سرویس دوره‌ای ماشین لباسشویی ال جی

5/5 - (1 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

ماشین لباسشویی ال جی همانند دیگر وسایل خانگی طول عمر مفیدی داشته و بعد از آن قطعات شروع به خراب شدن می‌کنند. امّا با انجام سرویس دوره‌ای ماشین لباسشویی ال جی ، می‌توان این خرابی را به تعویق انداخت. البته این در صورتی است که سرویس کردن ماشین لباسشویی ال جی شما توسط یک فرد متخصص انجام شود. در غیر این صورت، ممکن است آسیب‌های بیشتری به دستگاه شما وارد گردد.

به همین دلیل به شما توصیه می‌کنیم که برای انجام تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی در اصفهان با مجموعه صفاهان سرویس که یکی از بهترین مراکز در زمینه کاری خود به شمار می‌رود، تماس حاصل فرمایید.

سرویس دوره‌ای ماشین لباسشویی ال جی چیست؟

همانطور که می‌دانید تمامی قطعات ماشین لباسشویی عمر مفیدی دارند و پس از گذشت مدّتی، خراب گشته و کارایی خود را از دست می‌دهند. در این هنگام قطعه خراب شده باید تعویض و یا تعمیر گردد که اصولا با هزینه‌هایی بالا همراه است.

اما مشکل اصلی زمانی است که قطعه‌ای کوچک در دستگاه خراب شده و ما متوجه آن نمی‌شویم. در این زمان خرابی از آن قطعه کوچک گسترش پیدا کرده و به قطعات حیاتی ماشین همانند موتور و یا برد آسیب وارد می‌کند. به منظور جلوگیری از این مشکل و همچنین افزایش عمر دیگر قطعات، انجام سرویس دوره‌ای ماشین لباسشویی ال جی هر 6 ماه یکبار، ضروری می‌باشد.

در این امر، تمامی قطعات کاملا توسط تکنسین بررسی گشته و از کارکرد صحیح آنها و عدم وجود خرابی اطمینان حاصل می‌شود. همچنین برخی قطعات همانند جا پودری، فیلترها و… جرم‌گیری و تمیز می‌شوند تا از کپک زدن آنها و خرابی‌شان جلوگیری شود.

مراکز بسیاری سرویس ماشین لباسشویی ال جی را انجام می دهند که یکی از بهترین آنها مجموعه صفاهان سرویس اصفهان می‌باشد. این مرکز تمامی خدمات تعمیر و یا تعویض قطعات را در سریعترین زمان ممکن و با هزینه‌ای کاملا منصفانه توسط افراد حرفه‌ای برای شما انجام می‌دهد.

همچنین برای آسوده خاطری هرچه بیشتر شما، متخصصان این مجموعه در امر تعویض قطعات، از قطعات اورجینال و اصل استفاده کرده تا عمر و کارایی دستگاه شما را افزایش بدهند.

سرویس دوره‌ای ماشین لباسشویی ال جی

خدمات سرویس دوره‌ای ماشین لباسشویی ال جی

بررسی و تمیز کردن اجزای درب

در ماشین لباسشویی‌های ال جی به خصوص آنهایی که جدیدتر هستند و دربشان در جلو قرار دارد، یک لاستیک دور درب تعبیه شده است. ابتدا توسط تکنسین بررسی و از سلامت آن اطمینان حاصل می‌شود. سپس لاستیک و زیر آن تماما تمیز می‌گردد. چرا که ممکن است آلودگی به زیر آن نفوذ کرده که به مرور زمان باعث رشد کپک می‌شود.

علاوه بر این، در این مرحله لولای درب و میکروسوئیچ نیز مورد بررسی قرار می‌گیرند و در صورت وجود مشکل تعویض می‌شوند.

بررسی نشتی آب

یکی از مشکلات شایع در ماشین لباسشویی نشتی آب است که ممکن است به علت وجود ایراد در دیواره، کف، درب و پمپ باشد. در سرویس دوره‌ای ماشین لباسشویی ال جی، تمامی این موراد چک شده و از عدم وجود نشتی در این قطعات اطمینان حاصل می‌شود.

شست و شوی مخزن

دیگ ماشین لباسشویی بعد از مدّتی جرم می‌گیرد و مشکل ساز می‌شود. برای رفع این مشکل، باید پودر و یا قرص‌های مخصوص درون ماشین قرار داده شود. سپس با تنظیم آب در دمای 60 درجه شست و شو انجام گردد. این موضوع سبب می‌شود که تمامی جرم‌ها و آلودگی‌ها برطرف گردند.

تمیز کردن فیلترها

در جاهای مختلف ماشین لباسشویی فیلترهایی قرار دارند که مانع از ورود شن و ماسه، پرز و… به ماشین می‌شوند. این فیلترها بعد از مدتی مسدود و باعث خرابی دیگر قطعات نیز می‌شوند. در سرویس دوره‌ای ماشین لباسشویی ال جی، به منظور جلوگیری از این مشکل، فیلترها تماما پاکسازی شده و جرم‌گیری می‌شوند.

جرم‌گیری جا پودری

یکی از مهمترین قطعات لباسشویی که بعد از مدّتی نیاز به شست و شو و جرم‌گیری دارد، جا پودری می‌باشد. چرا که پودر و مواد شوینده به مرور زمان در این بخش دستگاه رسوب کرده و باعث خرابی این قطعه می‌گردند.

برای تمیزی این بخش ماشین لباسشویی باید کمی سرکه و جوش شیرین را باهم مخلوط کرده سپس با استفاده از یک برس قسمت‌های مختلف جا پودری و مخزنی که جا پودری در آن قرار می‌گیرد را نیز تمیز کنید.

بررسی موتور

یکی از اصلی‌ترین و مهمترین قطعات ماشین لباسشویی ال جی، موتور آن است. در سرویس دوره‌ای ماشین لباسشویی ال جی دور موتور ماشین بررسی می‌شود که باید بین 1000 تا 1200 دور باشد.

تست دکمه‌های پنل جلویی

اکثر اوقات دکمه‌های ماشین لباسشویی سفت شده و با کمی فشار، کار نمی‌کنند. برخلاف آنچه اغلب افراد تصور می‌کنند این مشکل حاکی از خرابی دکمه‌ها است و باید حتما به آن رسیدگی شود. اگر پنل جلویی لمسی باشد که چه بدتر!

در سرویس دوره‌ای ماشین لباسشویی ال جی، این مورد به‌طور کامل مورد بررسی قرار گرفته و در صورت خرابی دکمه‌ها، تعویض می‌شوند.

بررسی بلبرینگ‌ها و کاسه نمد

بلبرینگ‌ها بعد از مدتی ممکن است دچار زنگ زدگی بشوند و به دیگر قطعات دستگاه نیز آسیب وارد کنند. این قطعات نیز مورد بررسی و تست قرار گرفته و در صورت وجود مشکل تعویض می‌شوند.

بررسی پمپ تخلیه

پمپ تخلیه یکی از مهمترین قطعات ماشین لباسشویی است که وظیفه تخلیه آب را بر عهده دارد و در صورت خرابی این قطعه، آب درون ماشین تخلیه نمی‌شود.

سرویس های دیگر

ما در بالا تعدادی از مهمترین خدمات سرویس دوره‌ای ماشین لباسشویی ال جی را ذکر کرده‌ا‌یم. اما تمامی خدمات این کار محدود به همین موارد نیست بلکه خدمات دیگری همچون بررسی هیدروستات، سیستم تایمر و… را نیز شامل می‌شود.

خیلی از افراد به اشتباه فکر می‌کنند که سرویس کردن ماشین لباسشویی کاری ساده و آسان می‌باشد و خودشان در خانه نیز می‌توانند از عهده آن برآیند. اما برخلاف بعضی کارها همانند تمیز کردن فیترها و جاپودری، کارهایی همچون بررسی موتور و هیدورستات تماما نیاز به دانش فنی دارند. در صورت وجود یک اشتباه کوچک، هزینه‌های گزافی به فرد تحمیل می‌کنند.

به همین علت باید برای انجام این کار از افراد حرفه‌ای و متخصص کمک گرفت. در این زمینه پیشنهاد ما به شما مجموعه صفاهان سرویس، مرکز تعمیر ماشین لباسشویی در اصفهان است. چرا که این مرکز با دارا بودن متخصصان حرفه‌ای و کاربلد، می‌تواند مشکل شما را در سریعترین زمان ممکن و به بهترین شکل رفع نماید.

همچنین این مرکز با ارائه گارانتی خدمات 60 روزه، به شما این اطمینان را می‌دهد که امر تعمیر و یا تعویض قطعات لوازم خانگی شما به نحوی احسنت انجام می‌گیرد.

مزایا انجام سرویس دوره‌ای ماشین لباسشویی ال جی چیست؟

  • جلوگیری از خرابی قطعات مهم: در هنگام انجام این کار تمامی قطعات دستگاه مورد بررسی قرار می‌گیرند و در صورت وجود کوچکترین مشکلی در قطعه، به سرعت تعویض و یا تعمیر می‌گردد. این کار باعث می‌شود که خرابی گسترش پیدا نکند و قطعات مهمی همانند موتور آسیب نبینند.
  • افزایش طول عمر دستگاه: با جرم‌گیری و تعویض و تعمیر به موقع قطعات خراب، عمر دستگاه افزایش پیدا می‌کند.
  • صرفه‌جویی در مصرف انرژی: هنگامی که قطعات دستگاه فرسوده شوند، انرژی بیشتری برای کار کردن نیاز دارند و در نتیجه مصرف‌شان بالا می‌رود. به همین دلیل اگر شما نیز دلتان نمی‌خواهد آخر ماه قبض برق هنگفتی را دریافت کنید، بهتر است هر 6 ماه یکبار ماشین لباسشویی خود را سرویس نمایید.
  • جلوگیری از بروز خطرات احتمالی: اگر قطعات ماشین لباسشویی آسیب دیده باشند و ما متوجه آن نشویم، ممکن است برخی حوادث خطرناک همانند آتش‌سوزی به دلیل اتصالی کردن سیم‌های دستگاه و یا برق گرفتگی اتفاق افتد.

با سرویس دوره‌ای ماشین لباسشویی ال جی به‌طور منظم، تمامی قطعات بررسی شده و با شناسایی قطعات خراب و تعویض آنها از بروز همچین حوادث خطرناکی پیشگیری می‌شود.

برای افزایش طول عمر ماشین لباسشویی ال جی چه کار کنیم؟

سرویس دوره‌ای ماشین لباسشویی ال جی

افزون بر سرویس دوره‌ای ماشین لباسشویی ال جی، با انجام کارهایی دیگر می‌توانیم از خرابی قطعات دستگاه جلوگیری کرده و طول عمر ماشین لباسشویی ال جی خود را افزایش دهیم. برخی از این کارها عبارتند از:

  • نریختن بار زیاد از حد در ماشین: هر ماشین لباسشویی ظرفیتی دارد که باید مطابق آن در دستگاه لباس ریخته شود. ریختن بار بیش از حد در مخزن لباسشویی باعث می‌شود که به قطعات فشار وارد شده و کارکرد آنها مختل گردد.
  • جرم‌گیری: همانطور که می دانید بعد از گذشت مدّتی و با جمع شدن آلودگی در بخش‌های مختلف دستگاه همانند لاستیک درب، دیگ ماشین و جا پودری، کپک‌ها شروع به رشد می‌کنند. این موضوع سبب بوی بد لباس‌ها می‌شود. به منظور جلوگیری از این مشکل، بهتر است هر 1 یا 2 ماه به واسطه شست و شوی خالی دستگاه با شوینده دیگ آن پاکسازی گردد. برای جرم‌گیری جا پودری نیز می‌توانید از برس مخصوص استفاده کنید.
  • تمیز کردن فیلترها: فیلترهای ماشین لباسشویی پس از مدّتی مسدود شده و باعث وارد شدن فشار به دیگر قطعات و خرابی آنها می‌شوند. به همین علت توصیه می‌شود که هر یک ماه یکبار فیلترها بررسی و تمیز گردند.
  • نصب ماشین لباسشویی در محل مناسب: ماشین لباسشویی باید در مکانی دور از رطوبت و گرما نصب شود. به همین دلیل نصب آن در کنار گاز و یا ظرفشویی انتخاب مناسبی نمی‌باشد.
  • پرهیز از تنظیم همیشگی دمای بالا: همانطور که می‌دانید شست و شو با دمای زیاد سبب مصرف بیشتر انرژی و وارد شدن فشار به دیگر قطعات می‌شود. به همین علت باید از تنظیم دمای بالای آب برای تمامی شست و شوها پرهیز نمود.
  • عدم استفاده مکرر از دستگاه: برای استراحت و خنک شدن دستگاه، بین هر استفاده باید حداقل 4 ساعت فاصله انداخت. چرا که استفاده مکرر از دستگاه باعث وارد شدن فشار به قطعات و کاهش عمرشان می‌شود.

هزینه انجام سرویس دوره‌ای ماشین لباسشویی ال جی چقدر است؟

از آنجایی که عوامل بسیاری همچون هزینه ایاب و ذهاب، مدل ماشین لباسشویی ال جی شما، میزان خرابی قطعات و… بر روی هزینه این کار تأثیر می‌گذارند، متأسفانه نمی‌توان هزینه ثابتی را برای این امر در نظر گرفت. با این حال شما می‌توانید جهت اطلاع از قیمت دقیق این امر، با کارشناسان پاسخگو ما در مجموعه صفاهان سرویس اصفهان تماس حاصل فرمایید.

کلام آخر

سرویس دوره‌ای ماشین لباسشویی ال جی یکی از ضروری‌ترین اقدامات جهت افزایش طول عمر ماشین می‌باشد و بهتر است هر 6 ماه یکبار انجام شود. برخلاف آنچه اغلب افراد تصور می‌کنند، این کار، کاری تخصصی بوده و به دانش فنی و ابزار مخصوص نیاز دارد.

به همین جهت به شما توصیه می‌کنیم که برای انجام این کار با مجموعه صفاهان سرویس که مرکزی معتبر در این زمینه است تماس حاصل فرموده و این کار را به دست متخصصان بسپارید. این مجموعه با استفاده از قطعات اصل و اورجینال در هنگام تعویض قطعات و همچنین ارائه گارانتی خدمات 60 روزه به شما این اطمینان را می‌دهد که سرویس دوره‌ای ماشین لباسشویی ال جی شما به بهترین نحو انجام خواهد گرفت.

علاوه بر این، تمامی هزینه دریافتی این مجموعه مطابق مصوبه اتحادیه بوده و هیچگونه هزینه اضافه‌تری از شما عزیزان سلب نمی‌گردد. شما می‌توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر و یا ارتباط با مجموعه صفاهان سرویس، با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

45 + = 51