تعویض شیر برقی ماشین لباسشویی ال جی

5/5 - (9 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

همانطور که می‌دانید، ماشین لباسشویی‌های ال جی از قطعات مهمی همانند شیر برقی برخوردارند. ممکن است به دلایل مختلفی خراب شوند و ما مجبور به تعویض شیر برقی ماشین لباسشویی ال جی شویم. از آنجایی که شیر برقی یکی از قطعات اصلی ماشین لباسشویی به شمار می‌آید، تعویض آن نیز امری مهم بوده و باید حتما به درستی انجام شود.

به همین علت اگر شما توان انجام این کار و یا ابزار و وسایل مورد نیاز آن را ندارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتما با مرکزی معتبر برای حل این مشکل تماس بگیرید. مجموعه صفاهان سرویس یکی از مراکز معتبری است که می‌تواند به شما در این امر یاری رساند. مشکل شما را در سریعترین زمان ممکن و به بهترین شکل رفع نماید.

همچنین این مجموعه با دارا بودن متخصصان حرفه‌ای و کاربلد به شما این اطمینان را می دهد که امر تعمیر و یا تعویض لوازم خانگی شما به به درستی انجام خواهد گرفت. حال ما در این مقاله قصد داریم به نحوه تعویض، شناخت خرابی، افزایش طول عمر و معرفی شیر برقی ماشین لباسشویی ال جی بپردازیم. پس ما را تا انتهای این مقاله همراهی بفرمایید.

شیر برقی چیست؟

شیر برقی یکی از قطعات مهم ماشین لباسشویی ال جی بوده که وظیفه کنترل ورود و خروج آب را بر عهده دارد. کارکرد این قطعه بدین صورت است که هنگامی که آب ورودی ماشین به حد نیاز برسد، ورودی آب را بسته و مانع از ورود آب اضافی به دستگاه می‌شود. شیر برقی انواع مختلفی دارد که شامل تکی، دو‌قلو و سه‌قلو می‌شود.

در ماشین لباسشویی‌های قدیمی به علت استفاده از تایمر و رابط، برای تقسیم آب در ماشین، از شیر برقی تکی استفاده می‌شده است. امّا امروزه با استفاده از برد در ماشین لباسشویی، از شیرهای دو قلو یا سه قلو استفاده می‌شود. این شیر برقی‌ها از قطعات کوچکتر و بخش‌های دیگری همچون لاستیک دیافراگم، مجاری ورودی آب، ترمینال، فنر، لاستیک آب بندی، مجرای خروجی آب و… تشکیل شده‌اند.

خرابی این قطعه میتو‌اند موجب نشتی آب، نمایش برخی ارورها، جمع شدن آب در دیگ، عدم تخلیه آب و… بشود. هنگام مشاهده این خرابی ها، شما باید اقدام به تعویض شیر برقی ماشین لباسشویی ال جی کنید.

چگونه عمر شیر برقی ماشین لباسشویی ال جی را افزایش دهیم؟

چگونه عمر شیر برقی ماشین لباسشویی ال جی را افزایش دهیم؟

به‌طور کلی عمر مفید شیر برقی ماشین لباسشویی ال جی، عموما 7 سال بوده. ولی در مواردی که کیفیت قطعه بسیار بالا بوده، این مورد به 20 سال نیز رسیده است. با این حال باید توجه داشت که هر قطعه‌ای طول عمری داشته و هرچقدر هم که با کیفیت باشد و از آن به درستی استفاده گردد ،بالاخره خراب می‌شود. با این وجود ما می‌توانیم با انجام برخی کارها این خرابی را به تعویق بندازیم. این کارها عبارتند از:

 • باز نکردن تمام فشار آب شهری: باز کردن کامل فشار آب شهری به خصوص در مناطقی که از فشار آب بالایی برخوردارند سبب می‌شود که آب پرفشار میان اهرم و بوبین دستگاه قرار گیرد و باعث عدم کارکرد صحیح اهرم گردد. این موضوع می‌تواند باعث خرابی شیر برقی ماشین لباسشویی ال جی شود.
 • استفاده از فیلتر: یکی از دلایل خرابی شیر برقی، گیر کردن شن و ماسه در آن است که موجب می‌شود شیر برقی خراب شده و دردسرساز شود. بهترین اقدام در این مورد استفاده از فیلتر برای جلوگیری از ورود موارد اضافی همچون شن و ماسه موجود در آب به داخل قطعه است که می‌تواند عمر شیر برقی را افزایش دهد.
 • عدم استفاده از دستگاه در زمان‌های اوج مصرف: در صورتی که فشار آب کم باشد، شیر برقی فشار زیادی را جهت پُر کردن دیگ متحمل می‌شود. این موضوع باعث کاهش عمر و کارایی این قطعه می‌گردد. به همین علت پیشنهاد می شود که هم به دلیل کاهش مصرف برق و هم به دلیل افزایش طول عمر این قطعه، در زمان‌های اوج مصرف برق از ماشین لباسشویی استفاده نشود. همچنین می‌توان برای رفع این مشکل، از پمپ نیز استفاده نمود.

علل خرابی شیر برقی ماشین لباسشویی ال جی

به‌طور کلی شیر برقی لباسشویی از دو بخش الکتریکی و مکانیکی تشکیل شده است که هرکدام از این بخش‌ها دارای قطعات مخصوص به خود هستند. در صورت خرابی هرکدام از این دو بخش، باید اقدام به تعویض شیر برقی ماشین لباسشویی ال جی شود.

مشکلات مربوط به بخش مکانیکی شیر برقی

 • مسدود شدن فیلتر
 • پارگی لاستیک یا شلنگ آب
 • خرابی اهرم
 • ساییدگی لاستیک سر اهرم

مشکلات مربوط به بخش الکتریکی شیر برقی

 • سوختگی سیم‌پیچ
 • خرابی ماسوره

تشخیص خرابی شیر برقی ماشین لباسشویی ال جی

تشخیص خرابی شیر برقی ماشین لباسشویی ال جی

پیش از تعویض شیر برقی ماشین لباسشویی ال جی، لازم است که از نشانه‌های خرابی آن مطلع شویم. برخی از این نشانه‌ها عبارتند از:

 • عدم تخلیه آب دیگ: همانطور که گفتیم شیر برقی مسئولیت کنترل ورود و خروج آب را بر عهده دارد. به همین علت اگر این قطعه دچار خرابی گردد، مسیر خروجی آب باز نشده و در نتیجه آب تخلیه نمی‌شود.
 • عدم آب‌گیری: خرابی شیر برقی می‌تواند مانع از ورود آب به دستگاه شود. البته توجه داشته باشید که عدم آب‌گیری دستگاه تنها مختص به خرابی شیر برقی نیست بلکه می‌تواند مشکل از برد، شلنگ ورودی و یا فیلترها نیز باشد.
 • نچرخیدن دیگ ماشین: هنگامی که آب‌گیری انجام نشود، دستگاه شروع به کار نکرده و دیگ هم نخواهد چرخید.
 • نشتی آب از زیر دستگاه: اگر شیر برقی خراب باشد، ممکن است آب بیش از حد نیاز وارد ماشین شود که این موضوع سبب نشتی آب از زیر دستگاه می‌گردد.
 • سر و صدای زیاد ماشین هنگام تخلیه آب: ایجاد سر و صدای زیاد هنگام تخلیه آب، می‌تواند نشانه خرابی شیر برقی و فرا رسیدن زمان تعویض آن باشد.
 • نشتی شیر برقی: نشتی شیر برقی حاکی از خرابی آن است و در هنگام مشاهده این مورد، باید قطعه به سرعت تعویض گردد. برای تشخیص نشتی آب در این قطعه کافی است پیچ‌های پشتی دستگاه را باز کرده و سقف دستگاه را جدا نمایید. به صورتی که شیرهای برقی قابل مشاهده باشند. در مرحله بعدی باید به واسطه لمس شیر برقی‌ها از نشتی یا عدم نشتی آنها اطمینان حاصل کنید.

تعویض شیر برقی ماشین لباسشویی ال جی

 • ایمنی: قبل از انجام هرکاری، باید ابتدا دو شاخه دستگاه را از برق بکشید و چند دقیقه منتظر بمانید تا جریان برق به‎‌طور کامل از دستگاه خارج شود.
 • جداسازی سقف دستگاه: در این مرحله باید ابتدا پیچ‌های پشتی ماشین را باز کرده و سپس با کشیدن سقف ماشین لباسشویی، آن را از دستگاه جدا کنید.
 • جداسازی شیر برقی قدیمی: پس از جداسازی سقف دستگاه، شیرهای برقی که به واسطه بست‌ها، شلنگ‌ها و دو شاخه‌ها به ماشین متصل هستند قابل دیدن می‌باشند. برای جداسازی آنها باید تمامی این اتصالات را جدا کرد. شما می‌توانید برای جدا کردن شیر از بست‌ها و شلنگ‌ها از انبر دست و برای جداسازی دو شاخه‌ها از فازمتر استفاده نمایید. پس از آزاد شدن شیر برقی، باید آن را از دستگاه بیرون آورده و خارج نمایید.
 • تعویض شیر برقی: حال باید شیر برقی جدید را جایگزین شیر برقی قدیمی کنید.
 • بستن دستگاه: در این مرحله باید تمامی مراحل طی شده را از آخر به اول انجام دهید و تمامی اتصالات مربوط به شیر برقی را مجددا ببندید.

توجه داشته باشید که امر تعویض شیر برقی ماشین لباسشویی ال جی کاری تخصصی بوده و نیاز به دانش فنی و دقت بالایی دارد. به همین دلیل اگر شما دانش مورد نیاز و یا ابزار و وسایل مخصوص این کار را ندارید، پیشنهاد می‌شود که این کار را به دست یک فرد متخصص بسپارید. چرا که شیر برقی یکی از مهمترین قطعات ماشین لباسشویی به حساب می‌آید و در صورت تعویض نادرست، می‌تواند مشکلات و هزینه‌های بیشتری را برای شما به وجود آورد.

به همین جهت توصیه می‌شود که در هنگام بروز مشکل، با مجموعه صفاهان سرویس، مرکز تعمیر ماشین لباسشویی lg در اصفهان تماس گرفته تا با فرستادن تکنسینی ماهر، مشکل شما را رفع نمایند.

هزینه تعویض شیر برقی ماشین لباسشویی ال جی چقدر است؟

هزینه تعویض شیر برقی ماشین لباسشویی ال جی چقدر است؟

از آنجایی که عوامل مختلفی همچون مدل ماشین لباسشویی ال جی شما، هزینه ایاب و ذهاب، میزان خرابی قطعات ماشین و… بر روی هزینه تعویض شیر برقی ماشین لباسشویی ال جی تأثیر می‌گذارند، نمی‌توان مبلغ ثابتی را برای این امر در نظر گرفت.

حال شما می‌توانید جهت اطلاع از قیمت دقیق تعویض شیر برقی لباسشویی، با کارشناسان پاسخگو ما در مجموعه صفاهان سرویس تماس حاصل فرمایید.

کلام آخر…

شیر برقی یکی از حساسترین و مهمترین قطعات ماشین لباسشویی ال جی به شمار می‌آید. به همین دلیل امر تعویض آن یکی از تخصصی‌ترین کارها محسوب می‌شود. به همین جهت هنگام خرابی دستگاه‌تان، شما باید به سرعت با یک متخصص تماس گرفته و از او درخواست کمک نمایید. چرا که در صورت به تعویق افتادن تعویض این قطعه، مشکلات دیگری ممکن است در ماشین لباسشویی‌تان بروز پیدا کنند.

متخصصان مجموعه صفاهان سرویس نیز همیشه آماده‌اند تا درصدد رفع مشکل شما برآید. این افراد در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی در اصفهان تجربه و تخصص بالایی دارند. این مجموعه با ارائه گارانتی خدمات 60 روزه به مشتریان خود و همچنین استفاده از قطعات اصل و اورجینال در امر تعویض قطعات مختلف لوازم خانگی، به شما عزیزان این اطمینان را می‌دهد که تعویض شیر برقی ماشین لباسشویی ال جی شما به بهترین نحو انجام خواهد گرفت.

همچنین تمامی هزینه دریافتی این مجموعه مطابق مصوبه اتحادیه بوده و هیچگونه هزینه اضافه‌تری از شما دریافت نمی‌گردد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و یا ارتباط با مجموعه صفاهان سرویس، با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: ارور OE ماشین لباسشویی دوو 

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 72 = 75