مشکلات رایج و تعمیر ماشین ظرفشویی هاردستون

5/5 - (106 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

مشکلات متعددی در لوازم خانگی وجود دارند و باعث می شوند که دیگر نتوانیم از آن وسیله به خوبی استفاده کنیم. عیب یابی و تعمیر لوازم خانگی در بعضی از مواقع توسط خود افراد قابل حل است ولی بسیاری از مشکلات و ایرادها نیازمند تجربه و دانش بالایی می باشد. ما قصد داریم در این مقاله به عیب یابی و چگونگی تعمیر ماشین ظرفشویی هاردستون بپردازیم. صفاهان سرویس مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی در اصفهان می تواند در کمترین زمان ممکن دستگاه شما را عیب یابی و تعمیر می کند.

نمایندگی برند هاردستون در اصفهان نیستیم، اما تعمیرات شما با بالاترین کیفیت و توسط بهترین ها انجام می شود.

مشکلات رایج و تعمیر ماشین ظرفشویی هاردستون

عدم آبگیری در ماشین ظرفشویی هاردستون

تعمیر ماشین ظرفشویی هاردستون در اصفهان

اگر ماشین ظرفشویی نتواند آبگیری کند و یا آبگیری به درستی و به مقدار لازم صورت نگیرد دستگاه عملکرد صحیحی نخواهد داشت.در صورت دستگاه یا برنامه شست و شو را اجرا نمی کند و اگر هم اجرا کند ظروف شما به خوبی شسته نخواهند شد و مجبور می شوید برنامه شست و شو را دوباره اجرا کنید. در ادامه مواردی که باعث می شوند ماشین ظرفشویی هاردستون نتواند آبگیری را انجام دهد برای شما توضیح دادیه ایم.

فیلتر ها و شلنگ ها

شلنگ های لاستیکی در ماشین ظرفشویی هاردستون وظیفه انتقال آب دستگاه را بر عهده دارند و هر گونه گرفتگی و یا پیچ خوردگی این شلنگ ها باعث عدم ورود آب به دستگاه می باشد. در انتهای این شلنگ ها فیلتر هایی وجود دارند که از وارد شدن رسوبات و مواد موجود در آب جلوگیری می کند، که گرفتگی این فیلتر ها باعث می شود که آب به خوبی از آن ها عبور نکند.

سوئیچ های فشار و سطح آب

سوئیچ فشار واسطه ای بین برد الکترونیکی و شیر برقی می باشد، که ولتاژ مورد نیاز شیر برقی را تامین می کند. خرابی این قطعه باعث می شود که شیر برقی نتواند به خوبی عمل کند و آبگیری به صورت صحیح انجام نمی‌شود. تست این قطعه به وسیله مولتی متر ممکن است و باید توسط یک تکنسین تعمیر ماشین ظرفشویی HARDSTONE در اصفهان بررسی شود. شما می توانید برای تعمیر ماشین ظرفشویی هاردستون با ما تماس بگیرید. 09130108396

سلکتور، تایمر و برد الکترونیکی

امروزه برد های الکترونیکی جای تایمر های مکانیکی در لوازم خانگی قدیمی را گرفته است. ولتاژ مورد نیاز قطعاتی مانند شیر برقی از تایمر و برد الکترونیکی تامین می شود. خرابی آن ها باعث عدم آبگیری می شود. در زمان خرابی این قطعات باید تعویض یا تعمیر گردند.

فشار آب

شیر برقی برای اینکه بتواند عملکرد صحیحی داشته باشد، نیازمند فشار آبی حدود 20psi می باشد، در غیر این صورت شیر برقی به خوبی کار نمی‌کند و آب وارد دستگاه شما نمی شود. برای تعمیر ماشین ظرفشویی هاردستون در اصفهان می توانید به صفاهان سرویس مراجعه کنید.

عدم تخلیه آب در ماشین ظرفشویی هاردستون

تخلیه نشدن آب درون دستگاه بسیار برای عمر ماشین ظرفشویی مضر می باشد و همچنین باعث می شود تا مقداری آب درون دستگاه شما باقی بماند و یا انقدر مقدار آب درون دستگاه شما زیاد شود که باعث نشت کردن آب به بیرون از دستگاه شود. در ادامه موارد که باعث می شوند تخلیه آب صورت نگیرد را برای شما توضیح داده ایم.

فیلتر و پمپ تخلیه

فیلتر هایی که قبل از پمپ تخلیه قرار می گیرند اگر توسط اشیا و… مسدود شده باشد دستگاه نمی تواند به خوبی آب را تخلیه کند. پمپ تخلیه که وظیفه پمپاژ آب به بیرون از دستگاه را بر عهده دارد هنگامی که معیوب شده باشد نمی تواند به خوبی عمل کند و آب درون دستگاه تخلیه نمی شود. در صورت خرابی پمپ تخلیه باید برای تعویض یا تعمیر آن اقدام کنید. اگر به کمک نیاز داشتید می توانید با یک متخصص تعمیر ماشین ظرفشویی هاردستون در اصفهان ارتباط برقرار کنید.

شلنگ تخلیه

پیچ خوردگی و گرفتگی شلنگ تخلیه در ماشین طرفشویی هاردستون باعث می شود تا مسیر آب در درون لوله ها بسته شود و نتواند به بیرون از دستگاه منتقل شود. شما باید گرفتگی و پیچ خوردگی شلنگ را برطرف کنید و در صورت نیاز نیز آن هارا تعویض نمایید.

برد الکترونیکی و تایمر

دستور قطع و وصل شدن تمامی قطعات ماشین ظرفشویی هاردستون به وسیله برد الکترونیکی صادر می شود، اگر برد دستگاه معیوب شده باشد فرمان به قطعات دستگاه ارسال نمی شود و آب تخلیه نمی شود. اگر برد الکترونیکی دستگاه شما معیوب شده بود و نیازمند به تعمیر بود شما باید با یک تکنسین تعمیر ماشین ظرفشویی هاردستون در اصفهان برای برطرف کردن این مشکل ارتباط برقرار کنید.

خراب شدن جت پمپ در ماشین ظرفشویی هاردستون

نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی هاردستون

جت های پمپ وظیفه کنترل آب در ماشین های ظرفشویی را بر عهده دارند. این قطعه به شست و شوی ظروف بسیار کمک می کند و خرابی این قطعه باعث می شود تا دیگر ظروف شما به اندازه قبل تمیز نشوند. جت های پمپ با سیستم گرمایش در هم آمیخته شده اند تا در هنگام چرخش آب در ماشین ظرفشویی و گرم کردن آب به وسیله المنت ظروف شما به خوبی تمیز شوند. اگر خرابی برای هر یک از این قطعات رخ دهد باید هردو با هم تعویض شوند و امکان تعویض جداگانه نیست. عواملی که باعث عملکرد نادرست جت پمپ می شوند به شرح زیر است:

  • جرم گرفتگی و کثیفی
  • گیر کردن جت پمپ
  • سوختن جت پمپ
  • شکسته شدن پروانه های جت پمپ

اگر جت پمپ شما معیوب شده باشد، شما نیازمند افرادی با تجربه در تعمیر ماشین ظرفشویی هاردستون خود هستید که صفاهان سرویس می تواند به در تعمیر دستگاه شما کمک کند.

نشتی آب در ماشین ظرفشویی هاردستون

برای اینکه شما متوجه شوید که ماشین ظرفشویی هاردستون شما دچار نشتی آب شده است، کافی است یک برنانه شست و شو را اجرا کنید و سپس کاملا دستگاه را بررسی کنید و محل نشتی را پیدا کنید. اگر در اوایل برنامه شست و شو نشتی آب صورت گیرد موارد زیر می تواند دلایل بروز این اتفاق باشند.

شلنگ ها

نصب غیر صحیح شلنگ تخلیه و ورودی آب می تواند دلیل ساده نشتی آب در ماشین ظرفشویی هاردستون شود. خرابی سوپاپ هایی که در ابتدا این شلنگ ها قرار گرفته است و شلنگ ها را به وان متصل می کند می تواند دلیل دیگر نشتی آب باشد. شلنگ ها باید به خوبی بررسی شوند. باید از نصب صحیح آن ها اطمینان حاصل کنید و هر گونه پوسیدگی و یا فرسایش آن ها را بررسی کنید و در صورت نیاز اقدام به تعویض شلنگ ها کنید.

پمپ تخلیه

پمپ تخلیه که وظیفه پمپاژ آب به بیرون از دستگاه را بر عهده دارد. این قطعه به سه صورت تسمه ای و درایو مستقیم و یا الکتریکی در ماشین های ظرفشویی استفاده می شود و یکی از دلایل نشتی آب در زیر دستگاه شما به شمار می رود. برای تعمیر ماشین ظرفشویی هاردستون می توانید با صفاهان سرویس تماس حاصل نمایید.

دریچه ورود آب

کنترل ورود آب سرد و گرم بر عهده دریچه ورود آب است. این دریچه در پشت ماشین ظرفشویی قرار دارد. دریچه به همراه شلنگ وارد دستگاه می شود و شما باید دریچه و شلنگ را مورد بررسی قرار دهید تا آسیب ندیده باشند.

لاستیک درب

لاستیک های درب ماشین های ظرفشویی به مرور زمان به دلایل مختلفی پوسیده و پاره می شوند که آسیب دیدگی این لاستیک باعث نشت کردن آب به بیرون از دستگاه می شود. همچنین اگر لاستیک به خوبی درجای خود قرار نگرفته باشد درب به خوبی بسته نمی شود و آب به بیرون نشت می‌کند.

خراب شدن برد الکترونیکی در ماشین ظرفشویی هاردستون

تعمیر ماشین ظرفشویی HARDSTONE

بسیاری از خرابی ها در ماشین های ظرفشویی هاردستون پس از بررسی متداول به برد الکترونیکی ختم می شود. موارد زیر از نشانه های خرابی برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی هاردستون می باشد:

  • برنامه شست و شو داده شده به دستگاه به خوبی اجرا نشود و تغییراتی در آن برنامه ایجاد شود
  • اختلال در کار کرد پنل ماشین ظرفشویی هاردستون و کار نکردن دکمه ها
  • خاموش شدن ناگهانی دستگاه در حین شست و شو

نکته: در بعضی از مواقع آنقدر برد دستگاه آسیب دیده است که دیگر نمی توان آن را تعمیر کرد. در این حالت به صرفه ترین کار این است که اقدام به تعویض برد الکترونیکی کنید. خرابی متعدد قطعه های برد الکترونیکی باعث می شوند تا شما برای تعمیر آن پول زیادی بپردازید و در آخر مجبور شوید برد را تعویض نمایید. تکنسین تعمیر ماشین ظرفشویی هاردستون در اصفهان می توانند به شما در تعویض یا تعمیر برد الکترونیکی دستگاه تان به شما کمک کنند.

بهترین مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی هاردستون در اصفهان کجاست؟

اگر بدنبال یک مرکز تعمیر لوازم خانگی مطمئن و افراد با تجربه با دانش فنی بالا می گردید صفاهان سرویس با داشتن نیروهای ماهر و با تجربه در زمینه تعمیر لوازم خانگی می تواند دستگاه شما را در کمترین زمان ممکن عیب یابی و تعمیر کند. هنگام مواجه شدم با هر یک از خرابی های لوازم خانگی خود می توانید به وب سایت صفاهان سرویس مراجعه کنید.

صفاهان سرویس در زمینه آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی و دیگر لوازم خانگی نیز فعالیت می کند و شما می توانید به وب سایت مجموعه صفاهان سرویس مراجعه کنید. برای دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

56 + = 65