تعویض درب ماشین لباسشویی سامسونگ

5/5 - (19 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

شاید برای شما پیش آمده باشد که هنگام شستشوی لباس با ماشین لباسشویی، درب ماشین بسته نشود، هنگام روشن شدن ارور باز بودن درب ماشین روی صفحه ظاهر شود و دستگاه شروع به کار نکند و… . به چند دلیل ممکن است این موردها پیش بیاید که یکی از مهم ترین دلیل ها، خرابی درب ماشین لباسشویی است. با ما همراه باشید تا در مورد تعویض درب ماشین لباسشویی سامسونگ صحبت کنیم‌.

تعمیرکاران متخصص و با تجربه صفاهان سرویس برای تمامی تعمیرات این دستگاه می توانند به شما در سریع ترین زمان خدمات مناسبی را ارائه دهند.

مکانیزم عملکرد درب ماشین لباسشویی سامسونگ

قبل از هر چیز، بایستی مکانیزم عملکرد درب را بدانید تا بهتر بتوانید عیب یابی و تعویض درب ماشین لباسشویی سامسونگ را انجام دهید.

 • مکانیزم بسته شدن درب ماشین لباسشویی سامسونگ: دستگیره، ضامن و میکروسوئیچ، مجموعه قفل درب دستگاه را تشکیل می دهند. موقع استارت زدن دستگاه، برد الکترونیکی فرمان بسته شدن درب را به میکروسوئیچ می دهد و فرآیند آبگیری آغاز می شود.
 • مکانیزم باز شدن درب ماشین لباسشویی سامسونگ: زبانه ای روی درب دستگاه قرار گرفته است. این زبانه، هنگام استارت کار دستگاه در میکروسوئیچ کیپ می شود و با عقب کشیدن آن، موجب قفل شدن درب می شود. هنگامی که آب داخل آبکش تخلیه شد، با فرمان برد الکترونیکی، میکروسوئیچ آزاد و درب باز می شود.

علائم خرابی درب ماشین لباسشویی سامسونگ

علائم خرابی درب ماشین لباسشویی سامسونگ

مواردی که نشان می دهد درب دستگاه خراب شده و نیاز به تعمیر یا تعویض درب ماشین لباسشویی سامسونگ دارید عبارتند از:

 • بسته نشدن درب
 • شروع به کار نکردن دستگاه
 • نمایش ارور باز بودن درب روی صفحه نمایش
 • متوقف نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ
 • باز نشدن درب دستگاه در پایان کار (باز نشدن درب هنگام کار دستگاه، از موارد ایمنی دستگاه است و نشانه خراب بودن آن نیست)

علل خرابی درب ماشین لباسشویی سامسونگ

 • ممکن است میکروسوئیچ خراب شده باشد.
 • ممکن است حجم لباس ها بیش از ظرفیت ماشین لباسشویی باشد.
 • ممکن است قفل کودک فعال باشد.
 • احتمال آن وجود دارد که دستگیره درب خراب شده باشد.
 • ممکن است لولای درب دچار مشکل شده باشد.
 • ممکن است هیدروستات خراب شده باشد.
 • خراب شدن برد کنترل نیز یکی از علل است.

در ادامه برخی مشکلات را بیشتر توضیح می دهیم.

خرابی دستگیره درب ماشین لباسشویی سامسونگ

دستگیره درب ماشین لباسشویی، قطعه ای است که به وسیله آن درب دستگاه را باز و بسته می کنید. این قطعه، معمولا پلاستیکی است و تعدادی فنر و اتصالات دارد. دستگیره ها سه نوع هستند:

 • دارای میکروسوئیچ ساده بدون قفل
 • دارای قفل مکانیکی و میکروسوئیچ معمولی
 • دارای میکروسوئیچ قفل شونده

باز و بسته کردن درب به طور مکرر، محکم بستن درب و اعمال فشار زیاد موقع باز کردن درب موجب خرابی دستگیره می شود. انعطاف پذیری دستگیره و وجود ترک یا شکستگی از علائم خرابی دستگیره هستند. اگر خرابی درب مربوط به دستگیره باشد، می توانید دستگیره را تعویض کنید و نیاز به تعویض درب ماشین لباسشویی سامسونگ نمی باشد.

خرابی لولای درب ماشین لباسشویی سامسونگ

خرابی لولای درب ماشین لباسشویی سامسونگ

لولا، درب ماشین لباسشویی را به بدنه وصل می کند. جنس لولا ممکن است پلاستیک فشرده یا فلز باشد. علائم خرابی لولا، خارج شدن آن از حالت عادی و کج شدگی است. در صورتی که لولا مشکل پیدا کرده است، ابتدا پیچ های آن را بررسی کنید. ممکن است پیچ ها محکم نباشند و با محکم کردن آن ها مشکل رفع شود. اگر پیچ ها محکم بودند، نسبت به تعمیر یا تعویض درب ماشین لباسشویی سامسونگ اقدام کنید.

خرابی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی سامسونگ

بین درب و بدنه ماشین لباسشویی، لاستیکی قرار گرفته است. لاستیک ها سه نوع ساده، تک سوراخ و چراغ دار دارد. این لاستیک از بیرون ریختن آب هنگام شستشو جلوگیری می کند و به بسته شدن درب به طور صحیح کمک می کند. پاره شدگی و کنده شدن لاستیک، خرابی آن را نشان می دهد. ممکن است لاستیک بر اثر رسوب و کپک سوراخ شود. بنابراین پس از هر بار استفاده از ماشین لباسشویی، لاستیک را با یک ابر خشک کنید. اگر لاستیک مشکل دارد، می توانید آن را به راحتی تعویض کنید و نیاز به تعویض درب ماشین لباسشویی سامسونگ نمی باشد.

توجه داشته باشید که بهتر است تعویض درب ماشین لباسشویی سامسونگ را به تعمیرکار بسپارید؛ زیرا ممکن است قطعه دیگری آسیب ببیند و مجبور به پرداخت هزینه بیشتری شوید.

کلام آخر…

همانطور که مشاهده کردید درب لباسشویی سامسونگ از چند قسمت تشکیل شده است. عیب یابی و بررسی هر کدام از این موارد نیاز به تخصص دارد. از این رو ما توصیه می کنیم در هنگام مواجه با مشکلات لباسشویی سامسونگ از یک تعمیرکار خبره در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ کمک بگیرید.

ما در مجموعه صفاهان سرویس همواره آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در سرویس و تعمیر ماشین لباسشویی در اصفهان می باشیم. جهت ارتباط با ما با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید: ارور SUD/SUDs در لباسشویی سامسونگ ، تعمیر ماشین ‌لباسشویی زیرووات در اصفهان

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

31 + = 32