تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی سامسونگ

5/5 - (21 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

شاید تا به حال برایتان پیش آمده باشد که روی مبل نشسته باشید و صدای هلیکوپتر در خانه بشنوید و ببینید صدا از ماشین لباسشوییتان است. این صدا خیلی عجیب و آزاردهنده است و قطعا ماشین لباسشویی سالم نباید اینقدر صدا داشته باشد. معمولا این صدا نشان دهنده این است که بلبرینگ ماشین لباسشویی شما خراب شده است و نیاز به تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی سامسونگ خود دارید.

قبل از اینکه درباره بلبرینگ و خرابی آن بگوییم، خوب است بدانید که شرکت صفاهان سرویس،مرکز تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ در اصفهان، کمک بسیار خوبی برای شما در تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی سامسونگ خواهد بود.

بلبرینگ ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

بلبرینگ، قطعه ای در ماشین لباسشویی است که موجب چرخش دیگ می شود. هر ماشین لباسشویی دارای دو بلبرینگ است. بلبرینگ دستگاه هایی که درب از جلو هستند در پشت دیگ بیرونی و دستگاه هایی که درب از بالا هستند، یکی در محل اتصال شفت و دیگ داخلی و دیگری در سمت درب بیرونی قرار دارد. بلبرینگ ها سه نوع یاتاقان ساچمه ای، کف گرد و کف گرد شبکه ای دارند که در میزان تحمل در برابر فشار وارد شده تفاوت دارند.

علت خرابی بلبرینگ ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

معمولا طول عمر بلبرینگ ها حداکثر ۱۰ سال است. زیرا آب با عبور از کاسه نمد به بلبرینگ ها می رسد و باعث زنگ زدگی آن می شود. اما انجام برخی کارها سبب می شود در کمتر از ۱۰ سال نیاز به تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی سامسونگ خود داشته باشید. این کارها عبارتند از:

 • استفاده نامناسب و بیش از حد از لباسشویی: اگر لباس هایتان زیاد است، تمامشان را یک مرتبه نشویید و به اندازه ظرفیت دستگاه در آن لباس بریزید و بین دو شستشو حداقل ۴ ساعت فاصله بیندازید. همچنین از شستن پتو و پرده و لباس ها و پارچه های خیلی بزرگ و سنگین خودداری کنید.
 • تراز نبودن ماشین لباسشویی: اگر ماشین لباسشویی شما تراز نباشد، دچار تکان های شدید می شود. این تکان ها به بلبرینگ آسیب می زند و بعد از مدتی مجبور به تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی سامسونگ خود می شوید.
 • انجام ندادن سرویس های دوره ای ماشین لباسشویی: اگر به طور مرتب ماشین لباسشویی خود را سرویس کنید، احتمال خرابی بلبرینگ و دیگر قطعات خیلی پایین می آید و در صورت خرابی زودتر مطلع می شوید و دیگر قطعات آسیب نمی بینند و هزینه ای که برای تعمیر پرداخت می کنید کمتر خواهد بود.

خوب است بدانید که شرکت صفاهان سرویس، علاوه بر تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی سامسونگ، سرویس های دوره ای آن را نیز انجام می دهد.

علائم خرابی بلبرینگ ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

علائم خرابی بلبرینگ ماشین لباسشویی سامسونگ

برخی علائم در ماشین لباسشویی نشان دهنده این هستند که ممکن است نیاز به تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی سامسونگ داشته باشید.این علائم عبارتند از:

 • وجود سر و صدا در حین شستشو
 • حرکت زیاد بین دیگ داخلی و خارجی (هنگام بالا و پایین کردن دیگ با دست)
 • وجود لکه روغن روی لباس ها پس از شستن آن ها در ماشین لباسشویی
 • نشتی آب در قسمت بلبرینگ و کاسه نمد

نتیجه عدم تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی سامسونگ در موقع نیاز چیست؟

اگر بلبرینگ را به موقع عوض نکنید، قسمت های دیگر دستگاه نیز دچار مشکل می شوند. قسمت های آسیب پذیر شامل: نظام، نیم دیگ، سبد، اجزای الکترونیکی و… می باشند.

چگونه از بلبرینگ ماشین لباسشویی سامسونگ نگهداری کنیم؟

انجام برخی کارها، موجب بهبود عملکرد بلبرینگ و به تعویق انداختن تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی سامسونگ می شود. این کارها عبارتند از:

 • تراز کردن دستگاه
 • ریختن لباس به اندازه ظرفیت دستگاه در آن
 • عدم استفاده مکرر و طولانی از دور خشک کن دستگاه
 • نصب دستگاه دور از رطوبت (در حمام، دستشویی و بالکن قرار ندهید)
 • عدم استفاده از شوینده های نامرغوب
 • عدم استفاده از جرم گیر و رسوب زدای قوی

تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی سامسونگ چگونه انجام می شود؟

تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی سامسونگ

جهت تعویض این قطعه می توانید به شیوه زیر عمل کنید:

 1. دستگاه را از برق بکشید.
 2. تمام ورودی های آب را ببندید.
 3. شلنگ ها را جدا کنید.
 4. با استفاده از دفترچه راهنما اتاقک را باز کنید.
 5. تسمه وصل کننده پولی که پشت دیگ و موتور درایو قرار گرفته است را جدا کنید.
 6. پیچی که بین شفت و پولی است را باز کنید و آن ها را از هم جدا کنید.
 7. اگر دستگاه دارای موتور دیگ است، پیچی که گیره های سیم موتور را به محفظه دیگ و سیم سبز اتصال زمین وصل کرده است و پیچ شفت مرکز دیگ را باز کنید.
 8. با باز کردن پیچی که آرماتور استاتور را به محفظه دیگ وصل کرده، آرماتور را با دقت از محفظه درام خارج کنید. آن را بچرخانید تا به سیم های درام دسترسی پیدا کنید. زبانه های قفل رابط را بفشارید، شاخه ها را جدا کرده و آرماتور را بردارید.
 9. در مرحله بعدی تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی سامسونگ چیز هایی که به محفظه درام وصل شده اند را جدا کنید و با باز کردن پیچ و مهره های متعادل کننده وزنه ها را بردارید.
 10. چهار کمک فنری را که زیر محفظه درام وصل هستند را جدا کنید و پس از اینکه ۲ کمک فنر لرزشگیر را برداشتید محفظه را بردارید و در جای مناسب قرار دهید.
 11. نیمه بالایی و نیمه ی پایینی محفظه را با باز کردن پیچ و مهره ها از هم دور کنید. واشر آب بند پلاستیکی که روی فلنج در نیمه پایینی قرار دارد را جدا کنید.
 12. محفظه را به مدت ۱۵ دقیقه به طور برعکس به جایی تکیه دهید تا روغن دور و بر بلبرینگ که به شفت وصل است خالی شود.
 13. بر روی این قسمت یک تخته قرار دهید و با چکش روی آن بکوبید تا شفت و دیگ داخلی رها شوند و محفظه داخلی را بردارید تا شفت و سه نظام متصل به دیگ را ببینید.
 14. شفت و سه نظام را به آرامی جدا کنید. اگر آسیب دیده اند، با توجه به شدت آسیب، نسبت به تعمیر یا تعویض شفت ماشین لباسشویی سامسونگ و سه نظام آن اقدام کنید. اگر سالم هستند با یک برس آن ها را تمیز کنید و دیگ را هم در یک جای مناسب بگذارید.
 15. قسمت بیرونی دیگ را بررسی کنید و به وسیله یک پیچ گوشتی دو سو کاسه نمد را بیرون بیاورید.
 16. حفرات و زنگ زدگی های اطراف بلبرینگ را تمیز کنید. ۱۵ دقیقه به آن استراحت بدهید سپس در جای اصلی خودش قرار دهید. این کار را برای بلبرینگ داخلی هم انجام دهید و اجازه دهید روغن جذب شود.
 17. روغن ها و آثارش را در اطراف و داخل حفره بلبرینگ تمیز کنید. برای اینکار از برس برنجی یا پلاستیکی زبر استفاده کرده و از برس های استیل استفاده نکنید.
 18. به بلبرینگ ها کمی مایع ظرفشویی بمالید تا روان شوند. اول بلبرینگ بیرونی را داخل سوراخ بگذارید و با چکش و پایه چوبی به اطراف آن ضربه بزنید تا درست در جای خود قرار بگیرید.
 19. دیگ را در حالت اولیه خود قرار دهید و بلبرینگ داخلی را هم با همان روش در جای خود بگذارید. در اطراف بلبرینگ کمی مایع ظرفشویی بمالید.
 20. کاسه نمد را با دقت در داخل حفره بگذارید و کمی فشار دهید تا کامل قرار بگیرد.
 21. دیگ داخلی را بردارید. سوراخ بلبرینگ را با شفت تنظیم کنید و آن ها را روی هم فشار دهید تا به شکل درست نصب شوند.
 22. در لبه بیرونی محفظه واشر بگذارید. لبه بالایی را به صورتی قرار دهید که پیچ ها به طور استاندارد تراز شوند و بسته شوند.
 23. پیچ ها را با آچار بوکس به یک صورت محکم کرده و تمام اجزا را از آخر به اول سر جایش قرار دهید.

کلام آخر….

حتما متوجه شدید که بلبرینگ ماشین لباسشویی در جای بسیار سختی قرار گرفته است و برای تعویض آن بایستی تمام قطعات باز شوند. به همین دلیل تعویض آن برای افراد غیر متخصص کار بسیار دشواری است و احتمال آسیب به دیگر قطعات بسیار بالاست و تنها موجب افزایش هزینه پرداختی می شود.

تعمیرکاران شرکت صفاهان سرویس می توانند تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی سامسونگ شما را بدون آسیب به دیگر قطعات و با کمترین هزینه و با کیفیت ترین قطعات انجام دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: تعمیر موتور ماشین لباسشویی سامسونگ ، تعمیر یخچال فریزر سامسونگ در اصفهان

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 2 =