نمایندگی تعمیر یخچال فریزر ال جی در اصفهان

5/5 - (148 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

ارورهای لوازم خانگی بسیار مهم می باشند. هنگام بروز ارورها افراد متوجه می شوند که خرابی در آن دستگاه رخ داده است. اما اگر معانی آن ها را ندانند، در رفع ارور و  همچنین استفاده از آن دستگاه دچار مشکل می شوند. ما قصد داریم تا معانی و چگونگی رفع ارورهای یخچال فریزر ال جی را در این مقاله به شما آموزش دهیم.

توجه داشته باشید که رفع بعضی از اروها توسط خود شما امکان پذیر است. اما ارورهایی هم هستند که نیازمند مراجعه به یک مرکز تعمیرات لوازم خانگی دارند. صفاهان سرویس، مرکز تعمیر یخچال فریزر ال جی در اصفهان می تواند به شما مشتریان عزیز بهترین خدمات را ارائه دهد.

نمایندگی یخچال فریزر ال جی در اصفهان نیستیم، اما تعمیرات شما با بالاترین کیفیت در منزل و توسط بهترین تعمیرکاران انجام می شود.

بهترین مرکز تعمیر یخچال فریزر ال جی در اصفهان کجاست؟

در این مقاله با ارورها و چگونگی رفع آن ها در یخچال ال جی آشنا شدید. شما باید هنگام بر خورد با ارورها و خرابی لوازم الکترونیکی منزل خود به یک مرز معتبر تعمیرات مراجعه کنید. اگر به دنبال یه مرکز تعمیرات لوازم خانگی مطمئن و با سرعت بالا می گردید صفاهان سرویس می تواند با داشتن نیرو های توانمند و حرفه ای در کمترین زمان یخچال شما را عیب یابی و تعمیر کند.

به این نکته توجه داشته باشید که صفاهان سرویس در حوزه آموزش تعمیرات یخچال فریزر و دیگر لوازم خانگی نیز فعالیت می کند. افرادی که علاقه مند به تعمیر لوازم خانگی هستند نیز می توانند با مراجعه به وب سایت مجموعه صفاهان سرویس، از آموزش های خوب این مجموعه استفاده کنند. همچنین با ثبت درخواست تعمیرات خود در مجموعه ما که می توانید از دو روش زیر استفاده کنید، می توانید از بهترین خدمات صفاهان سرویس بهره مند شوید:

 • تکمیل فرم ثبت درخواست در سایت صفاهان سرویس
 • تماس با ما و ثبت درخواست تلفنی

شماره تلفن مرکز تعمیر یخچال فریزر ال جی در اصفهان

جهت تعمیر یخچال فریزر ال جی در اصفهان در مرکز بزرگ و تخصصی صفاهان سرویس با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

چگونه برای تعمیر یخچال فریزر ال جی اقدام کنیم؟

در صورتی که با یک ارور مواجه شدید می توانید با استفاده از این مقاله که مرجع کاملی از ارورهای یخچال فریزر ال جی می باشد به بررسی و رفع ارور بپردازید. اما اگر یخچال و یا فریزر شما کار نمی کند، مواد غذایی را سرد نمی کند، صدا می دهد و مشکلات دیگری که ممکن است هر کاربری با آن مواجه شود، نیاز است که به یک مرکز معتبر تعمیرات لوازم خانگی ال جی همچون صفاهان سرویس مراجعه کنید.

در این مراکز ابتدا به عیب یابی یخچال فریزر ال جی می پردازند. به دلیل تخصصی که تکنسین های مرکز تعمیرات دارند و همچنین تجربه کاری با این برند، در مدت زمان کمی عیب یابی صورت می گیرد. سپس با توجه به قطعه معیوب تصمیم می گیرند که جهت تعمیر یخچال فریزر ال جی، باید قطعه را تعمیر کنند یا تعویض.

گاهی قطعه قابل تعمیر است و شما مجبور به پرداخت هزینه برای خرید یک قطعه جدید نخواهید بود. اما در بعضی موارد ممکن است یا قطعه قابل تعمیر نباشد و یا هزینه آن بسیار زیاد باشد. از این رو تکنسین قطعه را تعویض می نماید.

عیب یابی و تعمیر یخچال فریزر ال جی

 • خنک نبودن مواد داخل یخچال به مقدار لازم و یا گرم بودن هوای داخل دستگاه
 • داشتن سر و صدا در دستگاه همچون صدا دادن موتور یخچال ال جی
 • کار کردن یخچال به صورت مداوم و یکسره
 • کار نکردن صفحه نمایش یخچال ال جی
 • کم بودن فشار آب خارج شده از آبریز
 • برفک زدن بیش از اندازه یخچال ال جی
 • خرابی قطعه هایی همچون موتور، فن ها، هیتر المنت، ترمودیسک، برد و …
 • تمام شدن شارژ گاز یخچال ال جی
 • و….

علت خنک نکردن یخچال فریزر ال جی

اگر مشاهده کردید که دستگاه شما سرمای کافی ندارد ابتدا دمای انتخابی را چک کنید که به درستی انتخاب شده باشد. گاهی با کاهش درجه سردی مناسب را به دست می آورید. در صورتی که با این کار مشکل حل نشد خرابی قطعاتی همچون کمپرسور، فن، سنسور را چک کنید. همچنین تمام شدن یا نشت گاز نیز می تواند علت عدم سرما باشد.

 علت برفک زدن یخچال فریزر ال جی

در صورتی که دستگاه شما از مدل های جدید است نباید هیچ برفکی در آن مشاهده کنید. علت برفک زدن می تواند از مکان نامناسب و گرم دستگاه باشد. همچنین در صورتی که لاستیک درب مشکل داشته باشد و هوای بیرون به داخل بیاید نیز دچار برفک خواهید شد. خرابی ترموستات دلیل دیگر برفک زدن است.

علت یخ زدن مواد غذایی

در صورتی که موادغذایی شما یخ می زند باید ابتدا دما را بررسی کنید و آن را کمی بالا ببرید. اگر مشکل حل نشد، خرابی قطعاتی همچون سنسور کنترل دما، ترموستات و کمپرسور را بررسی کنید. توجه داشته باشید که دستگاه نباید بیش از اندازه پر باشد.

می توانید جهت عیب یابی و تعمیر یخچال فریزر ال جی از مجموعه صفاهان سرویس کمک بگیرید. تکنسین های صفاهان سرویس، مرکزتعمیرات ال جی در اصفهان به خوبی با این برند آشنا هستند و می توانند بهترین خدمات را ارائه دهند.

برق داشتن بدنه یخچال ال جی

برق داشتن بدنه یخچال می تواند باعث آسیب به موتور شود، از این رو باید جدی گرفته شود. وجود مشکل در سیم کشی داخل یخچال فریزر، اتصال ترموستات با بدنه، مشکل در سیم های رابط می توانند علل این موضوع باشند. همچنین در صورت کم بودن رطوبت آشپزخانه نیز می تواند این مشکل در فصل های خشک اتفاق بیافتد.

بسته نشدن درب یخچال فریزر LG

ابتدا بررسی کنید که یخچال فریزر تراز باشند. تراز نبودن دستگاه مانع از درست بسته شدن درب می شود. وجود موادغذایی بزرگ و یا قفسه های بد جا افتاده که مانع بسته شدن درب می شوند را نیز چک کنید. در آخر لاستیک درب را چک کنید که مشکلی نداشته باشد.

خارج نشدن یخ های ساخته شده

برای خارج شدن یخ باید یخچال روشن باشد، در نتیجه در صورت خاموش بودن یخ خارج نمی شود. اگر مدل یخچال فریزر شما گزینه یخ و آب جدا برای خروج از محفظه دارد، دقت کنید که روی گزینه یخ باشد. بررسی کنید که یخ ها دچار چسبندگی نشده باشند و همچنین در قسمت خروجی گیر نکرده باشد.

کار نکردن کمپرسور یخچال ال جی

اگر به دلیل خرابی فن و یا گرمای اطراف، کمپرسور بیش از اندازه گرم شود، در عملکردش دچار اختلال می شود. شما باید به طور مرتب کمپرسور را از گرد و غبار پاک کنید. وجود گرد و غبار باعث خرابی آن می شود. از علل دیگر می توان به روغن کاری نکردن قطعه اشاره کرد.

آشنایی با ارورهای یخچال فریزر ال جی

r d h c dh
a1 a2 a3 ff cf
cd fs rs fds rds
hs ss Rt it gf
df

کد خطای r در یخچال فریزر ال جی

علت: دلیل پدیدار شدن این ارور خرابی سنسور یخچال می باشد.

رفع ارور: شما باید در ابتدا سنسور را بررسی کنید و سپس به سراغ اتصالات بروید و در صورت نیاز آن را تعویض کنید.

کد خطای d در یخچال ال جی

ارورهای یخچال فریزر ال جی

علت: خرابی سنسور دیفراست دلیل نمایش این ارور می باشد.

رفع ارور: سنسور دیفراست باید مورد بررسی قرار گیرد و در صورت نیاز تعویض گردد. ترمودیسک و ترموفیوز نیز چک شود.

کد خطای h در یخچال فریزر ال جی

علت: خرابی و اختلال در هیتر و المنت یخچال ال جی باعث نمایان شدن این ارور می باشد.

رفع ارور: المنت و هیتر را مورد بررسی قرار دهید. اگر المنت و هیتر معیوب شده باشند باید تعویض گردند.

کد خطای c در یخچال و فریزر ال جی

علت: اتصال بین پنل و برد دستگاه دچار مشکل شده است.

رفع ارور: باید اتصال بین این دو چک شود و مشکل برطرف شود. برای رفع این ارور و تعمیر یخچال فریزر شما به یک تکنسین نیاز دارید. از این رو می توانید با صفاهان سرویس، مرکز تعمیر یخچال فریزر ال جی در اصفهان تماس بگیرید.

کد خطای a1 در یخچال فریزر ال جی

علت: معیوب شدن سنسور داخلی فریزر علت نمایش این ارور بر روی یخچال فریزر LG می باشد.

رفع ارور: سنسور را تست کنید و از سلامت آن اطمینان حاصل کنید. اگر سنسور سوخته بود باید تعویض گردد.

کد خطای a2 در یخچال و فریزر ال جی

علت: هنگامی که در عملکرد سنسور دیفراست اختلالی به وجود آمده باشد ارور a2 نمایش داده می شود.

رفع ارور: اتصالات دستگاه باید بررسی شود. سنسور را نیز چک کنید. اگر سنسور معیوب شده بود باید تعویض گردد که ارورa2  برطرف شود.

کد خطای a3 در یخچال فریزر ال جی

علت: زمانی که سنسور دیفراست یخچال ال جی به درستی عمل نکند ارور a3 نمایان می شود.

رفع ارور: سنسور دیفراست و اتصالات بررسی شود. در صورت نیاز تعویض گردد. برد الکترونیکی، ترمودیسک، ترموفیوز و المنت باید بررسی شود و در صورت خرابی هر یک باید تعمیر و تعویض گردند. تعویض قطعات را به مرکزی بسپارید که جهت تعمیر یخچال فریزر ال جی از قطعات اصل و اورجینال استفاده می کند.

کد خطای ff در یخچال فریزر LG

عیب یابی یخچال فریزر LG

علت: خرابی فن اپراتور دلیل نمایش این ارور بر روی نمایشگر یخچال ال جی می باشد.

رفع ارور: فن اپراتور باید به همراه اتصالات آن مورد بررسی قرار گیرد و در صورت نیاز تعویض گردد. برد کنترل را نیز چک کنید.

کد خطای cf در یخچال ال جی

علت: دلیل پدیدار شدن ارور cf در یخچال ال جی خرابی فن کندانسور می باشد.

رفع ارور: برد کنترل باید بررسی شود. اتصالات و فن کندانستور باید چک شود. درصورت خرابی باید تعویض گردد.

کد خطای cd در یخچال فریزر ال جی

علت: اختلال در اتصال بین نمایشگر و برد دستگاه دلیل نمایش ارور cd می باشد.

رفع ارور: اتصالات بین برد و نمایشگر باید بررسی شود و مشکل آن برطرف شود. اگر ارور همچنان باقی مانده بود باید خود نمایشگر و برد الکترونیکی یخچال ال جی تست شوند.

کد خطای fs در یخچال ال جی

علت: خرابی سنسور فریزر دلیل نمایش این ارور بر روی نمایشگر یخچال فریزر ال جی می باشد.

رفع ارور: در ابتدا باید سنسور مورد بررسی قرار گیرد. سپس به سراغ اتصالات بروید. در صورت نیاز این قطعه ها باید تعویض شوند. صفاهان سرویس می تواند برای تعمیر یخچال فریزر ال جی در اصفهان، در کمترین زمان تکنسین مربوطظه را به منزل شما بفرستد.

کد خطای rs در یخچال فریزر ال جی

علت: معیوب بودن سنسور یخچال دلیل نمایش این ارور بر روی دستگاه می باشد.

رفع ارور: در ابتدا سنسور باید مورد بررسی قرار گیرد. سپس باید به سراغ اتصالات سنسور بروید. در صورت خرابی سنسور باید اقدام به تعویض آن کنید.

کد خطای fds در یخچال فریزر LG

علت: هنگامی خرابی سنسور دیفراست یخچال فریزر ال جی ارور fds بر روی نمایشگر دستگاه نمایان می شود.

رفع ارور: سنسور دیفراست یخچال فریزر باید مورد بررسی قرار گیرد. اتصالات آن را چک کنید. در صورت نیاز سنسور باید تعویض گردد.

کد خطای rds

علت: خرابی سنسور دیفراست یخچال باعث نمایان شدن این ارور می باشد.

رفع ارور: در ابتدا به سراغ سنسور بروید و آن را تست کنید تا سالم باشد. اتصالات سنسور باید مورد بررسی قرار گیرد. اگر سنسور دیفراست سوخته بود باید تعویض گردد. رفع این ارور و تعمیر یخچال فریزر ال جی در این مورد را به یک فرد متخصص بسپارید.

کد خطای hs در یخچال و فریزر ال جی

علت: اختلال در عملکرد یا خرابی سنسور رطوبت یخچال باعث ظاهر شدن ارور hs بر روی دستگاه می باشد.

رفع ارور: از سلامت سنسور دستگاه اطمینان حاصل کنید. اتصالات را چک کنید تا اتصال کوتاه یا قطع نشده باشند.

کد خطای ss در یخچال ال جی

علت: زمانی که سنسور کشوی دستگاه به خوبی عمل نکند و یا خراب شده باشد ارور ss بر روی نمایشگر دستگاه پدیدار می شود.

رفع ارور: سنسور کشوی یخچال ال‌جی باید بررسی و تست شود. اتصالات آن نیز باید چک شود. اگر سنسور کشوی دستگاه خراب شده بود باید تعویض گردد.

کد خطای rt در یخچال ال جی

علت: اگر دمای داخل کابین یخچال ال جی بیش از اندازه بالا باشد ارور rt بر روی نمایشگر دستگاه پدیدار می شود.

رفع ارور: در ابتدا باید برد الکترونیکی و اتصالات آن بررسی شود. سپس فن های یخچال باید تست شوند .عملکرد کمپرسور باید مورد بررسی قرار گیرد و در صورت نیاز تعویض شود. از نشت نکردن گاز دستگاه به بیرون اطمینان حاصل کنید. همچنین اگر گاز یخچال ال جی تمام شده است باید برای شارژ مجدد گاز اقدام کنید. جهت شارژ گاز به یک مرکز تعمیر یخچال فریزر ال جی مراجعه کنید.

کد خطای it در یخچال فریزر ال جی

علت: هنگام که سیستم یخ ساز یخچال فریزر عملکرد درستی نداشته باشد و یا خراب شده باشد ارور it نمایش داده می شود.

رفع ارور: از سلامت سیستم یخ ساز اطمینان حاصل کنید. اتصالات را بررسی نمایید. برای تعمیر و تعویض سیستم یخ ساز شما نیازمند افراد باتجربه می باشید.

ارور gf در یخچال فریزر ال جی

نمایندگی تعمیر یخچال ال جی در اصفهان

علت: هنگامی که فلومتر دستگاه خطا بدهد ارور gf نمایش داه می شود.

رفع ارور: شما باید فشار و جریان آب را مورد بررسی قرار دهید.

کد خطای df در یخچال و فریزر ال جی

علت: هنگامی که برای دیفراست دستگاه مشکلی پیش بیاید این ارور ظاهر می شود.

رفع ارور: برد دستگاه باید بررسی شود. فیوز و هیتر دیفراست بررسی کنید و در صورت نیاز تعویض گردد.

کد خطای dh در یخچال ال جی

علت: ارور dh به معنای خرابی دیفراست می باشد.

رفع ارور: شما باید هیتر و فیوز دیفراست را چک کنید. سپس به سراغ برد الکترونیکی دستگاه بروید و آن را نیز تست کنید. برای تعمیر یخچال فریزر ال جی در اصفهان می توانید به ما در صفاهان سرویس، مراجعه کنید.

کد خطای if در یخچال و فریزر ال جی

علت: زمانی ارور if بر روی نمایشگر یخچال ال جی نمایش داده می شود که فن یخ ساز دستگاه معیوب شده باش و یا به درستی عمل نکند.

رفع ارور: شما باید فن را  به همراه اتصالات آن بررسی کنید و در صورت نیاز آن را تعویض کنید.

آشنایی با ارورهای یخچال ساید بای ساید ال جی

Is if fs rs
Ds dh rf cf/co

کد خطای is در یخچال ساید بای ساید ال جی

ارورهای یخچال ساید بای ساید ال جی

علت: هنگامی که سنسور یخ ساز یخچال ساید بای ساید دچار مشکل شده باشد ارور is  بر روی نمایشگر دستگاه ظاهر می شود.

رفع ارور: از سالم بودن سنسور یخ ساز اطمینان حاصل کنید. اتصالات یخچال ساید بای ساید ال جی را چک کنید. اگر سنسور یخ ساز خراب شده بود باید اقدام به تعویض آن کنید.برای تعمیر یخچال ساید بای ساید ال جی در اصفهان می توانید به صفاهان سرویس مراجعه کنید.

کد خطای fs در یخچال ساید بای ساید ال جی

علت: هنگامی که سنسور فریزر خطا داده باشد این ارور نمایش داده می شود.

رفع ارور: سنسور چک شود و در صورت نیاز تعویض گردد.

کد خطای rs در یخچال ساید با ساید ال جی

علت: ارین ارور به معنای خطای سنسور یخچال می باشد.

رفع ارور: سنسور بررسی و تعویض گردد. صفاهان سرویس می تواند برای تعمیر یخچال ساید بای ساید ال جی در اصفهان، شما را کمک کند.

کد خطای ds در یخچال ساید بای ساید ال جی

علت: خرابی سنسور دیفراست در یخچال ساید بای ساید ال جی دلیل نمایش ارور ds بر روی نمایشگر دستگاه می باشد.

رفع ارور: سنسور دیفراست دستگاه باید چک شود و اتصالات آن نیز بررسی گردد و در صورت نیاز سنسور تعویض شود.

کد خطای dh در یخچال ساید بای ساید LG

علت: ارور dh مربوط به ضعیف شدن و اختلال در عملکرد سنسور دیفراست می باشد.

رفع ارور: سنسور دیفراست و اتصالات آن باید مورد بررسی قرار گیرد. در صورت خرابی سنسور باید آن را تعویق نمایید.

ارور rf در یخچال ساید بای ساید LG

علت: خرابی فن فریزر دلیل نمایش ارور rf بر روی نمایشگر یخچال ساید بای ساید ال جی می باشد.

رفع ارور: عملکرد فن فریزر باید مورد بررسی قرار گیرد. اتصالات آن نیز چک شود. اگر فن دچار مشکل شده بود باید آن را تعویض نمایید تا ارور rf برطرف شود. اگر نتوانستید این ارور را رفع کنید، برای تعمیر یخچال ساید بای ساید ال جی به یک تکنسین مراجعه کنید.

ارور cf در ساید بای ساید ال جی

نمایندگی تعمیرات یخچال ساید بای ساید ال جی

علت: اگر در هنگام کار دستگاه فن کندانسور دچار مشکل شود و عملکرد صحیحی نداشته باشد این ارور ظاهر می شود.

رفع ارور: فن کندانسور باید مورد بررسی قرار گیرد. همچنین اتصالات آن چک شود و وجود مشکل در اتصالات رفع شود. اگر فن معیوب شده بود باید اقدام به تعویض آن کنید.

کد خطای co در یخچال ساید ال جی

علت: ارتباط بین اجزای دستگاه از بین رفته است و باید برای تعمیر آن اقدام کنید.

رفع ارور: تمامی اتصالات دستگاه باید بررسی شود. اتصالی و قطعی آن ها باید بررسی شود. برد الکترونیکی دستگاه چک شود و در صورت نیاز تعویض یا تعمیر شود. تعویض برد جهت تعمیر یخچال ساید بای ساید ال جی را به همکاران ما در صفاهان سرویس بسپارید و خودتان این کار را انجام ندهید.

تعویض و تعمیر برد یخچال فریزر ال جی در اصفهان

تعمیر برد یخچال فریزر ال جی در اصفهان

همانطور که میدانید برد یخچال فریزر ال جی یکی از قسمت های مهم این دستگاه می باشد. تمامی دستورات توسط این قطعه به دیگر قطعات ارسال می شود. مواردی هستند که شما با مشاهده آنها باید به معیوب شدن برد مشکوک شوید:

 • روشن نشدن یخچال وقتی تمامی قطعات سالم هستند.
 • اروری را دریافت کنید که بعد از مطالعه ارورها در این مقاله متوجه شوید مربوطه به برد است.
 • خاموش و روشن شدن مکرر یخچال بدون دلیل.

برد یخچال فریزر ال جی عمدتا در بالا و یا پشت دستگاه می باشد. این که برد باید تعمیر شود یا تعویض گردد، کاملا به نوع خرابی بستگی دارد. در واقع اگر خرابی کم و در حد سوختن خازن باشد، می توان آن را تعمیر کرد. اما در صورتی که خرابی جدی تر باشد باید تعویض گردد.

ما در مجموعه صفاهان سرویس همواره تعمیر برد یخچال فریزر ال جی را در اولویت قرار می دهیم که هزینه تعمیر یخچال فریزر ال جی شما کاهش یابد. اما در صورتی که قابل تعمیر نباشد، این قطعه را با یک قطعه اصل و اورجینال تعویض می کنیم که کارایی و طول عمر مناسبی داشته باشد.

ریست یخچال فریزر ال جی

چه مواقعی باید یخچال فریزر ال جی را ریست کنیم؟

گاهی اوقات به دلایل مختلفی ممکن است نیاز باشد شما اقدام به ریست یخچال خود کنید. یکی از این موارد بعد از تعویض فیلتر تصفیه می باشد. همچنین اگر با کدخطای عجیبی که در دفترچه و یا لیست بالا نیست، مواجه شدید، برای رفع آن می توانید ریست را انجام بدهید.

به دلیل دیجیتالی بودن LED یخچال، ممکن است در عملکرد آن اختلالی به وجود بیاید، در این حالت نیز ریست می تواند مشکل شما را حل کنید. یکی دیگر از مواردی که ریست یخچال می تواند مشکل را حل کند، در اختلاف دمای بین عدد نمایش داده شده و فضای داخلی یخچال می باشد.

آموزش نحوه ریست یخچال فریزر ال جی

ریست یخچال فریزر ال جی کار بسیار آسانی است، اما ممکن است در مدل های مختلف کمی متفاوت باشد. اگر دفترچه یخچال خود را دارید، می توانید آموزش ریست کردن را در دفترچه مشاهده کنید، و اگر ندارید به شیوه زیر عمل کنید.

 • اکثر مدل ها دکمه RESET دارند که با نگه داشتن آن به مدت چند ثانیه، یخچال ال جی ریست می گردد.
 • اگر این دکمه وجود نداشت، می توانید برای ریست یخچال ال جی دکمه های Energy Saver و Lighting را به طور همزمان نگه دارید.

نکات استفاده از یخچال فریزر ال جی

یکی از مواردی که باعث می شود نیاز شما به تعمیر یخچال فریزر ال جی افزایش پیدا کند، عدم استفاده درست از دستگاه است. در ادامه نکاتی را برای شما آورده ایم که با رعایت انها می توانید به شکل صحیح تری از یخچال فریزر ال جی خود استفاده کنید.

 • از یک پریز برای چند دستگاه برقی استفاده نکنید. برای یخچال این امر بسیار مهم تر است و نیاز است که از یک پریز به تنهایی استفاده شود.
 • تمامی مواردی که در نصب یخچال ارائه شده است را رعایت کنید. نصب صحیح می تواند دستگاه شما را از بسیاری از آسیب ها در امان نگه دارد.
 • یخچال فریزر نیاز دارد که در محیط مناسبی قرار گیرد. از آنجایی که آشپزخانه شما دارای وسایل انتشار دهنده گرما همچون گاز است، باید یخچال را با فاصله از این دستگاه ها قرار دهید. همچنین در معرض آفتاب که تولید کننده گرما است قرار نگیرد.
 • سیم کشی های مربوط به یخچال را به صورتی قرار دهید که دچار خم شدگی نشوند. در صورتی که سیم ها دچار پارگی شده اند حتما سریعا آن ها را تعویض کنید.
 • سعی کنید نسبت به بدنه یخچال حساس باشید، وسایل سنگین روی آن قرار ندهید، درب را محکم نبندید، اجازه ندهید کودکان از یخچال بالا بروند و یا از قسمت پایینی آن برای بالا بردن قد خود استفاده کنند.
 • برای تمیز کردن دستگاه به هیچ عنوان از موادی مانند بنزین استفاده نکنید و آب را روی دستگاه نپاشید.
 • غذاهای داغ را در یخچال قرار ندهید.
 • خاک و گرد و غبار می تواند در عملکرد دستگاه تاثیر بگذارد. از این رو سعی کنید حتما در سال یکی دوبار گرد و غبارها را پاک کنید. مخصوصا گردی که روی میله های پشتی یخچال فریزر مینشیند.
 • برای جلوگیری از بو گرفتن یخچال برای غذاها درپوش بگذارید، موادغذایی فاسد را سریعا خارج کنید و همچنین محفظه داخلی را چند وقت یکبار تمیز کنید.

سرویس دوره ای یخچال فریزر ال جی در اصفهان

سرویس دوره ای یخچال فریزر ال جی در اصفهان

یکی از مواردی که به بالا بردن عمر دستگاه شما کمک بسیاری می کند، سرویس دوره ای می باشد. هر دستگاهی هرچقدر هم از کیفیت بالایی برخوردار باشد باید مورد توجه قرار بگیرد و به صورت مداوم بررسی شود. این سرویس ها کمک می کنند که هم قطعات دیرتر با مشکل مواجه شوند و هم اینکه اگر مشکلی در دستگاه شما وجود دارد قبل از اینکه به دیگر قطعات آسیب بزند حل و رفع شود.

سرویس های دوره ای دو دسته هستند. مواردی که شما می توانید انجام دهید و زمان آنها کوتاه تر است. همچون بررسی سالم بودن نوار درب یخچال فریزر ال جی، تمیز کردن فضای داخلی دستگاه، پاک کردن بعضی از قطعات از گرد و غبار، بررسی سالم بودن و کار کردن دکمه های صفحه نمایش و چراغ های داخل دستگاه و … .

اما بعضی از موارد از عهده شما خارج است و نیاز به یک شخص متخصص در زمینه تعمیر یخچال فریزر ال جی دارد. از این رو شما باید هر چند وقت یکبار (تقریبا هر سال یک بار) از یک تعمیرکار یخچال ال جی بخواهید برای سرویس دستگاه به منزل شما بیاید.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال فریزر دوو در اصفهان

سوالات متداول

هزینه تعمیرات قطعه های یخچال ال جی چقدر است؟

با توجه به این که یخچال فریزر ال جی از قطعه های مختلفی تشکیل شده و ممکن است هر کدام از آنها با مشکل مواجه شوند، نمی توان قیمت ثابتی را برای تعمیرات یخچال فریزر اعلام کرد. ولی برای اینکه شما هزینه تعمیر یخچال فریزر را بتوانید به دست بیاورید، در سایت صفاهان سرویس، تعرفه ها قرار داده شده است. شما می توانید با توجه به قطعه ای که مشکل پیدا کرده است، هزینه را به دست آورید.

همچنین می توانید با شماره 09130108396 تماس گرفته و به صورت تلفنی از مجموعه ما استعلام قیمت تعمیر یخچال فریزر ال جی را انجام دهید.

در صورت نارضایتی از کار تکنسین های شما، چه کار کنیم؟

هدف ما ارائه بهترین خدمات است و به همین دلیل از حرفه ای ترین تکنسین ها استفاده می کنیم. اما اگر شما شکایتی داشتید، می توانید با ما تماس بگیرید یا در سایت ما در قسمت ثبت شکایات، شکایت خود را ثبت کنید. ما حتما رسیدگی خواهیم کرد.

تعمیرات یخچال در محل انجام می شود؟

بله. با توجه به سنگینی این وسیله و سختی جابه جایی، ما تکنسین ها را به محل شما اعزام می کنیم.

چرا مواد غذایی من در یخچال فریزر ال جی تازه نمی ماند؟

برای اینکه مواد غذایی شما در یخچال فریزر ال جی تازه بماند باید هم دستگاه بررسی شود و هم شما نکاتی را رعایت کنید. دمای یخچال فریزر باید به اندازه لازم سرد باشد. زیاد و یا کم بودن دما باعث تازه نماندن مواد غذایی و یا یخ زدن انها می شود. اما نکاتی که شما باید رعایت کنید:

 • رطوبت به موادغذایی آسیب می زند. به همین دلیل سعی کنید مواد غذایی شسته شده و دارای رطوبت را در دستگاه قرار ندهید.
 • بعضی از سبزیجات و میوه ها به طور کلی عمر کوتاه تری نسبت به دیگر میوه ها دارند. از این رو ممکن است زودتر خراب شوند، همچون موز و خیار.
 • میوه هایی که خراب شده اند ممکن است باعث اسیب به دیگر میوه ها شوند. از این رو باید آن ها را جدا کنید و در کنار میوه های سالم قرار ندهید.
 • ممکن است شما از دستگاه خود انتظار بالایی داشته باشید. میوه ها و سبزیجات در دمای استاندارد یخچال حداکثر تا یک هفته تازه می مانند. توجه کنید که سردی یخچال فریزر رشد باکتری ها و قارچ ها را کندتر می کند نه اینکه آنها را کاملا متوقف سازد.

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

14 دیدگاه

 • من با توجه به اروری که دارم، ممکنه برد یخچال خراب شده باشه
  باید تعویض بشه یا قابل تعمیره؟

  • باید بررسی کنیم. اگر قابل تعمیر باشد، که تعمیر میکنیم وگرنه تعویض می شود. ولی لازمه ابتدا بررسی شود

 • سلام
  ترک و یا شکستن کشوی یخچال ال جی در کار کردن یخچال تاثیر دارد؟ بعضی می گویند حتما باید کشو را عوض کنم، چرا؟

  • سلام
   اگر قفسه ها و کشوی شما شکسته باشد ممکن است باعث ترکیب مواد غذایی، نشت غذا، بو گرفتن یخچال فریزر، به هم خوردن نظم در یخچال و گاهی فشار بر روی کمپرسور یخچال فریزر شما گردد. به همین دلیل بهتر است در صورتی که کشوی شما در بازار موجود است آن را تعویض کنید.

  • سلام بر شما
   ریست مربوط به یخساز یخچال های ال جی در اکثر مدل‌ ها در قسمت بالایی جعبه یخ است. در بعضی از مدل ها هم روی صفحه نمایشگر

 • سلام
  تعمیرات را کجا انجام می دهید؟ باید یخچال را به مرکز تعمیرات شما بیاورم؟

  • سلام بر شما
   تعمیرات یخچال فریزر ال جی در اصفهان در منزل و در آدرس اعلامی شما انجام می شود و نیازی به حمل دستگاه تا مرکز ما نیست.

 • سلام
  یخچال من قسمت یخسازش مشکل داره. مثل اینکه اب میریزه روی یخ ها، هم یخ ها به هم میچسبند و خارج نمیشن و هم اینکه اهرم یخ میزنه. مشکل از چیه؟

  • سلام بر شما
   جهت رفع ای موضوع باید تعمیرکار حضوری عیب یابی را انجام دهد. ولی احتمالا مشکل از سنسور آب و ترمودیسک یخچال شما است.

  • سلام بر شما
   دکمه hygiene fresh در یخچال ال جی در واقع یک سیستم تصفیه هوای پیشرفته است. این سیستم یک فیلتر 4 لایه دارد که می تواند گرد و غبار و باکتری های مضر را نابود کند. سه حالت برای این سیستم در نظر گرفته شده است:
   • auto: این حالت نشان می دهد که فیلتر یخچال ال جی در حال فعالیت عادی خود می باشد. جهت مطمئن شدن از این امر می توانید درب یخچال را باز کنید و چراغی که دور فیلتر است را مشاهده نمایید. اگر روشن باشد، نشان فعال بودن است.
   • Power: این حالت باعث می شود فیلتر به مدت کوتاهی قدرتمندتر عمل کند و سپس دوباره به حالت عادی یا همان auto بازگردد.
   • Replace: زمانی که باید این فیلتر تعویض گردد، این حالت روش می شود.

 • سلام
  یخچال ال جی من برفک میزنه. چطوری مطمئن بشم مشکلش لاستیک دور دربه یا نه و اگر مشکل داشت باید چیکار کنم

  • سلام دوست عزیز
   علائمی هستند که احتمال خرابی لاستیک را نشان می دهند. این علائم عبارتند از: تغییر شکل لاستیک و پارگی آن، افزایش دما در یخچال، افزایش هزینه برق، تشکیل یخ در محفظه سرمایشی، عدم بسته شدن محکم درب دستگاه و خروج هوای سرد از درب، نفوذ بوهای نامطبوع به داخل یخچال، تغییرات مکرر دما در یخچال و افت رطوبت‌. اگر مطمئن شدید مشکل از لاستیک است، در صورتی که لاستیک دچار ترک ها و ساییدگی های جزئی است می توانید آن را با خمیر لاستیک یا چسب لاستیکی برطرف کنید. اما اگر آسیب دیدگی شدید است باید لاستیک تعویض شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 2 =