تعویض جاپودری ماشین لباسشویی ال جی

5/5 - (14 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

خرابی جاپودری ماشین لباسشویی ال جی یک خرابی نسبتا شایع است که اکثر کاربران این دستگاه با آن برخورد داشته ‌اند. در نتیجه مجبور به تعویض جاپودری ماشین لباسشویی ال جی شده ‌اند. جاپودری قطعه‌ای از ماشین لباسشویی است که در آن پودر و مواد شوینده ریخته می‌شود. هنگامی که دستگاه شروع به کار کرد، آب وارد این قسمت شده و شوینده‌ ها را تخلیه می ‌کند.

حال این قطعه می تواند به دلایل مختلفی دچار خرابی و یا شکستگی گردد و احتیاج به تعویض پیدا کند. ما در ادامه این مقاله قصد داریم به نحوه تعویض جاپودری، نشانه‌های خرابی آن و همچنین راه‌ های جلوگیری از خرابی این قطعه بپردازیم. پس ما را تا انتهای این مقاله همراهی بفرمایید.

تعویض جاپودری ماشین لباسشویی ال جی، در واقع کار چندان پیچیده ‌ای نیست و شما می ‌توانید خود در خانه این کار را انجام دهید. اما با این حال بهتر است که شما در این امر از یک تکنسین ماهر کمک بخواهید. چرا که علاوه بر اینکه نگرانی کمتری دارید، می ‌توانید از انجام شدن کار به بهترین شکل ممکن نیز اطمینان حاصل کنید.

در این زمینه ما مجموعه صفاهان سرویس، مرکز تعمیر ماشین لباسشویی در اصفهان را به شما پیشنهاد می ‌کنیم. مجموعه صفاهان سرویس با دارا بودن متخصصان با تجربه و کاربلد، می‌ تواند در سریع‌ترین زمان ممکن مشکل شما را رفع بنماید.

جلوگیری از خرابی جاپودری ماشین لباسشویی ال جی

جاپودری ماشین لباسشویی ال جی می ‌تواند به دلایل مختلفی دچار خرابی شود و احتیاج به تعویض پیدا کند. اما با این حال شما با رعایت کردن چند نکته ساده، می‌ توانید از خراب شدن این قطعه جلوگیری کنید:

تمیز کردن محفظه جاپودری

بدنه و مسیرهای ارتباطی محفظه جاپودری، پس از مدتی جرم می ‌گیرند. این مورد ممکن است موجب خراب شدن این قطعه شود و شما مجبور به تعویض جاپودری ماشین لباسشویی ال جی شوید. به همین دلیل باید این محفظه هر چند وقت یکبار رسوب ‌گیری و تمیز شود. مراحل جرم ‌گیری جاپودری ماشین لباسشویی به شرح زیر می‌باشند:

 • ایمنی: پیش از هر اقدامی ابتدا ماشین را از برق بکشید و اطمینان حاصل کنید که برق در ماشین وجود ندارد.
 • خارج کردن محفظه شوینده: پس از اینکه از عدم وجود برق در ماشین مطمئن شدید، محفظه را تا حد امکان بیرون کشیده و سپس زبانه آن را فشار دهید تا از ماشین جدا گردد.
 • جدا سازی قطعات: پس از بیرون آوردن محفظه شوینده، تمامی قطعات آن را از هم جدا کرده و هر ‌یک را با برس یا اسفنج و آب گرم تمیز نمایید.
 • تمیز کردن محفظه داخلی: با استفاده از یک دستمال یا پارچه مرطوب، محفظه داخلی که در قسمت ورودی_خروجی کشو قرار دارد را تمیز نمایید.
 • بستن قطعات: حال قطعات را به همان ترتیبی که باز کرده بودید سر جای خود قرار داده و ماشین را روشن کنید.

دقت کنید که انجام این مراحل هر چند وقت یکبار ضروری است و برای افزایش طول عمر ماشین لباسشویی مفید می ‌باشد.

عدم ریختن زیاد شوینده در جاپودری

عدم ریختن زیاد شوینده در جاپودری

ریختن زیاد شوینده موجب می ‌شود هنگامی که ماشین روشن و در حال کار است، آب یا کف از جاپودری نشت کند. این مورد ممکن است موجب خرابی جاپودری گردد.

نشانه‌ های خرابی جاپودری ماشین لباسشویی ال جی

پیش از اقدام به تعوض جاپودری ماشین لباسشویی ال جی، باید ابتدا با نشانه‌ های خرابی آن آشنا شوید. چرا که ممکن است اصلا مشکل از جاپودری ماشین نباشد و یک قطعه دیگر آسیب دیده باشد.

 • نشت آب از محفظه جاپودری: نشت آب از محفظه جاپودری ماشین لباسشویی می ‌تواند حاکی از ریختن زیاد پودر و یا خرابی جاپودری باشد. اگر شما میزان زیادی پودر در ماشین نریخته ‌اید و از این موضوع اطمینان دارید، به احتمال زیاد مشکل از محفظه جاپودری است و شما باید اقدام به تعویض جاپودری ماشین لباسشویی ال جی کنید.
 • وجود شکستگی در قطعات جاپودری: اگر محفظه پودر به هر دلیلی شکسته شده باشد و یا یکی از قطعات آن ترک خورده باشد، جاپودری نیاز به تعویض دارد و باید هرچه سریعتر اقدام به رفع مشکل آن کنید.
 • فرسودگی قطعات جاپودری: همانطور که می دانید قطعات هر وسیله‌ ای بعد از مدتی دچار فرسودگی می‌ شوند و نیاز به تعویض و یا تعمیر پیدا می‌ کنند. پس در صورت مشاهده فرسوده شدن یکی از قطعات، باید آن قطعه را سریعاً تعویض کنید. توجه کنید که در صورتی که مشکل جاپودری تنها فقط از یک قطعه باشد، نیازی به تعویض جاپودری ماشین لباسشویی ال جی نیست. مشکل شما تنها با تعویض آن قطعه فرسوده رفع خواهد شد.
 • عدم استفاده از نرم کننده: اگر بعد از شست و شو متوجه شدید که هنوز مقداری نرم کننده در جاپودری وجود دارد و استفاده نشده است، می تواند حاکی از این باشد که جاپودری ماشین لباسشویی شما مشکل دارد و شما باید آن را تعویض نمایید.

چگونگی تعویض جاپودری ماشین لباسشویی ال جی

چگونگی تعویض جاپودری ماشین لباسشویی ال جی

 • خرید جاپودری: در اولین قدم شما باید یک قطعه جاپودری اورجینال مطابق مدل ماشین لباسشویی ال جی خود تهیه کنید.
 • ایمنی: برای رعایت ایمنی، شما باید دستگاه را از برق کشیده و اطمینان حاصل کنید که برق در دستگاه وجود ندارد.
 • باز کردن سقف دستگاه: برای دسترسی به جاپودری ماشین، باید اول سقف این دستگاه را باز کنید. به این منظور باید دو پیچ پشتی آن را باز کرده و آن را از ماشین لباسشویی ال جی جدا نمایید.
 • در آوردن کشو جاپودری: برای خارج کردن این قسمت لازم است که آن را تا انتها بیرون کشیده و سپس زبانه آن را فشار دهید و کشو را خارج نمایید.
 • باز کردن پنل جلویی: برای این کار باید ابتدا دو پیچ جلویی پنل را باز کنید. بعد از باز کردن پیچ‌ ها، سپس باید پنل را از خارها جدا کنید. برای انجام این کار تنها کافی‌ است آنها را فشار داده و سپس به راحتی پنل جدا می ‌گردد.
 • جداسازی جاپودری: برای این کار کمی جاپودری را به سمت عقب فشار دهید تا خارها آزاد شوند.
 • جداسازی شلنگ ‌ها: اگر شما تنها می ‌خواهید که سقف جاپودری را تعویض کنید، باید فقط شلنگ ‌های پشتی را جدا کنید. سپس خارهای فشاری سقف را آزاد کرده و قطعه جدید را جایگزین آن نمایید. اما اگر قصد شما تعویض کل جاپودری است، باید شلنگ ‌های زیرین را نیز آزاد کنید. برای جداسازی شلنگ‌ های پشتی، باید ابتدا بست‌ ها را آزاد کرده و سپس شلنگ‌ ها را جدا کنید. توجه کنید که شلنگ‌ های زیرین، بست یا خار ندارند و به راحتی می ‌توانید آنها را جدا کنید.
 • تعویض جاپودری: بعد از انجام این مراحل، حال نوبت به تعویض جاپودری رسیده است. شما باید جاپودری جدید را در محل مشخص قرار دهید و شلنگ ‌ها را به همان شکل که آزاد کرده بودید دوباره به جاپودری متصل نمایید.
 • بستن تمامی قطعات: در مرحله آخر باید تمامی قطعاتی را که باز کرده بودید ببیندید و ماشین را روشن نمایید.

هزینه تعویض جاپودری ماشین لباسشویی ال جی

از آنجایی که عوامل مختلفی بر هزینه تعویض جاپودری تأثیر می ‌گذارند، نمی‌توان هزینه این کار را به صورت دقیق بیان کرد. به‌طور کلی عوامل تأثیر‌گذار بر قیمت تعویض این قطعه، شامل موارد زیر می ‌شود:

 • هزینه ایاب و ذهاب
 • قطعه خراب شده از جاپودری
 • مدل ماشین لباسشویی ال جی شما
 • و…

شما عزیزان می توانید با ما در مجموعه صفاهان سرویس، مرکز تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در اصفهان جهت اطلاع از هزینه دقیق تعویض جاپودری ماشین لباسشویی ال جی تماس حاصل فرمایید.

کلام آخر…

با وجود اینکه تعویض جاپودری ماشین لباسشویی ال جی کار چندان مشکلی نمی ‌باشد، اما اگر شما در این زمینه کم تجربه هستید، بهتر است از دستکاری کردن ماشین لباسشویی خود بپرهیزید و آن را به دست یک متخصص بسپارید. در این زمینه پیشنهاد ما به شما مجموعه صفاهان سرویس است. چرا که با توجه به ویژگی ‌ها و خدماتی که این مجموعه به مشتریان خود ارائه می ‌دهد، جزء بهترین انتخاب‌ ها محسوب می ‌شود.

مجموعه صفاهان سرویس اصفهان با استفاده از قطعات اورجینال و اصل، دریافت هزینه تعمیر و یا تعویض قطعات مختلف لوازم خانگی طبق مصوبه اتحادیه و همچنین ارائه گارانتی خدمات 60 روزه، به شما عزیزان این اطمینان را می ‌دهد که تعمیر و یا تعویض قطعات لوازم خانگی شما به درستی انجام می ‌گیرد و جای نگرانی وجود ندارد. جهت ارتباط و یا دریافت اطلاعات بیشتر، می ‌توانید با مجموعه صفاهان سرویس و با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 8 =