تعمیر ماشین ظرفشویی زیرووات

5/5 - (88 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

دستگاه ظرفشویی یکی از لوازم خانگی مفید و کاربردی می‌باشد که برای بیان مشکلاتی که با آن مواجه می‌شود، از زبان مخصوص به خود استفاده می‌کند. این زبان همان کدهای خطا یا ارورهایی هستند که بر روی صفحه نمایش ماشین ظرفشویی ظاهر می‌شوند. هر یک از کدهای خطا بیان‌کننده معنای خاصی هستند که با دانستن آن‌ها می‌توانیم در هنگام بروز هر یک از ارورها بهترین تصمیم را بگیریم.

ماشین ظرفشویی از بخش‌ها و قطعات مختلفی تشکیل شده است که هر قسمت کد خطای مخصوص به خود را دارد. در این راهنما ضمن معرفی ارورهای ماشین ظرفشویی زیرووات و دلایل بروز آن‌ها، با بهترین مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی زیرووات در اصفهان نیز آشنا خواهیم شد. صفاهان سرویس، بهترین مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی در اصفهان می باشد. با ما همراه باشید!

ما نمایندگی زیرووات در اصفهان نیستیم، اما تعمیرات توسط بهترین و مجرب ترین متخصصان انجام می شود.

ماشین ظرفشویی زیرووات ساخت کجاست؟

زیرووات در تولید ماشین های ظرفشویی توانسته به خوبی عمل کند. اولین ماشین ظرفشویی زیرووات در سال 1957 میلادی روانه بازار شد. از این رو ممکن است برای شما این سوال پیش بیاید که این برند ساخت کدام کشور می باشد. در واقع زیرووات یک برند ایتالیایی است. امروزه گروه پاکشوما این برند را با همکاری شرکت ایتالیایی تولید می کند. در واقع مونتاژ ماشین ظرفشویی زیرووات توسط پاکشوما انجام می شود.

تعمیر ماشین ظرفشویی زیرووات در اصفهان: آشنایی با ارورها

E8 E6C ED -E15
E9 E7 E2
ED – E10 EH – E16 E3
E12 EI – E17 E4
EF – E14 EL – E18 E5

کد خطای ED -E15 در ماشین ظرفشویی زیرووات

نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی زیرووات در اصفهان

علت: دلیل ظاهر شدن این کد خطا می‌تواند یکی از موارد زیر باشد:

 • آب‌ شمار قسمت فشار شکن دستگاه دچار مشکل شده است.
 • ایرادی در برد دستگاه ظرفشویی زیرووات وجود دارد.

رفع ارور: به منظور رفع ارور ED -E15 اگر مشکل از آب ‌شمار قسمت فشار شکن بود، سیم ارتباطی دستگاه و همچنین مقدار اهم سنسور آب ‌شمار می‌بایست مورد بررسی قرار گیرد. اما چنانچه مشکل اصلی در برد دستگاه ظرفشویی است، دستگاه را باید از پریز برق جدا کرده و با تعمیرکار مجاز مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی زیرووات در اصفهان تماس حاصل فرمائید.

کد خطای E2 در ماشین ظرفشویی زیرووات

 علت: از دلایل اصلی نمایش این کد خطا می‌توان به وجود ایراد در پمپ تخلیه، هیدروستات یا ورودی آب اشاره کرد. البته در برخی موارد خرابی مدار برد نیز می‌تواند سبب نمایش کد خطای E2 در ماشین ظرفشویی زیرووات نیز شود.

رفع ارور: به منظور رفع ارور E2 در دستگاه ظرفشویی زیرووات اگر مشکل مربوط به پمپ تخلیه، هیدروستات یا ورودی آب باشد باید شیر برقی، هیدروستات، مخزن و شلنگ هیدروستات توسط یک فرد متخصص مورد بررسی قرار گیرد و در صورت نیاز پمپ تخلیه تعویض شود. اما چنانچه مشکل از مدار برد دستگاه زیرووات بود، باید ماشین ظرفشویی را از پریز برق جدا کنید و با مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی زیرووات در اصفهان تماس حاصل فرمائید.

کد خطای E3 در ماشین ظرفشویی زیرووات

علت: از دلایل نمایش کد خطای E3 در ماشین ظرفشویی زیرووات می‌توان به وجود ایراد در پمپ تخلیه دستگاه یا خرابی برد الکترونیک اشاره داشت.

رفع ارور: به منظور رفع ارور E3 پیشنهاد می‌شود که پمپ تخلیه و سیم‌کشی‌های مرتبط را به منظور شناسایی هرگونه خرابی مورد بررسی قرار دهید. اگر مشکل اصلی در برد الکترونیک دستگاه زیرووات بود، بهتر است که از کمک یک مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی زیرووات در اصفهان استفاده کنید.

کد خطای E4 در ماشین ظرفشویی زیرووات

علت: زمانی که این کد خطا در ماشین ظرفشویی زیرووات نمایش داده می‌شود به این معناست که دستگاه عملیات آبگیری را به خوبی انجام نمی‌دهد و شیر برقی دچار مشکل شده است. البته امکان خرابی مدار برد نیز وجود دارد.

رفع ارور: به منظور رفع ارور E4 می‌توانید موارد زیر را امتحان کنید:

 • شیر برقی را به منظور شناسایی هرگونه خرابی مورد بررسی قرار دهید.
 • میزان مقامت شیر برقی چک شود.
 • از باز بودن شیر آب ورودی اطمینان حاصل فرمائید.
 • سیم‌کشی‌های مرتبط را بررسی کنید.

کد خطای E5 در ماشین ظرفشویی زیرووات

علت: از دلایل اصلی نمایش ارور E5 می‌توان به خرابی ترمیستور دستگاه ظرفشویی زیرووات یا داغ شدن بیش از اندازه آب داخل دستگاه اشاره کرد.

رفع ارور: به منظور برطرف کردن این ارور بهتر است با تعمیرکار متخصص تعمیر ماشین ظرفشویی زیرووات در اصفهان تماس حاصل فرمائید.

کد خطای E6C در ماشین ظرفشویی زیرووات

علت: برنامه مدار برد EEPROM دچار ایراد شده و کلیه برنامه‌ها پاک شده‌اند.

رفع ارور: به منظور برطرف کردن این ارور تنها کافیست که جهت برنامه‌ریزی مجدد اقدام نمائيد.

کد خطای E7 در ماشین ظرفشویی زیرووات

پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی زیرووات

علت: دلیل اصلی نمایش کد خطای E7 در دستگاه ظرفشویی زیرووات قطع شدن ارتباط بین برد و پمپ تخلیه می‌باشد. البته ممکن است که مشکل از مدار برد اصلی نیز باشد.

رفع ارور: به منظور بر طرف کردن این کد خطا می‌بایست سیم‌کشی‌های دستگاه مورد بررسی قرار گیرد. البته اگر خرابی مربوط به مدار برد اصلی است باید از کمک تعمیرکار مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی زیرووات در اصفهان استفاده کنید.

کد خطای EH – E16 در ماشین ظرفشویی زیرووات

علت: دلیل اصلی نمایش کد خطای EH – E16 در دستگاه ظرفشویی زیرووات وجود ایراد در هیدروستات است. احتمال وجود ایراد در برد دستگاه نیز وجود دارد.

رفع ارور: به منظور رفع این مشکل باید موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • هیدروستات به منظور شناسایی هرگونه خطا مورد بررسی قرار گیرد.
 • مخزن و شلنگ متصل به هیدروستات چک شود.
 • برد اصلی توسط تعمیرکار مجاز مورد بررسی قرار گیرد.

کد خطای EI – E17 ماشین ظرفشویی زیرووات

علت: ارور مذکور مربوط به وجود ایراد در میکروسوئیچ و یا المنت دستگاه ظرفشویی زیرووات می‌باشد.

رفع ارور: به منظور رفع ارور EI – E17 باید در درجه اول میزان مقاومت المنت و سیم‌های ارتباطی مورد بررسی قرار گیرد. چنانچه وجود مشکل در این قطعه شناسایی شد، المنت و یا میکروسوئيچ المنت باید تعویض شود.

کد خطای EL – E18 در ماشین ظرفشویی زیرووات

علت: خطای مذکور بیان‌کننده وارد شدن آب بیش از اندازه به داخل دستگاه و نشتی آب می‌باشد. در اکثر مواقع ممکن است که این ارور به معنای وجود ایراد در برد دستگاه نیز باشد.

رفع ارور: به منظور رفع ارور EL – E18 می‌توانید با مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی زیرووات در اصفهان تماس حاصل فرمائید.

کد خطای E8 در ماشین ظرفشویی زیرووات

علت: رله برد الکترونیکی که وظیفه گرم کردن المنت را برعهده دارد دچار خرابی شده است. البته خرابی و سوختگی خود المنت یا هیتر نیز می‌تواند دلیل نمایش این کد خطا در ماشین ظرفشویی زیرووات باشد.

رفع ارور: به منظور رفع این خطا باید دستگاه را از پریز برق جدا کرده و با مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی زیرووات در اصفهان تماس حاصل فرمائید.

کد خطای E9 در ماشین ظرفشویی زیرووات

علت: سنسور لجن یا برد دستگاه ظرفشویی زیرووات دچار مشکل شده است.

رفع ارور: به منظور برطرف کردن این کد خطا باید موارد زیر را مد نظر قرار دهید:

 • مقدار اهم سنسور مورد بررسی قرار گیرد و در صورت نیاز تعمیر یا تعویض شود.
 • سیم‌های ارتباطی به سنسور بررسی شود.
 • چنانچه مشکل از برد دستگاه است، با مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی زیرووات در اصفهان تماس بگیرید.

کد خطای ED – E10 در ماشین ظرفشویی زیرووات

نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی زیرووات در اصفهان

علت: برنامه مدار برد EEPROM حذف شده است.

رفع ارور: برای برطرف کردن این ارور لازم است که برنامه‌ریزی مجدد انجام دهید.

کد خطای E12 در ماشین ظرفشویی زیرووات

علت: هنگامی که کد خطای E12 در ماشین ظرفشویی زیرووات نمایش داده می‌شود باید بدانید که پمپ تخلیه ظرفشویی جام کرده است و یا این که برد اصلی مشکلی دارد.

رفع ارور: به منظور رفع این ارور پمپ تخلیه و برد اصلی باید توسط یک تکنسین متخصص مورد بررسی قرار گیرد.

کد خطای EF – E14 در ماشین ظرفشویی زیرووات

علت: ارور EF – E14 بیان‌کننده وجود مشکل در المنت ماشین ظرفشویی زیرووات است.

رفع ارور: برای برطرف کردن این ارور لازم است که المنت دستگاه توسط یک فرد متخصص مورد بررسی قرار گیرد.

علت سرو صدای زیاد ماشین ظرفشویی زیرووات چیست؟

ماشین های ظرفشویی به گونه ای طراحی شده اند که بدون صدا کار کنند. از این رو اگر شما متوجه شدید که ماشین ظرفشویی زیرووات شما در حیبن کار سرو صدای زیادی تولید می کند، این امر باید بررسی شود و مشکل پیدا و حل گردد. علل این امر می تواند موارد زیر باشد:

 • آب ورودی: وقتی آب وارد ماشین ظرفشویی می‌شود، سرو صدا معمولاً به دلیل تغییر جهت آب در لوله‌ها یا فشار بالا در خطوط آب ایجاد می‌شود.
 • پمپ آب: پمپ آب برای پخش آب در دستگاه استفاده می ‌شود و ممکن است در هنگام عملکرد خود سرو صدا ایجاد کند. این مسئله معمولاً نشان از وجود مشکل در پمپ آب می ‌دهد، مانند لغزش بلبرینگ ‌ها یا وجود ذرات خارجی در آن.
 • حرکت قطعات داخلی: در حین عملکرد، قطعات داخلی ماشین ظرفشویی ممکن است با یکدیگر تداخل کنند یا برخورد کنند. که این می ‌تواند سرو صدا ایجاد کند. قطعاتی همچون بازوی آبپاش می توانند باعث ایجاد سروصدا در ماشین ظرفشویی زیرووات گردند.
 • ظروف داخل ماشین ظرفشویی: ظروف داخل ماشین ظرفشویی ممکن است در هنگام شستشو به یکدیگر برخورد کنند و سرو صدا ایجاد کنند. برخی از ظروف ممکن است به دلیل اندازه و شکل غیرمناسب با دستگاه تداخل داشته باشند.
 • خرابی قطعات: در برخی موارد، سرو صدا ممکن است نشانه‌ای از خرابی قطعات داخلی ماشین ظرفشویی باشد. مثلاً لغزش یا فرسایش قطعه‌ها، وجود ذرات خارجی در محفظه ماشین، یا خرابی در موتور می‌تواند علت سر و صدا باشد.

با توجه به اینکه هر ماشین ظرفشویی ممکن است دارای قطعات و عملکرد خاصی باشد، بررسی دقیق توسط کارشناس مجرب یا تعمیرکار مجاز پیشنهاد می گردد. از این رو شما می توانید جهت تعمیر ماشین ظرفشویی زیرووات در اصفهان با ما در صفاهان سرویس تماس بگیرید.

بهترین مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی زیرووات در اصفهان کجاست؟

در این راهنما با ارورهای ماشین ظرفشویی زیرووات آشنا شدیم. همان‌طور که در این مطلب گفته شد هر یک از کدهای خطا دارای معنای خاصی هستند و گزارش‌ دهنده وجود ایراد در یک بخش مشخص از دستگاه ظرفشویی زیرووات می‌باشند. در صورت بروز هر یک از کدهای خطا می‌توانید به وب سایت مجموعه صفاهان سرویس، مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان مراجعه کنید.

تعمیرکاران متخصص مجموعه مذکور با تکیه بر تخصص و تجربه حرفه‎‌‌ای خود در این زمینه، دستگاه ظرفشویی شما را در کوتاه‌ترین زمان ممکن عیب‌ یابی کرده و آن را تعمیر می‌کند. ناگفته نماند که این مجموعه در حیطه ارائه آموزش‌ تعمیرات لوازم خانگی نیز فعال می‌باشد. تنها کافیست که به وب‌ سایت مجموعه صفاهان سرویس مراجعه کنید.

تلفن مرکز تعمیرات ماشین ظرفشویی زیرووات در اصفهان

به منظور دریافت خدمات در زمینه تعمیر ظرفشویی زیرووات در اصفهان و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمائید. همچنین با مراجعه به وب سایت ما (صفاهان سرویس) می توانید جهت ثبت درخواست، فرم مربوطه را تکمیل نمایید. کارشناسان ما در اولین فرصت تعمیرکار مربوطه را به منزل شما اعزام می کنند.

هزینه تعمیر ماشین ظرفشویی زیرووات چقدر است؟

برای مشخص شدن هزینه تعمیرات دستگاه ظرفشویی زیرووات شما باید چند مورد را در نظر بگیرید. هزینه ایاب و ذهاب تعمیرکار به علت انجام تعمیرات در منزل، هزینه عیب یابی و تست دستگاه شما و در نهایت هزینه تعمیر یا تعویض قطعه. توجه داشته باشید که به دلیل نوسان قیمت قطعات در بازار ما نمی توانیم در این قسمت به شما هزینه ثابتی را جهت تعویض قطعات اعلام کنیم. اما شما می توانید با کارشناسان ما با شماره 09130108396 تماس بگیرید و استعلام قیمت کنید.

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

6 دیدگاه

 • سلام
  خشک کن ماشین ظرفشویی زیرووات من کار نمی کند و بعد از شستشو ظرف ها هنوز کامل خیس هستند. مشکل از چیه؟

  • سلام بر شما
   علت خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی زیرووات موارد زیر می تواند باشد:
   * مشکل در پمپ تخلیه
   * قرار دادن ظروف بیش از اندازه در ماشین ظرفشویی
   * استفاده از برنامه شستشویی که خشک کن ندارد.
   موارد بالا رایج ترین علل خشک نشدن ظروف می باشند.

 • سلام وقتتون بخیر
  من ماشین ظرفشویی زیرووات دارم. مدتیه ظروف مثل قبل تمیز نمیشن. باید چیکار کنم؟

  • سلام دوست عزیز
   تمیز نشدن ظروف علت های زیادی داره. از جمله: انتخاب برنامه شستشوی نامناسب، گرفتگی سوراخ های بازوی شستشو، وجود مشکل در شیر ورودی آب، خرابی بازوهای آبپاش، خرابی برد کنترل الکترونیکی، مناسب نبودن شوینده، چینش نادرست ظروف، کثیف بودن فیلتر تخلیه، و… . از اونجایی که علت ها زیادن و تشخیص سخت هست میتونید فرمی که در سایت قرار داده شده رو پر کنید تا همکارانمون در عیب یابی و رفع مشکل کمکتون کنن.

 • سلام
  ارور E1 ماشین ظرفشویی زیرووات به چه علت بروز میکنه و باید چیکار کرد؟

  • سلام دوست عزیز
   ارور E1 در ماشین ظرفشویی زیرووات نشان دهنده وجود مشکل در ورودی آب هست. شما باید فلکه شیر ورودی آب رو چک کنید که باز باشد، شلنگ آب ورودی رو بررسی کنید که تاخوردگی نداشته باشد و فیلتر شلنگ ورودی آب رو تمیز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 2 =