تعویض درب ماشین لباسشویی ال جی

5/5 - (14 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

درب ماشین لباسشویی ال جی ‌می ‌تواند به دلایل مختلفی خراب شود و شما مجبور به تعویض درب ماشین لباسشویی ال جی شوید. خرابی درب ماشین خود را به شکل مختلفی ممکن است نشان دهد. به عنوان مثال آب تخلیه نمی ‌شود، قفل درب ماشین باز نمی ‌گردد، درب دستگاه بسته نمی ‌شود و… .

در ماشین لباسشویی‌ های جدید ال جی، هنگامی که نیاز به تعویض درب باشد، یک کد‌خطا یا همان ارور بر روی صفحه نمایش دستگاه نمایش داده می ‌شود. امّا در مدل‌های قدیمی ماشین لباسشویی ال جی همچین قابلیتی وجود ندارد.

لازم به ذکر است که تعویض درب ماشین لباسشویی ال جی یک کار تخصصی است. البته نه تنها تعویض آن، بلکه بررسی قطعات درب ماشین و حتی تعمیر آنها نیز نیاز به دانش فنی و تخصص دارد. چه بسا که در بعضی مواقع اصلا نیاز به تعویض درب ماشین لباسشویی نباشد و مشکل ایجاد شده تنها با تعویض یا تعمیر یک قطعه حل شود.

پس با توجه به این موارد توصیه ما به شما این است که شما خود دست به تعویض درب ماشین لباسشویی ال جی نزنید و آن را به دست یک متخصص بسپارید. شما می توانید از متخصصان مجموعه صفاهان سرویس، مرکز تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در اصفهان در این امر کمک بخواهید.

ما در ادامه این مقاله قصد داریم به دلایل خرابی درب ماشین لباسشویی ال جی، نحوه رفع آن و مکانیزم بسته شدن و باز شدن درب ماشین لباسشویی ال جی بپردازیم. پس ما را تا انتهای مقاله همراهی کنید.

مکانیزم بسته شدن درب ماشین لباسشویی ال جی

پیش از هرچیزی شما بهتر است با مکانیزم بسته شدن درب ماشین لباسشویی ال جی آشناییت پیدا کنید تا بهتر بتوانید مشکل ماشین لباسشویی ‎تان را شناسایی و رفع کنید. مکانیزم بسته شدن درب ماشین لباسشویی ال جی به صورت زیر می‌ باشد:

  • دستگیره، ضامن و میکروسوئیچ مجموعه قفل درب ماشین لباسشویی ال جی را تشکیل می‌ دهند که در این مجموعه میکروسوئیچ آخرین قطعه است.
  • هنگامی که ماشین لباسشویی را کاربر روشن می ‌کند، برد به میکروسوئیچ فرمان بستن درب دستگاه را می ‌دهد و درب بسته می ‌شود.
  • پس از اینکه درب به‌ طور کامل توسط میکروسوئیچ بسته شد، ماشین شروع به کار می ‌کند.

مکانیزم باز شدن درب ماشین لباسشویی ال جی

مکانیزم باز شدن درب ماشین لباسشویی ال جی

درب ماشین لباسشویی ال جی دارای زبانه ‌ای است که هنگام روشن شدن ماشین به درون میکروسوئیچ می ‌رود و آنجا کیپ می ‌شود. در پایان کار هم زبانه از میکروسوئیچ خارج شده و درب به راحتی باز می‌ شود. البته در برخی مدل ‌های جدیدتر ماشین لباسشویی ال جی، درب به صورت خودکار باز می‌ شود و نیازی به فشردن اهرم آن نیست.

علل بروز مشکل در درب ماشین لباسشویی ال جی و نحوه رفع آن

عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی ال جی

همانطور که می ‌دانید آخرین مرحله از شست‌ و ‌شوی لباس ‌ها در ماشین، آبکشی و تخلیه آب است. امّا اگر این آبکشی انجام نشود، فرمان باز شدن درب ارسال نمی‌ گردد و در نتیجه درب قفل می ‌ماند.

نحوه رفع: برای رفع این مشکل یکبار ماشین را روی آبکشی تنظیم کنید. به این صورت اگر تخلیه آب هم صورت نگیرد آب تمام شده و درب باز می ‌گردد. در صورتی که بعد از انجام این کار همچنان آب درون ماشین بود و عدم تخلیه صورت گرفت، احتمالا راه‌ های تخلیه آن مسدود شده ‌اند. بهتر است که یک متخصص بخواهید آنها را چک و بررسی کند.

وجود مشکل در قفل درب

همانطور که می ‌دانید تا زمانی که درب ماشین لباسشویی ال جی به‌ طور کامل قفل نشود، ماشین شروع به کار نمی ‌کند.

نکته: در ماشین لباسشویی ‌های جدیدتر ال جی، هنگامی که قفل درب آسیب دیده و یا شکسته باشد کد خطایی بر روی صفحه نمایش دستگاه نمایش داده می ‌شود.

نحوه رفع: برای رفع این مشکل شما باید اقدام به تعویض میکروسوئیچ یا قفل درب ماشین لباسشویی ال جی بکنید. اگر پس از شست ‌و ‌شوی لباس‌ ها قفل درب ماشین لباسشویی باز نشد، می‌ توانید برای باز کردن آن، از قفل دستی دستگاه استفاده کرده و لباس‌ ها را از دیگ خارج کنید. اما حتما باید در اسرع وقت به یک متخصص در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی مراجعه کرده و مشکل را رفع نمایید.

خرابی لولای درب ماشین لباسشویی ال جی

خرابی لولای درب ماشین لباسشویی ال جی

یکی از اصلی ‌ترین قطعات ماشین لباسشویی لولا آن است. این لولا از پلاستیک ساخته شده است. باعث می ‌شود درب ماشین به‌طور کامل قفل شود و چرخش ماشین راحت ‌تر انجام شود. این قطعه در طی زمان فرسوده می ‌گردد و احتیاج به تعمیر پیدا می ‌کند.

نحوه رفع: شما می‌ توانید این مشکل را با تعویض تیوب، زبانه و یا سفت کردن پیچ‌ های آن رفع کنید. همچنین این مشکل معمولا با تعویض پین‌ های لولا حل می ‌شود.

اگر شما تمامی موارد بالا را امتحان کردید و هیچ‌یک کارساز نبود، بدین معناست که لولای درب ماشین لباسشویی ال جی دچار مشکل جدّی شده است. شما باید کار را به یک فرد حرفه ‌ای و ماهر بسپارید.

افراد متخصص مجموعه صفاهان سرویس در خدمت شما هستند تا مشکلتان را در کمترین زمان ممکن رفع کنند. این مجموعه با ارائه گارانتی خدمات 60 روزه به شما این اطینان را می ‌دهد که تعویض و یا تعمیر وسایل خانگی شما به بهترین نحو ممکن انجام می ‌شود.

وجود شکستگی در دستگیره

یکی از موارد رایج در میان کاربران ماشین لباسشویی، شکستگی دستگیره درب ماشین است که معمولا در اثر جا به جایی رخ می ‌دهد. در صورت شل بودن دسته ماشین لباسشویی ال جی، احتمال وجود شکستگی در آن وجود دارد.

نحوه رفع: در اکثر موارد شکستگی دستگیره ماشین با تعمیر حل نمی‌ شود و شما باید اقدام به تعویض درب ماشین لباسشویی ال جی بکنید. البته میزان شکستگی‌ ها متفاوت است و اگر شکستگی در حد کم باشد، درب نیاز به تعویض ندارد.

وجود مشکل در سوئیچ فشار ماشین

خرابی سوئیچ فشار و یا مسدود شدن سیستم فشار موجب قفل شدن درب ماشین لباسشویی ال جی می ‌گردد. در این مورد آب ماشین به‌ طور کامل تخلیه شده اما قفل درب باز نمی‌ شود. چرا که هوا مانع از باز شدن آن می ‌گردد.

نحوه رفع: سوئیچ فشار را یکبار دیگر تنظیم کنید تا درب باز شود. البته بهتر است در این مورد ابتدا ماشین را برای چند دقیقه خاموش کنید و سپس اقدام به باز کردن قفل درب ماشین لباسشویی ال جی بنمایید.

نشتی آب در ماشین

شاید شما هم این مشکل را در ماشین لباسشویی خود مشاهده کرده باشید که در هنگام شست ‌و‌ شوی لباس ‌ها آب ماشین به بیرون نشت می ‌کند. این نشتی می ‌تواند علت‌ های مختلفی داشته باشد که یکی از آنها خرابی درب ماشین لباسشویی ال جی است.

نحوه رفع: در این مورد به شما توصیه می کنیم که میکروسوئیچ ماشین را مورد بررسی قرار دهید و در صورت وجود مشکل در این قطعه، آن را تعویض کنید. دقت کنید که بررسی و تعویض این قطعه کار تخصصی است. بهتر است شما آن را به دست متخصص بسپارید.

چگونگی تعویض درب ماشین لباسشویی ال جی

چگونگی تعویض درب ماشین لباسشویی ال جی

اگر شما از وجود مشکل در درب ماشین لباسشویی خود مطلع شدید، نباید به سرعت دست به تعویض درب ماشین لباسشویی ال جی بزنید. چرا که ممکن است اصلا احتیاج به تعویض کل درب نباشد و تنها یک قطعه دچار خراب شده باشد. همانطور که در ابتدای مقاله هم ذکر کردیم تعویض درب ماشین لباسشویی ال جی کاری تخصصی است و نیاز به دانش فنی دارد.

شما به محض مشاهده مشکل در درب ماشین لباسشویی ال جی، بهتر است با یک متخصص در مجموعه صفاهان سرویس اصفهان تماس بگیرید تا مشکلتان در سریعترین زمان ممکن حل شود.

متخصصان مجموعه صفاهان سرویس تماما از قطعات اورجینال و اصل استفاده می ‌کنند. پس شما می ‌توانید از این بابت اطمینان حاصل کنید که تعویض یا تعمیر قطعات دستگاه شما، به خوبی انجام می‌ شود.

هزینه تعویض درب ماشین لباسشویی ال جی

متأسفانه به طور قطع نمی ‌توان یک هزینه ثابتی را برای تعویض درب ماشین لباسشویی ال جی در نظر گرفت. چرا که عوامل مختلفی بر هزینه و قیمت تعویض درب ماشین لباسشویی ال جی اثر ‌گذارند. عواملی مانند: هزینه ایاب و ذهاب، نوع مشکل، قیمت قطعۀ خراب شده در بازار و…

در صورتی که شما عزیزان تمایل دارید از قیمت دقیق هزینه تعویض درب ماشین لباسشویی ال جی مطلع شوید، با مجموعه ما تماس حاصل فرمایید.

کلام آخر…

خرابی درب ماشین لباسشویی یکی از شایع ‌ترین مشکلاتی است که کاربران این دستگاه با آن سر و کار دارند. در بعضی مواقع هنگام خراب شدن درب، برخی افراد دست به تعویض درب ماشین لباسشویی ال جی می ‌زنند. درحالی که این کار باید توسط یک متخصص انجام شود. متخصصان مجموعه صفاهان سرویس در خدمت شما هستند تا مشکل شما را سریعاً رفع کنند.

لازم به ذکر است که تمامی تعویض قطعات لوازم خانگی که توسط مجموعه صفاهان سرویس انجام می‌شود، به صورت دقیق است. در این امر تعویض قطعات، از قطعات اورجینال و اصل استفاده می ‌شود. همچنین هزینه تعمیر و تعویض دستگاه‌ های مختلف، تماما بر اساس مصوبه اتحادیه انجام می ‌گردد.

ما برای اطمینان خاطر بیشتر شما عزیزان، یک گارانتی خدمات 60 روزه را در نظر گرفته ‌ایم که در این مدت هر‌گونه مشکلی برای دستگاه شما پیش بیاید، توسط همکاران ما بررسی و رفع می گردد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و ارتباط با مجموعه صفاهان سرویس با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: تعویض جاپودری ماشین لباسشویی ال جی ، تعمیر دیگ ماشین لباسشویی ال جی

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

28 + = 32