تعمیر آبپاش ماشین ظرفشویی ال جی

4.8/5 - (9 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

در ماشین ظرفشویی ‎ها، قطعه ‎ای به نام آبپاش تعبیه شده است که در صورت خرابی، کارکرد دستگاه را با مشکل رو به رو می ‌کند. در این زمان شما باید اقدام به تعمیر آبپاش ماشین ظرفشویی ال جی کنید. ماشین ظرفشویی‏ ها دارای 2 یا 3 آبپاش هستند که سقف، کف و زیر قفسه بالایی دستگاه قرار دارند. اگر یکی از این آبپاش ‌ها مسدود گردد، دچار شکستگی شود و یا مشکلات دیگر، دستگاه نمی‎ تواند آب را به تمامی ظروف برساند. در نتیجه ظرف ‎ها پس از شست و شو نیز کثیف می ‎مانند.

پس اگر دستگاه شما هم ظروف را به خوبی نمی‎ شوید، یکی از علل آن ممکن است خرابی آبپاش باشد. حال چگونه این مشکل را رفع کنیم؟ برای پاسخ به این پرسش، مقاله را تا انتها بخوانید و با ما همراه باشید.

آبپاش ماشین ظرفشویی ال جی چیست؟

پیش از اینکه به بررسی خرابی و نحوه رفع و تعمیر آبپاش ماشین ظرفشویی ال جی بپردازیم، بهتر است که اول بدانیم که این قطعه اصلا چیست و چه کاربردی دارد؟

به‌طور کلی در ماشین ظرفشویی های ال جی بسته به مدل آن 2 یا 3 بازو آبپاش در نظر گرفته شده است. اصلی ‌ترین بازو آبپاش در زیر ماشین قرار دارد و شما با بیرون آوردن سبد ظروف می‎ توانید آن را به وضوح ببینید. بازوی دوم نیز در زیر سبد بالایی قرار دارد و در برخی دستگاه‎ ها، بازوی سومی نیز وجود دارد که به سقف دستگاه چسبیده است.

وظیفۀ این قطعات اسپری آب بر روی ظروف است. در صورت وارد شدن فشار، فرسودگی، جمع شدن تکه ‌های غذا و… ممکن است بشکند و یا احتیاج به تعمیر و تعویض پیدا کند. لازم به ذکر است که در صورتی که نیاز به تعمیر آبپاش ماشین ظرفشویی ال جی باشد، بهترین کار تماس با مجموعه صفاهان سرویس جهت برطرف کردن آن است.

چرا که شاید مشکل شما تنها با تمیز کردن فیلترها و بازوها حل نشود و آبپاش احتیاج به تعمیر و یا تعویض داشته باشد. تکنسین های مجموعه ما به تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی در اصفهان به صورت تخصصی مسلط هستند و می توانند بهترین خدمات را به شما ارائه دهند.

علل خرابی آبپاش ماشین ظرفشویی ال جی و نحوه رفع آن

علل خرابی آبپاش ماشین ظرفشویی ال جی و نحوه رفع آن

خرده‎ های غذا

یکی از عللی که موجب خراب شدن آبپاش ماشین ظرفشویی و نچرخیدن صحیح آن می شود، جمع شدن خرده ‌های غذا در بازوی آبپاش است. خرده غذاها به مرور زمان در بازو آبپاش جمع شده و باعث نچرخیدن آن می‎ شوند.

برای رفع این مشکل باید ابتدا سبد پایینی را از دستگاه خارج کنید. با دست آبپاش را بچرخانید و اگر نچرخید، آن را به‎ طور کامل بیرون بیاورید. در مرحله بعد باید تمامی آلودگی‎ ها و تکه ‌های غذا اطراف بازو آبپاش را تمیز کنید. شما می ‏توانید با استفاده از مسواک و یا برسی کوچک این کار را انجام دهید.

مسدود بودن فیلتر و پمپ

در ماشین ظرفشویی ‎ها به جای موتور، پمپی قرار دارد که در صورت مسدود شدن، کارکرد آن مختل شده و باعث نچرخیدن و خرابی آبپاش دستگاه می ‎شود.

برای رفع این مورد باید هر چند وقت یکبار فیلترها و پمپ به خوبی تمیز و جرم ‌گیری شوند. لازم به ذکر است که مکان قرارگیری فیلترها در مدل ‎های مختلف ماشین ظرفشویی متفاوت بوده و برای پیدا کردن باید به دفترچه راهنما مربوطه مراجعه کنید.

بسط‎ های متصل به آبپاش

گاهی مواقع ممکن است بسط‎ های متصل به آبپاش گیر کنند و باعث خرابی آبپاش شوند. برای رفع این مورد باید چک کنید که لوله‎ ها و اتصالات هیچگونه برخوردی با بازوها نداشته و همچنین به درستی وصل شده باشند. چرا که در غیر این صورت، آب فشار کافی را نداشته و در نتیجه ظروف به خوبی شسته نمی ‌شوند.

شکستگی

در صورتی که پایه آبپاش دچار شکستگی گردد، با تعمیر آبپاش ماشین ظرفشویی ال جی نمی‌ توان مشکل را رفع نمود و باید اقدام به تعویض آن کرد. توجه داشته باشید که این کار، نیاز به دانش فنی داشته و توصیه می‏ شود که برای تعویض و یا تعمیر این قطعه با مجموعه صفاهان سرویس، مرکز تعمیر ظرفشویی اصفهان تماس بگیرید.

نحوه تست عملکرد آبپاش

نحوه تست عملکرد آبپاش

اگر ظرف ‎های شما بعد از هر فرآیند شست و شو مانند قبل هستند و تمیز نمی ‎شوند، ممکن است مشکل از آبپاش دستگاه بوده و نیاز به تعمیر آبپاش ماشین ظرفشویی ال جی باشد. برای تست عملکرد آبپاش مراحل زیر را انجام دهید:

 • ابتدا ماشین را روشن کرده و اجازه دهید که شروع به کار کند، سپس تمامی آبپاش‌ ها را در موقعیتی خاص قرار دهید.
 • درب را ببنیدید تا دوباره ماشین شروع به کار کند و صدای پمپ را بشنوید.
 • سپس درب را مجددا باز کرده و بررسی کنید که بازوها تکان خورده ‎اند یا خیر.

اگر آبپاش جا به جا شده بود، بدین معناست که ماشین شما به درستی کار می ‎کند و احتیاجی به تعمیر آبپاش ماشین ظرفشویی ال جی نیست. امّا اگر آبپاش‏ ها هیچگونه حرکتی نکرده بودند، یعنی دچار مشکل شده ‌اند و باید آنها را تعمیر و یا تعویض نمود.

نحوه تعویض آبپاش ماشین ظرفشویی ال جی

اگر پس از انجام دادن کارهایی که گفته شد همانند تمیز کردن پمپ، فیلتر، بازوهای آبپاش و… مشکل رفع نشد، یعنی کار با تعمیر آبپاش ماشین ظرفشویی ال جی درست نمی ‎شود و باید تعویض گردد.

با اینکه تعویض این قطعه کار چندان پیچیده ‌ای نیست، امّا پیشنهاد می ‌شود که آن را با کمک یک متخصص انجام دهید. چرا که هم مطمئن‎ تر و هم بهتر است. برای تعویض آبپاش ماشین ظرفشویی، کافی ا‌ست مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. در ابتدا باید یک آبپاش مطابق با مدل ماشین ظرفشویی LG خود تهیه کنید. دقّت داشته باشید که قطعه باید اصل باشد. چرا که در غیر این صورت مشکلات متعددی برای ماشین ظرفشویی شما به وجود خواهد آمد.
 2. دستگاه را از برق بکشید.
 3. قفسه بالایی را از ماشین خارج کنید و به وسیله پیچ گوشتی دو سو، زبانه را فشار دهید و پایه را هم تا انتها از دستگاه خارج کنید.
 4. در مرحلۀ بعد باید لوله آب را از دستگاه بیرون آورید. این کار را با استفاده از پیچ گوشتی فیلیپس انجام دهید و تک پیچ لوله را باز کنید.
 5. در مرحله بعد باید بازو آبپاش را از روی پایۀ شکسته آن جدا کنید.
 6. حال می‎ توانید پایه را مشاهده کنید. حال دو زبانه آن را همزمان با فشار دادن خود پایه فشار دهید تا قلاب‎ های متصل به قفسه آزاد شوند. بعد از آزاد شدن پایه، آن را بیرون آورید و دور بیاندازید.
 7. اکنون باید پایۀ جدید را جایگزین آن کنید. برای نصب این قطعه، یک طرف آن را روی قفسه قفل کرده و طرف دیگر آن را با احتیاط بر روی سیم‎ ها فشار دهید. هنگامی که محکم شد، بازوی آبپاش را به آن متصل نمایید.
 8. در مرحلۀ آخر هم تمامی مراحل را از آخر به اول مجدد انجام دهید، پیچ فیلیپس را سفت کرده، ریل‎ ها در جای خود قرار دهید و قفسه ها را نیز درون ماشین بگذارید.
 9. حال می ‎توانید دستگاه خود را به برق متصل نمایید.

توجه داشته باشید که اگر یکی از این مراحل به اشتباه انجام شود، ممکن است برخی قطعات حیاتی دستگاه آسیب ببیند. پس بهتر است در امر تعویض آبپاش ماشین ظرفشویی ال جی، از متخصصان مجموعه صفاهان سرویس کمک بگیرید.

لازم به ذکر است که هنگام تعویض، متخصصان این مجموعه از قطعات اورجینال استفاده می ‌کنند. از همین رو هیچ نگرانی از این بابت برای شما وجود نخواهد داشت. البته طبیعی است که شما نتوانید تنها با یک حرف به ما اعتماد کنید. از همین جهت، مجموعه ما جهت آسودگی خاطر و اطمینان بیشتر شما، پس از انجام تعمیرات به شما گارانتی ارائه می‌ دهد که شما می ‌توانید به مدّت 6 ماه از آن استفاده کنید.

شما می ‎توانید جهت درخواست تکنسین، با استفاده از شماره 09130108396 با ما تماس حاصل فرمایید.

هزینه تعمیر آبپاش ماشین ظرفشویی ال جی چقدر است؟

هزینه تعمیر آبپاش ماشین ظرفشویی ال جی

همانطور که مشاهده کردید، ممکن است مشکل آبپاش ماشین ظرفشویی تنها با تمیز کردن فیلترها و رفع مسدودیت پمپ و بازوی آبپاش حل شود. مسلما انجام این کارها هزینۀ بسیار کمی می‎ برد. اما اگر احتیاج به تعویض این قطعه باشد، مسلما هزینۀ آن بالاتر است. پس قیمت انجام این کار متغیر بوده و نمی‎ توان مبلغی ثابتی را برای آن در نظر گرفت.

با این حال شما می ‎توانید جهت اطلاع از قیمت تعمیر آبپاش ماشین ظرفشویی ‎تان، با ما در مجموعه صفاهان سرویس تماس بگیرید. مرکز ما با بررسی مدل ماشین ظرفشویی شما، مشکل احتمالی، هزینۀ قیمت اصل در بازار و… به شما قیمتی حدودی را اعلام می ‎کند.

همچنین قیمت اصلی و دقیق تعمیر و تعویض آبپاش ماشین ظرفشویی ال جی، پس از عیب یابی دستگاه، توسط تکنسین مربوطه به شما اعلام می ‎گردد.

کلام آخر…

آبپاش قطعه ‎ای در ماشین ظرفشویی است که در شست و شوی ظروف نقش مؤثری داشته و در صورت خرابی، ظرف‌ ها به خوبی تمیز نمی ‎شوند. یکی از علائم خرابی این قطعه، نچرخیدن بازوی آبپاش و شکستگی پایه است. برای رفع نچرخیدن بازوی آبپاش، باید اتصالات لوله ‎ها بررسی گردند.همچنین پمپ، فیلتر و بازوی آبپاش جرم گیری شوند.

همچنین اگر پایه دچار شکستگی باشد، باید اقدام به تعویض آن کنید. به شما توصیه می‎ کنیم این کار را به دست افراد متخصص بسپارید و به تنهایی اقدام به تعویض این قطعه نکنید.  به این منظور شما می ‎توانید با مجموعه صفاهان سرویس تماس گرفته و از خدمات آنها بهره‎مند گردید.

لازم به ذکر است که تمامی هزینه ‌های دریافتی این مجموعه مطابق مصوبه اتحادیه بوده و از همین جهت شما هزینه ‌ای زیاد را متحمل نخواهید شد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و یا درخواست تکنسین جهت تعمیر آبپاش ماشین ظرفشویی ال جی، با ما با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: بهترین تعمیرکار لوازم خانگی در اصفهان ، تعمیر ماشین ‌لباسشویی زیرووات در اصفهان

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

25 + = 31