تعمیر ماشین لباسشویی دوو

5/5 - (1 امتیاز)
یکی از شناخته شده‌ترین برندهای ماشین لباسشویی در ایران دوو است، این محصول کره‌ای از جمله لباسشویی‌هایی است که مشتریان زیادی در ای سراسر جهان دارد، ماشین لباسشویی دوو کیفیت بالا و قیم مناسبی دارد و به همین دلیل است که خریداران بسیاری در کشورمان دارد، همین مسئله باعث می‌شود که به نمایندگی‌های مجاز برای تعمیر و تعویض قطعات لباسشویی دوو در هر شهری نیاز باشد. ( صفاهان سرویس نماینده مجاز تعمیر ماشین لباسشویی دوو در اصفهان )

برای تعمیر ماشین لباسشویی دوو به کجا باید مراجعه کرد؟

در حال حاضر اکثر برندهای مشهور در کشورمان دارای نمایندگی‌های بسیاری هستند، دوو نیز از جمله برندهایی است که نمایندگی‌های بی‌شماری در اکثر شهرهای کشور دارد، پس بهتر است برای نصب و تعمیر ماشین لباسشویی دوو در اصفهان به نمایندگی مراجعه کنید.
گاهی اوقات اقدامات ناشیانه و غیر متخصصانه افراد در زمان تعمیر ماشین لباسشویی باعث می‌شود که خسارات سنگین‌تری به ماشین لباسشویی وارد شده و نیاز به صرف هزینه‌های بیشتری باشد. بنابراین بسیار مهم است که در زمان نیاز با نمایندگی‌های مجاز تماس بگیرید و از افرادی که دارای تخصص هستند کمک بگیرید. ضمن این که در حال حاضر سایت‌های ارائه خدمات تعمیرات، نصب و سرویس ماشین لباسشویی نیز در حال ارائه سرویس به مشتریان برندهای مختلف هستند.

مشکلات رایج ماشین لباسشویی دوو شامل چه مواردی می‌شود؟

مشکلات ماشین لباسشویی دوو
در واقع هر مشکلی که برای سایر ماشین‌های لباسشویی امکان رخ دادن دارد برای ماشین لباسشویی دوو هم ممکن است رخ دهد، اما گاهی اوقات برخی مشکلات در یک برند ممکن است احتمال وقوع بیشتری داشته باشد در این بخش به معرفی برخی مشکلات رایج ماشین لباسشویی دوو می‌پردازیم.
 •  چرخیدن دیگ لباسشویی
 • نشتی یا آبریزش لباسشوی
 •  لرزش و تکان‌های شدید لباسشویی در حین کار
 • جمع شدن آب در لباسشویی
 •  عمل نکردن دکمه‌های لباسشویی
 •  متوقف شدن لباسشویی در اواسط سیکل
 •  تعویض قطعات مختلف ماشین لباسشویی دوو
در صورتی که نیاز باشد برخی از قطعات ماشین لباسشویی دوو تعویض شود، اگر تعمیرکار نمایندگی مجاز یا تکنسین یک مرکز ارائه خدمات مجاز این کار را برای شما انجام دهد، گارانتی اصالت کالا دریافت می‌کنید ضمن این که تعمیر شما تضمین مدت دار خواهد داشت به این معنا که اگر باز هم قطعه با مشکلی مواجه شود این مشکل شامل ضمانت خواهد بود.
قطعاتی که معمولا نیاز به تعویض خواهند داشت شامل موارد زیر می‌شود:
 • تسمه‌ها
 • لاستیک دور درب
 • دمپر
 • سوئیچ فشاری
 • پمپ تخلیه
 • شناور و سوئیچ آن
 • قفل درب و مجموعه آن
 • تایمر
 • برد الکترونیکی

مزایای استفاده از خدمات تعمیرگاه مجاز دوو برای تعمیر ماشین لباسشویی

در صورتی که برای تعمیر یا تعویض قطعات ماشین لباسشویی خود از خدمات نمایندگی‌های مجاز بهره‌مند شوید این مزایا شامل حال شما خواهد بود:
– در نمایندگی‌های مجاز از قطعات و وسایل اصل استفاده می شود به این معنا که وقتی ماشین لباسشویی شما نیاز به تعویض قطعه داشته باشد یک قطعه اصل و اورجینال برای تعویض در نظر گرفته می شود و ضمانت اصالت کالا دریافت می‌کنید.
– تکنسین برای تعمیر به محل شما فرستاده می‌شود، بنابراین احتیاج نیست که شما هزینه حمل و نقل ماشین لباسشویی تا تعمیرگاه را پرداخت کنید.
– هزینه تعمیرات توسط نمایندگی تعیین شده است بنابراین شما برای دریافت خدماتی نظیر نصب یا تعمیر ماشین لباسشویی دوو مطمئن هستید که یک هزینه منصفانه و مناسب پرداخت می‌کند. معمولا هزینه خدمات ارائه شده از قبل به شما اعلام می‌شود تا بتوانید بودجه خود را مدیریت کنید.
– سرعت ارائه خدمات و کیفیت آن در نمایندگی های مجاز محصولات دوو بسیار بالا است، بنابراین زمان زیادی برای تعمیر ماشین لباسشویی که از جمله کالاهای بسیار کاربردی در منزل است صرف نخواهد شد.

چه مواردی باعث خرابی ماشین لباسشویی دوو می‌شود؟

علل خرابی لباسشویی دوو
ماشین لباسشویی دوو کیفیت بسیار مطلوبی از نظر سخت افزار و برنامه‌های شستشو دارد، بنابراین وقتی شما این محصول را تهیه می‌کنید مطمئن هستید که تا سالیان سال می‌توانید بدون دغدغه از آن استفاده کنید، اما گاهی اوقات به دلالیلی که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم نیاز است که ماشین لباسشویی شما خراب شود، در این موارد بهتر است که از متخصصین امر برای تعمیر ماشین لباسشویی خود کمک بخواهید.
– نصب اشتباه ماشین لباسشویی
– نوسانات برقی
– وارد شدن ضربه در هنگام جابه‌جایی
– استهلاک قطعات داخلی
– استفاده از قطعات تعویض شده بی کیفیت
– تعمیر غیر استاندارد دستگاه
– خراب شدن موتور
– ایراد در پمپ‌ها
– انجام ندادن سرویس‌های دوره‌ای
عیب‌یابی ماشین لباسشویی دوو
در صورتی که ماشین لباسشویی دووی شما روشن نمی‌شود بهتر است برای عیب یابی به موارد زیر دقت داشته باشید، توصیه ما این است که در اسرع وقت با یک تکنسین با تجربه و متخصص تماس بگیرید و به هیچ وجه خودتان برای عیب یابی یا تعمیر ماشین لباسشویی دوو در اصفهان دست به کار نشوید :
– ماشین لباسشویی را از جهت اتصال به برق کنترل کنید.– دکمه استارت را فشار دهید و آن را امتحان کنید.
– مقدار لباس‌ها را چک کنید شاید میزانی بیش از حد مجاز در لباسشویی قرار داده‌اید.
– درب ماشین لباسشویی را چک کنیدو سپس میکروسوییچ را بررسی کنید و مطمئن شوید که مشکلی ندارد.
– در آخر اگر مشکل از هیچ از یک موارد ذکر شده نبود بهتر است که برد ماشین لباسشویی را بررسی کنید.
– در میان رایج‌ترین مشکلات می‌توان گفت سوئیچ‌های درب، قفل‌کردن و تایمر معیوب است که ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد.
معمولا تکنسین‌های مجاز قطعات و یا خدمات ماشین لباسشویی را در صورت نیاز جایگزین می‌کنند.

ریست کردن ماشین لباسشویی دوو

گاهی اوقات با ریست کردن برنامه‌های ماشین لباسشویی دوو مشکل حل می‌شود به ویژه در زمانی که خطاهای برنامه شستشو باعث می‌شود که ماشین لباسشویی از کار بی‌افتد این روش بسیار کاربردی است. معمولا در اثر نوسانات برقی یا وارد شدن ضربه از این روش استفاده می‌کنند.
بعضی از ماشین‌ها دکمه‌ای برای ریست مجدد موتور خود دارند. در یک دستگاهی که دکمه تنظیم مجدد ندارد، می‌توانید وسیله شستشو را جدا کنید و سپس آن را دوباره وصل کنید. به این ترتیب برای تنظیم مجدد آن اقدام کرده‌اید.
در بسیاری از مدل‌ها ریست کردن ماشین‌های شستشو قابل‌برنامه‌ریزی ممکن است یک عملکرد تنظیم مجدد یا یک موقعیت برای پاک کردن مشکل برنامه شستشو داشته باشند.
در موارد دیگر، اگر دستگاه دکمه لغو داشته باشد، آن را فشار دهید تا خطا را پاک‌کنید و سپس دکمه مکث یا توقف را برای تنظیم مجدد آن فشار دهید.

ارورهای ماشین لباسشویی دوو

ارورهای ماشین لباسشویی دوو

ممکن است هنگام کار با ماشین لباسشویی دوو، ماشین لباسشویی متوقف شده و ارور دهد. هر ارور دلیل خاصی دارد که در ادامه علت و راه حل رفع هر ارور را به شما خواهیم گفت.

ارور LE

علت: 1- ممکن است در باز باشد یا به طور کامل بسته نباشد. 2- برد الکترونیکی به قفل در ماشین لباسشویی سیگنال نمی فرستد.

راه حل: از بسته بودن در اطمینان حاصل کنید. میکروسوییچ در را بررسی کنید اگر خراب بود تعویض کنید. اگر مشکل از برد ماشین لباسشویی است جهت تعمیر ماشین لباسشویی دوو، باید تکنسین آن را بررسی کند.

ارور IE

علت: این خطا مربوط به ورودی آب به ماشین لباسشویی است. علت های آن  به این شرح است:

1- بسته بودن شیر آب 2- مسدودی فیلتر شیر ورودی 3- خرابی شیر برقی 4- کار کردن پمپ تخلیه حین آبگیری 5- خرابی سنسور سطح آب (هیدروستات) 6- پی سی بی دچار مشکل شده و سطج آب را بررسی نمی کند.

راه حل: از باز بودن شیر آب اطمینان حاصل کنید. فیلتر ورودی آب را بررسی کرده و در صورت مسدود بودن، رفع انسداد کنید یا فیلتر را تعویض کنید. اگر مشکل از سنسور های کنترل کننده سطح آب، شیر برقی یا پمپ تخلیه است باید این قطعات را تعمیر یا تعویض کنید. اگر مشکل رفع نشد از تکنسین متخصص جهت تعمیرات ماشین لباسشویی دوو تمام اتوماتیک، کمک بگیرید. برای تعمیر ماشین لباسشویی دوو در اصفهان می توانید از شرکت صفاهان سرویس کمک بگیرید.

ارور OE

علت: به طور کلی این ارور مربوط به اشکال در تخلیه آب است. علت های احتمالی آن به به این شرح می باشد:

1- پیچ خوردگی یا انسداد لوله تخلیه 2- خرابی پمپ تخلیه 3- آبگیری در حین مرحله تخلیه انجام می شود. 4- خرابی هیدروستات 5- خرابی پی بی سی 6- دور موتور به مقداری که از قبل تنظیم شده نرسیده است.

راه حل: در ابتدا لوله یا شلنگ تخلیه را بررسی نمایید و در صورتی که دچار انسداد شده آن را باز کنید. فیلتر پمپ تخلیه را تمیز و در صورت نیاز تعویض کنید. اگر مشکل از پمپ تخلیه است آن را تعویض کنید. در صورتی که مشکل رفع نشد با یک متخصص تماس بگیرید تا به بررسی و تعمیر ماشین لباسشویی دوو شما بپردازد.

ارور UE

علت: این ارور به دلیل تراز نبودن ماشین لباسشویی نمایان می شود. در هم پیچیدگی و گره خوردگی لباس ها و قرار گرفتن آن ها در یک طرف درام منجر به عدم توازن ماشین لباس شویی خواهد شد.

راه حل: باید ماشین لباسشویی را متوقف کرده و درب آن را باز کنید و لباس ها را باز نموده و دوباره آن ها را پخش کنید.

ارور E1

علت: این ارور مربوط به فشار آب ورودی به ماشین لباسشویی است. خرابی شیر برقی، عدم کارکرد پمپ تخلیه، مشکل میکروسوییچ فشار و همچنین پی سی بی از دلایل بروز این ارور هستند.

راه حل: از آنجایی که این ارور دلایل به هم مرتبطی دارد رفع و تعمیر آن نیازمند تکنسین متخصص است. ممکن است قطعاتی از کار افتاده باشند و نیاز به تعمیر یا تعویض آن ها باشد.

ارور E2

علت: این ارور نشان از لبریز شدن آب از ماشین لباسشویی است. این امر به دلایل زیر بروز می کند:

1- عملیات آبگیری به خاطر خراب بودن شیر برقی پیوسته انجام می گیرد. 2- سنسور سطح آب دچار خرابی شده است. 3- پمپ تخلیه از کار افتاده و کار نمی کند.

راه حل: برای تعمیر ماشین لباسشویی دوو هنگام بروز این ارور نیاز است تا ماشین لباسشویی توسط یک متخصص بررسی و تعمیر شود. معمولا با تعویض قطعاتی مثل شیر ورودی یا شیر برقی، سنسور سطح آب و پمپ تخلیه این مشکل رفع خواهد شد.

ارور E4

ارورهای لباسشویی دوو

علت: این ارور مربوط به نشتی آب از درام یا لوله تخلیه آب ماشین لباسشویی می باشد.

راه حل: لوله تخلیه را چک کنید. در صورتی که دچار ترک یا پارگی بود باید لوله را تعویض کنید. درصورتی که نشتی آب از درام ماشین لباسشویی بود باید از یک تکنسین کمک بگیرید. برای تعمیر ماشین لباسشویی دوو در اصفهان می توانید از شرکت صفاهان سرویس کمک بگیرید.

ارور E5

علت: این ارور به دلیل ولتاژ بالا رخ می دهد که از عوامل بروز آن می توان به این دو مورد اشاره کرد:

1- لباس ها بین لاستیک در ماشین لباسشویی و درام ماشین لباسشویی گیر کرده اند. 2- پی سی بی یا برد الکترونیکی دچار مشکل شده اند.

راه حل: اگر لباس ها گیر کرده اند آنها را به طور یکنواخت در ماشین لباسشویی پخش کنید. اگر پی سی بی یا برد الکترونیکی دچار ایراد شده اند، نیاز است تا یک تکنسین آن را بررسی و تعمیر کند.

ارور E6

علت: این ارور نشان دهنده مشکلات اضطراری از جمله مشکلات زیر است:

1- لباس ها بین لاستیک در ماشین لباسشویی و درام گیر کرده اند. 2- سوکت موتور یا سیم کشی ها دچار ایراد شده اند. 3- موتور ماشین لباسشویی سوخته یا دچار مشکل شده است. 4- پی سی بی یا برد الکترونیکی ماشین لباسشویی دچار مشکل شده اند.

راه حل: مانند ارور قبل ابتدا اگر لباس ها گیر کرده اند آن ها را به طور یکنواخت در ماشین لباسشویی پخش کنید. اگر موتور سوخته یا خراب شده است نیاز است تا آن را تویض نمایید.

ممکن است با تعویض رله مشکل حل شود البته باید قبل تعویض از معیوب بودن آن اطمینان حاصل کنید. اگر اتصال کوتاه در اتصالات ماشین لباسشویی رخ داده یا مشکل از پی سی بی یا برد ماشین لباسشویی است برای تعمیر ماشین لباسشویی دوو نیاز است که از یک متخصص کمک بگیرید.

ارور E7

علت: این ارور مربوط به اشکال در نحوه چرخش و جهت چرخش موتور ماشین لباسشویی است. علت های بروز این مشکل به این شرح می باشد:

1- موتور ماشین لباسشویی در جهت عکس می چرخد. 2- آی سی موتور ماشین لباسشویی معیوب شده و از کار افتاده است.

راه حل: رفع این ارور باید به دست متخصص انجام گیرد. در صورتی که موتور یا آی سی موتور ماشین لباسشویی دچار مشکل شده باید به دست تکنسین تعویض شود. و در صورتی که مشکل از پی سی بی است نیز با تعویض آن می توان ارور را رفع کرد.

ارور E8

علت: این ارور به وجود مشکل در موتور ماشین لباسشویی اشاره دارد. ممکن است اتصالات موتور یا سیم کشی ها دچار مشکل باشند یا موتور به طور کامل از کار افتاده باشد.

راه حل: ابتدا سوکت های موتور و سیم کشی ها باید بررسی شوند و در صورت نیاز تعویض شوند. اگر مشکل از موتور ماشی لباسشویی است باید موتور ماشین لباسشویی تعویض گردد. جهت تعمیرات ماشین لباسشویی دوو در اصفهان می توانید از شرکت صفاهان سرویس کمک بگیرید.

ارور E9

علت: این ارور نمایانگر مشکل در سنسور فشار است. ممکن است هیدروستات ماشین لباسشویی خراب شده یا از کار افتاده باشد. همچنین ممکن است برای سنسور سطح آب ماشین لباسشویی مشکلی بوجود آمده باشد.

راه حل: در ابتدا باید ماشین لباسشویی بررسی شود تا معلوم شود مشکل از برد ماشین لباسشویی است یا سنسور سطح آب ماشین لباسشویی. با تعویض قطعه معیوب این ارور رفع خواهد شد.

ارور B3

علت: این ارور مربوط به دور موتور است. اگر دور موتور هنگام شروع گردش موتور به طور اشتباه توسط سنسور تشخیص داده شود و اطلاعات آن به برد منتقل شود، این ارور نمایان می شود.

راه حل: ابتدا باید ولتاژ توسط تکنسین برسی شود تا از پایین نبودن آن اطمینان حاصل شود. سپس برد الکترونیکی و سنسور ماشین لباسشویی بررسی شوند و در صورتی که دچار مشکل هستند تعویض گردند.

ارور IB

علت: دلیل بروز این ارور وجود مشکل در ترانزیستور دو قطبی و خرابی برد ماشین لباسشویی می باشد.

راه حل: برای تعمیر ماشین لباسشویی دوو هنگام بروز این مشکل تنها باید با تکنسین متخصص تماس حاصل شود.

ارور H2

ارورهای لباسشویی دوو

علت: دلیل بروز این ارور ایراد در ترمیستور ماشین لباسشویی است. ممکن است ترمیستور به صورت نادرست نصب شده باشد با دچار خرابی شده باشد.

راه حل: ابتدا باید اتصالات ترمیستور چک شود. اگر مشکل از ترمیستور است باید تعویض شود. البته تعمیر لباسشویی دوو تنها باید به دست تعمیر کار انجام گیرد.

ارور H4

علت: هنگامی که ترمیستور ماشین لباسشویی بیش از حد داغ می شود این ارور پدیدار می شود. اگر المنت ماشین لباسشویی بدون آب در درام گرم شود یا المنت دچار مشکل باشد این ارور نمایان می شود. همچنین ممکن است مشکل برد الکترونیکی موجب بروز این خطا شده باشد.

راه حل: ابتدا باید سطح آب را بررسی کنید. سپس المنت حرارتی ماشین لباسشویی چک شود و در صورتی که دچار مشکل است تعویض شود. بررسی برد الکترونیکی را نیز در نظر داشته باشید. البته برای تعمیر ماشین لباسشویی دوو هنگام بروز ارور اچ 4 باید از تکنسین متخصص کمک بگیرید.

ارور H5

علت: این ارور مربوط به دمای آب می باشد. مشکل در المنت حرارتی ماشین لباسشویی به صورتی که دمای آب لباسشویی هنگام عمل شستشوی لباس های پشمی و ظریف به بیش از 45 درجه برسد موجب بروز این ارور می شود.

راه حل: ترمیستور و المنت حرارتی ماشین لباسشویی را بررسی و در صورت نیاز تعویض کنید. بررسی و تعمیر ماشین لباسشویی دوو باید به دست تعمیرکار انجام گیرد.

ارور H6

علت: این ارور نیز مربوط به معیوب بودن المنت حرارتی است. اگر المنت حرارتی کار نکند و پس از گذشت 15 دقیقه دمای آب بیشتر از دو درجه بالا نرفته باشد این ارور نمایان می شود.

راه حل: تکنسین متخصص باید المنت حرارتی و سیم کشی های مربوط به آن را بررسی و در صورت نیاز تعویض نماید.

ارور H8

علت: دلیل بروز این ارور داغ شدن بیش از حد المنت به دلیل داغ شدن بدون حضور آب در درام یا کم شدن سطح آب است.

راه حل: اگر مشکل از کم بودن سطح آب است، با افزایش مقدار آب می توانید مشکل را حل کنید. در صورتی که مشکل از برد الکترونیکی یا المنت حرارتی است باید توسط تکنسین بررسی و تعمیر شود.

ارور PFE

علت: این ارور نشان از وجود مشکل در فیلتر پمپ می دهد. دلایل ایجاد مشکل در فیلتر پمپ به این شرح است:

1- انسداد فیلتر پمپ تخلیه. 2- کار نکردن پمپ تخلیه موقع خشک کردن. 3- استفاده ی بیش از حد از پودر شوینده. 4- ارتفاع بیش از یک متر لوله تخلیه.

راه حل: فیلتر ماشین لباسشویی را تمیز کنید. در صورتی که مشکل از پمپ تخلیه است آن را تعویض کنید. مقدار پودر شوینده را بررسی کنید. ارتفاع لوله تخلیه را نیز بررسی و در صورت زیاد بودن ارتفاع آن را جا به جا کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.