ارورهای E4/C4 ماشین ظرفشویی سامسونگ

5/5 - (20 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

ما می خواهیم در این مقاله درباره معرفی مختصری از قطعه شیر برقی، علت ارورهای E4/C4، نحوه رفع این ارورها و در پایان هزینه ارورهای E4/C4 ماشین ظرفشویی سامسونگ صحبت کنیم. هنگام مشاهده این کدهای خطا بر روی نمایشگر ماشین ظرفشویی سامسونگ، سعی کنید در اسرع وقت این مشکل را رفع کنید. زیرا در بلند مدت باعث آسیب های بیشتری در دستگاه شما می شود. اگر خودتان نمی توانید این مشکل را رفع کنید بهتر است از تکنسین های مجرب مجموعه صفاهان سرویس کمک بگیرید.

شیر برقی ظرفشویی سامسونگ

شیر برقی یک قطعه الکترونیکی است که در ماشین ظرفشویی سامسونگ استفاده می ‌شود. کارایی شیر برقی در ظرفشویی سامسونگ کنترل جریان آب است. با استفاده از شیر برقی، می ‌توانید جریان آب ورودی را به ماشین ظرفشویی کنترل کنید. استفاده از شیر برقی در ظرفشویی سامسونگ مزایایی دارد.

با کنترل جریان آب، می ‌توانید مصرف آب را کاهش دهید و به صرفه‌ جویی در مصرف آب بپردازید. به طور کلی، شیر برقی در ظرفشویی سامسونگ یک قطعه مهم است که به شما امکان کنترل جریان آب را می ‌دهد و به بهبود عملکرد و کارایی ماشین ظرفشویی سامسونگ کمک می ‌کند.

علت رخ دادن ارورهای E4/C4 ماشین ظرفشویی سامسونگ

این کدهای خطا هنگامی ظاهر می شوند که بعد از ۵ ال ۶ دقیقه هنوز ماشین ظرفشویی سامسونگ آبگیری نکرده است. آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی سامسونگ می تواند به علت های زیر باشد:

خرابی شیر برقی ماشین ظرفشویی سامسونگ

علت رخ دادن ارورهای E4/C4 ماشین ظرفشویی سامسونگ

خرابی‌ های شیربرقی ماشین ظرفشویی ممکن است به دلایل سوختگی، خوردگی یا فرسایش باشد. گاهی این خرابی ها در قسمت سیم‌ ها، قطعات الکترونیکی یا قطعات مربوط به سیستم کنترل، می‌ تواند باعث عدم کارکرد صحیح شیر برقی شود.

مسدودی شیر و لوله آب ورودی به ماشین ظرفشویی سامسونگ

مسدودی شیر و لوله ورودی آب به ماشین ظرفشویی می ‌تواند به عدم آبگیری دستگاه و خرابی آن منجر شود. این مسدودی می ‌تواند به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد، از جمله:

 • رسوبات: در طول زمان، رسوبات معدنی و ذرات جامد می‌ توانند درون شیر و لوله ورودی آب به ماشین ظرفشویی جمع شوند و مسدودی ایجاد کنند.
 • خرابی در شیر: شیر ورودی آب به ماشین ظرفشویی ممکن است خراب شده و دیگر به درستی کار نکند. این خرابی می ‌تواند به علت فرسایش، آسیب مکانیکی یا خرابی در سیستم درونی شیر باشد.
 • معیوب شدن لوله آب ورودی: لوله ورودی آب نیز ممکن است خراب شده و مسدود شده باشد. این خرابی می ‌تواند به علت ترک خوردگی، آسیب مکانیکی یا تجمع رسوبات درون لوله باشد. این امر باعث عدم آبگیری و ظاهر شدن ارورهای E4/C4 ماشین ظرفشویی سامسونگ می شود.

وجود مشکل در سیم کشی ماشین ظرفشویی سامسونگ

مشکل در سیم کشی ماشین ظرفشویی می‌ تواند یکی از علت‌ های عدم آبگیری باشد. در صورتی که سیم کشی ماشین ظرفشویی خراب یا قطع شده باشد، اتصال بین شیر برقی و ماشین ظرفشویی قطع می ‌گردد و به همین دلیل آب به درستی به دستگاه نمی ‌رسد.

مسدود شدن فیلتر آب ورودی ظرفشویی سامسونگ

مسدود شدن فیلتر آب ورودی یکی از علت‌ های عدم آبگیری ماشین ظرفشویی است. فیلتر آب ورودی در ماشین ظرفشویی وظیفه تصفیه آب را دارد و از ورود ذرات آلوده و زنگ زده به دستگاه جلوگیری می کند. اما در طول زمان، این فیلتر ممکن است با ذرات و آلودگی‌ های مختلفی مانند خاک، رسوبات آب و …. مسدود شود.

فشار کم آب شهری

کم بودن فشار آب شهری می ‌تواند یکی از علت‌های عدم آبگیری ماشین ظرفشویی سامسونگ باشد. فشار آب شهری به میزان فشاری است که آب به خانه‌ ها و ساختمان ‌ها تأمین می ‌شود. این فشار باید به اندازه کافی بالا باشد تا آب به درستی و با قدرت به دستگاه‌ های مختلف مانند ماشین ظرفشویی برسد.

اگر فشار آب شهری کم باشد، ممکن است ماشین ظرفشویی سامسونگ به درستی آب را جذب نکند و عملکرد آبگیری آن مختل شود. در این حالت، ممکن است ماشین ظرفشویی آب کمی بگیرد یا به طور کامل آبگیری نکند.

خرابی برد الکترونیکی

خرابی برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی سامسونگ

خرابی برد الکترونیکی یکی از علت‌ های عدم آبگیری ماشین ظرفشویی می باشد. برد الکترونیکی در ماشین ظرفشویی وظیفه کنترل و مدیریت عملکرد دستگاه را بر عهده دارد. اگر برد الکترونیکی خراب شود، ممکن است اتصال بین سنسورها، موتورها و سایر قطعات دستگاه قطع شود و عملکرد صحیح ماشین ظرفشویی سامسونگ دچار اختلال شود.

نحوه رفع ارورهای E4/C4 ماشین ظرفشویی سامسونگ

برای رفع این کدهای خطا در ماشین ظرفشویی سامسونگ موارد زیر را تست و بررسی نمایید:

بررسی شیر برقی ماشین ظرفشویی سامسونگ

برای تست شیر برقی ماشین ظرفشویی سامسونگ، می ‌توانید این مراحل را دنبال کنید. ابتدا مطمئن شوید که ماشین ظرفشویی خاموش است و به برق وصل نیست. شیر برقی را پیدا کنید. شیر معمولاً در پشت ماشین ظرفشویی سامسونگ قرار دارد.
مولتی متر را به دو سر پین آن متصل کنید و مقاوت آن را چک کنید. عدد نشان دهنده باید طبق اعداد درج شده در دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی سامسونگ باشد.

بررسی لوله آب ورودی به ماشین ظرفشویی سامسونگ

برای رفع این مشکل، می ‌توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

 • تمیز کردن شیر و لوله: با استفاده از مواد شوینده مناسب، شیر و لوله ورودی آب به ظرفشویی سامسونگ را تمیز کنید تا رسوبات و ذرات جامد از بین برود.
 • تعویض شیر و لوله: در صورتی که شیر و لوله دچار خرابی شده ‌اند و تمیز کردن آنها کافی نبوده است، بهتر است آنها را تعویض کنید.
 • استفاده از فیلتر آب: نصب یک فیلتر آب مناسب در مسیر ورودی آب به ماشین ظرفشویی سامسونگ می ‌تواند از ورود ذرات جامد و رسوبات به دستگاه جلوگیری کند.

بررسی سیم کشی ماشین ظرفشویی سامسونگ

سیم کشی های بین شیر برقی و برد الکترونیکی را به خوبی بررسی کنید که قعطی یا آسیب دیدگی نداشته باشند. اگر سیم کشی خراب یا قطع شده است، باید آن را تعمیر یا تعویض کنید. برای این کار، بهتر است از تعمیرکار ماهر کمک بگیرید. تکنسین های ما در مجموعه صفاهان سرویس می توانند در زمینه تعمیرات ماشین ظرفشویی سامسونگ در اصفهان به شما بهترین خدمات را ارائه دهند.

بررسی فیلتر آب ورودی به ماشین ظرفشویی سامسونگ

برای بررسی و رفع مشکل مسدودی فیلتر، ابتدا باید فیلتر آب ورودی را بررسی کنید. معمولاً فیلتر آب ورودی در نزدیکی شیر آب قرار دارد و می‌ توانید آن را باز کنید و بررسی کنید که آیا مسدود شده است یا خیر. در صورتی که فیلتر مسدود شده است، می ‌توانید آن را تمیز کنید یا در صورت لزوم تعویض کنید. در صورت عدم تعویض فیلتر، شاهد ارورهای E4/C4 ماشین ظرفشویی سامسونگ خواهید بود.

بررسی فشار آب شهری

بررسی فشار آب شهری

برای بررسی این مشکل می ‌توانید از سایر وسایل آبی خانه مانند شیرها یا دوش برای بررسی فشار آب استفاده کنید. اگر فشار آب در سایر نقاط خانه نیز کم است، احتمالاً مشکل از فشار آب شهری است و باید با شرکت آب و فاضلاب محلی یا مسئولین مربوطه تماس بگیرید تا این مشکل را بررسی و رفع کنند.

بررسی برد الکترونیکی

برای بررسی برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی سامسونگ، می ‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • بررسی قطعات الکترونیکی: با دقت قطعات الکترونیکی را بررسی کنید. چک کنید که هیچ قطعه ‌ای خراب یا سوخته نباشد. همچنین، مطمئن شوید که هیچ قطعه ‌ای جابجا نشده است.
 • بررسی اتصالات: اتصالات بین قطعات را بررسی کنید. مطمئن شوید که همه اتصالات به درستی و صحیح انجام شده ‌اند و هیچ کابلی قطع نشده است.
 • بررسی قطعات قابل تعویض روی برد: برخی قطعات قابل تعویض مانند فیوزها یا رله‌ های روی برد را به خوبی بررسی نمایید. اگر فکر می‌کنید یکی از این قطعات خراب است، می ‌توانید آن را تعویض کنید و سپس بررسی کنید که آیا مشکل حل شده است یا خیر.

هزینه رفع ارورهای E4/C4 ماشین ظرفشویی سامسونگ

برای رفع این ارورها باید هزینه های زیر را در نظر بگیرید:

 • عیب یابی: شامل برد الکترونیکی، لوله آب ورودی، اتصالات، شیر برقی و فیلتر می شود.
 • تعمیرات: این بخش شامل برد، اتصالات و شیر برقی می گردد.
 • تعویض قطعات: شامل برد، شیر برقی، لوله آب ورودی، فیلتر یا اتصالات می شود.
 • هزینه خرید قطعات اورجینال و اصل سامسونگ در صورت نیاز به تعوض قطعه
 • ایاب و ذهاب

کلام آخر….

در اصفهان، تعداد زیادی مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ وجود دارد که می ‌توانند به شما در تعمیر و خدمات مربوط به این دستگاه کمک کنند. اما یکی از بهترین آن ها مجموعه صفاهان سرویس می باشد. مجموعه ما مجهز به تکنسین ‌های حرفه ‌ای و ماهر است که توانایی تشخیص و رفع مشکلات مختلف ماشین ظرفشوی سامسونگ را دارند.

در مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی در اصفهان صفاهان سرویس، مشکلات متداولی مانند عدم روشن شدن دستگاه، عدم کارکرد برنامه‌ ها، نشت آب، صداهای غیرعادی و سایر مشکلات مربوط به عملکرد ماشین ظرفشویی سامسونگ تشخیص داده و تعمیر می گردد. جهت تماس با مجموعه صفاهان سرویس می توانید با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: تعمیر ماشین ظرفشویی دوو در اصفهان

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 5 =