تعمیر ماشین لباسشویی پاکشوما در اصفهان

4.9/5 - (70 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

هنگام مواجه با کدهای خطا یا ارور ماشین لباسشویی پاکشوما، بهتر است که با یک مرکز مجاز تعمیر ماشین لباسشویی پاکشوما تماس بگیرید. کدهای خطای زیادی وجود دارد که هرکدام بیانگر ایجاد مشکل در بخشی از سخت افزار یا برنامه‌های شستشوی ماشین لباسشویی پاکشوما هستند.

معمولا در زمان ارسال کد خطا، چند لحظه بعد از روشن شدن ماشین لباسشویی و با آغاز کار کردن آن، ناگهان ماشین لباسشویی متوقف شده و یک کد خطا روی صفحه نمایش ظاهر می‌شود. ممکن است این امر برای شما بسیار نگران کننده باشد. ولی نگران نباشید، به راحتی با مطالعه این مقاله می توانید بسایری از این ارورها را رفع کنید و یا در صورت نیاز برای تعمیر ماشین لباسشویی پاکشوما اقدام کنید.

ما نمایندگی پاکشوما در اصفهان نیستیم، اما تعمیرات توسط بهترین و مجرب ترین متخصصان انجام می شود.

بهترین مرکز تعمیر ماشین لباسشویی پاکشوما در اصفهان کجاست؟

مرکز تعمیرات لوازم خانگی صفاهان سرویس در اصفهان، یک مرکز تخصصی در زمینه تعمیر و سرویس لوازم خانگی است. این مرکز علاوه بر ارائه خدمات تخصصی ویژگی هایی دارد که توانسته رضایت مشتریان را جلب کند.

انجام خدمات در کمترین زمان ، محاسبه هزینه ها طبق تعرفه های رسمی اتحادیه، داشتن تکنسین های باتجربه و مجرب و… همگی از ویژگی های صفاهان سرویس می باشد.

شماره تلفن مرکز تعمیرات لباسشویی پاکشوما در اصفهان

اگر شما هم به کمک تکنسین های ما برای تعمیر لباسشویی پاکشوما نیاز دارید با شماره 09130108396 تماس بگیرید. تکنسین مربوطه در کمترین زمان به محل شما جهت انجام خدمات مراجعه می کند.

هزینه تعمیر ماشین لباسشویی پاکشوما

هنگام خرابی هر دستگاهی زمانی که به فکر تعمیر آن می افتید، اولین چیزی که ذهن شما را درگیر می کند، هزینه تعمیرات آن است. از این رو سعی می کنید به مجموعه و مرکزی مراجعه کنید که هزینه هایی شفاف و منطقی از شما دریافت کند. ما در مجموعه صفاهان سرویس کاملا به شما توضیح می دهیم که هزینه پرداختی شما برای چه مواردی بوده است. توجه داشته باشید که شما علاوه بر هزینه تعمیر یا تعویض قطعات باید هزینه های ایاب و ذهاب و همچنین عیب یابی را نیز پرداخت کنید.

جهت استعلام هزینه تعمیر لباسشویی پاکشوما می توانید با کارشناسان ما در مجموعه صفاهان سرویس و با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

رایج ترین ارورها و خطاهای ماشین لباسشویی پاکشوما

خطاهای ماشین لباسشویی پاکشوما

در زیر جدولی از ارورهای ماشین لباسشویی پاکشوما آورده ایم و در ادامه علت و راه حل رفع هر کدام را برای شما عزیزان توضیح داده ایم. توجه داشته باشید که بعضی از این ارورها به سادگی رفع می شوند، اما همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم، در صورت خرابی قطعات و یا موردی که شما تخصص آن را ندارید حتما با یک متخصص تماس بگیرید. صفاهان سرویس یکی از مراکزتعمیر ماشین لباسشویی پاکشوما در اصفهان است که می تواند در این زمینه شما را همراهی کند.

ارور PE ارور E11 ارور E34 ارور E60
ارور  OE ارور E12 ارور E3C ارور E61/E62
ارور DE ارور E21 ارور E3D ارور E70
ارور E00 ارور E30 ارور  E40/E41 ارور E80
ارور E10 ارور E36

خطای PE

علت: احتمال خرابی هیدروستات

راه حل : بررسی کامل و تعویض هیدروستات دستگاه و اندازه گیری مقاومت پایه های آن

خطای OE در ماشین لباسشویی پاکشوما

علت: خرابی پمپ تخلیه آب یا خرابی در برد الکترونیکی دستگاه

راه حل : بررسی لوله تخلیه آب، بررسی پمپ تخلیه و میزان مقاومت سیم پیچی پمپ اطمینان

خطای DE

علت: ایراد از میکروسوئیچ یا برد الکترونیکی دستگاه

راه حل : بررسی میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی و برد الکترونیکی

خطای E00

علت: هیچگونه مشکلی در عملکرد دستگاه وجود ندارد و در نتیجه نیاز به بررسی موردی هم نیست.

خطای E10

علت: عملیات آبگیری مشکل دارد.

راه حل: بررسی عملکرد شیربرقی و هیدروستات و برد الکترونیکی. در صورت خرابی برد حتما با تکنسین های ما در صفاهان سرویس تماس بگیرید. تکنسین های ما تخصص و تجربه خوبی در تعمیر ماشین لباسشویی پاکشوما دارند و می توانند در این زمینه به خوبی به شما کمک کنند.

خطای E11 در ماشین لباسشویی پاکشوما

علت: ایراد در سیستم آبگیری

راه حل: وجود آب بیش از حد مجاز در مراحل START  یا PAUSE یا PREWASH، شیر برقی دستگاه و پمپ تخلیه آب و سنسور سطح آب باید بررسی شوند.

خطای E12

علت: آب بیش از حد داخل دستگاه رفته، خرابی پمپ تخلیه آب، ایراد در شیر برقی و عدم قطع ورودی آب دستگاه یا خرابی سنسور مقدار آب موجود

راه حل: تمام موارد بالا باید به تفکیک بررسی شوند.

خطای E21

علت: سوختگی پمپ تخلیه، مسدود بودن شلنگ خروجی یا برد پمپ

راه حل: اطمینان از باز بودن مسیر خروجی آب و تعویض قطعات بالا

خطای E30 در ماشین لباسشویی پاکشوما

علت: بسته نبودن درب، خرابی میکروسوئیچ درب یا سوختگی برد

راه حل: اطمینان از بسته بودن درب و بررسی عملکرد برد الکترونیکی یا تعویض میکروسوئیچ. صفاهان سرویس برای تعمیر ماشین لباسشویی پاکشوما در اصفهان از قطعات اصل استفاده می کند. از این رو اگر نیاز به تعویض قطعات داشتید می توانید با خیال راحت به ما مراجعه کنید.

خطای E36

 علت: گرم نشدن آب، خرابی المنت یا مدار گرم کن آب

راه حل: بررسی المنت و مدار گرم کن آب و تعویض در صورت لزوم

خطای E34

علت: ایراد از سنسور دماسنج آب یا ترمیستور

راه حل: بررسی ترمیستور و تعویض آن

خطای E3C در ماشین لباسشویی پاکشوما

تعمیر ماشین لباسشوی پاکشوما

علت: احتمال خرابی المنت و سیم های متصل

راه حل: اتصالات مربوط به المنت را بررسی و تعویض کنید.

خطای E3D

علت: برق دستگاه نوسان غیرطبیعی دارد.

راه حل: در مسیر برق ورودی ماشین لباسشویی محافظ برق وصل کنید.

خطاهای E40/E41

علت: خطای EPROM یا پاک شدن برنامه شستشو

راه حل: باید مجددا برنامه شستشو تنظیم شود.

خطای E60

علت: خرابی موتور یا مشکل از برد دستگاه

راه حل: عملکرد صحیح موتور را بررسی و در صورت لزوم تعویض کنید.

خطای E61/E62

علت: عدم تشخیص سرعت چرخش موتور

راه حل: بررسی سنسور سرعت سنج و تعویض آن. تعویض قطعات جهت تعمیر ماشین لباسشویی پاکشوما باید توسط تکنسین انجام شود.

خطای E70

علت: قطعی ارتباط بین برد اصلی و برد دکمه های کنترلی صفحه نمایشگر

راه حل: سیم کشی های بین این دو قطعه را بررسی کنید.

خطای E80

علت: مشکل از برد اصلی

راه حل: بررسی و رفع خرابی برد دستگاه

خطای CL در ماشین لباسشویی پاکشوما

علت: قفل کودک فعال است.

مشکلات رایج و تعمیر ماشین لباسشویی پاکشوما

سرویس ماشین لباسشویی پاکشوما در اصفهان

گاهی در مورد ماشین لباسشویی PAKSHOMA با مشکلاتی مواجه میشویم که نه علتش را میدانیم و نه روش تعمیر آن را. اگر مشکلات لباسشویی ما سطحی باشند به راحتی قابل حل هستند اما اگر به هر دلیلی این مشکلات برطرف نشد نگران نباشید زیرا کارشناسان صفاهان سرویس به صورت 24 ساعته مشاوره های لازم را به شما میدهند و درصورت لزوم تکنسین های ماهر را در اسرع وقت به سراسر اصفهان اعزام میکنند. در ادامه شما را با مشکلات رایج ماشین لباسشویی پاکشوما و روش های رفع هرکدام آشنا میکنیم.

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی پاکشوما چیست؟

ابتدا اتصال برق دستگاه را چک کنید و مطمئن شوید که هیچگونه بریدگی یا قطعی اتصال برق به دستگاه وجود نداشته باشد. خرابی میکروسوئیچ درب هم یکی دیگر از دلایل روشن نشدن دستگاه است چون اگر درب کاملا قفل نشود برنامه شستشو شروع به کار نمیکنند. اختلال در تایمر لباسشویی باعث اختلال در برنامه های شستشو و در نتیجه روشن نشدن لباسشویی پاکشوما میشود.

علت سر و صداهای زیاد ماشین لباسشویی پاکشوما چیست؟

قبل از هرکاری داخل ماشین لباسشویی را چک کنید که وسیله هایی مانند سنجاق، دکمه و سکه داخل لوله گیر نکرده باشد. اما اگر هیچکدام از موارد بالا داخل لباسشویی نبود و بازهم صداهای ناهنجار شنیده میشد احتمالا ایراد از قطعات پمپ تخلیه و پمپ تخلیه موتور، تسمه، بالشتک موتور، کمک فنر، تسمه کاهش دهنده حرکت دیگ، پولی موتور، پولی شیفت و پولی پمپ، تسمه پمپ، بلبرینگ های دیگ یا سه نظام نگه دارنده درام است.

همه این قطعات بسیار تخصصی و حساس هستند پس اگر تخصص کافی ندارید با متخصصین ماهر تماس بگیرید. تعمیر ماشین لباسشویی پاکشوما در موارد تخصصی حتما باید توسط متخصص صورت بگیرد.

نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی پاکشوما هنگام روشن کردن

خرابی یا پارگی تسمه ماشین لباسشویی، اختلال کار در موتور و آسیب دیدن بلبرینگ ها، خرابی قفل درب لباسشویی، ایراد در موتورهای محرک و خرابی بلبرینگ ها همگی از مواردی هستند که باعث میشوند دیگ لباسشویی نچرخد.

علت لرزش زیاد ماشین لباسشویی پاکشوما چیست؟

تراز نبودن سطح زمینی که لباسشویی روی آن قرار گرفته، تراز نبودن تنظیم کننده پایه ها، خرابی کمک فنرهایی که وظیفه کاهش لرزش دستگاه را برعهده دارند، سنگینی بیش از حد یا خالی بودن دیگ لباسشویی از لباس ها، تسمه کاهش دهنده لرزش و فنرهای دیگ همگی موجب لرزش زیاد ماشین لباسشویی پاکشوما می شوند.

مشکل تخلیه نشدن آب لباسشویی پاکشوما

برای بررسی و رفع این مشکل شما باید چند مورد را بررسی کنید.

 • بررسی کنید که شلنگ پمپ به دلیل وجود اشیا، مسدود نشده باشد.
 • مسدود شدن پمپ تخلیه را نیز بررسی کنید.
 • ممکن است پمپ تخلیه سوخته باشد. در این صورت شما برای تعمیر ماشین لباسشویی پاکشوما، باید این قطعه را تعویض کنید.
 • زیر دیگ یک مسیر خروجی وجود دارد که ممکن است با لباس های کوچک راه خروج آب گرفته شده باشد. به همین دلیل این مورد را نیز باید چک کنید.
 • گاهی به دلیل وجود مشکل در برد یا تایمر، دستور مربوطه ارسال نمی شود و عمل تخلیه آب صورت نمی گیرد.

چرا از ماشین لباسشویی پاکشوما آب نشت می کند؟

نشت آب از لباسشویی می تواند علل مختلفی داشته باشد. یکی از مهمترین موارد عدم توجه به تراز بودن این دستگاه است. توجه داشته باشید که به دلیل اینکه ماشین لباسشویی با برق کار می کند، در صورتی که نشت آب داشته باشید می تواند بسیار خطرناک باشد. همچنین در صورتی که این آب به قطعات دیگر همچون موتور برسد باعث سوختن آنها می گردد.

در صورت مشاهده نشت آب از لباسشویی با کارشناسان ما در صفاهان سرویس، مرکز تعمیر ماشین لباسشویی پاکشوما در اصفهان تماس بگیرید و در خواست تکنسین کنید. علل دیگر نشت آب موارد زیر می باشد:

 • مشکل در جاپودری مثل سوراخ شدن یا جرم گرفتن آن.
 • ممکن است قطعه جنت که بین جاپودری و دیگ قرار دارد دچار انسداد شده باشد.
 • در صورت پوسیده شدن درز بندی ها و یا ترک خوردن آنها نیز شما شاهد نشت آب خواهید بود.
 • همچنین شلنگ تخلیه می تواند مشکل پیدا کرده باشد و آب از آن نشت کند.

علل آبگیری نکردن ماشین لباسشویی پاکشوما چیست؟

برای بررسی این مورد شما باید راه ها و اتصالات مربوط به آبگیری را چک کنید. بررسی کنید که شیر آب باز باشد و شلنگ ورودی آب دچار انسداد نشده باشد. قطعاتی همون شیربرقی، تایمر، سوییچ سطح آب و برد در آبگیری کردن ماشین لباسشویی نقش دارند، از این رو در صورت خرابی این قطعه ها، آبگیری به درستی صورت نمی گیرد.

توجه داشته باشید گاهی قطعه ها و همچنین شیر و لوله مشکلی ندارند، اما فشار آب برای آبگیری کردن ماشین لباسشویی بسیار کم است. البته در چنین مواقعی عمدتا ماشین لباسشویی شما را به یک کد خطا متوجه مشکل می کند.

چگونه ماشین لباسشویی پاکشوما را جرم گیری کنیم؟

جرم گیری لباسشویی پاکشوما

شما باید در سرویس های دوره ای ماشین لباسشویی آن را جرم گیری کنید. در صورتی که این کار را نکنید، داخل محفظه لباسشویی بوی بدی خواهد گرفت. اگر آشنایی با سرویس های دوره ای ندارید، می توانید به قسمت آموزش های سایت ما مراجعه و آن ها را مطالعه کنید. همچنین می توانید از یک فرد متخصص در زمینه سرویس و تعمیر ماشین لباسشویی پاکشوما بخواهید این کار را انجام دهد.

جرم گیری مدل های قدیمی لباسشویی پاکشوما

برنامه مخصوص شستشوی لباس های کتان را انتخاب کنید و دمای آب را نیز روی 60 درجه تنظیم نمایید. برای جرم گیری می توانید از پودرهای مخصوص به اندازه یک دوم لیوان و یا نصف فنجان سرکه سفید استفاده کنید. هر کدام را که در نظر دارید در جاپودری بریزید. حال بدون آنکه لباسی در دستگاه قرار دهید، لباسشویی را روشن کرده و اجازه دهید شستشو پایان یابد.

جرم گیری مدل های جدید لباسشویی پاکشوما

در مدل های جدید برای جرم گیری برنامه Drum Clean در نظر گرفته شده است. در واقع به جای انتخاب برنامه کتان و تنظیم دما کافی است این برنامه را انتخاب کنید. مراحل دیگر را همانند توضیحات بالا انجام دهید.

چگونه می توانیم از خرابی های ماشین لباسشویی پاکشوما جلوگیری کنیم؟

هر وسیله ای نیاز به مراقبت دارد که بتواند عمر بیشتری داشته باشد و همچنین با خرابی کمتری مواجه شود. برای وسایل برقی همچون ماشین لباسشویی پاکشوما انجام مراقبت ها و سرویس های دوره ای می تواند به شما کمک کننده باشد. از این رو در صورتی که می خواهید از خرابی های بیشتر لباسشویی خود جلوگیری کنید، سعی کنید سرویس های دوره ای را به طور مرتب و صحیح انجام دهید.

همچنین علاوه بر انجام سرویس هایی توسط شما، باید به صورت دروه ای مثلا سالی یکبار از یک تعمیرکار ماهر در زمینه تعمیر و سرویس ماشین لباسشویی پاکشوما درخواست کنید به سرویس دستگاه شما بپردازد. شما سرویس های ساده را انجام خواهید داد و این شخص عملکرد و قطعات ماشین لباسشویی را بررسی و سرویس می کند. با این کار قبل از ایجاد خرابی های بزرگ و پرهزینه شما به رفع مشکلات خواهید پرداخت.

برای جلوگیری از خرابی ‌های لباسشویی پاکشوما، می ‌توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

 • تمیز نگه داشتن بدنه: لباسشویی را پاکیزه نگه داشته و هرگونه ذرات یا لکه ‌های آلوده را پاک کنید. همچنین، اطمینان حاصل کنید که دستگیره‌ ها، دکمه ‌ها و نمایشگرهای کنترلی به درستی کار می ‌کنند.
 • استفاده صحیح از مواد شوینده: از مواد شوینده مخصوص و مناسب برای نوع لباس ‌ها استفاده کنید. استفاده از مواد شوینده نامناسب می‌ تواند باعث خرابی لباسشویی شود.
 • حجم متناسب لباس ‌ها: لباسشویی را با حجم مناسبی از لباس ‌ها پر کنید. با پر کردن زیاد لباسشویی پاکشوما یا هر برند دیگری، ممکن است به دستگاه فشار وارد شود و باعث خرابی قطعات آن گردد.
 • پاک کردن فیلترها: فیلترهای لباسشویی را به صورت دوره ای تمیز کنید تا از انسداد آنها جلوگیری شود.
 • کنترل تعادل لباسشویی پاکشوما: برای جلوگیری از لرزش و خرابی، باید بر توزیع متناسب لباس ‌ها در داخل لباسشویی کنترل داشته باشد. لباس‌های سنگین را با لباس‌های نرم مخلوط کنید تا یک توازن ایجاد شود.
 • جلوگیری از بارگذاری زیاد لباس: لباسشویی پاکشوما را برای جلوگیری از خرابی ‌ها و ایجاد فشار زیاد بر روی ماشین لباسشویی، بارگذاری زیاد نکنید و حداکثر حجم مجاز را رعایت کنید.
 • تعمیرات و نگهداری منظم: برنامه‌ریزی برای تعمیرات و نگهداری منظم لباسشویی پاکشوما خود را داشته باشید. این شامل پاکسازی دوره ‌ای لوله‌ ها، بازسازی قطعات خراب و تعویض قطعات فرسوده است.

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

4 دیدگاه

 • سلام
  مقاله کامل و مفیدی بود. سپاس از شما. یک سوالی داشتم
  ماشین لباسشویی من روی صفحه نمایشگرش مرتب عداد رو نمایش میده و به هم ریخته، مشکل از چیه؟

  • سلام. خواهش میکنم
   این مورد می تواند از مشکل در برد ماشین لباسشویی و یا خرابی IC برنامه باشد. توصیه می کنم اگر ساکن اصفهان هستید با شماره 09130108396 و اگر ساکن شهرهای دیگر هستید با یک مرکز معتبر تماس بگیرید که دستگاه شما را عیب یابی کنند.

 • سلام یه لباسشویی ۷کیلویی داریم که موتور آن سوخته الان میخواستم بفروشم آیا شما خریداری اگه خریداری لطفا قیمت

  • سلام
   لطف کنید یک عکس از لباسشویی در واتس آپ به شماره 09130108396 ارسال کنید، همکاران ما بررسی و نتیجه را به شما اعلام میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 72 = 79