تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی ال جی

4.7/5 - (13 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

کمک فنر یکی از قطعات ماشین لباسشویی است که گاهاً می ‌تواند دچار مشکل شود و شما مجبور به تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی ال جی شوید. حال ما در این مقاله قصد داریم به نحوه تشخیص، تعویض و راه‌ های جلوگیری از خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی ال جی بپردازیم. پس ما را تا آخر این مقاله همراهی بفرمایید.

تعویض کمک فنر کار چندان مشکلی نیست و شما می ‌توانید خود نیز در خانه آن را انجام دهید. اما با این حال، بهتر است در این امر از یک متخصص کمک بخواهید. چرا که در صورتی که تعویض به درستی انجام نگیرد، ممکن است به دیگر اجزای ماشین آسیب جدی وارد کرده و هزینه ‌های زیادتری را به شما تحمیل کند.

در این زمینه ما به شما مجموعه صفاهان سرویس، مرکز تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در اصفهان را پیشنهاد می ‌کنیم. متخصصان این مجموعه همیشه آماده‌ اند تا در صدد رفع مشکل شما بر‌آیند و مشکل شما را به بهترین شکل ممکن رفع نمایند. شما می‌توانید جهت درخواست تکنسین با کارشناسان پاسخگو ما تماس بگیرید.

کمک فنر ماشین لباسشویی ال جی چیست؟

کمک فنر قطعه ‌ای متصل به دیگ و بدنه دستگاه می ‌باشد که وظیفه آن کاهش صداها و لرزش‌ های ناشی از چرخش دیگ است. این قطعه معمولا از فولاد ساخته می ‌شود و مقاومت بالایی دارد. هنگامی که این قطعه آسیب ببیند، دستگاه سر و صدای زیادی تولید می ‌کند که با تکان‌ های شدیدی همراه است.

همچنین این قطعه قابل تعمیر نیست. در صورت خرابی و یا فرسودگی، باید شما اقدام به تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی ال جی کنید. توجه شود که اگر این قطعه به موقع تعویض نشود و این امر به تعویق افتد، ممکن است آسیب‌ های جدی ‌تری به سایر قطعات وارد شود.

جلوگیری از خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی ال جی

جلوگیری از خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی ال جی

کمک فنرها، به مرور زمان دچار فرسودگی و خرابی می ‌شوند. در این صورت شما باید اقدام به تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی ال جی بکنید. اما با انجام دادن چند کار ساده، می ‌توانید خرابی این قطعه را به تعویق بندازید و یا از خراب شدن آن جلوگیری کنید. برخی از این راهکارها، عبارتند از:

 • موقعیت قرار گرفتن ماشین لباسشویی: در صورتی که ماشین لباسشوی ال جی شما در موقعیت درستی قرار نگیرد و به اصطلاح بالانس نباشد، باعث می ‌شود که لرزش ‌های آن بیش از حد بوده و کمک فنر به مرور زمان آسیب ببیند.
 • وزن بار: هنگامی که بار لباس ‌ها در ماشین لباسشویی کم یا زیاد باشد، میزان بار در ماشین به‌طور نامساوی تقسیم می ‌شود و این موضوع، باعث آسیب زدن به فنرها می ‌گردد. شما باید هنگام استفاده از ماشین لباسشویی، میزان مناسبی بار را در ماشین ریخته و دقت کنید که وزن لباس ‌ها کمتر یا زیادتر از حد نرمال نباشد.
 • روغن کاری کمک فنر: روغن کاری کردن این قطعه هر 6 ماه یکبار موجب می ‌شود که کارکرد آن بهبود یابد و عمر آن طولانی ‌تر شود.

روغن کاری کمک فنر

روش روغن کاری کردن کمک فنر به شیوۀ زیر می‌ باشد:

 • ایمنی: قبل از انجام هرگونه کاری شما باید ابتدا ایمنی را رعایت کنید و دستگاه را از برق بکشید. پس از اینکه دو شاخه ماشین را از برق کشید، چند دقیقه صبر کنید تا هرگونه جریان برقی از ماشین خارج شود.
 • باز کردن پنل جلویی و عقبی: برای دسترسی به کمک فنرها، شما ابتدا باید پنل جلویی و پشتی ماشین را باز کنید. دقت کنید که معمولا یک پوشش روی این قطعات را گرفته که باید از کمک فنرها جدا گردد.
 • روغن کاری: پس از تهیه روغن مخصوص، باید روغن را در محفظه کمک فنرها بریزید تا به خوبی روغن کاری شوند. توجه داشته باشید که حتماً از روغن مخصوص این کار استفاده کنید. چرا که در غیر این صورت، به کمک فنرها آسیب وارد می شود و شما مجبور به تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی ال جی، می‌ شوید.
 • بستن قطعات ماشین: بعد از روغن کاری، حال باید تمامی قطعاتی را که باز کرده بودید، به همان ترتیب دوباره ببندید.
 • تنظیم برنامه شست و شو: برای اینکه روغن راحت ‌تر روی فنرها پخش شود، بهتر است یک برنامه شست و شو را تنظیم کنید. بدین شکل کمک فنرها به‌طور کامل روغن کاری می‌ شوند و تا 6 ماه بعد دیگر احتیاجی به انجام این کار ندارند.

نحوه تشخیص خرابی کمک فنرهای ماشین لباسشویی ال جی

نحوه تشخیص خرابی کمک فنرهای ماشین لباسشویی ال جی

 • سر و صدای زیاد: هنگامی که ماشین لباسشویی شما سر و صدای زیادی در حین شست و شو تولید کند، می ‌تواند حاکی از خرابی کمک فنرها باشد. البته این سر و صدا می ‌تواند به علل دیگری نیز رخ دهد. ولی در صورتی که شما این مورد را در ماشین لباسشویی خود مشاهده کردید، بهتر است اول به سراغ کمک فنرها رفته و آنها را مورد بررسی قرار دهید.
 • لرزش و تکان شدید ماشین لباسشویی: اگر ماشین در حین کار کردن تکان‌ های شدیدی بخورد و جا به جا شود، می ‌تواند حاکی از خراب کمک فنرها باشد. توجه کنید که اگر ماشین در حین کار کردن لرزش‌ های زیادی داشته باشد ولی دستگاه در اثر لرزش جا به جا نشود، ممکن است به دلیل خرابی دیگر قطعات همانند تسمه و یا بلبرینگ باشد.

تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی ال جی

همانطور که گفتیم، اگر کمک فنرها آسیب ببینند، قابل تعمیر نیستنند و حتما باید تعویض شوند. مراحل تعویض کمک فنرهای ماشین لباسشویی ال جی به صورت زیر می ‌باشد:

 • ایمنی: برای رعایت ایمنی، قبل از هر چیزی باید دو شاخه دستگاه را از برق کشیده و مدتی صبر کنید تا جریان برق به طور کامل خارج شود.
 • جدا کردن لوله تخلیه و شیر برقی: هنگامی که از عدم وجود برق در دستگاه مطمئن شدید، در مرحله بعد باید تمامی اتصالات ورودی و خروجی آب را از ماشین جدا کنید.
 • باز کردن پنل جلویی و پشتی: برای دسترسی به کمک فنرها، باید ابتدا پنل جلویی و عقبی ماشین را باز کنید. شما این کار را می ‌توانید به وسیله باز کردن پیچ‌ های پنل‌ ها، انجام دهید. پس از انجام این کار، کمک فنرهای دستگاه در زیر دیگ قابل مشاهده هستند.
 • جداسازی کمک فنرها: برای جداسازی کمک فنرها باید ابتدا پیچ‌ های متصل به بدنه را باز کرده. سپس قسمتی از آنها را که به دیگ یا همان مخزن شست و شو متصل است را جدا نمایید. سپس کمک فنرها را بیرون آورده و از دستگاه جدا نمایید.
 • تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی ال جی: در مرحله بعد باید کمک فنر جدیدی را که قبلا مطابق مدل ماشین لباسشویی خود خریداری کرده ‌اید را جایگزین قطعه قبلی کنید. دقت کنید که هنگام خریدن قطعه باید به اورجینال بودن آن توجه کنید چرا که اگر قطعه اصل نباشد، بعد از مدتی مجددا دچار خرابی شده و حتی ممکن است که به دیگر قطعات حساس و مهم آسیب رسانده شود.
 • بستن قطعات دستگاه: پس از انجام تمامی این مراحل، حال باید تمامی قطعات را به همان ترتیبی که باز کرده بودید، ببندید.
 • اجرای برنامه خشک کن: در آخر می ‌توانید، ماشین را روی حالت خشک کن تنظیم کرده تا مطمئن شوید که این کار به درستی انجام شده است.

اگر کارکرد ماشین درست باشد، یعنی کمک فنرها به خوبی تعویض شده ‌اند. اما اگر ماشین با سر و صدا و لرزش همراه باشد، بدین معناست که تعویض به درستی انجام نشده و باید به سرعت ماشین را خاموش کرده و از یک تکنسین ماهر در این زمینه کمک بخواهید.

هزینه تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی ال جی

هزینه تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی ال جی

از آنجایی که عوامل مختلفی بر روی هزینه این امر تأثیر می ‌گذارند، نمی ‌توان هزینه ثابتی را برای این امر در نظر گرفت. به ‌طور کلی از عوامل که بر روی تعویض کمک فنرها تأثیر می ‌گذارند، می ‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هزینه ایاب و ذهاب
 • مدل ماشین لباسشویی ال جی شما
 • قیمت کمک فنر در بازار
 • و…

در صورتی تمایل، شما می توانید با کارشناسان پاسخگو ما در مجموعه صفاهان سرویس با شماره 09130108396 تماس گرفته و از هزینه دقیق تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی ال جی مطلع شوید.

کلام آخر…

همانطور که می دانید ماشین لباسشویی یکی از حساس‌ ترین لوازم خانگی به حساب می‌ آید. به همین دلیل به شما توصیه می ‌کنیم که هنگام بروز مشکل و یا هنگام تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی ال جی، حتما از یک متخصص که در کار تعمیرات لوازم خانگی وارد است کمک بگیرید.

ما در این زمینه به شما مجموعه صفاهان سرویس، مرکز تعمیر ماشین لباسشویی در اصفهان را پیشنهاد می ‌کنیم. این مجموعه، تمامی تعمیرات و یا تعویض قطعات دستگاه شما را در سریعترین زمان ممکن و به بهترین شکل انجام می ‌دهد. تمام تلاش ما، سعی در جلب هرچه بیشتر رضایت شما می ‌باشد، به همین علت، ما با ارائه خدمات 60 روزه، به شما این اطمینان را می‌ دهیم که امر تعویض و یا تعمیر لوازم شما، به بهترین شکل ممکن صورت می ‌گیرد.

همچنین تمامی قطعات مورد استفاده این مجموعه جهت تعویض، تماماً اصل و اورجینال می ‌باشد و از این جهت جایی برای نگرانی شما عزیزان باقی نمی ‌ماند. همه هزینه‌های دریافتی این مجموعه طبق مصوبه اتحادیه است و هیچگونه هزینه اضافه‌ تری از شما عزیزان سلب نمی ‌شود. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و یا ارتباط با مجموعه صفاهان سرویس، با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: تعویض درب ماشین لباسشویی ال جی ، ارور E7 ماشین لباسشویی دوو

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

89 + = 98