5/5 - (11 امتیاز)

تعمیر، نصب و سرویس

یخچال فریزر

نصب یخچال فریزر

تعمیر یخچال فریزر

سرویس یخچال فریزر

راهنمای تعمیر یخچال فریزر در اصفهان

از کار افتادن یخچال و فریزر یکی از مشکلاتی محسوب می‌شود که ممکن است برای هر برند یا مدلی رخ دهد. در صورت بروز هر نوع ایراد و خطا در یخچال و فریزر می‌بایست به معتبرترین نمایندگی تعمیر یخچال فریزر در اصفهان مراجعه کرد؛ چرا که خرابی یخچال می‌تواند سبب فاسد شدن مواد غذایی نیز شود. بنابراین، چنانچه احساس کردید که سرمای داخل یخچال کم شده، تعداد دفعات روشن و خاموش شدن اتوماتیک یخچال تغییر کرده، فریزر برفک می‌زند یا که مواد غذایی به طور کامل یخ نمی‌زند و مواردی از این قبیل، می‌توانید از کمک یک تعمیرکار مجرب استفاده نمائید.

تعمیر یخچال فریزر در اصفهان : مشکلات رایج

تعمیر یخچال فریزر در اصفهان : مشکلات رایج

افتادگی درب یخچال

چنانچه درب یخچال به سختی باز یا بسته می‌شود یا این که در هنگام باز شدن از حالت نرمال خود خارج می‌شود، درب یخچال شما دچار افتادگی شده است. به طور معمول سنگین بودن طبقات درب یخچال یا شکستگی و خوردگی واشر درب می‌تواند سبب بروز این مشکل شود. به منظور رفع این مشکل می‌توانید طبقات درب را سبک‌تر کرده و برای دریافت راه‌حل مناسب از کمک تکنسین مرکز تعمیر یخچال فریزر در اصفهان کمک بگیرید.

برفک زدن یخچال

از مهم‌ترین عواملی که سبب برفک زدن یخچال می‌شود می‌توان به شل بودن لاستیک درب یخچال، خرابی ترموستات یا تایمر دیفراست اشاره داشت. چنانچه مشکل ناشی از خرابی لاستیک درب باشد، باید آن را تعویض کنید. اما چنانچه برفک زدن یخچال به علت خرابی ترموستات و تایمر دیفراست است، باید از کمک متخصصین مرکز تعمیر یخچال فریزر در اصفهان استفاده نمائید.

بوی بد یخچال

از اصلی‌ترین دلایل بوی بد یخچال می‌توان به قرار دادن غذاها بدون درب و فاسد شدن آن‌ها در یخچال اشاره داشت. به منظور جلوگیری از بروز این مشکل باید یخچال خود را مرتب تمیز کنید. علاوه بر این، برای غذا درب مناسب در نظر بگیرید و پیش از قرار دادن ظرف در یخچال از بوگیرهای طبیعی هم‌چون قهوه استفاده نمائید.

نشت آب از یخچال

یکی دیگر از مشکلات رایجی که سبب می‌شود تا افراد به معتبرترین مرکز تعمیر یخچال فریزر در اصفهان مراجعه کنند، نشتی آب از یخچال است. مشکل مذکور می‌تواند به علت گرفتگی لوله تخلیه یخچال فریزر، وجود آشغال و مواد غذایی در یخچال یا ذوب نشدن برفک یخچال فریزر و دیفراست بروز دهد. به منظور حل این مشکل پیشنهاد می‌کنیم که از کمک یک تعمیرکار متخصص استفاده نمائید.

سرد نکردن آب سردکن

چنانچه آب سردکن یخچال شما به درستی کار نمی‌کند، ممکن است تنظیمات ترموستات دمایی دچار اختلال شده باشد. لازم به ذکر است که تنظیم نبودن ترموستات می‌تواند بر دمای یخچال و آب سردکن تأثیر بگذارد. البته عوامل دیگری هم‌چون خرابی برد دیسپنسر آب سردکن و نرسیدن برق به قطعه نیز می‌تواند سبب بروز مشکل مذکور شود. پیشنهاد ما این است که به منظور رفع این مشکل از کمک تکنسین تعمیر یخچال فریزر در اصفهان استفاده نمائید.

ضرورت سرویس دوره‌ای یخچال فریزر چیست؟

از آن‌جایی که یخچال و فریزر یکی از مهم‌ترین و ضروری‌ترین لوازم آشپزخانه محسوب می‌شود، می‌بایست به صورت دوره‌ای مورد بررسی  و سرویس قرار گیرد. هر یک از لوازم خانگی که با برق کار می‌کنند، احتمال بروز ایراداتی در آن‌ها وجود داشته و این موضوع اجتناب ناپذیر است. عدم توجه به ایرادات و آسیب‌های ریز و درشت وارد شده به یخچال سبب کاهش طول عمر مفید آن می‌شود. از این رو به شما پیشنهاد می‌کنیم که از کنار مشکلات کوچک ایجاد شده در یخچال و فریزر به سادگی گذر نکنید و از کمک مرکز تعمیر یخچال فریزر در اصفهان بهره‌گیری نمائید.

آموزش کارکرد قطعات مشترک یخچال فریزر

نمایندگی تعمیر یخچال فریزر در اصفهان

کمپرسور

کمپرسور همان موتور یخچال است که متشکل از پیستون، میل‌لنگ، سوپاپ‌ها و موتور آسنکرون می‌باشد و و بروز ایراد در آن می‌تواند سایر قطعات را تحت تأثیر قرار دهد.

کندانسور

کندانسور قطعه‌ای است که در کلیه وسایل سرمایشی مثل یخچال فریزر و کولرهای گازی به منظور چگالش گاز مبرد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اوپراتور

منظور از اوپراتور لوله‌های پیچ در پیچی است که پشت یخچال قرار دارند و سطوح انتقال گرما محسوب می‌شوند.

فیلتر درایر

وظیفه این قطعه محافظت از کمپرسور به منظور جلوگیری از ورود ذرات آلوده و آب به داخل آن است.

لوله مویین

لوله مذکور تحت عنوان عامل کنترل جریان مبرد در یخچال کار می‌کند.

ترموستات

ترموستات وظیفه تنظیم دما و خاموش و روشن کردن کمپرسور در زمان مشخص را برعهده دارد.

رله استارت

قطعه مذکور وظیفه به کار انداختن سیم پیچ راه‌انداز به منظور روشن کردن کمپرسور را برعهده دارد.

رله اورلود

وظیفه این قطعه محافظت از موتور وسیله برقی در برابر نوسانات الکتریکی است.

هیتر المنت

وظیفه هیتر المنت آب کردن برفک‌های یخچال است.

ترمودیسک

این قطعه وظیفه قطع و وصل جریان هیتر المنت را برعهده دارد.

فیوز حرارتی

فیوز حرارتی وظیفه کنترل دمای هیتر را برعهده دارد.

مراحل نحوه نصب یخچال فریزر

۱. انتخاب محل مناسب برای قرار دادن یخچال فریزر ( منظور مکانی است که هوا به راحتی در اطراف آن در جریان باشد.)

۲. استراحت دادن یخچال برای چند ساعت ( به منظور روشن کردن یخچال می‌بایست آن را چند ساعت در محل ثابت نگه دارید.)

۳. تراز کردن یخچال ( به منظور تراز کردن یخچال می‌توانید از دو پایه تنظیم که در جلوی دستگاه تعبیه شده است استفاده نمائید.)

۴. تمیز کردن یخچال (پیشنهاد ما این است که پیش از استفاده از یخچال تمامی طبقات و قسمت‌های داخلی آن را با آب ولرم و جوش شیرین تمیز کنید.)

۵. استفاده از دستگاه محافظ ( هدف از استفاده از محافظ برای یخچال جلوگیری از آسیب دیدن آن در اثر نوسانات برق است.)

 بهترین مرکز تعمیر یخچال فریزر در اصفهان کجاست؟

در این راهنما با مشکلات رایج، ضرورت سرویس دوره‌ای یخچال فریزر، برخی از قطعات مشترک و نحوه نصب یخچال فریزر آشنا شدیم. چنانچه در یخچال فریزر شما مشکلی به وجود آمده و به دنبال یک مرکز حرفه‌ای تعمیر یخچال فریزر در اصفهان هستید، پیشنهاد می‌کنیم که به وب‌سایت مرکز تعمیرات صفاهان سرویس مراجعه نمائید.

مجموعه مذکور با در اختیار داشتن بهترین تکنسین‌های لوازم خانگی می‌تواند یخچال فریزر شما را در کوتاه‎‌ترین زمان ممکن عیب‌یابی و تعمیر کند. مرکز تعمیرات صفاهان سرویس ضمن ارائه آموزش‌های رایگان تعمیر ماشین ظرفشویی و دیگر لوازم خانگی، در زمینه ارائه مشاوره رایگان نیز فعال می‌باشد، تنها کافیست که با شماره 09130451675 تماس حاصل فرمائید.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.