تعویض جاپودری ماشین لباسشویی سامسونگ

4.9/5 - (16 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

ماشین لباسشویی از لوازم بسیار مهم و کاربردی در خانه است و شما را از شستن لباس های کثیف با دست نجات می دهد. قطعا خراب شدن ماشین لباسشویی نگرانی زیادی را برای اعضای خانواده به همراه دارد. یکی از مشکلاتی که ممکن است برای ماشین لباسشویی شما به وجود بیاید، خراب شدن جا پودری آن است. با ما همراه باشید تا نحوه تعویض جاپودری ماشین لباسشویی سامسونگ را یاد بگیرید.

در صورتی که برای تعویض و عیب یابی جاپودری به کمک متخصصان مربوطه نیاز داشتید، می توانید با ما در صفاهان سرویس، مرکز تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ در اصفهان تماس بگیرید.

جاپودری ماشین لباسشویی سامسونگ

اولین قدم برای تعویض جاپودری ماشین لباسشویی سامسونگ، آشنا شدن با اجزای آن می باشد. جاپودری قسمتی از ماشین لباسشویی است که پودر، مواد شوینده مایع و قرص لباسشویی در آن قرار می گیرند.

جاپودری دارای قسمت های مختلفی است. اگر به داخل آن نگاه کنید سه قسمت در آن می بینید. قسمت اول که دارای علامت | است، محل قرارگیری پودر و مواد شوینده برای شستشوی اولیه می باشد. پودری که برای شستشوی اصلی استفاده می کنید را در این قسمت بریزید.

قسمت دوم که دارای علامت |‌‌ | است، محل قرارگیری مواد شوینده برای شستشوی اصلی است. سومین قسمت که با علامت * مشخص شده است، برای مواد نرم کننده است. برخی ماشین لباسشویی های سامسونگ، قسمت چهارمی هم برای مواد شوینده مخصوص لباس های رنگی دارند.

شیلنگ هایی هم از شیر برقی ماشین لباسشویی تا محفظه جاپودری کشیده شده است تا آب وارد جاپودری شود. این آب بعد به مخزن می ریزد.

دلایل خراب شدن جاپودری ماشین لباسشویی سامسونگ

دلایل خراب شدن جاپودری ماشین لباسشویی سامسونگ

برای اینکه از خراب شدن جاپودری جلوگیری کنیم تا نیاز به تعویض جاپودری ماشین لباسشویی سامسونگ نداشته باشیم، بایستی بدانیم چه چیزهایی موجب خرابی آن می شود. دلایل خرابی جاپودری شامل موارد زیر می شوند.

نصب غیر اصولی

یکی از مهم ترین کارهایی که قبل از استفاده از ماشین لباسشویی باید انجام شود، اطمینان از صحیح بودن نصب آن است. اگر ماشین لباسشویی تراز نباشد، دچار لرزش های غیر عادی می شود. این لرزش ها به بخش های اصلی دستگاه آسیب می زند. یکی از این بخش ها جاپودری ماشین لباسشویی است.

ضربه دیدن سقف ماشین لباسشویی

شاید خیلی از شماها وسایل سبک و سنگینتان را حتی برای مدت کوتاهی روی ماشین لباسشویی قرار بدهید. یا حتی کودکانتان را روی آن بنشانید. اگر این کار را می کنید بدانید که فشاری که به سقف ماشین لباسشوییتان وارد می شود موجب شکستگی سقف مخزن جاپودری و خراب شدن جاپودری می شود و مجبور به تعویض جاپودری ماشین لباسشویی سامسونگ خود می شوید.

استفاده بیش از حد از مواد شوینده

خیلی ها بر این باورند که هرچقدر مواد شوینده بیشتری داخل جاپودری بریزند، لباس ها تمیز تر می شوند. اما باید بدانید که این کار تنها باعث خرابی جاپودری ماشین لباسشویی می شود. همیشه به اندازه از مواد شوینده استفاده کنید و حتی الامکان به جای پودر از مایع های شستشو استفاده نمایید.

استفاده از شوینده های نامرغوب

امروزه انواع شوینده با مارک ها و مدل های مختلف روانه بازار شده اند. قسمت بد ماجرا این جاست که اکثر افراد تخصص کافی برای تشخیص خوب یا بد بودن آن ها را ندارند. شوینده های نامرغوب، با ایجاد رسوب در جاپودری، به آن و دیگر قطعات ماشین لباسشوییتان آسیب می زنند. پس حتما در انتخاب مواد شوینده دقت کافی را داشته باشید.

اتمام عمر مفید مخزن جاپودری

خوب است بدانید که عمر مفید قطعاتی که در معرض آب هستند، در حدود ۳ تا ۴ سال است. بایستی به طور دوره ای این قطعات را بررسی و در صورت نیاز تعویض کنید. در صورتی که عمر مفید جاپودری شما به اتمام رسیده است، نسبت به تعویض جاپودری ماشین لباسشویی سامسونگ خود اقدام کنید.

ساییدگی جاپودری، پاره شدن قطعات به کار رفته در جاپودری و آلودگی بیش از اندازه آن نیز از عوامل خرابی جاپودری ماشین لباسشویی هستند.

مشکلاتی که بر اثر خرابی جاپودری لباسشویی ساسمسونگ به وجود می آیند

 • نشت آب: پودر شوینده پس از آبگیری دستگاه در آب حل می شود و از طریق جاپودری به دیگ ماشین لباسشویی می ریزد. اگر این مسیر دچار مشکل شود، کف و آب از جاپودری بیرون می ریزد.
 • بوی بد در جاپودری: اگر به دلیل استفاده زیاد از نرم کننده، لکه هایی بر روی لبه جاپودری ایجاد شود، باید این لکه ها را تمیز کنید. اگر این لکه ها بمانند و خشک شوند، محفظه بوی بد می گیرد.
 • حل نشدن پودر در محفظه جاپودری: حل نشدن پودری که در محفظه می ریزید، چندین علت دارد. ضعیف بودن فشار آب، گرفتگی سوراخ های جاپودری به دلیل ایجاد رسوب، دیر اضافه کردن پودر به محفظه، پایین بودن دمای آب، استفاده از پودر نامناسب، خوردگی، سائیدگی و سوراخ شدن جاپودری از علت های آن می باشد. اگر جاپودری آسیب دیده باشد، نیاز به تعویض جاپودری ماشین لباسشویی سامسونگ می باشد.

تعویض جاپودری ماشین لباسشویی سامسونگ

تعویض جاپودری ماشین لباسشویی سامسونگ

توجه داشته باشید که در تعمیر و تعویض قطعات همیشه بهترین راه مراجعه به مراکز معتبر تعمیر می باشد. تکنسین های ما در مجموعه صفاهان سرویس به عنوان یک مرکز معتبر تعمیر ماشین لباسشویی در اصفهان، می توانند بهترین خدمات را در این زمینه به شما ارائه دهند. در ادامه آموزش تعویض این قطعه برای شما آورده شده است.

 • آماده کردن ابزار لازم: برای انجام این کار نیاز به یکسری وسایل مانند محفظه پودر، پیچ گوشتی و انبردست می باشد که قبل از شروع کار باید آن ها را تهیه و آماده کنید.
 • جدا کردن دو شاخه دستگاه از برق: برای تعویض جاپودری ماشین لباسشویی سامسونگ، بایستی مواظب باشید که به خود و دیگر قطعات دستگاه آسیب نزنید. از این رو بایستی پنل جلویی ماشین لباسشویی را در بیاورید و دو شاخه را از برق جدا کنید و از قطع بودن برق اطمینان حاصل کنید.
 • در آوردن پنل کنترل: در این قسمت باید دراور محفظه پودر را خارج کنید (مکانیسم خارج کردن آن در هر ماشین لباسشویی متفاوت است) و سپس پیچ های پنل بالایی را باز کنید و آن را هل بدهید تا خارج شود. برای در آوردن پنل کنترل باید دو پیچی که جلوی قسمت محفظه قرار دارد را باز کنید. گیره های نگهدارنده پنل را که در داخل ماشین لباسشویی قرار دارند به وسیله پیچ گوشتی آزاد کنید و پنل را بیرون بکشید
 • خارج کردن مخزن پودر لباسشویی: به وسیله ی انبردست، بست های شیلنگ ها را باز کنید تا شیلنگ ها از محفظه جدا شوند و آن ها را خارج کنید. محفظه را بیرون بکشید و آخرین پیچی که محفظه را نگه داشته است را هم باز کنید. محفظه را بیرون بکشید و محفظه جدید را به جای آن بگذارید.
 • بستن مجدد تمامی قطعات: در آخرین قسمت از تعویض جاپودری ماشین لباسشویی سامسونگ، تمام قطعاتی را که باز کردید به ترتیب ببندید. آخرین پیچی که از محفظه قدیمی باز کردید را به محفظه جدید ببندید. شلنگ ها را با بست سر جایشان قرار دهید، پنل و پیچ های جلوی محفظه را ببندید و با پیچ گوشتی سفت کنید و پنل بالا را سر جایش قرار دهید‌.

آموزش تمیز کردن جاپودری لباسشویی سامسونگ

یکی از مواردی که شما می توانید جهت عملکرد بهتر و افزایش طول عمر جاپودری لباسشویی انجام دهید، تمیز کردن دوره ای آن است. جهت این کار مراحل زیر را طی کنید:

 • محفظه را از جای خود خارج کنید.
 • با استفاده از یک برس و یا مسواک و همچنین آب گرم کاملا آنرا تمیز کنید. توجه کنید که گاهی رسوباتی از مواد شوینده در اطراف جاپودری لباسشویی سامسونگ باقی می ماند. شما باید این رسوبات را کاملا تمیز کنید.
 • مکان جاپودری را نیز با استفاده از یک دستمال یا اسفنج تمیز کنید.
 • حال جاپودری را در جای خود قرار دهید.

کلام آخر…

خوب است بدانید که تمیز کردن جاپودری به طور مرتب، جلوی خیلی از خرابی ها را می گیرید و کمتر نیاز به تعویض جاپودری ماشین لباسشویی سامسونگ خواهید داشت. البته مراقب باشید برای تمیز کردن از وسایل نوک تیز استفاده نکنید تا جاپودری را سوراخ نکنید.

ما در مجموعه صفاهان سرویس همواره آماده خدمت رسانی به شما همشهریان عزیز می باشیم. ما با بیش از 20 سایل سابقه فعالیت توانسته ایم در تعمیر و سرویس لوازم خانگی تجربه و تخصص بالایی را کسب و اعتماد و رضایت مشتریان زیادی را به دست آوریم. جهت ارتباط با ما می توانید با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: تعویض درب ماشین لباسشویی سامسونگ ، تعمیر ماشین ‌لباسشویی زیرووات در اصفهان

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 52 = 62