تعویض شیربرقی ماشین لباسشویی سامسونگ

5/5 - (12 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

در این متن قرار است درباره موضوع تعویض شیربرقی ماشین لباسشویی سامسونگ صحبت کنیم. ماشین لباسشویی هوشمند سامسونگ یک اقدام نوآورانه در زمینه فناوری خانگی است. این ماشین لباسشویی با استفاده از قابلیت ‌های هوشمند، تجربه شستشوی لباس را بهبود می‌ بخشد و به کاربر امکانات بیشتری را می‌ دهد.

یکی از ویژگی ‌های برجسته این ماشین لباسشویی هوشمند، قابلیت اتصال به اینترنت است. با اتصال ماشین لباسشویی سامسونگ به شبکه اینترنت، کاربر می‌ تواند از راه دور از طریق یک اپلیکیشن موبایل یا وب برنامه، به ماشین لباسشویی دسترسی پیدا کند و عملکرد آن را کنترل کند.

به علاوه، این قابلیت به کاربر امکان مدیریت زمان شستشو، انتخاب برنامه‌ های شستشو، تنظیمات دمای آب و دیگر امکانات را می ‌دهد. هوشمندی ماشین لباسشویی سامسونگ همچنین شامل تکنولوژی های پیشرفته دیگری است. به عنوان مثال، قابلیت شناسایی خودکار نوع و وزن لباس ‌ها را دارد و برنامه شستشو را به طور خودکار تنظیم می ‌کند.

همچنین، با استفاده از حسگرهای هوشمند، میزان آب مصرفی ماشین لباسشویی را بهینه می‌ کند و از هدررفت منابع جلوگیری می ‌کند. علاوه بر این، ماشین لباسشویی هوشمند سامسونگ توانایی تشخیص خطاهای فنی را داراست و آن ها را به صورت کدهای خطا بر روی نمایشگر ظاهر می کند.

هنگام مشاهده این کدهای خطا بهتر است در اسرع وقت از یک تعمیرکار مجرب کمک بگیرید. مجموعه صفاهان سرویس، مرکز تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ در اصفهان، می تواند بهترین خدمات را در جهت تعویض شیربرقی ماشین لباسشویی سامسونگ ارائه دهد.

معرفی قطعه شیربرقی لباسشویی سامسونگ و کاربرد آن

شیربرقی در ماشین لباسشویی سامسونگ یک قطعه کنترل الکترونیکی است که وظیفهٔ کنترل جریان ورود و خروج آب را داراست. این شیر به عنوان یک واسطه میان برق و آب در ماشین لباسشویی عمل می ‌کند. وظیفهٔ اصلی شیربرقی، کنترل ورود آب به ماشین لباسشویی سامسونگ و قطع جریان آب در زمان های مناسب است.

هنگامی که دوره شستشوی لباس‌ ها آغاز می‌ شود، شیربرقی باز می ‌شود تا آب به داخل دستگاه جریان یابد. همچنین، وقتی دوره شستشو به پایان می‌ رسد، شیربرقی بسته می‌شود تا جریان آب متوقف شده و آب داخل دیگ توسط پمپ تخلیه خارج می شود.

شیربرقی سامسونگ معمولاً با استفاده از سنسور هیتروستات و برد الکترونیکی به طور خودکار عمل می ‌کند. این سنسور میزان آب را در دستگاه اندازه می‌ گیرد و به شیربرقی اطلاع می ‌دهد که آیا باید باز یا بسته شود.

شیربرقی لباسشویی سامسونگ معمولاً جزء قطعات استاندارد هستند و بیشتر اوقات غیر قابل تعمیر هستند. هنگام خرابی آن حتما باید جهت تعویض شیربرقی ماشین لباسشویی سامسونگ اقدام نمایید.

نشانه های خرابی شیربرقی در لباسشویی سامسونگ

نشانه های خرابی شیربرقی در لباسشویی سامسونگ

علائم خرابی قطعه شیربرقی در ماشین لباسشویی سامسونگ ممکن است عبارت باشند از:

 • عدم وجود واکنش: زمانی که شیربرقی خراب است، ممکن است هیچ واکنشی نشان ندهد. بدین معنی است که وقتی دکمه روشن/خاموش لباسشویی سامسونگ را فشار می ‌دهید یا کارهای دیگر را انجام می ‌دهید، هیچ عملکردی مانند عملیات آبگیری و یا اتمام آن صورت نمی ‌گیرد.
 • عدم تأمین آب: شیربرقی عموماً وظیفه تأمین آب به دستگاه را دارد. اگر شیربرقی خراب است، ممکن است آب به ماشین لباسشویی سامسونگ وارد نشود یا به صورت ناپایدار و وقفه‌ ای انجام شود. در نتیجه، ممکن است ماشین لباسشویی سامسونگ به درستی کار نکند و برنامه‌ های شستشو را اجرا نکند.
 • نشت آب: در برخی موارد، شیربرقی خراب ممکن است باعث نشت آب در دستگاه شود. اگر آب از جایی دیگر به جز لوله ‌ها یا درب دستگاه نشت کند و منشأ دیگری برای نشت آب پیدا نکنید، علّت ممکن از خرابی شیربرقی لباسشویی سامسونگ باشد.
 • صداهای غیرطبیعی: شیربرقی خراب ممکن است هنگام عملکرد خود صداهای غیرمعمولی تولید کند. ممکن است صداهایی مانند خراشیدگی، تیک و … که قبلاً وجود نداشته ‌اند، شنیده شود.

در هر صورت، اگر‌ مشکل شیربرقی را تجربه می ‌کنید، توصیه می ‌شود از یک تکنسین ماهر کمک بگیرید تا شیربرقی را بررسی کند، تا در صودت لزوم جهت تعمیر و تعویض شیربرقی ماشین لباسشویی سامسونگ شما اقدامات لازم را انجام دهد.

علت خرابی شیربرقی ماشین لباسشویی سامسونگ

خرابی قطعه شیربرقی لباسشویی سامسونگ ممکن است به دلایل متعددی رخ دهد. در ادامه چندین عامل مشترک که باعث خرابی شیربرقی لباسشویی می‌شوند، ذکر شده است:

 • پایان یافتن عمر مفید: همانطور که تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی دارای عمر مفید هستند، شیربرقی لباسشویی سامسونگ نیز پس از مدتی استفاده ممکن است فرسوده و خراب شود.
 • کیفیت ساخت پایین: در برخی موارد، شیربرقی ممکن است از جنس‌ ها و قطعات بی کیفیت تولید شده باشد، که باعث کاهش عمر مفید آن می‌ شود.
 • استفاده غیرمنظم یا نادرست: استفاده نادرست از شیربرقی می ‌تواند باعث خرابی آن شود. مثلاً، باز و بسته کردن سخت و ناقص شیربرقی، استفاده از قدرت اضافی برای بازکردن آن، یا استفاده از شیر در دماها و فشارهای خارج از محدوده‌ مشخص توسط سازنده می ‌تواند سبب خرابی شیربرقی شود.
 • علل الکتریکی: مشکلات در قسمت‌ های الکتریکی شیربرقی نیز از جمله علل خرابی می ‌باشد. مانند قطع و وصل ناصحیح سیم ‌ها، کور شدن رله‌ها، عیب‌ در مدارهای الکترونیکی، نوسانات برق شهری و … .
 • آسیب مکانیکی: ضربه‌ ها، اثرات فشاری یا تحریکات مکانیکی دیگری که به شیربرقی لباسشویی سامسونگ وارد می ‌شود، می‌ تواند باعث خرابی و عدم عملکرد صحیح آن شود.
 • آب و رطوبت: شیربرقی لباسشویی سامسونگ در تماس مستقیم با آب قرار دارد و اگر به درستی ضد آب نباشد، آب و رطوبت می‌تواند باعث خرابی دستگاه شود.
 • عوامل محیطی: شرایط محیطی نظیر دمای بالا، گرد و غبار، تغییرات فشار آب و … نیز ممکن است تأثیری در کارکرد و خرابی شیربرقی داشته باشند.

برای تشخیص دقیق تر از خرابی شیربرقی لباسشویی سامسونگ و تعمیر آن، بهتر است به فنی‌ های مجاز و متخصص مراجعه کنید.

نحوه تعویض شیربرقی ماشین لباسشویی سامسونگ

نحوه تعویض شیربرقی ماشین لباسشویی سامسونگ

برای تعویض قطعه شیربرقی در لباسشویی سامسونگ، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • قطع کردن برق: ابتدا از همه چیز باید برق لباسشویی سامسونگ را قطع کنید. این کار برای جلوگیری از صدمات الکتریکی بسیار مهم است. همچنین تمامی نکات ایمنی را رعایت کنید.
 • بستن شیر آب: سپس آب را ببندید تا جریان آب به لباسشویی سامسونگ متوقف شود.
 • خارج کردن قطعه شیربرقی: قطعه شیربرقی معمولاً در ناحیه پشتی لباسشویی سامسونگ قرار دارد. برای دسترسی به آن، باید پنل پشتی لباسشویی را باز کنید. از وسایل مناسبی استفاده کنید تا مهره ‌ها یا پیچ ‌های نگه ‌دارنده را باز کنید و قطعه شیربرقی را از جای خود جدا کنید.
 • نصب قطعه شیربرقی جدید: حالا قطعه جدید را به جای قبلی آن بگذارید. اطمینان حاصل کنید که قطعه صحیح تعویض شده است و به درستی به لوله‌ های آب لباسشویی سامسونگ متصل شده است.
 • نصب دوباره پنل پشتی: پس از نصب قطعه جدید، پنل پشتی را مجدداً بسته و مهره‌ ها یا پیچ‌ ها را ببندید.
 • بازکردن آب: آب را باز کنید تا جریان آب به لباسشویی سامسونگ برگردد.
 • وصل کردن برق: حالا می‌ توانید لباسشویی سامسونگ را به برق متصل کنید و قطعه شیربرقی جدید را تست کنید

مهم است که برای تعویض قطعه شیربرقی در لباسشویی سامسونگ، دستورالعمل تعمیر و نگهداری سازنده را همیشه مطالعه کنید. این دستورالعمل‌ ها ممکن است برای مدل خاص لباسشویی سامسونگ شما متفاوت باشند.

افزایش طول عمر شیربرقی ماشین لباسشویی سامسونگ

برای افزایش عمر مفید شیر برقی لباسشویی سامسونگ، می ‌توانید موارد زیر را انجام دهید:

 • نگهداری و تمیزکاری منظم: سعی کنید از قطعه شیربرقی ماشین لباسشویی سامسونگ مراقبت منظم کنید. آن را به صورت مرتب تمیزکاری نمایید. اطمینان حاصل کنید که شیربرقی و سیم‌ های آن تمیز و خشک باشند. همچنین لوله‌ های آبی که به شیربرقی متصل هستند، بدون خراش یا خرابی باشند.
 • استفاده از فیلترهای آب: استفاده از فیلترها بر سر راه لوله ‌های آب می ‌تواند از ورود ذرات جامد به شیربرقی جلوگیری کند و از آن محافظت نماید. حتما این فیلترها را به طور منظم بررسی و تعویض کنید.
 • عدم استفاده اضافی از دستگاه: استفاده از قدرت بیش از حد در لباسشویی و استفاده از دستگاه به مقدار زیاد و زمانی که لازم نیست، می‌تواند شیربرقی را زمین بزند و باعث خرابی آن شود. لباس های خود را جمع کنید و سپس از لباسشویی استفاده کنید. این کار باعث استفاده کمتر از این دستگاه می شود. همچنین توصیه می‌ شود قدرت مورد نیاز برای شستشوی لباس‌ ها را رعایت کنید. برنامه های مختلفی در لباسشویی تعبیه شده است. از برنامه مناسب با لباس های خود استفاده کنید.

با رعایت این راهکارها، می‌ توانید عمر مفید شیربرقی لباسشویی سامسونگ خود را بهبود دهید و از آن برای مدت طولانی ‌تری استفاده کنید.

هزینه تعویض شیربرقی ماشین لباسشویی سامسونگ

هزینه های مرتبط با تعویض شیربرقی لباسشویی سامسونگ ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • هزینه خرید شیربرقی جدید: اولین هزینه مرتبط با تعویض شیربرقی لباسشویی سامسونگ، قیمت خرید شیر جدید است. قیمت ها متفاوت بوده و به برند، کیفیت و نوع شیربرقی بستگی دارد.
 • هزینه نصب: اگر شما یک تکنسین را برای نصب شیربرقی جدید استخدام می کنید، هزینه نصب نیز باید در نظر گرفته شود.
 • هزینه ایاب و ذهاب

لطفاً در نظر داشته باشید که هزینه های دقیق مرتبط با تعویض شیربرقی ماشین لباسشویی سامسونگ نیاز به مشاوره با تکنسین مجاز یا فروشنده محصولات مربوطه دارد.

کلام آخر…

به طور کلی برای تعمیر ماشین لباسشویی هوشمند سامسونگ در اصفهان، شما می‌توانید از طریق شماره تماس 09130108396 با مرکز صفاهان سرویس ارتباط برقرار کرده و از خدمات این مجموعه بهره مند شوید. این مرکز توسط تکنسین‌ های حرفه‌ای و آموزش ‌دیده اداره می ‌شوند و تجهیزات و قطعات اصلی برای تعمیر ماشین لباسشویی در اصفهان در انواع برندها را در اختیار دارند.

بیشتر بخوانید: تعمیر ماشین ظرفشویی دوو در اصفهان ، تعویض هیدروستات ماشین لباسشویی سامسونگ

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 70 = 77