تعمیر ماشین ظرفشویی دوو

5/5 - (104 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

به نظر شما تعمیر ماشین‌ ظرفشویی Daewoo چقدر اهمیت دارد؟ آیا با کدهای خطای دستگاه‌های ظرفشویی دوو آشنایی دارید؟ برند دوو یکی از بهترین برندهای معروف عرضه‌کننده لوازم خانگی محسوب می‌شود که طرفداران بسیار زیادی دارد. یکی از محصولات پرطرفدار این برند، ماشین ظرفشویی دوو است. همان‌طور که می‌دانید، لوازم خانگی به مرور زمان دچار ایرادات و مشکلاتی می‌شوند؛ از این رو می‌بایست به صورت دوره‌ای و منظم مورد بررسی و تعمیر قرار گیرند.

تعمیر و رفع ایرادات ماشین ظرفشویی می‌تواند بر طول عمر دستگاه بیافزاید؛ البته در صورتی که با مشکلات متداول آن آشنایی داشته باشید. آگاهی از کدهای خطای ماشین ظرفشویی دوو یک امر بسیار حائز اهمیت محسوب می‌شود. دلیل اهمیت این موضوع زمانی مشخص می‌شود که دستگاه شما دچار ایرادات بزرگ‌تر، پرهزینه‌تر و جدی‌تر شده باشد؛ چرا که به ارورهای دستگاه که در واقع گزارش‌دهنده ایرادات ماشین هستند، توجهی نشده است. در این راهنما قصد داریم ضمن معرفی بهترین مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی دوو در اصفهان، به معرفی کدهای خطای ماشین ظرفشویی دوو نیز بپردازیم. از شما عزیزان دعوت می‌شود تا انتهای این راهنما همراه ما باشید!

برای دانستن تاریخچه دوو روی گزینه پایین کلیک کنید :

تاریخچه دوو

ما نمایندگی دوو در اصفهان نیستیم، اما تعمیرات توسط بهترین و مجرب ترین متخصصان انجام می شود.

بهترین مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی دوو در اصفهان کجاست؟

در این راهنما با کدهای خطای ماشین ظرفشویی دوو آشنا شدیم. توصیه ما این است که به منظور رفع هر یک از خطاهای مذکور از کمک تکنسین‌های حرفه‌ای بهترین مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی دوو در اصفهان بهره‌‌مند شوید.

اما چطور می‌توان تشخیص داد که کدام یک از تعمیرگاه‌های لوازم خانگی معتبرترین و بهترین است؟ مرکز تعمیرات صفاهان سرویس یکی از برترین و معتبرترین مراکز تعمیر تخصصی ماشین ظرفشویی دوو در اصفهان محسوب می‌شود که با سابقه درخشان در زمینه ارائه سرویس‌های مختلف تعمیرات و با در اختیار داشتن تکنسین‌های مجرب و حرفه‌ای می‌تواند دستگاه ظرفشویی شما عزیزان را در کوتاه‌ترین زمان ممکن عیب‌یابی کرده و آن را تعمیر نماید.

 ناگفته نماند که مرکز تعمیرات صفاهان سرویس علاوه بر ارائه خدمات تعمیرات، در زمینه آموزشی نیز فعال می‌باشد. مجموعه مذکور دارای آموزشگاه تعمیرات ماشین ظرفشویی و دیگر لوازم خانگی در اصفهان بوده و با هدف تربیت تعمیرکاران خبره در حال فعالیت است.

شماره تماس مرکز تعمیرات ماشین ظرفشویی دوو در اصفهان؟

می‌توانید جهت ثبت درخواست خدمات مربوط به تعمیر ماشین ظرفشویی دوو در اصفهان با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید. کارشناسان مجموعه ما در صفاهان سرویس درخواست های شما را ثبت و در کمترین زمان تکنسین را به آدرس شما می فرستند.

هزینه تعمیر ماشین ظرفشویی دوو در اصفهان چقدر است؟

هنگامی که یک تعمیرکار ماشین ظرفشویی دوو به منزل شما برای تعمیر مراجعه می کند، شما باید هزینه ای را بابت ایاب و ذهاب پرداخت کنید. همچنین جهت اطمینان از اینکه مشکل اصلی دستگاه کجاست، ابتدا باید عیب یابی انجام شود. سپس با توجه به امکات تعمیر، قطعه معیوب تعمیر و در غیر اینصورت قطعه باید تعویض گردد. در نتیجه شما در هزینه تعمیر ظرفشویی دوو باید هزینه ایاب و ذهاب+هزینه عیب یابی+هزینه تعمیر یا تعویض قطعه را پرداخت کنید. جهت آگاهی از قیمت های تعویض و یا تعمیر قطعات و دیگر هزینه ها به صورت جز به جز شما می توانید به صفحه تعرفه ها و سپس تعرفه ماشین ظرفشویی در سایت ما مراجعه کنید.

تعمیر ماشین ظرفشویی دوو در اصفهان: خطاهای متداول تمامی مدل‌ها

نگهداری از ماشین ظرفشویی دوو

E8 E4 E1
E9 E6 E2
ED E7 E3

کد خطای E1

علت: عملیات آبگیری ماشین ظرفشویی دوو دچار مشکل شده است.

رفع ارور:

 • شیر برقی آب از لحاظ بسته بودن باید چک شود.
 • سیم‌کشی‌ها به منظور وجود هرگونه قطعی باید مورد بررسی قرار گیرند.
 • مدار برد در صورت نیاز می‌بایست تعمیر یا تعویض شود.
 • از باز بودن شیر آب شهری نیز اطمینان حاصل فرمائید.

ارور E2 ماشین ظرفشویی دوو

علت: بخش ورودی آب دستگاه ظرفشویی Daewoo دچار مشکل شده است.

رفع ارور:

 • شیر ورودی آب و قطعات فیلتر را مورد بررسی قرار دهید.
 • فیلتر ورودی آب را به منظور شناسایی هرگونه انسداد چک کنید.
 • در صورتی که در فیلتر ورودی آب گرفتگی یا انسدادی وجود داشت، آن را به طور کامل تمیز کنید.
 • چنانچه شیر آب ورودی خراب بود، آن را تعویض نمائید.
 • اگر هیچ‌کدام از موارد فوق باعث حل مشکل نشد، می‌توانید با مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی دوو در اصفهان تماس حاصل فرمائید.

کد خطای E3

علت: المنت دستگاه داغ شده است.

رفع ارور: برای برطرف کردن ارور مذکور می‌توانید میزان اهم مدار برد را اندازه‌گیری کرده و در صورت نیاز هیتر ماشین ظرفشویی دوو را تعمیر کنید.

ارور E4 ماشین ظرفشویی دوو

علت: در صورت ظاهر شدن ارور مذکور باید بدانید که آب ماشین ظرفشویی سر ریز شده است.

رفع ارور:

 • چنانچه ارور E4 ظاهر شد، احتمال وجود مشکل در سوئیچ آبریزی وجود دارد و باید مورد بررسی قرار گیرد.
 • علاوه بر سوئیچ آبریزی، امکان وجود مشکل در هیدروستات نیز وجود دارد و باید چک شود.
 • در صورت لزوم پمپ تخلیه دستگاه را مورد بررسی قرار دهید.

اگر هیچ‌کدام از موارد مذکور سبب رفع ارور E4 نشد، می‌توانید با مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی دوو در اصفهان تماس حاصل فرمائید.

کد خطای E6

علت: در صورت مشاهده خطای مذکور باید بدانید که در داخل ترمیستور مدار باز وجود دارد.

رفع ارور: به منظور رفع این خطا می‌بایست کلیه سیم‌هایی که مربوط به ترمیستور هستند را مورد بررسی قرار دهید و در صورت نیاز سنسور را تعویض کنید.

کد خطای E7

علت: در صورت بروز این خطا باید بدانید که در داخل NTC مدار کوتاه وجود دارد.

رفع ارور: به منظور برطرف کردن کد خطای مذکور می‌بایست کلیه سیم‌ها و اتصالاتی که مربوط به NTC هستند را مورد بررسی قرار دهید و در صورت نیاز NTC را تعویض نمائید.

کد خطای E8

تعمیر ماشین ظرفشویی دوو

علت: در صورت بروز ارور مذکور باید بدانید که در شیر توزیع دستگاه ایراد یا اشکالی به وجود آمده است.

رفع ارور: به منظور رفع ارور مذکور می‌بایست در درجه اول شیر توزیع دستگاه را مورد بررسی قرار دهید و در صورت نیاز آن را تعویض کنید. درصورت رفع نشدن عیب با مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی دوو در اصفهان تماس حاصل فرمایید.

کد خطای E9

علت: ارور مذکور تنها در دستگاه‌هایی که دارای صفحه کلید لمسی می‌باشند نمایش داده می‌شود. این ارور مرتبط با ایراد صفحه لمسی یا تاچ پد است.

رفع ارور: این خطا در صورتی که هر یک از کلیدها بیشتر از ۳۰ ثانیه فشرده شوند یا این که بخارات آب یا هر چیز دیگری بر روی کلیدهای دستگاه باقی بمانند، نمایش داده می‌شود و تنها جنبه هشداری برای کاربر دارد. در صورت بروز این خطا، ماشین به ادامه عملیات شست‌وشو ادامه می‌دهد و با برطرف شدن عوامل خطا، زمان برنامه مجدداً روی نمایشگر ظاهر خواهد شد. چنانچه در این رابطه سوال یا ابهامی دارید می‌توانید با مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی دوو در اصفهان تماس حاصل فرمائید.

کد خطای ED

علت: ارور ED یکی از کدهای خطایی محسوب می‌شود که به ندرت در ماشین ظرفشویی دوو اتفاق میافتد. خطای مذکور گزارش‌دهنده ایراد بین برد اصلی و برد نمایشگر می‌باشد. البته ممکن است این خطا به علت وجود مدار باز یا قطعی در بردهای دستگاه ظرفشویی دوو نیز نمایش داده شود.

رفع ارور: به منظور رفع ارور مذکور ضمن تماس با مجموعه تعمیر ماشین ظرفشویی دوو در اصفهان، می‌توانید سیم‌کشی و اتصالات بین برد اصلی و برد صفحه نمایش را مورد بررسی قرار دهید. در صورت نبودن ایراد در اتصالات، هر دو برد می‌ توان با تکنسین حرفه‌ای صفاهان سرویس تماس حاصل فرمایید تا مورد بررسی قرار گیرند.

ایرادهای متداول و تعمیر ماشین ظرفشویی دوو

ظرفشویی دوو روشن نمی شود

اگر این ایراد در دستگاه شما رخ داد، موارد زیر را بررسی کنید:

 • بررسی پریز برق (با یک منبع مصرف کننده دیگر مانند سشوار یا شارژر موبایل پریز را امتحان نمایید.)
 • بررسی دوشاخه برق ماشین ظرفشویی
 • چک کردن سیم کشی ظرفشویی
 • بررسی برد اصلی دستگاه

تمیز نشدن ظروف در ظرفشویی دوو

زمانی که بعد از شست و شوی ظروف، باز هم لکه ها و باقی مانده غذا روی آن مشاهده فرمودید به موارد زیر توجه فرمایید:

 • استفاده نکردن از شوینده تاریخ گذشته یا نامناسب
 • برنامه شست و شوی نامناسب با ظروف و نوع لکه ها
 • چیدمان ظروف در ماشین ظرفشویی نامناسب
 • سوراخ های بازوی شست و شوی دستگاه کیپ نشده باشد.
 • فیلتر تخلیه ماشین ظرفشویی جرم نگرفته باشد.
 • ایراد در آبگیری ماشین ظرفشوی
 • پمپ آب ظرفشویی دوو مشکلی نداشته باشد.
 • خرابی ترموستات یا المنت ها

در صورت مشاهده هر یک از موارد زیر و یا در صورتی که نتوانستید منبع مشکل را پیدا و یا حل کنید، جهت تعمیر ماشین ظرفشویی دوو در اصفهان با ما در صفاهان سرویس تماس بگیرید.

خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی دوو

هنگامی که با این مورد برخورد کردید:

 اول: تنظیمات برنامه شست و شو را بررسی کنید.

دوم: به چیدمان ظروف داخل ماشین ظرفشویی دقت فرمایید.

سوم: بررسی کنید که قطعه هیت پمپ دستگاه شما سالم باشد.

چهارم: یادتان باشد که ظروف را بلافاصله بعد از شست و شو از ماشین ظرفشویی خارج نکنید.

پنجم: بررسی و چک المنت های حرارتی.

و در آخر چک و بررسی دریچه تهویه هوا.

تعمیر برد ماشین ظرفشویی دوو در اصفهان

تعمیر برد ماشین ظرفشویی دوو در اصفهان

تمامی قطعات در ماشین ظرفشویی به مغز آن یعنی برد الکترونیکی متصل هستند. برد تمامی وظایف و عملکردها را کنترل می کند. بدون وجود این قطعه و یا خرابی برد، عملکرد دستگاه به طور کلی با اختلال مواجه می گردد.

مهمترین مورد هنگام خرابی و تعمیر برد ماشین ظرفشویی دوو سپردن آن به دست تعمیرکاران خبره و متخصص در زمینه تعمیرات دوو می باشد. ما در مجموعه صفاهان سرویس، تعمیرکارانی داریم که به طور تخصصی می توانند تعمیر برد را (در صورت امکان) برای شما انجام دهند.

عیب یابی برد ظرفشویی دوو

جهت عیب یابی تعمیرکاران ما تمامی قطعات روی برد را بررسی می کنند. با این کار مشخص می گردد که میزان خسارت وارده به برد ظرفشویی دوو چه میزان است. در صورتی که قطعات کوچکی روی برد با مشکل مواجه شده باشند، تعمیر می گردد.

اما در صورتی که برد خسارات زیادی دیده باشد، شما مجبور به تعویض آن با یک برد خواهید شد. ما در این زمان از یک برد اصل دوو استفاده می کنیم. این مورد این امکان را به شما می دهد که از طول عمر و کیفیت بالای قطعه بهره مند شوید.

تعمیرکار ماشین ظرفشویی دوو در اصفهان چه خدماتی به ما ارائه می دهد؟

هر دستگاهی به علل مختلف می تواند با مشکلاتی مواجه شود. ماشین ظرفشویی دوو نیز با وجود کیفیت بالایی که دارد از این امر مستثنی نبوده و گاهی ممکن است به تعمیراتی نیاز داشته باشد. همچنین جهت افزایش طول عمر دستگاه و همچنین جلوگیری از خرابی های گسترده شما باید به طور سالانه از یک تعمیرکار بخواهید سرویس دستگاه را برای شما انجام دهد. این سرویس در کنار سرویس های دوره ای که شما انجام می دهید می تواند بسیار موثر واقع شود.

به طور کلی تعمیرکار ماشین ظرفشویی دوو در اصفهان که در مجموعه صفاهان سرویس ارائه خدمات دارد، موارد زیر را برای شما انجام می دهد:

 • تشخیص و رفع اشکال: تعمیرکار ماشین ظرفشویی دوو می ‌تواند عیب ‌های موجود در دستگاه را تشخیص داده و آنها را برطرف کند. شامل عیب ‌های برقی، مکانیکی و سایر اجزا دستگاه می ‌شود.
 • تعمیر و تعویض قطعات: در صورت لزوم، تعمیرکار می ‌تواند قطعات خراب یا آسیب ‌دیده را تعمیر یا تعویض کند. این شامل قطعات الکترونیکی، موتور، پمپ آب، سیستم کنترل و سایر سیستم ‌های مرتبط است. در مجموعه ما تمامی تعویضات با قطعات اصل انجام می شود.
 • تنظیم و تعمیر سیستم‌ ها: تعمیرکار می ‌تواند سیستم‌ های مختلف ماشین ظرفشویی را تنظیم کرده و در صورت نیاز، تعمیر آنها را انجام دهد. مثلاً، تعمیر سیستم ورود و خروج آب، سیستم خشک‌کن و سایر سیستم ‌های مرتبط با عملکرد ماشین ظرفشویی.
 • پیشگیری و نگهداری: تعمیرکار می‌ تواند شما را در خصوص پیشگیری از اشکالات آینده و نگهداری صحیح دستگاه راهنمایی کند. مثلاً، تمیز کردن و عیب ‌یابی دوره ‌ای سیستم، تعویض فیلترها و سیستم ها، و ارائه راهنمایی‌ های عمومی برای استفاده بهینه از دستگاه.
 • انجام سرویس های دوره ای: همانطور که ذکر کردیم، شما می توانید از ما بخواهید که سرویس های دوره ای شما را انجام دهیم. این امر نیاز شما به تعمیر ماشین ظرفشویی دوو را کاهش می دهد.

سوالات متداول

مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی دوو در اصفهان چه خدماتی ارائه می دهد؟

صفاهان سرویس به عنوان مرکز تعمیر ظرفشویی دوو خدمات زیر را برای شما عزیزان انجام می دهد:

 • انجام خدمات سرویس و تعمیر ماشین ظرفشویی
 • ارائه گارانتی 60 روزه خدمات
 • انجام تعمیرات در محل شما
 • دریافت هزینه تعمیر طبق مصوبه اتحایه و کاملا شفاف

علت نشت آب از ظرفشویی دوو چیست؟

برای حل این مشکل باید چند مورد را بررسی کنید. سالم بودن و عدم پارگی شلنگ تخلیه، وجود مشکل در پمپ تخلیه، مشکل در اتصالات شیر آب، خرابی جت پمپ، مشکل در لگنچه، سوراخ بودن کابین ظرفشویی، خرابی لاستیک دور درب و… .

علت سر و صدای زیاد ماشین ظرفشویی دوو چیست؟

سر و صدای دستگاه ظرفشویی می تواند بسیار اذیت کننده باشد. علاوه بر آزار صوتی، نشان دهنده یک مشکل در دستگاه نیز می باشد. از مواردی که می توانند باعث بروز این سروصدا شوند، می توان به خرابی موتور، وجود جسم در پمپ تخلیه، برخورد بازو های آبپاش به بدنه دستگاه یه ظروف و… اشاره کرد. در صورتی که این موارد را بررسی کردید و مشکل را پیدا نکردید با صفاهان سرویس تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید: تعمیر ماشین ظرفشویی کنوود در اصفهان

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

12 دیدگاه

 • شما تعمیرات رو در منزل انجام میدهید یا باید ماشین ظرفشویی رو بیاریم مرکز شما؟

  • ما ابتدا تعمیرات را در منزل شما انجام میدهیم. در صورتی که مشکل خیلی زمان بر بود (که چنین موردی به ندرت پیش می آید)، نیاز است که آن را به مجموعه ما بیاورید

 • سلام. امروزه بازار پر شده از تعمیرکارای بی تجربه و بی تخصص. از کجا بدنیم تعمیرکارهای شما کارشون خوبه؟

  • سلام و درود. در سایت نیز ذکر شده است که ما به شما گارانتی 60 روزه خدمات ارائه می دهیم. این گارانتی برای این مورد است که اگر در 60 روز بعد از تعمیرات ما، شما دوباره با ان مشکل مواجه شدید، می توانید از تعمیر رایگان استفاده کنید. این مورد مسلما به دلیل تخصص و مهارت بالای تعمیرکاران ما به شما داده می شود.

 • سلام. من یه مشکلی دارم. زمان برنامه ماشین ظرفشویی دوو من درست نمایش داده نمی شود. از زمان کم به زیاد و از زیاد به کم میپرد. چرا اینطوریه؟

  • سلام بر شما
   احتمال زیاد برد شما مشکل دارد. مشکل می تواند از قطعه های دیگر نیز باشد. توجه داشته باشید که برای بررسی هر مشکلی ظرفشویی شما باید توسط یک تعمیرکار خبره عیب یابی شود. بدون عیب یابی نمی توانیم نظر کاملی ارائه دهیم.

 • اگر ماشین ظرفشویی من به تعویض قطعه نیاز داشته باشد، شما قطعاتی که استفاده می کنید اصل هستند؟

  • سلام و درود
   بله. ما از قطعات اصل و اوجینال استفاده می کنیم. استفاده از قطعات فیک و تقلبی بازار عمر قطعه را به شدت کاهش می دهد.

 • سلام. وقت شما به خیر
  کلیدهای ماشین ظرفشویی من مدتی هست که کار نمیکند. علت این موضوع چیست؟

  • این مورد می تواند به چند دلیل باشد. مشکل در کنترل پنل و یا اگر دستگاه دارای صفحه نمایش لمسی است، ممکن است تاچ پد خراب شده باشد. همچنین خرابی برد نیز این مشکل را به وجود می آورد. اما بررسی دقیق نیاز به عیب یابی توسط یک تعمیرکار ماشین ظرفشویی دارد.

 • سلام وقتتون بخیر
  اگر شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی دوو پاره شده باشه چطوری باید تعویضش کنم؟

  • سلام دوست عزیز
   دستگاه رو به جلو بکشید و کمی به سمت خودتون خم کنید. پنل های زیر رو با پیچ گوشتی باز کنید. شلنگ رو از پمپ جدا کنید. پنل پشتی رو با پیچ گوشتی باز کنید. گیره های اطراف شلنگ رو هم باز کنید و شلنگ رو بیرون بکشید. شلنگ جدید رو از پنل پشتی وارد کنید و به پمپ وصل کنید و با بست محکم کنید. و پنل رو ببندید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 5 =