تعمیر هیت پمپ ماشین ظرفشویی ال جی

5/5 - (7 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

هیت پمپ یکی از قطعات اصلی ماشین ظرفشویی ال جی است که امکان دارد برخی اوقات در اثر خرابی این قطعه، نیاز به تعمیر هیت پمپ ماشین ظرفشویی ال جی باشد. هیت پمپ نقش بسزایی در تمیزی و شست و شوی صحیح ظرف‌ ها دارد. به‎ طوری که اگر این قطعه خراب شود، اکثریت ظروف به خوبی شسته نمی‌ شوند.

همچنین ممکن است خرابی گسترش پیدا کند و تنها مشکل با تعمیر این قطعه حل نشود و شما مجبور به تعویض آن شوید. از همین جهت پیشنهاد می ‌شود به محض خراب شدن و کاهش عملکرد این قطعه، با مجموعه صفاهان سرویس که یکی از معتبرترین مراکز در امور تعمیر لوازم خانگی در اصفهان است، تماس حاصل کنید.

حتما اکنون یکسری سوال‌ ها همانند: از کجا بفهمیم هیت پمپ ماشین ظرفشویی ال جی خراب شده است؟ راهکارهای افزایش عمر این قطعه چیست؟ هنگام خراب شدن این قطعه چه کنیم؟ چگونه هیت پمپ ماشین ظرفشویی ال جی را تعمیر و یا تعویض کنیم؟ و… برای شما ایجاد شده باشد. از همین جهت ما در این مقاله به بررسی و پاسخ به تمامی این سوالات پرداخته‌ایم. پس اگر شما نیز با این مشکل رو به رو هستید، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

هیت پمپ ماشین ظرفشویی ال جی چیست؟

همانطور که گفتیم، هیت پمپ یکی از قطعاتی است که در تمیز کردن و شست و شوی ظروف نقش مؤثری دارد. اما کارکرد این قطعه به‌ طور دقیق چگونه است؟ در ماشین ظرفشویی هنگامی که آب وارد دستگاه می‎ شود، سنسور دما، دمای آب را اندازه گیری می‎کند. اگر دما، کمتر از حد تنظیم شده باشد، هیت پمپ یا همان پمپ حرارتی وارد مدار شده و به واسطه یک المنت گرمایی، آب را گرم می‎ کند و به دمای تنظیم شده می ‎رساند.

دمای آب به صورت مداوم توسط این قطعه اندازه گیری شده و به محض اینکه دما به حد پایینتر از دمای تنظیم شده برسد، آب را مجددا گرم می ‎کند. در مرحله آخر نیز این قطعه آب گرم شده را به اسپری ‌های آبپاش انتقال می ‎دهد.

اگر هیت پمپ خراب شود، آب به دمای مورد نظر نمی ‎رسد و در نتیجه ظروف به خوبی شسته نشده و ممکن است حتی پس از پایان فرآیند شست و شو، چرب باشند و یا تکه ‎های غذا به آنها چسبیده باشد. به همین دلیل ضروری است که به محض مشاهده خرابی، اقدام به تعمیر هیت پمپ ماشین ظرفشویی ال جی کنید.

نشانه های خرابی هیت پمپ ماشین ظرفشویی ال جی

نشانه های خرابی هیت پمپ ماشین ظرفشویی ال جی

 • تولید صداهای غیر‌عادی: شنیده شدن صداهای غیرعادی همانند وز وز هنگام کار دستگاه، می ‎تواند نشانه خرابی هیت پمپ ماشین باشد. البته این مورد می ‌تواند به علل دیگری نیز به وجود آید.
 • نشتی آب: وجود نشتی آب از هیت پمپ، نشانه قطعی خرابی این قطعه است و به محض مشاهده آن باید اقدام به تعمیر هیت پمپ ماشین ظرفشویی ال جی کنید.
 • عدم آبپاشی صحیح: همانطور که گفتیم، یکی از وظایف اصلی هیت پمپ رساندن آب گرم به آبپاش ‎ها می ‌باشد. حال اگر این قطعه خراب شود، اسپری ‌ها به دلیل عدم رسیدن آب کافی، آب را به درستی آبپاشی نمی ‌کنند. پس این مورد نیز یکی از نشانه ‌های خرابی هیت پمپ ماشین ظرفشویی ال جی است.
 • سرد بودن آب درون دستگاه: وظیفه رساندن دمای آب به حد تنظیم شده، بر عهده هیت پمپ می ‎باشد. حال اگر این قطعه خراب گردد، دمای آب، سرد می ‌شود. البته در برخی مواقع به دلیل اینکه تنظیمات دستگاه بر روی آب سرد تنظیم شده است این اتفاق می ‌افتد و در همه مواقع به معنای خرابی هیت پمپ نیست.
 • کثیف بودن ظروف پس از شست و شو: شست و شوی ظروف با آب داغ باعث می ‎شود که چربی زدایی انجام شده و ظروف به خوبی شسته شوند. حال اگر این قطعه خراب گردد، آب به درستی گرم نشده و در نتیجه ظرف ‌ها حتی پس از پایان فرآیند شست و شو نیز کثیف باقی می ‌مانند. البته توجه داشته باشید که کثیف شسته شدن ظروف علل دیگری نیز داشته و این تنها عامل آن نیست. با این حال می‎ توان به این مورد به چشم یکی از نشانه‌ های خرابی هیت پمپ ماشین ظرفشویی ال جی نگاه کرد.

اگر شما این علائم را در دستگاه خود مشاهده کردید، پیشنهاد می ‎شود که بلافاصله با یک مرکز معتبر تعمیرات لوازم خانگی همانند مجموعه صفاهان سرویس اصفهان جهت تعمیر و یا تعویض هیت پمپ ظرفشویی تماس حاصل کنید.

آموزش تعمیر هیت پمپ ماشین ظرفشویی ال جی

آموزش تعمیر هیت پمپ ماشین ظرفشویی ال جی

در ادامه یک دستورالعمل کلی برای تعمیر این قطعه آموزش داده شده است که شما می ‎توانید به واسطه آن هیت پمپ ماشین ظرفشویی ال جی را تعمیر کنید. با این حال توجه داشته باشید که اگر دانش کافی و یا ابزار و وسایل مورد نیاز این کار را ندارید، به هیچ عنوان اقدام به تعمیر این قطعه نکنید و این کار را به دست افراد متخصص بسپارید.

همچنین شما می ‎توانید در این زمینه از متخصصان مجموعه صفاهان سرویس، مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی LG اصفهان نیز کمک بگیرید. نحوه تعمیر هیت پمپ ماشین ظرفشویی ال جی به صورت زیر می ‌باشد:

 • ایمنی: پیش از هر اقدامی جهت رعایت ایمنی، دستگاه را از برق بکشید و چند دقیقه صبر کنید تا برق به ‎طور کامل از آن خارج گردد.
 • باز کردن دستگاه: در مرحله بعدی باید به هیت پمپ دسترسی پیدا کنید. به این منظور باید قطعات مختلف دستگاه را باز کرده تا بتوانید هیت پمپ را مشاهده کنید.
 • بررسی، تعمیر و تعویض: پس از جداسازی هیت پمپ، به خوبی آن را بررسی کنید. در صورتی که قطعاتی از هیت پمپ مشکل داشتند و یا معیوب بودند، اقدام به تعمیر این قطعه کنید. ولی اگر خرابی زیاد بود، باید قطعه به‌ طور کامل تعویض شود. جهت تعویض این قطعه باید ابتدا یک هیت پمپ مطابق مدل ماشین ظرفشویی ‎تان خریداری کنید.
 • نصب مجدد: در مرحله بعد باید هیت پمپ تعمیر و یا تعویض شده را با دقت در جای خود قرار دهید.
 • بستن دستگاه: تمامی قطعاتی را که باز کرده بودید مجددا بسته و در جای خود قرار دهید.
 • تست هیت پمپ: جهت اطمینان از تعمیر صحیح هیت پمپ، کارکرد آن را تست کنید. اگر به خوبی کار می ‌کرد، بدین معناست که دستگاه شما به خوبی تعمیر شده است و می‎ توانید از آن استفاده کنید.

راهکارهای افزایش عمر هیت پمپ ماشین ظرفشویی ال جی

همانطور که می ‎دانید، هر قطعه دارای عمر مفیدی می ‌باشد و بعد از آن، کارایی خود را از دست می‌ دهد. این موضوع برای هیت پمپ نیز صادق است. با این حال با انجام این کار ممکن است که این خرابی زودتر اتفاق بیافتد. پس برای افزایش عمر هیت پمپ ظرفشویی ال جی چه باید کرد؟

 • استفاده صحیح: یکی از دلایل اصلی خراب شدن و کاهش عمر این قطعه، وارد شدن فشار به آن است. اگر شما مطابق با دستورالعمل های دستگاهتان از آن استفاده نکنید، به تمامی قطعات از جمله هیت پمپ فشار وارد می‎ شود. پس برای افزایش عمل قطعات، دمای آب را بیش از حد تنظیم نکنید. به اندازه کافی ظرف درون ماشین قرار دهید و به ‎طور پیوسته از دستگاه استفاده نکنید و به آن استراحت دهید. این کار باعث می ‌شود که تا مدّت‌ ها احتیاجی به تعمیر هیت پمپ ماشین ظرفشویی ال جی نباشد.
 • عدم استفاده از آب و مواد شیمایی سخت: استفاده از آب و مواد شیمایی سخت باعث رسوب گذاری در هیت پمپ می ‎شود. این موضوع می ‎تواند موجب خرابی این قطعه گردد.
 • تعمیر و تعویض به موقع: همانطور که گفتیم، تعویض و تعمیر به موقع قطعات می ‎تواند تأثیر بسزایی در افزایش کارکرد قطعات داشته باشد. اگر قطعات معیوب به موقع تعویض و یا تعمیر نشوند، خرابی به مرور گسترش پیدا کرده و باعث خراب شدن دیگر قطعات نیز می‌ شود. همچنین اگر نشانه‌های خرابی این قطعه را مشاهده کردید، به سرعت اقدام به تعمیر هیت پمپ ماشین ظرفشویی ال جی کنید تا خرابی بیشتر گسترش پیدا نکرده. وگرنه مجبور به تعویض این قطعه خواهید شد.
 • جرم گیری: اطمینان حاصل کنید که هیت پمپ همیشه تمیز و بدون رسوب باشد. به این منظور لازم است که هرچند وقت یکبار جرم گیری و رسوب گیری انجام شود.

هزینه تعمیر هیت پمپ ماشین ظرفشویی ال جی چقدر است؟

هزینه تعمیر هیت پمپ ماشین ظرفشویی ال جی چقدر است؟

هزینه این عمل به مواردی که در ادامه از آنها نام برده شده است بستگی دارد:

 • عیب یابی: در ابتدا باید این قطعه عیب یابی گردد تا میزان خرابی آن مشخص شود.
 • تعمیر قطعه: اگر میزان خرابی محدود بود، مشکل تنها با تعمیر حل می ‎شود و تنها هزینۀ تعمیر و عیب یابی از شما گرفته می ‎شود.
 • تعویض: اگر قطعه قابل تعمیر نباشد، باید تعویض شود. هزینۀ تعویض مشخصا از هزینۀ تعمیر آن بیشتر است.
 • هزینۀ ایاب و ذهاب: به دلیل انجام تعمیرات در محل شما باید هزینه ای را بابت ایاب و ذهاب پرداخت کنید.
 • هزینۀ قطعه معیوب در بازار: اگر میزان خرابی به قدری بوده که امکان تعمیر هیت پمپ ماشین ظرفشویی ال جی وجود نداشته باشد، باید اقدام به تعویض آن قطعه و خرید یک قطعه جدید کنید. توجه داشته باشید که برای اینکه دستگاهتان بعدها با مشکلات جدی مواجه نشود باید قطعه ‎ای اورجینال خریداری کنید. از همین جهت مجموعه صفاهان سرویس، هنگام تعویض قطعات، از قطعات اورجینال و اصل استفاده می‎کند. این موضوع سبب می‎شود که دستگاه شما تا مدّت‎ها به صورت سالم کارکرد خود را داشته و معیوب نگردد و برای ضمانت این مورد نیز، این مجموعه گارانتی خدمات 60 روزه به شما ارائه می ‎دهد.

این گارانتی بدین معناست که در این 60 روز هرگونه مشکلی برای دستگاه شما به وجود بیاید، این مجموعه به‎طور کامل مسئولیت آن را بر عهده می ‎گیرد و مشکل را رفع می. ‌کند با توجه به مواردی که از آنها نام برده شد، هزینۀ این امر مشخص می ‎شود و پس از عیب یابی دستگاهتان به شما اعلام می‎ گردد.

همچنین شما می‌توانید جهت اطلاع از هزینه تقریبی تعمیر هیت پمپ، از طریق تماس با ما اقدام کنید. توجه داشته باشید که از آنجایی که تمامی هزینه ‌های این مجموعه مطابق مصوبه اتحادیه از شما گرفته می‌شود، هزینۀ زیادی را متحمل نخواهید شد.

کلام آخر…

هیت پمپ یکی از قطعات ماشین ظرفشویی ال جی بوده که وظیفه آن رساندن دمای آب به حد مورد نظر است. اگر این قطعه خراب شود، مشکلات متعددی برای دستگاه ایجاد می ‎شود. به همین دلیل باید به محض مشاهده یکی از نشانه‎ های خرابی، اقدام به تعمیر هیت پمپ ماشین ظرفشویی ال جی کنید. به این منظور شما می توانید از مجموعه صفاهان سرویس که یکی از معتبرترین و بهترین مراکز تعمیراتی در اصفهان است کمک بگیرید. جهت تماس و درخواست تکنسین، با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: تعویض جاپودری ماشین ظرفشویی ال جی

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *