ارور DE ماشین لباسشویی ال جی

5/5 - (7 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

ارور DE ماشین لباسشویی ال جی یکی دیگر از ارورهای رایج این دستگاه بوده که ممکن است روی صفحه نمایش دستگاه شما نیز نمایش داده شود. هنگامی که شما از معنای این ارورها اطلاع داشته باشید، می توانید به سادگی آنها را رفع نمایید. حال برای آشنایی بیشتر با این ارور، ما در این مقاله به معنا، راه ‌‌های رفع و جلوگیری از آن به طور کامل پرداخته ایم.

پس اگر شما نیز به این حرفه علاقه مندید و یا کاربر ماشین لباسشویی ال جی هستید، به شما پیشنهاد می کنیم که این مقاله را تا انتها بخوانید. ارور DE در واقع به مشکل بسته نبودن درب اشاره می کند. درب ماشین لباسشویی به دلایلی ممکن است بسته نشود که در ادامه به بررسی آن پرداخته ‌ایم.

دلایل بروز ارور DE ماشین لباسشویی ال جی و نحوه رفع آن

عدم بسته بودن کامل درب

در اغلب مواقع این ارور به دلیل بسته نبودن کامل درب به وجود می آید.

نحوه رفع: در این مورد باید چک کنید که درب به خوبی بسته شده است یا خیر و در غیر این صورت، آن را به طور کامل ببندید.

خرابی یکی از قطعات درب

خرابی یکی از قطعات درب لباسشویی ال جی

درب ماشین لباسشویی ال جی دارای یکسری قطعات حیاتی همانند لاستیک دور درب، میکروسوئیچ و… می باشد که در بسته شدن درب نقش دارند. هنگامی که یکی از این قطعات آسیب ببیند، درب به خوبی بسته نشده و در نتیجه ارور DE ماشین لباسشویی ال جی نمایش داده می شود.

نحوه رفع: باید تمامی قطعات مربوط به درب عیب یابی و در صورت وجود مشکل تعمیر و یا تعویض شوند.

ریختن بار زیاد در ماشین

یکی از اثرات مخرب ریختن بار زیاد از حد در ماشین لباسشویی، نمایش ارور DE است.

نحوه رفع: پیش از هرچیزی ابتدا باید دفترچه راهنمای دستگاهتان را مطالعه کرده و مطابق با میزان ذکر شده در دستگاه لباس بریزید. اگر در هنگام فرآیند شست و شو این ارور نمایش داده شد، باید فرآیند شست و شو را متوقف کرده و پس از بیرون آوردن لباس های اضافی، دوباره به دستگاه اجازه کار دهید.

ایراد در اتصالات

اگر هنگامی که دستگاه درحال کار بود، بوی سوختگی احساس کردید و این ارور نمایش داده شد، به احتمال زیاد مشکل از اتصالات است.

نحوه رفع: اتصالات ماشین باید بررسی گردند و در صورت وجود مشکل، رفع گردد. توجه داشته باشید که بررسی اتصالات کاری مهم و خطرناک بوده و باید آن را به یک فرد متخصص سپرد. پس از عیب یابی و تعمیر اتصالات ماشین لباسشویی تان در خانه به طور جدی پرهیز کنید.

خرابی برد

برد یک قطعه حیاتی در ماشین لباسشویی است که خرابی آن به طور کامل کارکرد دستگاه را مختل می کند. اگر پس از چک کردن موارد بالا هیچگونه مشکلی مشاهده نکردید، به احتمال زیاد مشکل از برد است. در این مواقع حتی ممکن است که درب ماشین به خوبی بسته باشد. اما به دلیل خرابی برد، این ارور نمایش داده شود.

نحوه رفع: باید برد بررسی گردد و در صورت وجود مشکل رفع شود. توجه داشته باشید که برد قطعه ای حساس و مهم بوده و باید توسط یک فرد متخصص تعمیر و عیب یابی شود. همچنین شما می توانید به این منظور، با مجموعه صفاهان سرویس، مرکز تعمیر ماشین لباسشویی در اصفهان جهت درخواست تکنسین تماس حاصل بفرمایید.

در ابتدا، تکنسین کار اجزای برد را عیب یابی کرده و در صورت وجود مشکل، تعویض می کند. البته در برخی مواقع آسیب دیدگی به حدی شدید است که نمی توان تنها با تعمیر برد مشکل را حل کرد و باید به کلی برد را تعویض نمود.

توجه داشته باشید که برای تعویض قطعات، از قطعه های اصل و اورجینال استفاده می شود. در نتیجه هیچگونه مشکلی برای دستگاه شما از این نظر پیش نخواهد آمد.

راه های جلوگیری از بروز ارور DE

راه های جلوگیری از بروز ارور DE

  • همیشه به اندازه مناسب در دستگاهتان لباس بریزید تا از بروز ارور DE ماشین لباسشویی ال جی و یا ارورهای دیگر جلوگیری کنید.
  • لاستیک دور درب را پس از هر شست و شو تمیز کنید.
  • همیشه درب ماشین را به طور کامل ببندید.
  • درب ماشین را به آرامی باز و بسته کنید تا آسیبی به آن وارد نشود.

هزینه رفع ارور DE ماشین لباسشویی ال جی چقدر است؟

از آنجایی که دلایل مختلفی باعث بروز ارور DE می شوند، نمی توان راهکاری ثابت برای رفع آن در نظر گرفت و از همین جهت قیمت رفع این ارور نیز متغیر است. به عنوان مثال اگر تنها مشکل از ریختن بار زیاد در دستگاه باشد، می توان آن را بدون صرف هیچگونه هزینه ای و در خانه رفع کرد. این درحالی است که اگر مشکل از برد باشد، تعمیر آن هزینه گزافی دارد.

علاوه بر این موارد، یکسری عوامل متغیر دیگری همچون مدل ماشین لباسشویی ال جی شما، هزینه قطعه خراب شده در بازار، هزینه ایاب و ذهاب و… در این امر تأثیر گذارند. از همین جهت نمی توان قیمتی ثابت را برای رفع ارور DE در نظر گرفت. هزینۀ تعمیر دستگاهتان، پس از عیب یابی ماشین توسط متخصصان مجموعه صفاهان سرویس اصفهان به شما اعلام می شود.

کلام آخر…

ارور DE ماشین لباسشویی ال جی مربوط به بسته نبودن کامل درب می شود. هنگامی که درب ماشین لباسشویی به دلایلی همچون خرابی قفل، پارگی لاستیک، ریختن بار زیاد در ماشین و… به خوبی بسته نشود، فرآیند شست و شو آغاز نشده و این ارور نمایش داده می شود.

راهکار کلی که برای رفع این ارور وجود دارد این است که چک کنید که درب به خوبی بسته باشد و در صورت ریختن بار اضافه در ماشین، برخی لباس ها را از دستگاه خارج کنید. اگر ارور DE با انجام کارهایی همچون کاهش لباس های درون ماشین و یا بستن کامل درب رفع شود، نیازی به کمک گرفتن از تکنسین کار نیست.

اما در صورتی که شما این مراحل را انجام دادید و نتیجه ای دریافت نکردید، به احتمال زیاد مشکلی جدی در دستگاه شما به وجود آمده است و باید با یک مرکز معتبر تماس حاصل کنید. شما می توانید به این منظور با مجموعه صفاهان سرویس که مرکزی معتبر در امر تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در اصفهان است تماس حاصل کنید.

از آنجایی که این مجموعه به شما گارانتی خدمات 60 روزه ارائه می دهد، می توانید اطمینان حاصل کنید که در امر تعویض قطعات از قطعات اورجینال استفاده شده و تعمیر ماشین شما به خوبی انجام خواهد گرفت. جهت تماس با مجموعه صفاهان سرویس اصفهان، می توانید از طریق شماره 09130108396 اقدام نمایید.

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 3 =