ارور E1 ماشین لباسشویی دوو

5/5 - (9 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

ماشین لباسشویی دوو همانند تمامی ماشین لباسشویی‌های دیگر دارای ارورها و کدهای خطایی می‌باشد که به ما وضعیت دستگاه را اعلام می‌کنند. یکی از این ارورها، ارور E1 ماشین لباسشویی دوو است. در ادامۀ این مقاله قصد داریم به بررسی و نحوه رفع این ارور و تعمیر ماشین ‌لباسشویی دوو در اصفهان بپردازیم پس ما را تا انتهای این مقاله همراهی بفرمایید.

ارورها چیستند؟

قبل از هر‌چیزی نیاز است شما بدانید ارورها دقیقا چه چیزهایی هستند تا بتوانید بهتر از دستگاهتان استفاده کنید. به‌طور کلی ارورها پیغام‌های خطایی هستند که روی صفحه نمایش دستگاه ظاهر می‌شوند. هر ارور یک کد خطای مخصوص به خود را دارد. هرکدام از این کدها معنای متفاوتی می‌دهند. یکی از این ارورهایی که امروز قصد داریم به آن بپردازیم ارور E1 ماشین لباسشویی دوو است.

ارورهای ماشین لباسشویی دوو در واقع وضعیت ماشین را به ما اعلام می‌کنند. پس کاربران این برند ماشین لباسشویی نیاز دارند که معنای این ارورها را بدانند تا در هنگام نمایش آنها، بتوانند نسبت به رفع‌شان اقدام کنند.

ارور E1 ماشین لباسشویی دوو

هنگامی که مشکلی در فشار آب ماشین، همانند کم یا زیاد بودن فشار آب به وجود بیاید، این ارور بر روی صفحه نمایش دستگاه نشان داده می‌شود. دلیل اصلی وجود این ارور به علت خرابی برخی قطعات مهم و حساس ماشین است که در ادامه به بررسی آنان خواهیم پرداخت.

توجه بفرمایید قطعاتی که ممکن است هنگام بروز این ارور دچار مشکل شده باشند، قطعات مهم و حساسی هستند. به همین دلیل به شما پیشنهاد می کنیم که خودتان دست به رفع این ارور نزنید و حتما با یک متخصص تماس بگیرید.

متخصصان مجموعه صفاهان سرویس نیز در خدمت شما هستند تا در سریعترین زمان ممکن مشکل شما را رفع نمایند. شما می‌توانید جهت درخواست تکنسین تعمیر ماشین لباسشویی دوو با کارشناسان پاسخگو ما تماس حاصل فرمایید.

ارور e1 ماشین لباسشویی

علل نمایش ارور E1 ماشین لباسشویی دوو و نحوه رفع آن

وجود مشکل در پمپ تخلیه

پمپ تخلیه، یکی از قطعات ماشین لباسشویی دوو است که آب درون ماشین را پس از شست و شو تخلیه می‌کند. خرابی این قطعه می‌تواند باعث بروز ارورهایی همانند ارور E1 شود.

  • نحوه رفع: برای رفع این مشکل باید ابتدا پمپ تخلیه بررسی گردد و در صورت وجود مشکل، تعمیر و یا تعویض شود.

عدم کارکرد صحیح شیر برقی ورودی آب

شیر برقی قطعه‌ای از ماشین لباسشویی دوو است که آب ورودی را کنترل کرده و با فرمان برد، مسیر ورودی آب را باز و بسته می‌کند. در صورتی که این قطعه دچار خرابی گردد، ممکن است آب با فشار پایین وارد ماشین شده و این ارور نمایش داده شود. همچنین خرابی این قطعه می‌تواند باعث نمایش ارورهای دیگری نیز شود.

  • نحوه رفع: برای رفع این ارور باید این قطعه بررسی و در صورت نیاز تعمیر و یا تعویض گردد.

خرابی میکروسوئیچ فشار

میکروسوئیچ یک قطعه حساس در ماشین لباسشویی است که با یک فشار کوچک فعال می‌گردد و به ماشین اجازه شروع به کار را می‌دهد. این قطعه تا زمانی که درب ماشین به‌طور کامل بسته نشده باشد، به دستگاه اجازه شروع به کار را نمی‎دهد. خرابی این قطعه نیز یکی از علل نمایش ارور E1 ماشین لباسشویی دوو می‌باشد. همچنین اگر این قطعه خراب شده باشد، شما نمی‌توانید ماشین لباسشویی را روشن کنید. به همین علت باید این قطعه سریعاً بررسی و تعمیر گردد.

  • نحوه رفع: برای رفع این مورد باید میکروسوئیچ توسط یک متخصص بررسی شود و در صورت نیاز تعویض و یا تعمیر گردد.

ایراد در برد الکتریکی

برد یک قطعه کوچک در ماشین لباسشویی است که همانند مغز دستگاه عمل کرده و فرمان‌های گوناگونی را به بخش‌های مختلف دستگاه ارسال می‌کند. هنگامی که این قطعه خراب شود، کارکرد دستگاه مختل شده و ارورهای گوناگونی از جمله همین ارور نمایش داده می شود.

  • نحوه رفع: از آنجایی که برد یک قطعه بسیار حساس می باشد، به شما توصیه می‌کنیم که از دستکاری کردن آن در خانه بپرهیزید و این کار را به یک تکنسین متخصص بسپارید. در صورتی وجود آسیب دیدگی در این قسمت، شما باید بسته به میزان آن، برد را تعویض و یا تعمیر بنمایید.

بسته بودن شیرهای آب

ممکن است این ارور تنها به دلیل بسته بودن شیرهای آب بروز پیدا کند.

  • نحوه رفع: در این مورد شما باید شیرهای آب را بررسی کرده و در صورت بسته بودن، آنها را باز کنید تا آب بتواند وارد دستگاه شود.

کم بودن فشار آب منطقه

در صورتی که شما در منطقه‌ای با فشار کم آب زندگی می‌کنید، احتمال مشاهده این ارور بالا می‌باشد.

  • نحوه رفع: به منظور رفع این مورد شما می‌توانید از یک پمپ آب استفاده کرده تا فشار آب را تقویت کنید. یا در زمانی که فشار آب خوب است، همانند آخر شب و یا صبح زود، ماشین لباسشویی‌تان را روشن نمایید.

مسدود بودن فیلترهای شلنگ ورودی

در صورتی که فیلترها مسدود باشند، فشار آب کاهش پیدا کرده و این ارور بر روی صفحه نمایش دستگاه نشان داده می‌شود.

  • نحوه رفع: به منظور رفع این مشکل باید شما هر‌چند وقت یکبار فیلترهای شلنگ ماشین لباسشویی دوو را تمیز و جرم گیری کنید.

ارور e1 ماشین لباسشویی دوو

هزینه رفع ارور E1 ماشین لباسشویی دوو

متأسفانه به‌طور قطع نمی‎توان هزینه ثابتی را برای این امر در نظر گرفت چرا که عوامل مختلفی بر قیمت و هزینه رفع این ارور تأثیر می‌گذارند. برخی از این عوامل عبارتند از: هزینه ایاب و ذهاب، قطعه آسیب دیده ، مدل ماشین لباسشویی دوو شما و… .

در صورتی که شما عزیزان تمایل دارید از هزینه دقیق رفع این ارور مطلع شوید، می‌توانید با کارشناسان پاسخگو ما در مجموعه صفاهان سرویس، مرکز تعمیر ماشین لباسشویی در اصفهان، تماس بگیرید.

کلام آخر

ماشین لباسشویی یکی از حساس‎ترین وسایل در میان لوازم خانگی‎های به حساب می‌آید و تعمیر و یا تعویض قطعات آن کاری تخصصی و نیازمند دانش فنی است. به همین دلیل به شما توصیه می‎کنیم که در صورت مشاهده خرابی در ماشین لباسشویی، و یا نمایش ارور E1 ماشین لباسشویی دوو با متخصصان ما در مجموعه صفاهان سرویس تماس بگیرید.

تمام تلاش ما بر این است که رضایت هرچه بیشتر شما عزیزان را جلب کنیم و بدین منظور، مجموعه ما با ارائه گارانتی خدمات 60 روزه پس از تعمیر و تعویض قطعات لوازم خانگی، به شما این اطمینان را می‌دهد که تعمیر لوازم خانگی شما به بهترین شکل ممکن انجام می‌شود. علاوه بر این، در تمامی تعویض قطعاتی که توسط متخصصان مجموعه ما صورت می‎گیرد، از قطعات اورجینال و اصل استفاده شده و به همین دلیل جای نگرانی برای شما دوستان باقی نمی‎ماند.

تمامی هزینه‌های دریافتی مجموعه صفاهان سرویس کاملا منصفانه و مطابق مصوبه اتحادیه می‌باشد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و یا ارتباط با مجموعه صفاهان سرویس اصفهان با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: ارور LB ماشین لباسشویی دوو

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 65 = 74