ارور PE1/E2/9E1/9E2 ماشین لباسشویی سامسونگ

5/5 - (29 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

در این مطلب به موضوعاتی چون معرفی برد الکترونیکی لباسشویی، علت ارور PE1/E2/9E1/9E2، نحوه رفع آن و در آخر هزینه رفع ارور PE1/E2/9E1/9E2 ماشین لباسشویی سامسونگ اشاره خواهد شد. این مجموعه ارورها در لباسشویی سامسونگ، مربوط به قسمت پاور دستگاه می باشد.

این ارور جز آن دسته از ارورهایی است که برای رفع آن حتما باید از یک تکنسین حرفه ای و ماهر کمک بگیرید. یکی از برترین و بهترین مجموعه های تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ در اصفهان مجموعه صفاهان سرویس می باشد. شما عزیزان می تواتید تمامی موارد تعمیری دستگاه خود را در سایت ما ثبت نمایید.

برد الکترونیکی لباسشویی سامسونگ چیست و چه کاربردی دارد؟

برد الکترونیکی یا مادربرد در ماشین لباسشویی سامسونگ، مغز و کنترل کننده اصلی دستگاه است. این برد مسئولیت کنترل تمامی عملکردهای ماشین لباسشویی را بر عهده دارد. از جمله تایمر، چرخش موتور، تنظیم دما، تنظیم سرعت چرخش و غیره.

برد الکترونیکی ماشین لباسشویی سامسونگ با دریافت اطلاعات از سنسورها و دکمه‌های کنترل، دستورات لازم را برای بخش ‌های مختلف دستگاه ارسال می ‌کند. برای مثال، وقتی شما برنامه شستشو را انتخاب می  ‌کنید، برد الکترونیکی دستور شروع چرخش موتور، تنظیم دمای آب و زمان شستشو را صادر می ‌کند.

علت ارور PE1/E2/9E1/9E2 ماشین لباسشویی سامسونگ

این ارور هنگامی رخ می دهد که پاور یا ولتاژ ورودی دستگاه مشکل داشته باشد. مشکل ولتاژ ورودی به دو علت زیر اتفاق می افتد:

برق شهری نوسان داشته باشد

علت ارور PE1/E2/9E1/9E2 ماشین لباسشویی سامسونگ

در یک شبکه برق معمولی، ولتاژ و فرکانس برق باید در مقادیر مشخصی باقی بمانند تا تجهیزات برقی به درستی عمل کنند. نوسان برق شهری می تواند به دو صورت رخ دهد:

 • نوسان در ولتاژ: در شبکه برق شهری، ولتاژ باید در یک محدوده خاص (معمولاً ۲۰٪) نسبت به مقدار نامی خود نوسان کند. این نوسانات به صورت متناوب در طول زمان اتفاق می افتند و به طور کلی به علت تغییرات تقاضا برق، مشکلات در تولید برق یا مشکلات در خطوط انتقال برق ایجاد می شوند.
 • نوسان در فرکانس: در اکثر شبکه های برق، فرکانس برق نامی 50 یا 60 هرتز است. اما در برخی مواقع، نوسان در فرکانس ممکن است رخ دهد که معمولاً به دلیل عدم توازن بین تولید و مصرف برق، مشکلات در مولد برق یا مشکلات در شبکه برقی باشد. این نوسانات می توانند به کاهش یا افزایش فرکانس برق منجر شوند که ممکن است باعث عملکرد نادرست تجهیزات برقی شود.

برد الکترونیکی لباسشویی سامسونگ معیوب باشد

معمولا برد لباسشویی به دلایل زیر خراب می شود:

 • نوسانات برق: نوسانات برق می ‌توانند باعث خرابی برد الکترونیکی لباسشویی سامسونگ شوند. این نوسانات می ‌توانند به قطعات حساس روی برد آسیب برسانند.
 • رطوبت بالا: اگر ماشین لباسشویی سامسونگ در محیطی با رطوبت بالا قرار دارد، ممکن است برد الکترونیکی لباسشویی آسیب ببیند. رطوبت می‌ تواند باعث ایجاد خوردگی یا اتصال کوتاه روی قطعات برد شود.
 • آسیب فیزیکی برد ماشین لباسشویی سامسونگ: هرگونه آسیب فیزیکی به ماشین لباسشویی سامسونگ می ‌تواند باعث خرابی برد الکترونیکی شود. این آسیب می ‌تواند ناشی از برخورد یا سقوط باشد.
 • عیب ساخت: در برخی موارد، ممکن است برد الکترونیکی لباسشویی سامسونگ از ابتدا دچار مشکل باشد. این می ‌تواند ناشی از عیب ساخت یا استفاده از قطعات بی کیفیت باشد.
 • استفاده طولانی مدت از برد لباسسویی سامسونگ: با گذشت زمان و استفاده مداوم، قطعات الکترونیکی ممکن است فرسوده شوند و عملکرد خود را از دست بدهند.

نحوه رفع ارور PE1/E2/9E1/9E2 ماشین لباسشویی سامسونگ

برای رفع این ارور در ماشین لباسشویی سامسونگ باید ولتاژ ورودی دستگاه را تنظیم نمایید. برای تنظیم ولتاژ ورودی باید موارد زیر را انجام دهید:

استفاده از محافظ برق یا استابلایزر

استفاده از محافظ برق یا استابلایزر برای لباسشویی سامسونگ

استابلایزر یک دستگاه الکترونیکی است که برای حفظ ثابت و پایدار بودن ولتاژ خروجی در شبکه‌ های برق استفاده می ‌شود. هدف اصلی استفاده از استابلایزر، کنترل ولتاژ برق و گاهی هم فرکانس برق است تا تجهیزات برقی در داخل یا خارج از یک ساختمان در مقابل نوسانات برق و ولتاژ پایین یا بالا محافظت شوند.

رفع خرابی برد الکترونیکی لباسشویی سامسونگ

رفع خرابی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی ممکن است وابسته به نوع خرابی و مشکل موجود باشد. اما در کل، می ‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • بررسی قطعات روی برد ماشین لباسشویی سامسونگ: برد الکترونیکی شامل تعدادی قطعه الکترونیکی است، مانند مقاومت ‌ها و خازن ‌ها و تراشه ‌های مختلف. در صورت خرابی می ‌توانید با استفاده از مولتی‌ متر و دستورالعمل تعمیرات، عملکرد این قطعات را بررسی کنید و در صورت لزوم آنها را تعویض نمایید.
 • بررسی مدارهای برد الکترونیکی لباسشویی سامسونگ: ممکن است خرابی در مدارها و اتصالات برد رخ داده باشد. در صورت وجود خطاهای ظاهری مانند خوردگی یا سوختگی، می‌ توانید آنها را تعمیر یا سیم‌ کشی‌ ها را تعویض نمایید.
 • تست و عیب ‌یابی: پس از انجام تمامی تعمیرات، می ‌توانید برد را به ماشین لباسشویی متصل کنید و آن را تست کنید. اطمینان حاصل کنید که عملکرد برد و ماشین لباسشویی سامسونگ به درستی است.

نکته: قبل از هر چیز، شرایط ایمنی را رعایت کنید. در صورتی که در تعمیرات قطعات الکترونیکی تجربه کافی ندارید، بهترین راه کمک گرفتن از یک تکنسین حرفه ‌ای است. اشتباهات در تعمیرات می ‌توانند خسارات جدی به برد و سایر اجزای لباسشویی سامسونگ وارد کنند.

هزینه رفع ارور PE1/E2/9E1/9E2 ماشین لباسشویی سامسونگ

هزینه های رفع این ارور در لباسشویی سامسونگ شامل موارد زیر می شود که قبل از اقدام به تعمیر دستگاه خود، باید آن را برآورد کنید:

 • عیب یابی برق ورودی و برد الکترونیکی ماشین لباسشویی سامسونگ
 • استفاده از قطعات الکترونیکی اصل و اورجینال
 • هزینه رفت و آمد
 • تعمیر برد الکترونیکی ماشین لباسشویی سامسونگ

گاهی اوقات لباسشویی باید به مرکز تعمیرات منتقل شود که ممکن است هزینه شما افزایش پیدا کند.

کلام آخر…

شما عزیزان می توانید تعمیرات ماشین لباسشویی هوشمند سامسونگ را به تکنسین ‌های مجرب و متخصص مجموعه صفاهان سرویس بسپارید. زیرا این لباسشویی ها دارای سیستم‌ های پیچیده و حساسی هستند و هرگونه تعمیر غیر متخصصانه می ‌تواند به آن ‌ها آسیب بزند یا کارکرد آن‌ها را تحت تأثیر قرار دهد.

همچنین، استفاده از قطعات یدکی غیراصلی می ‌تواند عمر مفید دستگاه را کاهش دهد. بنابراین، توصیه می‌ شود که تعمیرات را به متخصصین معتبر و مورد اعتماد مجموعه صفاهان سرویس بسپارید. شماره تماس مجموعه ما جهت تعمیرات لباسشویی و رفع ارور PE1/E2/9E1/9E2 ماشین لباسشویی سامسونگ 09130108396 می باشد.

بیشتر بخوانید: نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی سامسونگ ، تعمیر یخچال فریزر ال جی در اصفهان

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 1 =