تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی در اصفهان

تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی

5/5 - (189 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

کلیه لوازم برقی که در منازل ما وجود دارند می‌بایست به صورت دوره‌ای و منظم سرویس شوند؛ می‌پرسید چرا؟ همان‌طور که می‌دانیم لوازم برقی زندگی را برای همه ما ساده‌تر و لذت‌بخش‌تر کرده‌اند. به عنوان مثال ماشین‌های ظرفشویی یک دستگاه فوق‌العاده کاربردی می‌باشد که خانم‌ها را از شستن ظروف نجات داده است! در واقع با کمک ماشین‌های ظرفشویی دیگر نیازی نیست پس از صرف غذا و در ساعت استراحت درگیر شست‌وشوی ظروف باشیم.

آن چیزی که در رابطه با دستگاه‌های ظرفشویی اهمیت دارد، مراقبت اصولی و استفاده درست از آن‌هاست. اما این دستگاه نیز همانند سایر لوازم خانگی برقی نیازمند تعمیرات و بررسی‌های دوره‌ای به منظور ارائه عملکرد بهتر است. تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی در اصفهان یک کار تخصصی بوده و باید توسط یک فرد کاردان و باتجربه انجام شود. در ادامه این راهنما با مواردی که در صورت بروز و مشاهده آن لازم است به فکر تعمیر دستگاه ظرفشویی خود باشیم، آشنا خواهیم شد.

ما نمایندگی ال جی در اصفهان نیستیم اما تمامی تعمیرات مربوطه را با بالاترین کیفیت برای شما انجام می دهیم

تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی در اصفهان

جهت تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی شما باید ابتدا از یک تکنسین بخواهید که دستگاه شما را عیب یابی کند. ممکن است دستگاه شما کد خطایی را به شما نشان داده باشد. در این حالت کار ساده است و کافی است شما با مراجعه به ادامه همین مقاله، مفهوم کد خطا را مطالعه کنید.

اما گاهی یک قسمت از ماشین ظرفشویی ال جی کار نمی کند. حتی ممکن است به طور کلی دستگاه کار نکند. از این رو ابتدا توسط یک فرد متخصص از مرکز تعمیر ظرفشویی ال جی، باید عیب یابی صورت گیرد.

بعد از عیب یابی و مشخص شدن قطعه خراب و یا مشکل ماشین ظرفشویی، اقدام به تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی صورت می گیرد. قطعه های مختلفی در دستگاه وجود دارد که هر کدام می تواند با اختلال و مشکلی مواجه شود.

برد ماشین ظرفشویی، بازهای آبپاش، المنت، جت پمپ، ترموستات، تایمر، شیر برقی و … همگی قطعه هایی هستند که یک تکنسین با توجه به مشکل ایجاد شده در ماشین ظرفشویی آنها را بررسی می کند. نوع خرابی دستگاه شما عمدتا نمایانگر مشکل است. در سایت صفاهان سرویس، در قسمت آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی شما می توانید علامت ها و علل خرابی هر قطعه را مشاهده کنید.

تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی در اصفهان: مشکلات متداول

ارور OE  ارور  E1 ارور HE
ارور  LE ارور IE ارور TE
ارور  AE ارور FE ارور PF
ارور  NE ارور TE

ارور OE ماشین ظرفشویی ال جی

علت: کد خطا یا ارور oe ماشین ظرفشویی ال جی، زمانی که مشکلی در تخلیه پیش می‌آید و سبب می‌شود آب از دستگاه ظرفشویی خارج نشود، رخ می‌دهد.

رفع ارور OE: باید شلنگ تخلیه به منظور وجود هرگونه ایراد یا خم‌شدگی مورد بررسی قرار گیرد. پمپ تخلیه نیز می‌بایست به منظور یافتن هرگونه انسداد یا ایراد احتمالی عیب‌یابی شود. علاوه بر این، توصیه می‌کنیم سوئیچ شناور را نیز مورد بررسی قرار دهید. در صورتی که راه‌حل‌های مذکور جواب ندارد، می‌توانید به مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی LG در اصفهان مراجعه کنید.

ارور  LE

تعمیر ماشین لباسشویی الجی یا ال جی

علت: بروز این کد در دستگاه ظرفشویی ال جی نشان‌دهنده وجود ایراد در موتور دستگاه است. آسیب دیدگی سیم‌کشی، قفل شدن پروانه ماشین ظرفشویی، روتر موتور یا تیغه، وجود ایراد در برد اصلی جزو دلایل بروز این خطا هستند.

رفع ارور LE:

به منظور رفع این ارور لازم است تمامی موارد توسط تکنسین فنی متخصص مورد بررسی و عیب‌یابی قرار گیرد و در صورت لزوم قطعه معیوب تعمیر یا تعویض شود.

ارور  AE

علت: این کد زمانی ظاهر می‌شود که سنسور نشتی که در زیر دستگاه ظرفشویی قرار دارد، وجود نشتی در ظرفشویی را شناسایی کند. از دلایل بروز این خطا می‌توان به مواردی مثل شکستن لوله کنار موتور، خرابی پمپ تخلیه، سنسور شناور یا حتی آسیب‌دیدگی سیم‌کشی اشاره نمود.

رفع ارور AE: ابتدا می‌بایست آب ناشی از نشتی تخلیه و با یک حوله خشک شود. سپس ایراد به وجود آمده مورد بررسی قرار گیرد. توصیه می‌شود به منظور رفع این ارور در ماشین ظرفشویی ال جی از تعمیرکاران متخصص مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی در اصفهان کمک بگیرید.

ارور  NE ماشین ظرفشویی ال جی

علت: زمانی که مشکلی در میکروسوئیچ ماشین ظرفشویی بروز دهد، کد مذکور ظاهر می‌شود.

رفع ارور NE: در صورت بروز این ارور به منظور رفع آن باید میکروسوئیچ تعویض شود.

ارور  E1

علت: نصب غلط دستگاه ظرفشویی، استفاده از مواد شوینده نامناسب، عدم بسته شدن درست درب ظرفشویی، بارگیری و چیدن نامناسب ظروف، وجود ایراد در پمپ تخلیه، تنظیم نامناسب شناور، وجود نشتی در سیستم تخلیه

رفع ارور E1: به منظور رفع ارور مذکور می‌توانید با مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی اصفهان تماس حاصل فرمائید.

ارور IE

علت: قطع بودن آب، بسته بودن شیر آب، وجود ایراد در حس‌گر آب

رفع ارور IE: به منظور رفع ارور مذکور شیر آب را مورد بررسی قرار دهید.

ارور FE

علت: ورود بیش از حد آب به درون دستگاه، ایجاد مشکل در شیر ورودی

رفع ارور FE: به منظور رفع این ارور می‌توانید شیر آب را ببندید و دوشاخه را از پریز بکشید. اگر ارور برطرف نشد، با مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی در اصفهان تماس حاصل فرمایید.

ارور HE

علت: آسیب دیدن مدار گرم‌کن

رفع ارور HE: برای رفع این ارور نیز باید شیر آب را ببندید و دوشاخه را از پریز بیرون بکشید.

ارور TE

علت: ایراد ترمیستور یا بالا بودن دمای آب ورودی

رفع ارور TE: به منظور رفع این ارور بهتر است از یک تعمیرکار متخصص ماشین ظرفشویی الجی در اصفهان کمک بخواهید.

ارور PF

علت: قطعی جریان برق ماشین ظرفشویی

رفع ارور PF: لازم به ذکر است در صورتی که جریان برق قطع شود و مجدداً وصل گردد و در آن زمان کلیدی فشرده شود، کد مذکور به مدت ۱۰ ثانیه ظاهر شده و بعد محو خواهد شد. به منظور رفع آن می‌توان به سادگی دستگاه ظرفشویی ال جی را یک بار ری استارت کرد.

برخی از علامت های ماشین ظرفشویی ال جی

نگهداری از ماشین ظرفشویی LG

علامت cd

در برخی موارد مشاهده شده است که کاربران می‌پرسند نشانه cd نشانه چیست و آیا این علامت یک خطا است یا خیر؟ در پاسخ باید بگوئیم که علامت مذکور به معنای عملکرد خشک‌کننده با باد سرد در شست‌وشوی سریع می‎‌باشد. علامت cd در ماشین ظرفشویی ال جی به منظور کمک به شست‌وشوی سریع ۳۰ دقیقه بعد از اتمام برنامه ادامه داشته و در صورت باز شدن درب قطع خواهد شد.

علامت CL

نشانه دومی که لازم دانستیم به آن اشاره‌ای داشته باشیم، علامت CL می‌باشد. این علامت در ماشین ظرفشویی ال جی به معنای فعال شدن قفل کودک در دستگاه ظرفشویی ال جی می‌باشد که تنها در طول زمان شست‌وشو فعال شده و به منظور قفل کردن کلیدها برای جلوگیری از تغییر آن‌ها توسط کودکان طراحی شده است.

مشکلات رایج و عیب یابی ماشین ظرفشویی ال جی

ویدیو مشکلات رایج ماشین ظرفشویی LG

روشن نشدن ماشین ظرفشویی ال جی

در صورتی که برق به دستگاه نرسد، ماشین ظرفشویی روشن نمی شود. از این رو ابتدا اتصال دستگاه به برق و سالم بودن دوشاخه و سیم را بررسی کنید. در صورتی که درب ماشین ظرفشویی بسته نشود نیز دستگاه شروع به اجرای برنامه ها نمی کند. بسته نشدن درب می تواند به دلیل خرابی میکروسوییچ درب باشد. قطعه تایمر نیز نقش مهمی در برق رسانی به قطعات دیگر و روشن شدن دستگاه دارد، از این رو خرابی این قطعه علت دیگر روشن نشدن ماشین ظرفشویی می باشد.

خشک نشدن ظروف در ظرفشویی ال جی

توجه داشته باشید که برنامه هایی همانند پیش شستشو در این دستگاه، خشک کن ندارند. از این رو در انتخاب برنامه خود دقت کنید. عدم وجود جلادهنده میز می تواند باعث ماندن قطرات آب روی ظروف شود. خرابی و مشکل در قطعاتی همچون هیتر و ترموستات نیز عامل دیگری در خشک نشدن ظروف می باشد. این قطعات باید توسط تعمیرکاران مجرب بررسی و عیب یابی شوند.

تخلیه نشدن آب در ماشین ظرفشویی

یکی از علل مهم این امر انسداد در مسیر تخلیه آب می باشد. شما باید لوله تخلیه، فاضلاب و همچنین فیلترها را بررسی کنید که مسدود نشده باشند. در صورتی که مشکل از این مسیر نباشد، می تواند قطعات دستگاه شما دچار اختلال در عملکرد شده باشند. در این حالت یک تعمیرکار قطعات پمپ تخلیه و برد را مورد بررسی قرار می دهد. مشکل در هر یک از این قطعات می تواند مانع از خروج آب شود.

علت سر و صدای ظرفشویی ال جی

گاهی ممکن است شما متوجه شوید که دستگاه شما صدای زیادی دارد. این امر می تواند علل مختلفی داشته باشد. تراز نبودن دستگاه باعث ایجاد صدا در آان می شود. گاهی شما تنها صدای فشار آب و برخورد آن با ظروف را می شنوید که این مورد عادی می باشد. اگر صدایی مانند سوت می شنوید، امکان خراب بودن پمپ تخلیه وجود دارد. این قطعه باید توسط یک تعمیرکار بررسی و تمیز شود. چون ممکن است ذرات غذا در آن گیر کرده باشد. در صورتی که شما صدای خرخر به گوشتان می رسد، پمپ تخلیه خراب شده است. همچنین در صورتی که حلقه پلاستیکی یاتاقان به مشکل خورده باشد، در عملکرد بازوهای آبپاش تاثیر گذاشته و صدا ایجاد می شود.

آبگیری نکردن ظرفشویی ال جی

یکی از علل رایج عدم آبگیری ماشین ظرفشویی ال جی کم بودن فشار آب منزل می باشد. ممکن است در ساعاتی از روز فشار آب شما کاهش یابد. سعی کنید در این زمان ها دستگاه را روشن نکنید. مسیر ورود آب را بررسی کنید. بسته بودن شیر ورودی و انسداد لوله آب ورودی می توانند مانع ورود آب به ماشین ظرفشویی شوند. در صورتی که این موارد مشکلی نداشتند باید از یک تعمیرکار بخواهید دستگاه شما را عیب یابی کند. این شخص قطعاتی همچون میکروسوییچ درب، شناور و سوییچ شناور و در نهایت برد را بررسی می کند.

نشت آب در ظرفشویی ال جی

در صورتی که شاهد نشت آب از ظرفشویی ال جی خود بودید، با توجه به مکان نشتی می توان مشکل را پیدا کرد. اما به طور کلی این مورد می تواند از مواردی همچون مشکل در پمپ آب، خرابی و فرسوده شدن لاستیک درب، مشکل در شیر آب ورودی، خرابی در محفظه شوینده ظرفشویی ال جی، اختلال در عملکرد شناور و سوییچ شناور دستگاه، مشکل در شلنگ ها و همچین بست های آنها باشد.

چرا گاهی ظروف در ماشین ظرفشویی ال جی تمیز نمی شود؟

این سوال کمی کلی است. از این رو ما آن را به موارد جزیی تر تقسیم می کنیم.

ماندن لکه سفید روی ظروف در ظرفشویی ال جی

در این حالت باید مواردی بررسی شوند. وجود جلادهنده در دستگاه، توجه داشته باشید که در صورتی که مایع شوینده شما جلادهنده دارد باید درجه جلادهنده را روی 1 و در غیر این صورت روی 2 یا 3 تنظیم نمایید.

مورد مهم دیگر کیفیت مواد شوینده شما است. سعی کنید از مواد شوینده مرغوب استفاده کنید و بررسی کنید که تاریخ انقضای آن نگذشته باشد. در صورتی که شما نشت نمک داشته باشید، گاهی لکه سفید روی ظروف، در واقع رسوبات این نمک ها می باشد.

علت ماندن چربی و کثیفی روی ظروف در ظرفشویی ال جی

برای این امر باید نکات زیر را مدنظر قرار دهید:

 • اگر موادغذایی روی ظروف شما برای چند ساعت باقی مانده اند و خشک شده اند، ابتدا از برنامه PREWASH استفاده کنید و سپس برنامه شستشو موردنظر خود را اجرا نمایید.
 • توجه داشته باشید که ظروفی که برای چای خوری استفاده شده است نباید برای مدتی نشسته باقی بمانند. این امر باعث پاک نشدن لکه های چایی می شود.
 • اگر مخزن مواد شوینده شما مشکل داشته باشد و نتواند باز شود، در نتیجه مواد شوینده در دستگاه وارد نشده و ظروف تمیز نمی شوند.
 • اگر بعضی از ظروف تمیز و بعضی دیگر کثیف هستند، می تواند مشکل از چیدمان ظروف در دستگاه باشد. حتما به چیدمان آنها دقت کنید.
 • نیاز است که به صورت دوره ای فیلترهای دستگاه تمیز شود. این امر در تمیز شدن ظروف موثر است.
 • انتخاب برنامه مناسب و میزان مواد شوینده به مقدار لازم نیز در پاکیزگی ظروف شما در ماشین ظرفشویی ال جی موثر خواهند بود.

توجه داشته باشید که در صورتی که جاپودری شما مشکل دارد باید از یک تکنسین مجرب در زمینه تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی بخواهید که آن را تعمیر کند.

تعمیر برد ماشین ظرفشویی ال جی در اصفهان

در صورتی که نیاز به تعویض و یا تعمیر برد ماشین ظرفشویی ال جی دارید، می توانید با مجموعه ما در صفاهان سرویس تماس گرفته و درخواست های خود را ثبت نمایید.

تعمیرکاران ما با توجه به تخصص بالایی که دارند سعی می کنند برد شما را جهت کاهش هزینه ها، تعمیر نمایند. اما گاهی آسیب به برد بسیار زیاد است و قابل تعمیر نمی باشد. در این حالت ما برای شما برد را با یک برد اصل و اورجینال تعویض می کنیم.

علائم خرابی برد ظرفشویی ال جی

 • زمانی که برد دستگاه با مشکل مواجه شود، در بیشتر مواقع این مشکل با نمایش یک کدخطا بر روی صفحه نمایش به شما اطلاع داده می شود.
 • یکی از دلایل روشن نشدن ماشین ظرفشویی ال جی خرابی و معیوب شدن برد آن است. از این رو هنگامی که شما با این مشکل مواجه می شوید، تعمیرکاران ما در عیب یابی خود، برد را نیز مورد بررسی قرار می دهند.
 • خاموش شدن های ناگهانی و بی دلیل ظرفشویی نیز یکی دیگر از علائم خرابی برد است.

موارد متعدد دیگری نیز وجود دارد که ممکن است نشان از خرابی برد باشد. به طور کلی هر نوع اختلالی در دستگاه در صورتی که از قطعات مربوطه نباشد، در نهایت می تواند نشانی از خرابی برد ماشین ظرفشویی ال جی باشد. زیرا برد تمامی فرمان های لازم را صادر و هدایت می کند.

بهترین مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی الجی در اصفهان کجاست؟

در این راهنما با برخی از مشکلات رایج ماشین‌های ظرفشویی ال جی که در صورت مشاهده آن‌ها می‌توانید از کمک تکنسین‌های مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی اصفهان استفاده کنید، آشنا شدیم. مرکز تعمیرات صفاهان سرویس یکی از معتبرترین و بهترین مراکز تعمیر ماشین ظرفشویی LG در اصفهان محسوب می‌شود.

 علاوه بر ارائه مشاوره رایگان در زمینه نحوه نگهداری ماشین ظرفشویی و پاسخ به سوالات متداول کاربران، دستگاه‌های ظرفشویی ال جی را با تبحر و تخصص مورد بررسی قرار داده و پس از عیب‌یابی در کوتاه‌ترین زمان ممکن تعمیر می‌کند. شایان ذکر است که موسسه مذکور در زمینه ارائه آموزش‌های تخصصی تعمیرات ماشین ظرفشویی و دیگر لوازم خانگی در اصفهان نیز فعال می‌باشد.

شماره تماس مرکز تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی در اصفهان

اگر در اصفهان و شهرهای حومه حضور دارید و به دنبال یک تیم تخصصی تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی هستید، می‌توانید با شماره  09130108396 تماس حاصل نمائید. ما در محجموعه صفاهان سرویس همواره آماده ارائه خدمات با کیفیت خود به شما عزیزان هستیم.

سوالات متداول

هزینه تعمیر ظرفشویی ال جی را از کجا می توانم بفهمم چه میزان است؟

با مراجعه به سایت صفاهان سرویس، قسمت تعرفه ها و سپس تعرفه تعمیر ماشین ظرفشویی بروید. در این قسمت لیست کاملی از قیمت ها و هزینه های تعمیرات قطعه های مختلف قرار داده شده است. در صفاهان سرویس، تمام هزینه ها طبق مصوبه اتحادیه و کاملا شفاف و روشن است.

شما برای محاسه هزینه تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی باید مواردی همچون هزینه عیب یابی، هزینه ایاب و ذهاب، هزینه تعمیر قطعه معیوب و در صورت نیاز هزینه خرید و تعویض قطعه معیوب را در نظر بگیرید.

چگونه می توانم سفارش خدمات در مجموعه شما ثبت کنم؟

برای ثبت سفارش و استفاده از خدمات ما می توانید به سایت صفاهان سرویس، مرکزتعمیرات ال جی در اصفهان مراجعه کنید و فرم درخواست تعمیر را تکمیل و برای ما ارسال کنید. همچنین می توانید با شماره 09130108396 با کارشناسان ما تماس بگیرید و درخواست خود را به صورت تلفنی ثبت کنید. بعد از ثبت درخواست، در سریع ترین زمان ممکن تکنسین های ما در محل شما حاضر می شوند.

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

8 دیدگاه

 • سلام وقت بخیر
  سپاس از خدمات عالی مجموعه شما
  من ماشین ظرفشویی ال جی داشتم از مجموعه دیگرامدند برای تعمیر هم عیب را اشتباه تشخیص دادن و هم هزینه بالایی برای عیب یابی دریافت کردند.ولی از مجموعه شما تکنسین بعد از تماس من بامجموعه شما خیلی سریع مراجعه کردند و عیب را برطرف کردند باکمترین هزینه.واقعا ممنونم از مجموعه شما

  • سلام وقت بخیر
   تمامی دریافتی مجموعه ما طبق تعرفه اتحادیه هست و مراجعه سریع برای برطرف کردن مشکل دستگاه شما انجام وظیفه بوده و تمامی تکنسین های مجموعه ما در مجموعه توسط اساتید مجرب و متخصص اموزش دیده و باتجربه وماهر هستند .

 • ماشین ظرفشویی ال جی من ارور CE میده. ولی این ارور رو توی ارورهاتون پیدا نکردم. معنیش چی هست؟

  • سلام دوست عزیز
   این ارور مربوط به عملکرد موتور دستگاه است. باید دستگاه رو خاموش کنید و از برق بکشید. ده دقیقه صبر کنید و دوباره آن رو روشن کنید. اگر مشکل برطرف نشد موتور باید چک شود. میتوانید فرم داخل سایت رو پر کنید تا همکاران ما کمکتون کنند.

  • سلام دوست عزیز
   هنگام نصب ماشین ظرفشویی باید به فاصله ان نسبت به دیوار و وسایل اطرافش، ارتفاعش، نحوه سیم کشی و قرار گرفتن لوله هایش و تراز بودنش توجه داشت. این موارد هرکدام به طور مفصل در یک مقاله در سایتمون تحت عنوان آموزش کامل نصب ماشین ظرفشویی قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 1 =