تعمیر ماشین ظرفشویی اکسپریال در اصفهان

5/5 - (45 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

لوازم خانگی درصورتی که در نصب و سرویس دقت نشود و یا به مرور زمان دچار مشکلات زیادی می شوند. مشکلات و خرابی های لوازم خانگی به دو دسته تقسیم می شوند، دسته اول خرابی هایی هستند که توسط خود افراد قابل حل است و با کمی تجربه و مهارت افراد می توانند دستگاه خود را تعمیر کنند. دسته دوم مواردی که باید توسط تکنسین انجام شود.

بسیاری از خرابی ها باید توسط افراد حرفه ای و با دانش فنی برطرف شوند و خود افراد به هیچ وجه قادر به انجام آن ها نخواهند بود. ما قصد داریم در این مقاله مشکلات رایج ماشین ظرفشویی اکسپریال و چگونگی رفع آن ها را به شما آموزش دهیم. صفاهان سرویس، مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی اکسپریال در اصفهان با داشتن نیروهای ماهر و کاردان می تواند به شما بهترین خدمات را در زمینه تعمیر ماشین ظرفشویی در اصفهان ارائه دهد.

نمایندگی برند اکسپریال در اصفهان نیستیم، اما تعمیرات شما با بالاترین کیفیت در منزل و توسط بهترین تعمیرکاران انجام می شود.

مشکلات رایج و تعمیر ماشین ظرفشویی اکسپریال

روشن نشدن ماشین ظرفشویی اکسپریال

پس از مدتی استفاده یا برای اولین استفاده از ماشین ظرفشویی اکسپریال شاید برایتان پیش بیاید که ماشین ظرفشویی روشن نشود. موارد زیر از دلایل روشن نشدن ماشين ظرفشویی اکسپریال می باشد:

 • وصل نبودن سیم های برق به پریز مورد استفاده: شما باید ابتدا برق خانه خود را قطع نمایید سپس به کمک یک پیچ گوشتی پزیر را باز نمایید و سیم های برق را به پریز متصل نمایید.
 • نوسان برق یا افت ولتاژ: به کمک یک مولتی متر میزان ولتاژ پریز را بررسی نمایید و تا به حد نرمال نرسیدن ولتاژ صبر نمایید.
 • خرابی برد الکترونیکی: اگر برد دستگاه شما معیوب شده بود برای تعمیر آن حتما باید با یک تکنسین ارتباط برقرار کنید. برای تعمیر ماشین ظرفشویی اکسپریال می توانید به صفاهان سرویس مراجعه کنید.

عدم آبگیری در ماشین ظرفشویی اکسپریال

تعمیرات ماشین ظرفشویی اکسپریال در اصفهان

اگر ماشین ظرفشویی اکسپریال آبگیری نکند برنامه سشت و شو اجرا نمی شود و اگر هم اجرا شود ظروف تمیز نمی‌شوند. عدم آبگیری دستگاه دلایل زیادی دارد که به شرح زیر می باشد:

 • فشار آب: فشار آب منزل شما باید حداقل psi20 باشد در غیر این صورت دستگاه شما آب گیری را انجام نمی دهد و شما باید تا زیاد شدن فشار آب صبر کنید و سپس از دستگاه استفاده کنید.
 • خراب بودن قفل درب دستگاه: درب دستگاه اگر به خوبی بسته نشود و یا قفل درب عمل نکند ماشین ظرفشویی اکسپریال آبگیری را انجام نمی دهد شما باید قفل درب را بررسی کنید و در صورت نیاز آن را تعویض نمایید.
 • شیر برقی: خراب بودن و یا گیر کردن شیر برقی باعث می شود تا آب وارد دستگاه نشود.
 • خراب بودن برد الکترونیکی: اگر برد الکترونیکی دستگاه خراب شده باشد اجازه آبگیری به دستگاه را نمی دهد. برای تعمیر ماشین ظرفشویی اکسپریال در اصفهان می توانید با متخصصان ما در صفاهان سرویس تماس بگیرید.

عدم تخلیه آب در ماشین ظرفشویی اکسپریال

تخلیه نشدن آب در ماشین ظرفشویی اکسپریال صدمات زیادی به دستگاه وارد می‌ کند و در صورت مواجه شدن با این مشکل سریعا باید برای رفع آن اقدام کنید. موارد زیر از دلایل تخلیه نشدن آب می باشد:

 • پمپ تخلیه: اگر پمپ تخلیه دستگاه دچار مشکل شود آب به بیرون از دستگاه پمپاژ نمی شود و آب داخل دستگاه باقی می ماند.
 • فیلتر: کثیف شدن و گرفتگی فیلتر باعث می شود تا آب به خوبی از آن عبور نکند و داخل دستگاه باقی بماند.
 • شلنگ تخلیه: اگر پیچ خوردگی و گرفتگی در شلنگ تخلیه وجود داشت باید رفع شود تا مشکل شما برطرف شود.
 • برد الکترونیکی: خراب بودن برد الکترونیکی باعث می شود تا فرمان تخلیه آب را صادر نکند و آب دستگاه تخلیه نشود. در این مورد حتما باید تعمیر ماشین ظرفشویی اکسپریال را به یک متخصص بسپارید.

خرابی جت پمپ ماشین ظرفشویی اکسپریال

وظیفه کنترل شدت فشار آب در ماشین ظرفشویی اکسپریال بر عهده جت پمپ می باشد و خرابی این قطعه باعث می شود ظروف داخل دستگاه شما کثیف باقی بمانند. موارد زیر از علت هایی هستند که جت پمپ دچار اختلال می شود:

 • کثیفی و جرم گرفتگی: اگر جت پمپ شما جرم گرفته باشد عملکرد خوبی نخواهد داشت. شما باید سریعا جرم گرفتگی را برطرف کنید.
 • گیر کردن: جت پمپ را مورد بررسی قرار دهید و هر چیزی که باعث گرفتگی جت پمپ شده است را از بین ببرید.
 • فعال شدن محافظ گرمایی جت پمپ
 • سوختن جت پمپ: اگر جت پمپ سوخته باشد باید آن را تعویض نمایید. برای دریافت کمک به منظور تعمیر ماشین ظرفشویی اکسپریال می توانید با ما ارتباط برقرار کنید.

نشتی آب در ماشین ظرفشویی اکسپریال

نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی اکسپریال

نشت کردن آب به بیرون از دستگاه علت های مختلفی دارد که در صورت برطرف نکردن آن دستگاه شما آسیب می بیند. در ادامه به بررسی عوامل نشتی آب می پردازیم:

 • شیر آب: اگر شیر آب منزل شما خراب شده باشد و شکسته شده باشد امکان نشتی از آن قسمت وجود دارد و شما باید شیر آب را تعویض کنید.
 • شلنگ ها: صحیح بسته نشدن شلنگ ها و پوسیدگی آن ها باعث می شود تا در قسمت شلنگ ها نشت آب صورت گیرد. شما باید شلنگ ها را به صورت صحیح ببندید و اگر پوسیدگی و پارگی رخ داده است شلنگ را تعویض نمایید.
 • لاستیک دور درب: اگر لاستیک دور درب به خوبی گذاشته نشده باشد و یا پاره شده باشد امکان نشتی در قسمت جلویی ماشین ظرفشویی اکسپریال وجود دارد.

صفاهان سرویس می تواند با داشتن نیرو های ماهر در تعمیر ماشین ظرفشویی اکسپریال به شما مشتریان عزیز کمک کند و در کمترین زمان دستگاه شما را عیب یابی و تعمیر کند.

علت وجود سر وصدا و تعمیر ماشین ظرفشویی اکسپریال در این مشکل

ممکن است در هنگام کار دستگاه، سر و صداهای ناهنجاری به وجود آید که باعث نگرانی افراد می شود و باید آن را سریعا بر طرف کنید. زیرا ممکن است صدمات جبران ناپذیری به دستگاه وارد شود. موارد زیر باعث ایجاد سر و صدا می شوند:

 • ظروف: اگر ظروف را بیش‌ از اندازه به داخل دستگاه بگذارید به هم خوردن آن ها باعث ایجاد سر و صدا می شود.
 • پمپ: اگر پمپ دستگاه شما معیوب شده باشد سر و صدا ناهنجاری تولید می کند و شما باید آن را بررسی نمایید و در صورت نیاز پمپ دستگاه را تعویض کنید.

خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی اکسپریال

شاید برایتان اتفاق افتاده باشد که پس از پایان برنامه شست و شو نگاهی به ظروف بیندازید و متوجه شوید که ظروف خشک نشده اند. در ادامه دلایل خشک نشدن ظروف را توضیح خواهیم داد:

 • پمپ تخلیه: خرابی پمپ تخلیه در ماشین ظرفشویی اکسپریال باعث می شود تا ظروف خشک نشود و شما باید اقدام به بررسی پمپ تخلیه کنید و در صورت نیاز آن را تعویض نمایید.
 • ظروف: اگر ظروف را به درستی داخل دستگاه نچیده باشید دستگاه نمی تواند به خوبی آن ها را خشک کند.

تعمیر ماشین ظرفشویی اکسپریال در مشکل خرابی برد الکترونیکی

مشکلات رایج ظرفشویی اکسپریال

خاموشی ناگهانی دستگاه، درست اجرا نشدن و اختلال در برنامه شست و شو، عدم آبگیری، عدم تخلیه آب، اختلال در عملکرد پنل دستگاه و خاموشی مطلق دستگاه از نشانه های خرابی برد الکترونیکی دستگاه می باشد.

خرابی برد الکترونیکی دستگاه یکی از حساس ترین خرابی ها می باشد و برای تعمیر آن باید به تکنسین های ماهر مراجعه کنید تا مشکل شما را برطرف کنند.

بهترین مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی اکسپریال در اصفهان کجاست؟

اگر برای تعمیر لوازم خانگی خود در اصفهان به دنبال یک مرکز مطمئن و افراد با تجربه می گردید صفاهان سرویس در حوزه تعمیرات لوازم خانگی می تواند با کمک نیرو های ماهر و توانمند با دانش فنی بالا دستگاه شما را در کمترین زمان ممکن عیب یابی و تعمیر کند. در صورت مواجه شدن با خرابی های لوازم خانگی خود می توانید به وب سایت مجموعه صفاهان سرویس مراجعه کنید.

صفاهان سرویس در حوزه آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی و همچنین وسایل خانگی دیگر نیز فعالیت می کند. اگر شما علاقه مند به این حوزه باشید می توانید به وب سایت صفاهان سرویس مراجعه کنید. برای دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تعمیر لوازم خانگی و یا آموزش با شماره تلفن 09130108396 تماس حاصل کنید.

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 3 =