور را به یک متخصص تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در اصفهان بسپارید.

ارور PE

ارورها و خطاهای ماشین لباسشویی ال جی

علت: وجود مشکل در سنسوری که باید میزان آب را تشخیص بدهد

راه حل: در این حالت هیدروستات باید بررسی شود و در صورت وجود مشکل تعویض گردد.

ارور PF در ماشین لباسشویی ال جی

 علت: مشکل در تغذیه برق دستگاه

راه حل: اگر در هر قسمتی از مسیر برق رسانی ماشین لباسشویی الجی مشکلی وجود داشته باشد این ارور را دریافت می کنید. سه راهی، پریز، سیم کشی ها را بررسی کنید و سپس دوباره لباسشویی را راه اندازی کنید. اگر مشکل حل نشد برای تعمیر ماشین لباسشویی ال جی با یک متخصص تماس بگیرید.

ارور TE

علت: گرم شدن بیش از اندازه آب در ماشین لباسشویی ال جی دلیل این مورد می باشد.

راه حل: ترموستات و المنت را بررسی کنید. همچنین اگر لباسشویی تمام اتوماتیک ال جی دارای سنسور حرارتی نیز می باشد، حتما آن را بررسی و در صورت نیاز تعویض کنید.

ارور SE یا E5 در ماشین لباسشویی الجی

 علت: کار نکردن ماشین لباسشویی علت دریافت این خطا است.

راه حل: برای رفع آن باید وجود مشکل در سنسور و موتور بررسی گردد.

ارور AE یا AOE

علت: ظاهر شدن این ارور وجود نشتی آب در لباسشویی LG میباشد.

راه حل: لباسشویی را از برق بکشید و تمام مسیرهای آب را بررسی کنید. در صورت وجود پارگی یا آسیب در لوله ها، آن را تعویض کنید. در صورتی که موفق نشدید عیب را پیدا کنید با یک متخصص تعمیر ماشین لباسشویی الجی در اصفهان تماس حاص فرمایید.

ارور EE در ماشین لباسشویی الجی

 علت: با دیدن این ارور شما باید نگران باشید چون این یکی از بدترین ارورهای لباسشویی ال جی می باشد. مشکل در برد الکترونیکی علت این ارور است که باید برد تعمیر یا تعویض گردد.

ارور HE

علت: این ارور مربوط به مدار گرمایشی آب دستگاه است.

راه حل: هیتر و سیم کشی های آن و ترمیستور را چک کنید. بررسی و تعمیر ماشین لباسشویی ال جی شما باید توسط یک تکنسین انجام بگیرد.

ارور CD در ماشین لباسشویی ال جی

 علت: نشان دهنده انجام عمل خنک سازی بعد از خشک کردن لباس ها می باشد.

راه حل: اگر می خواهید این کار انجام نشود فقط کافی است که دکمه START/PAUSE را فشار دهید.

ارور CL

 علت: این نیز نشان دهنده یک مشکل در لباسشویی نیست. بلکه اطلاع دهنده قفل کودک است.

راه حل: دکمه child lick را به مدت 3 ثانیه نگه دارید تا غیر فعال شود.

ارور SUD یا SD در ماشین لباسشویی الجی

علت: اگر شما بیش از مقدار لازم مواد شوینده در لباسشویی بریزید با این ارور مواجه خواهید شد.

راه حل: همیشه از مواد شوینده مجاز و مرغوب و همچنین به اندازه استفاده کنید.

سرویس ماشین لباسشویی ال جی در اصفهان

لباسشویی LG

گاهی در مورد لباسشویی ال جی با ایراداتی رایج مواجه میشویم که نه علتش را میدانیم و نه روش تعمیر را. اگر مشکلات لباسشویی الجی ما سطحی باشند به راحتی قابل حل هستند اما اگر به هر دلیلی این مشکلات برطرف نشند نگران نباشید زیرا کارشناسان صفاهان سرویس،مرکز تعمیرات ال جی در اصفهان به صورت 24 ساعته خدمات لازم را به شما می دهند.

مشکلات رایج و تعمیر ماشین لباسشویی ال جی

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی ال جی چیست؟

 • اولین و بدیهی ترین موردی که باید چک شود، اتصال دستگاه به برق است. مطمئن شوید که دوشاخه در پریز برق باشد. همچنین بررسی کنید که پریز سالم باشد.
 • در صورتی که به هر دلیل درب ماشین لباسشویی ال جی بسته نشده باشد، دستگاه شروع به فعالیت نخواهد کرد. خرابی میکروسوییچ درب یکی از عوامل قفل نشدن درب می باشد.
 • خرابی دکمه ها چه از نوع لمسی باشد و چه ولومی علت دیگر روشن نشدن لباسشویی ال جی است.
 • برد لباسشویی وظیفه فرمان دهی به تمام قطعه ها را دارد. در صورتی که موارد بالا مشکلی نداشتند، ممکن است برد خراب شده باشد.
 • خرابی موتور نیز باعث می شود که عمل چرخیدن دیگ انجام نشده و در نتیجه ماشین لباسشویی شروع به کار نکند.

همانطور که مشاهده کردید این مورد می تواند علل مختلفی داشته باشد که بعضی از موارد توسط شما قابل بررسی و حل می باشد. اما مواردی نیاز به حضور و عیب یابی توسط یک فرد متخصص در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی ال جی دارد.

علت تخلیه نشدن آب لباسشویی ال جی چیست؟

عمدتا این مشکل با نمایش کد خطا روی صفحه نمایشگر لباسشویی به شما اطلاع رسانی می گردد. جهت بررسی تخلیه نشدن آب شما ابتدا باید مسیر و قطعه های مربوط به تخلیه را بررسی کنید که مشکلی نداشته باشد. در زیر به این موارد شااره شده است.

 • گرفتگی فیلتر پمپ تخلیه که با تمیز کردن مشکل حل می شود.
 • انسداد شلنگ تخلیه توسط شی یا تا شدگی شلنگ.
 • عدم رعایت ارتفاع مناسب شلنگ تخلیه که بین 60 الی 100 سانتی متر باید است.
 • در صورتی که شما rinse hold را انتخاب کرده باشید، بعد از اتمام کار لباسشویی، آب تخلیه نمی گردد. در این حالت شما باید یک بار برنامه خشک کن را اجرا کنید که آب بعد از اتمام این برنامه آب تخلیه گردد.

در صورتی که با بررسی موارد بالا همچنان لباسشویی شما آب را تخلیه نکرد، با ما در صفاهان سرویس، مرکز تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در اصفهان جهت ارسال تکسین مربوطه تماس بگیرید.

علت سر و صدا و تکان های شدید ماشین لباسشویی ال جی چیست؟

این مشکل دلایل زیادی می تواند داشته باشد. اما خوشبختانه چند مورد از آن ها جدی نیستند و با چند تغییر کوچک می توان آن ها را رفع کرد و با خیال راحت از ماشین لباسشویی استفاده کرد. یکی از رایج ترین علت ها، تراز نبودن دستگاه است. با استفاده از یک تراز، می توانید به راحتی مشکل را حل کنید. علت بعدی، مشکل در پایه های دستگاه است که این مشکل، بهم خوردن تراز دستگاه را در پی دارد. خرابی کمک های دیگ از دیگر عوامل لرزش است. حجم لباس ها نیز باید در محدوده استاندارد باشد.

اگر حجم لباس کمتر یا بیشتر از ظرفیت ماشین لباسشویی باشد، دستگاه دچار لرزش و تکان خوردن می شود. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که پتو و حوله را نباید به تنهایی در ماشین لباسشویی بیندازید. ترک خوردگی یا شل بودن وزنه تعادل نیز از عوامل لرزش ماشین لباسشویی است. پیچ های حمل و نقل نیز اگر پس نصب باز نشوند، باعث لرزش دستگاه خواهند شد. اگر به هنگام بوجود آمدن این مشکل، علت را پیدا نکردید یا تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در توان شما نبود، می توانید از شرکت صفاهان سرویس کمک بگیرید.

چرا ماشین لباسشویی ال جی لباس ها را تمیز نمی شوید؟

چرا ماشین لباسشویی ال جی لباس ها را تمیز نمی شوید؟

مورد اولی که باید در نظر داشته باشید این است که هر نوع پارچه به دمای خاص و نوع شستشوی خاصی نیاز دارد. پس حتما مواظب باشید که برنامه شستشوی مناسب را انتخاب کرده باشید. مورد دیگر این است که ماشین لباسشویی را بیش از ظرفیت آن پر نکنید که لباس ها فرصت جا به جا شدن و تمیز شدن را داشته باشند. حتما توجه داشته باشید که شوینده ای که استفاده می کنید مخصوص ماشین لباسشویی شما است وگرنه لباس ها به خوبی شسته نمی شوند. خراب بودن المنت از عوامل دیگر تمیز نشدن لباس هاست. زیرا آب گرم نمی شود و یکسری لباس ها با آب سرد تمیز نمی شوند. کثیف بودن مخزن داخلی لباسشویی نیز می تواند باعث تمیز نشدن لباس ها شود.

در صورتی که ماشین لباسشویی شما دارای پرز گیر و محفظه جمع آوری آن است، بایستی چک کنید که دچار گرفتی نشده باشد وگرنه الیاف و پرزها روی لباس ها نشسته و آن ها را کثیف می کنند. آخرین نکته ای که باید بررسی کنید این است که دیگ به خوبی می چرخد یا خیر. زیرا اگر نچرخد لباس ها به خوبی شسته نمی شوند.

راه کارهای جلوگیری از بوی بد ماشین لباسشویی ال جی چیست؟

اول از همه باید بدانید که دلیل اصلی ایجاد بوی نا مطبوع، باقی ماندن رطوبت حاصل از شستن لباس ها درون ماشین لباسشویی است. برای جلوگیری از ایجاد رطوبت و در پی آن، ایجاد بوی بد، اولین قدم این است که لباس های شسته شده که مرطوب هستند را درون ماشین لباسشویی رها نکنید و فورا آن ها را خارج کنید.

قدم بعدی این است که بایستی پس از اتمام شستشو و خارج کردن لباس ها، درب ماشین لباسشویی را باز بگذارید تا خشک شود. لاستیک دستگاه نیز باید به طور مداوم خشک و تمیز شود تا بوی نامطبوع نگیرد. نکته بعدی این است که قبل از شستشو جیب هایتان را بگردید تا شی خارجی درون فیلتر گیر نکند و موجب بروز بوی نامطبوع نشود. شستن جاپودری نیز از انتشار بوی بد جلوگیری می کند. سرویس و تعمیر ماشین لباسشویی ال جی به طور مداوم از راهکار های دیگر جلوگیری از بوی نامطبوع است.

بیشتر بخوانید: تعمیر ماشین ظرفشویی دوو در اصفهان

آموزش ویدیویی تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی ال جی

توجه داشته باشید که برای انجام این کار باید لباسشویی خاموش باشد

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

6 دیدگاه

 • من هر وقت وسیله هام خراب میشه فقط به شما زنگ میزنم. خیلی سریع تکنسین میفرستید و کارتون هم خیلی خوبه.ممنون

 • سلام. یه سوالی داشتم
  جایی که مواد شوینده در لباسشویی میریزیم، سه قسمته. یکی برای نرم کننده یکی برای تاید….قسمت سوم برای چیه؟

 • سلام. با سپاس فراوان از اطلاعات مفیدی که در اختیار کاربران خود قرار می دهید، سوالی داشتم. اگر لباسشویی زمان آبکشی در قسمت زیرین آب نشت کند، مشکل از چه چیزی می تواند باشد؟

  • سلام بر شما
   سپاس از لطفتون😊
   نشت آب از زیر لباسشویی ال جی در زمان آبکشی بیشتر به علت وجود نشتی در شلنگ های آب است. لطفا شلنگ های متصل را بررسی کنید، اگر مشکل را پیدا نکردید از یک تعمیرکار خبره درخواست کنید جهت عیب یابی حضورا دستگاه را بررسی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 2 =