نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی ال جی

5/5 - (22 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

بعد از خرید لوازم خانگی برقی خود همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال و فریزر شما به سراغ نصب آن خواهید رفت. توجه داشته باشید که نصب وسایل برقی بسیار مهم می باشد. حتی اگر شما بهترین مدل و مارک را انتخاب کرده باشید اگر آن را به درستی نصب و راه اندازی نکنید، پس از مدتی مشکلات زیادی برای دستگاه شما به وجود خواهد آمد.

یکی از مهمترین وسایل آشپز خانه ماشین لباسشویی می باشد. اگر این وسیله همانند دیگر وسایل آشپزخانه وجود نداشته باشد، زندگی سخت خواهد شد و مشکلات زیادی از جمله انباشته شدن لباس های کثیف و صرف کردن وقت زیادی برای شست و شو آن ها وجود دارد. در ادامه ما قصد داریم تا به شما نحوه نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی ال جی را آموزش دهیم.

در هنگام نصب دقت کافی داشته باشید و حساسیت زیادی برای انجام این کار داشته باشید. چرا که اگر در نصب و راه اندازه دقت کافی نکنید، در آینده نزدیک با مشکلات زیادی رو به رو می شوید. در صورت بروز هرگونه مشکل و نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی ال جی می توانید با مجموعه صفاهان سرویس تماس حاصل نمایید.

مراحل نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی ال جی

پیچ های پشت ماشین لباسشویی ال جی

پس از حمل ماشین لباسشویی ال جی خود به خانه و باز کردن کارتن آن باید در مرحله اول به سراغ پیچ هایی که پشت دستگاه هستند بروید. این پیچ ها برای محافظت از اجزای داخل دستگاه و جلوگیری از خراب شدن در هنگام حمل و نقل تعبیه شده اند. با کمک آچار مناسب تمامی پیچ های مربوطه را باز نمایید. این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است. همچنین در راهنمای نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی ال جی گفته شده که چنانچه برای باز کردن پیچ ها اقدامی نکنید صداهای بلندی در هنگام کار کردن دستگاه به گوش خواهد رسید.

پس از باز کردن پیچ ها آن ها را در جایی بگذارید تا در زمان حمل و نقل دوباره پیچ ها را به ماشین لباسشویی متصل نمایید. درپوش های پلاستیکی در لوازم ماشین لباسشویی ال جی وجود دارد که پس از باز کردن پیچ باید آن را بر روی سوراخ ها قرار دهید.

انتخاب محل مناسب برای ماشین لباسشویی ال جی

انتخاب محل مناسب برای ماشین لباسشویی ال جی

محلی را برای قرار دادن دستگاه انتخاب کنید که فاقد هر گونه شیبی باشد. ماشین لباسشویی باید در مکانی کاملا صاف قرار بگیرد. اگر محل مورد نظر شیب داشت هرگز از اشیا و یا چوب و… برای صاف کردن زیر آن استفاده نکنید. برای انجام این کار می توانید پیچ های کف ماشین لباسشویی ال جی را بچرخانید و شیب موجود را رفع کنید.

دستگاه باید طوری قرار بگیرد که از پشت با دیوار 10 سانتی متر و از کناره ها 5 سانتی متر و از کف 2 سانتی متر فاصله داشته باشد تا گردش هوا در اطراف به درستی صورت گیرد.

هرگز نباید محل انتخاب شده ماشین لباسشویی خود در کنار منابع گرما باشد. چنانچه محل دیگر وجود نداشت از ورق عایق پوشیده شده با فویل آلمینیومی بین ماشین لباسشویی و منبع گرما استفاده نمایید.

از گذاشتن مواد شوینده و سبد لباس های کثیف بر روی دستگاه پرهیز کنید. چرا که ممکن است با ریختن مواد شوینده بر روی ماشین لباسشویی سطح آن آسیب ببیند.

محل قرارگیری باید به گونه ای باشد که دسترسی آن برای تعمیر کاران آسان باشد.

اتصالات برقی

برای نصب و راه اندازه ماشین لباسشویی ال جی پریز انتخاب شده برای ماشین لباسشویی ال جی باید فاقد هرگونه سه راهی و چند راهی باشد. حتما باید پریز برای ماشین لباسشویی اختصاص داده شود. همچنین پریز و منزل شما باید دارای سیم ارت باشد تا از بروز هرگونه مشکل برقی جلوگیری شود.

پریز برق باید به دستگاه نزدیک باشد تا در هنگام متصل کردن دوشاخه سیم برق کشیده نشود. سیم برق ماشین لباسشویی ال جی را به خوبی بررسی نمایید تا مبادا پارگی و یا مشکل دیگری داشته باشد.

در صورت بروز خرابی ماشین لباسشویی ال جی شما میتوانید با تکنسین های مجموعه صفاهان سرویس، مرکز تعمیرات لباسشویی در اصفهان ارتباط برقرار کنید.

متصل کردن شلنگ آب ماشین لباسشویی ال جی

در نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی ال جی برای اتصال کلاهک پیچ اتصال را باز نمایید. کانکتور را به خوبی فشار داده تا بسته پلاستیکی به شیر محکم بچسبد و سپس پیچ ها را محکم نمایید. شلنگ آب را به صورت عمودی به سمت بالا ببرید. به گونه ای که بسته پلاستیکی درون شلنگ آب به شیر بچسبد. در نهایت با چرخش به سمت راست آن را سفت کنید.

نحوه نصب شیر معمولی فاقد شیار و شلنگ ورودی لمسی به ماشین لباسشویی ال جی بدین صورت است که در قسمت شیر آب پیچ کانکتور بالا را شل نمایید. چنانچه قطر شیر بزرگ می باشد لازم است صفحه هادی را بردارید و سپس پیچ ها را سفت کنید. کانکتور میانی را بچرخانید تا نشتی آب صورت نگیرد. از وجود کلاهک لاستیکی درون کانکتور شلنگ اطمینان حاصل نمایید.

صفحه را به سمت پایین بکشید و شلنگ آب را به کانکتور میانی اتصال دهید. برای جدا کردن شلنگ تامین آب از کانکتور میانی شیر را ببندید. سپس شلنگ را به سمت پایین کشیده و صفحه را نیز به پایین فشار دهید.

نکات اتصال شلنگ آب ماشین لباسشویی ال جی

نکات اتصال شلنگ آب ماشین لباسشویی ال جی

در هنگام نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی ال جی توجه داشته باشید که فشار آبی که درون شلنگ ماشین لباسشویی باید وجود داشته باشد 30 تا 1000 کیلو پاسکال می باشد. چنانچه فشار بیش از این مقدار بود، شما باید از یک دستگاه فشار شکن برای کاهش فشار آب استفاده نمایید.

در هنگام نصب شلنگ آب به شیر مخصوص ماشین لباسشویی حتما آن را به خوبی محکم نمایید تا نشتی آب وجود نداشته باشد. شلنگ متصل شده نباید به هیچ عنوان پیچ خورده باشد. چرا که ممکن است آب درون لوله جمع شود و این اتفاق باعث شود آب گیری به درستی انجام نشود.

چنانچه دستگاه شما دارای دو شلنگ است و باید به دو شیر آب گرم و سرد متصل شود، شلنگ آب با اتصال قرمز برای آب گرم و شلنگ با اتصال آبی برای آب سرد در نظر گرفته شود. استفاده از آب گرم برای شست و شو مصرف انرژی را کاهش می دهد.

اتصال شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی ای جی

یکی دیگر از مراحل نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی ال جی نصب شلنگ تخلیه می باشد. برای انجام این کار شما باید از لوله تخلیه که در زیر سینک و یا محل دیگر قرار دارد استفاده نمایید.

شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی را به لوله تخلیه متصل کنید و آن را با کمک یک رابط به خوبی محکم نمایید تا نشتی آب صورت نگیرد. شلنگ تخلیه به هیچ عنوان نباید در مسیر خود پیچ خورده باشد. همچنین باید ارتفاع آن یک متر باشد تا آب به خوبی تخلیه گردد. زیرا در غیر این صورت آب به کندی و یا اصلا تخلیه نمی شود.

طول شلنگ نیز باید استاندارد باشد تا مشکلی به وجود نیاید. در هنگام بروز هر گونه مشکل برای ماشین لباسشویی ال جی شما می توانید با تکنسین های مجموعه صفاهان سرویس ارتباط برقرار نمایید و از آن ها خدمات لازم را دریافت نمایید.

تراز کردن ماشین لباسشویی ال جی

تراز کردن ماشین لباسشویی ال جی

از مهمترین اقداماتی که در هنگام نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی ال جی باید انجام دهید تراز کردن دستگاه می باشد. انجام دست این کار می تواند از مشکلات زیادی جلوگیری کند. از مهمترین آن ها می توان به وجود صدا و لرزش در هنگام تراز نبودن ماشین لباسشویی اشاره کرد.

برای جلوگیری از ایجاد لرزش و صدا در ماشین لباسشویی ال جی باید آن را بر روی سطح کاملا صاف و بدون شیب قرار دهید. چنانچه سطح صاف نبود، شما باید با کمک تراز حباب دار و پیچ های کف ماشین لباسشویی به تراز کردن آن بپردازید. توجه داشته باشید که هرگز نباید از اشیا برای صاف کردن کف دستگاه استفاده نمایید.

پایه های کف ماشین لباسشویی قابل تنظیم می باشند. شما می توانید با باز و بسته کردن آن ها دستگاه خود را تراز نمایید. این کار را تا زمانی انجام دهید تا حباب تراز وسط قرار گیرد و نشان دهنده تراز بودن ماشین لباسشویی باشد.

کلام آخر

همانطور که مطالعه کردید نصب و راه اندازه ماشین لباسشویی ال جی مراحلی دارد که باید هر کدام از این مراحل به درستی و با دقت انجام شوند. چنانچه در هر یک از مراحل دقت کافی نداشته باشید به مرور با مشکلاتی درون دستگاه مواجه خواهید شد. در صورت وجود هر گونه مشکل در ماشین لباسشویی ال جی حتما دستگاه را به متخصصان مربوطه بسپارید. زیرا اگر خودتان و یا افراد غیر ماهر برای تعمیر اقدام کنند ممکن است مشکلات زیادی برای دستگاه به وجود بیاید.

تکنسین های مجموعه صفاهان سرویس می توانند به شما در تعمیر لوازم خانگی کمک کنند و دستگاه شما را در کمترین زمان ممکن عیب یابی و تعمیر نمایند. برای دریافت کمک کافیست تا با شماره تلفن 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 6 =