ارورهای E5/SE/ND ماشین لباسشویی سامسونگ

5/5 - (28 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

در این مقاله قرار است درباره ارورهای E5/SE/ND ماشین لباسشویی سامسونگ و رفع آن ها صحبت کنیم. اگر هر یک از کدهای گفته شده بر روی نمایشگر لباسشویی سامسونگ شما ظاهر شده، این متن را با ما دنبال نمایید.

پمپ‌ ها در بسیاری از صنایع و کاربردها استفاده می ‌شوند. از جمله صنایع نفت و گاز، صنایع شیمیایی، صنایع آب و فاضلاب، صنایع غذایی و صنایع فرآوری مواد غذایی. همچنین، پمپ ‌ها در خودروها، ماشین‌ های لباسشویی، تصفیه ‌خانه ‌ها، سیستم‌ های تهویه مطبوع و بسیاری از سیستم‌ های صنعتی و خانگی دیگر نیز استفاده می‌ شوند.

نوع و طراحی پمپ ‌ها متناسب با نوع سیال، مقدار جریان، فشار و دیگر شرایط کاربرد مشخص می‌ شود. برخی از انواع پمپ ‌ها شامل پمپ‌ های سانتریفیوژ، پمپ‌ های پیستونی، پمپ‌ های دیافراگمی و پمپ‌ های جتی هستند. اما در این مطلب قرار است درباره پمپ تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگ و خرابی آن صحبت کنیم. هنگام مشاهده هرگونه خرابی و نارسایی در پمپ تخلیه می توانید از تکنسسن های مجموعه صفاهان سرویس کمک بگیرید.

پمپ تخلیه لباسشویی سامسونگ

پمپ تخلیه لباسشویی سامسونگ یک قطعه مهم در ماشین لباسشویی است که وظیفه تخلیه آب را دارد. این پمپ به طور خودکار آب را از داخل ماشین لباسشویی خارج می ‌کند و به تخلیه آن کمک می ‌کند. کاربرد اصلی پمپ تخلیه در ماشین لباسشویی سامسونگ، پس از پایان دوره شستشو و آبکشی، تخلیه آب کثیف و آبکشی نهایی است.

پمپ تخلیه با ایجاد فشار مناسب، آب را از داخل ماشین لباسشویی به سمت لوله تخلیه هدایت می ‌کند و در نهایت به سیستم فاضلاب خانه تخلیه می‌ شود. در صورتی که پمپ تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگ خراب شود یا عملکرد آن به درستی انجام نشود، ممکن است آب درون ماشین لباسشویی باقی بماند و لباس‌ ها به درستی خشک نشوند. در این صورت، نیاز به تعمیر یا تعویض پمپ تخلیه وجود دارد تا عملکرد ماشین لباسشویی به حالت عادی بازگردد.

علت نمایش ارورهای E5/SE/ND ماشین لباسشویی سامسونگ

علت ظاهر شدن این دسته از کدها بر روی نمایشگر لباسشویی سامسونگ به عوامل زیر بستگی دارد.

وجود مشکل در پمپ تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگ

وجود مشکل در پمپ تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگ

برخی از خرابی ‌های ممکن در پمپ تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگ عبارتند از:

 • بسته شدن یا مسدود شدن لوله تخلیه لباسشویی سامسونگ: این مشکل می ‌تواند به دلیل ورود اشیاء مانند سکه، کلید و غیره به داخل لوله تخلیه رخ دهد و باعث مسدود شدن آن شود.
 • خرابی موتور پمپ تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگ: ممکن است موتور پمپ تخلیه دچار خرابی شود. این مشکل می ‌تواند به دلیل عیب در قطعات داخلی موتور یا خرابی در مکانیزم پمپ باشد.
 • خرابی در سیستم برقی پمپ تخلیه لبلسشویی سامسونگ: مشکلات در سیستم برقی ماشین لباسشویی می ‌تواند باعث عدم عملکرد صحیح پمپ تخلیه شود. این مشکل می‌تواند به دلیل خرابی در سیم‌ ها، قطعات الکترونیکی یا سوئیچ‌ های برقی باشد.
 • صداهای غیرعادی هنگام تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگ: اگر پمپ تخلیه صداهای غیرعادی مانند صدای خرد شدن، صدای وزوز یا صدای بلند تولید کند، این می ‌تواند نشانه خرابی در پمپ باشد.

در صورت بروز هر یک از این مشکلات، توصیه می‌ شود با تعمیرکار متخصص در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ در اصفهان تماس بگیرید تا مشکل را تشخیص داده و تعمیر کند.

وجود مشکل در شیلنگ تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگ

یکی دیگر از مواردی که باعث نمایش ارورهای E5/SE/ND ماشین لباسشویی سامسونگ می شود، مشکل در شلنگ تخلیه دستگاه می باشد. برخی از خرابی‌ های ممکن در شیلنگ تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگ عبارتند از:

 • فرسوده شدن شیلنگ تخلیه لباسشویی سامسونگ: ممکن است شیلنگ تخلیه دچار ترکیدگی شود که باعث نشت آب و عدم تخلیه کامل آب می‌شود.
 • مسدود شدن شیلنگ تخلیه لباسشویی لباسشویی سامسونگ: این مشکل می ‌تواند به دلیل ورود اشیاء مانند پارچه ‌های بزرگ، موهای بلند، لباس ‌هایی که درون شیلنگ گیر کرده ‌اند و یا ذرات کثیفی که در آب وجود دارند، رخ دهد.
 • خرابی در اتصالات شیلنگ تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگ: ممکن است اتصالات شیلنگ با شیر آب یا پمپ تخلیه دچار خرابی شوند که باعث نشت آب و عدم عملکرد صحیح شیلنگ می‌ شود.

وجود مشکل در فیلتر تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگ

از مشکلاتی که می تواند برای فیلتر تخلیه این دستگاه رخ دهد و باعث نمایش کدهای خطای مربوطه شود، می توان به مورد زیر اشاره کرد:

 • مسدود شدن فیلتر لباسشویی سامسونگ: این مشکل می‌ تواند به دلیل ورود ذرات کوچک مانند مو، پارچه‌ های ریز و غیره به داخل فیلتر رخ دهد. این باعث می ‌شود که آب به درستی از ماشین لباسشویی سامسونگ خارج نشود و ممکن است باعث مسدود شدن لوله تخلیه شود.

نحوه رفع ارورهای E5/SE/ND ماشین لباسشویی سامسونگ

نحوه رفع ارورهای E5/SE/ND ماشین لباسشویی سامسونگ

برای رفع این ارورها باید موارد زیر را در لباسشویی سامسونگ بررسی کنید.

 • بررسی لوله تخلیه: ابتدا باید لوله تخلیه را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که هیچ مانعی درون آن وجود ندارد. اگر لوله تخلیه لباسشویی سامسونگ مسدود شده است، باید آن را پاک کنید تا آب به درستی تخلیه شود.
 • بررسی فیلتر تخلیه: فیلتر تخلیه معمولاً در قسمت پایین ماشین لباسشویی سامسونگ قرار دارد. باید فیلتر را برداشته و آن را تمیز کنید. اگر فیلتر کثیف است، باید آن را شستشو کنید یا در صورت لزوم آن را تعویض کنید.
 • بررسی وضعیت پمپ تخلیه: بررسی کنید که آیا پمپ تخلیه به درستی کار می‌کند یا خیر. برای این کار، می ‌توانید ماشین لباسشویی را روشن کنید و عملکرد پمپ را مشاهده کنید. اگر پمپ تخلیه لباسشویی سامسونگ صداهای غیرعادی می ‌دهد یا عملکرد نامناسبی دارد، ممکن است نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشد.
 • بررسی نشتی آب: بررسی کنید که آیا پمپ تخلیه نشتی آب دارد یا خیر. اگر آب از پمپ تخلیه لباسشویی سامسونگ نشت می ‌کند، باید عیب یابی شود و نشتی آب رفع شود.
 • بررسی سیم‌ ها و اتصالات پمپ تخلیه لباسشویی سامسونگ: بررسی کنید که آیا سیم‌ ها و اتصالات پمپ به درستی وصل شده‌ اند و هیچ خرابی یا قطعی در آنها وجود ندارد. در صورت لزوم، اتصالات را تعمیر یا تعویض کنید.

هزینه رفع ارورهای E5/SE/ND ماشین لباسشویی سامسونگ

هزینه هایی که معمولا برای رفع ارور E5/SE/ND باید پرداخت کنید به شرح زیر می باشد:

 • عیب یابی: شامل پمپ تخلیه یا مسدودی شیلنگ تخلیه یا گرفتگی فیلتر تخلیه می باشد.
 • تعویض قطعات: شامل تعویض پمپ تخلیه یا تعویض شیلنگ خرطومی(تخلیه) و یا تعویض تعویض فیلتر تخلیه.
 • تعمیر قطعات: پمپ تخلیه و یا اتصالات
 • استفاده از قطعات اصل: بلاشک استفاده از قطعات اصل و اورجینال هزینه بیشتری دارد. ما در مجموعه صفاهان سرویس به عنوان یکی از مراکز معتبر تعمیر لباسشویی در اصفهان، از قطعات اصل و اورجینال استفاده می کنیم.
 • ایاب و ذهاب

کلام آخر…

امیدوار هستیم با خواندن این مقاله اطلاعات کافی درباره ارورهای E5/SE/ND ماشین لباسشویی سامسونگ و نحوه رفع آنها پیدا کرده باشید. البته بیاد داشته باشید که برای رفع بهتر و تخصصی تر مشکلات لباسشویی سامسونگ خود، حتما از تکنسین ها و تعمیرکاران با تجربه کمک بگیرید. مجموعه صفاهان سرویس با داشتن سال ها تجریه در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ می تواند بهترین خدمات را در این زمینه به شما عزیزان ارائه دهد. کافیست با شماره 09130108396  تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: ارورهای E4/C4 ماشین ظرفشویی سامسونگ ، تعمیر ماشین ظرفشویی دوو در اصفهان

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 40 = 48