تعمیر ماشین ظرفشویی پاکشوما

5/5 - (62 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

پاکشوما یکی از برندهای معتبر ایرانی محسوب می‌شود که در زمینه تولید لوازم خانگی از جمله ماشین‌های ظرفشویی در حال فعالیت است. همان‌طور که می‌دانید، ماشین‌های ظرفشویی در جلوگیری از اتلاف زمان شست‌وشوی ظروف به صورت دستی و همچنین تمیزتر شسته شدن آن‌ها نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کنند. اما ماشین ظرفشویی پاکشوما همانند سایر دستگاه‌های ظرفشویی هر چند وقت یک بار به تعمیر و سرویس نیاز دارد.

بحث سرویس دوره‌ای ماشین ظرفشویی با کدهای خطایی که در آن‌ها نمایش داده می‌شود جداست؛ در واقع زمانی که ارورهای ظرفشویی پاکشوما نمایش داده می‌شوند، باید بدانید که دستگاه شما دچار مشکل یا ایرادی شده است و باید به منظور تعمیر آن به بهترین مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی پاکشوما در اصفهان مراجعه کنید.

اما منظور از سرویس دوره‌ای این است که شما هر چند وقت یک بار به صورت منظم دستگاه خود را سرویس کنید تا علاوه بر به تعویق انداختن زمان تعمیر، طول عمر ماشین ظرفشویی خود را نیز افزایش دهید. در این راهنما ضمن آشنایی با ارورهای دستگاه ظرفشویی پاکشوما، با بهترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان نیز آشنا خواهیم شد. با ما همراه باشید!

برای دانستن تاریخچه پاکشوما روی گزینه پایین کلیک کنید :

تاریخچه پاکشوما

ما نمایندگی پاکشوما در اصفهان نیستیم، اما تعمیرات توسط بهترین و مجرب ترین متخصصان انجام می شود.

تعمیر ماشین ظرفشویی پاکشوما در اصفهان: اروهای مدل‌های جدید

تعمیر ماشین ظرفشویی پاکشوما

E4 E1
E6 E2
E3

کد خطای E1 در ماشین ظرفشویی پاکشوما

علت: چنانچه این کد خطا در ماشین ظرفشویی پاکشوما نمایش داده شد، باید بدانید که موتور دستگاه قفل شده است.

رفع ارور: به منظور رفع این ارور در وهله اول باید سوکت موتور بررسی شود. چنانچه موتور سوخته باشد، دستگاه باید از پریز برق جدا شود و توسط یک تکنسین حرفه‌ای تعمیر ماشین ظرفشویی پاکشوما در اصفهان مورد بررسی قرار گیرد.

کد خطای E2 در ماشین ظرفشویی پاکشوما

علت: خطای مذکور مربوط به هیدروستات بوده و نمایش‌دهنده عدم آبگیری یا آبگیری بیش از اندازه دستگاه می‌باشد.

رفع ارور: کد خطای مذکور راه‌حل‌های مختلفی دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

 • همان‌طور که ذکر شد، عمده‌ترین دلیل بروز این خطا وجود ایراد در هیدروستات است؛ بنابراین به منظور رفع این خطا سیم‌کشی‌های مرتبط با این قطعه باید مورد بررسی قرار گیرد.
 • احتمال دارد که خطای E2 به علت خرابی مدار برد الکترونیک نیز نمایش داده شود که در این صورت باید دستگاه ظرفشویی خود را از پریز برق جدا کرده و با تعمیرکار مجاز مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی پاکشوما در اصفهان تماس (09130108396) بگیرید.

کد خطای E3 در ماشین ظرفشویی پاکشوما

علت: هنگامی که ارور E3 در دستگاه نمایش داده می‌شود به این معنا است که یا ترموستات دستگاه دچار مشکل شده یا این که دمای آب ظرفشویی بیش از اندازه استاندارد است.

رفع: به منظور رفع این ارور می‌بایست ابتدا دستگاه را از پریز برق جدا کرده و با مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی پاکشوما در اصفهان تماس حاصل فرمائید. تعمیرکار پس از عیب‌یابی دستگاه به احتمال زیاد ترموستات را تعویض خواهد کرد.

کد خطای E4 در ماشین ظرفشویی پاکشوما

علت: دلیل اصلی نمایش این ارور در دستگاه ظرفشویی پاکشوما، وجود مشکل در سیستم تخلیه آب ظرفشویی می‌باشد.

رفع ارور: به منظور برطرف کردن این ارور در درجه اول می‌بایست میزان مقاومت پمپ تخلیه مورد بررسی قرار گیرد. البته احتمال سوختگی پمپ تخلیه نیز وجود دارد که در این صورت باید توسط یک فرد متخصص تعویض شود. علاوه بر این، امکان خرابی برد الکترونیک دستگاه ظرفشویی پاکشوما نیز وجود دارد که در این صورت حتماً باید از کمک یک تکنسین حرفه‌ای تعمیر ماشین ظرفشویی پاکشوما در اصفهان استفاده کرد.

کد خطای E6 در ماشین ظرفشویی پاکشوما

علت: خطای مذکور به علت عدم تخلیه آب داخل دستگاه نمایش داده می‌شود.

رفع ارور: به منظور برطرف کردن این کد خطا می‌بایست موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید:

 • سیم‌کشی‌ها را چک کنید.
 • پمپ تخلیه و همچنین میزان مقاومت پمپ بررسی شود.
 • چنانچه علت نمایش این خطا خراب بودن مدار برد الکترونیک است، دستگاه را از پریز برق جدا کرده و با مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی پاکشوما در اصفهان تماس حاصل فرمائید.

تعمیر ماشین ظرفشویی پاکشوما در اصفهان: ارورهای مدل‌های قدیمی مشابه ال جی

نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی پاکشوما در اصفهان

کد خطا علت ارور
ارور IE  ماشین ظرفشویی پاکشوما شیربرقی یا سنسور ایرگاد خراب است و آب وارد دستگاه نمی‌شود.
ارور OE ماشین ظرفشویی پاکشوما پمپ تخلیه دستگاه ظرفشویی خراب است یا یک شی خارجی درون پمپ قرار دارد.
ارور EI ماشین ظرفشویی پاکشوما نشتی آب در دستگاه وجود دارد و به منظور رفع آن باید خرابی جت پمپ مورد بررسی قرار گیرد.
ارور HE ماشین ظرفشویی پاکشوما المنت گرم‌کننده آب خراب است و باید چک شود.
ارور tE ماشین ظرفشویی پاکشوما ترمیستور سنسور دما دچار مشکل شده است و باید مورد بررسی قرار گیرد.
ارورPF  ماشین ظرفشویی پاکشوما نشان‌دهنده قطعی برق دستگاه است.
ارورCD  ماشین ظرفشویی پاکشوما این کد یک ارور نمی‌باشد، بلکه نشان‌دهنده کارکرد فن خشک‌کن است.
ارور CL ماشین ظرفشویی پاکشوما کد مذکور به معنای فعال شدن قفل کودک دستگاه است.
ارور F ماشین ظرفشویی پاکشوما این کد نیز یک ارور نبوده و مرتبط با عملکرد برنامه AUTO است.

همان‌طور که ذکر شد کدهای خطای مذکور مرتبط با مدل‌های قدیمی ماشین ظرفشویی پاکشوما هستند و تقریباً می‌توان گفت که معنایی مشابه با ماشین ظرفشویی الجی یا ال جی دارند.

به منظور برطرف کردن هر یک از کدهای خطای مذکور می‌توانید از کمک تکنسین‌های حرفه‌ای مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی پاکشوما در اصفهان استفاده کنید. اما بهترین مرکز تعمیر لوازم خانگی پاکشوما در اصفهان کجاست؟

بهترین مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی پاکشوما در اصفهان کجاست؟

در این راهنما با ارورهای ماشین ظرفشویی پاکشوما در مدل‌های جدید و قدیمی آشنا شدیم. دانستن علت بروز هر یک از ارورهای مذکور می‌تواند در برطرف کردن آن‌ها تأثیر بسیار زیادی داشته باشد. البته پیشنهاد ما این است که در صورت وجود هرگونه ایراد یا خرابی در ماشین ظرفشویی پاکشوما به وب‌سایت مجموعه صفاهان سرویس در اصفهان مراجعه فرمائید.

مجموعه مذکور با در اختیار داشتن تکنسین‌های مجرب و حرفه‌ای دستگاه ظرفشویی پاکشومای شما عزیزان را در کوتاه‌ترین زمان ممکن مورد بررسی قرار داده و بعد از تشخیص ایراد با رضایت شما اقدام به تعمیر ماشین خواهد کرد.

ناگفته نماند که مجموعه صفاهان سرویس  ضمن ارائه مشاوره رایگان، خدمات تعمیر و سرویس‌های دوره‌ای، در حیطه ارائه آموزش‌ تعمیرات ظرفشویی و دیگر لوازم خانگی نیز فعال می‌باشد؛ بنابراین اگر علاقمند به افزایش اطلاعات خود در این حوزه هستید، می‌توانید به آدرس اینترنتی این مجموعه مراجعه نمائید.

مشکلات رایج ماشین ظرفشویی پاکشوما

علت وجود ذرات غذا بعد از شستشو ظروف در ظرفشویی پاکشوما چیست؟

 یکی از مهمترین علل باقی ماندن غذا بر روی ظروف ماده شوینده شما است. گاهی به علت استفاده از مواد شوینده نامرغوب و یا حتی کمتر از میزان مورد نیاز، شما شاهد تمیز نشدن ظرف ها خواهید بود.

توجه داشته باشید که برای اینکه ظروف شما به خوبی شسته شوند، نیاز است که به درستی در دستگاه قرار گیرند. در صورتی که با نحوه قرار گرفتن ظروف در ماشین ظرفشویی آشنایی ندارید، می توانید در قسمت آموزش های سایت ما مقاله مربوطه را مطالعه فرمایید.

از علل دیگر این امر می توان به انسداد لوله مربوط به فاضلاب، انتخاب برنامه شستشو ظروف نامناسب، مسدود بودن سوراخ های بازوهای آبپاش نیز اشاره کرد.

چرا ظرف ها در ماشین ظرفشویی پاکشوما خشک نمی شوند؟

بعضی از برنامه هایی که برای شستشو استفاده می کنید، خشک کن ظروف را ندارند. از این رو ابتدا بررسی کنید که برنامه مناسبی را انتخاب کرده باشید. از علل دیگر خشک نشدن ظرف ها در ماشین ظرفشویی پاکشوما می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عدم وجود مایع جلادهنده
 • خارج کردن زودتر از موعد ظروف از دستگاه
 • عدم چینش صحیح ظروف در ماشین ظرفشویی
 • خرابی قطعه المنت ماشین ظرفشویی

از موارد بالا، چند مورد را شما می توانید به سادگی بررسی کنید. اما بررسی خرابی و معیوب بودن قطعات کاری تخصصی است. از این رو جهت تعمیر ماشین ظرفشویی پاکشوما در اصفهان می توانید با ما در مجموعه صفاهان سرویس تماس بگیرید.

علت تخلیه نشدن آب در ماشین ظرفشویی پاکشوما چیست؟

شما برای بررسی عدم تخلیه آب در دستگاه ظرفشویی پاکشوما باید تمامی مواردی که به تخلیه کمک می کنند را بررسی کنید. ابتدا شلنگ تخلیه آب را بررسی کنید که دچار گرفتگی و یا تاخوردگی نشده باشد. در ادامه موارد زیر را بررسی کنید:

 • بررسی فیلتر ظرفشویی و در صورت نیاز تمیز کردن آن
 • بررسی سیفون تخلیه برای عدم گرفتگی

در صورتی که هیچ کدام از این موارد نبود، از یک تعمیرکار بخواهید به عیب یابی قطعات شما بپردازد.

چرا ماشین ظرفشویی پاکشوما نشتی آب دارد؟

نشت آب در ماشین ظرفشویی پاکشوما ممکن است به دلایل مختلفی باشد. در ادامه، برخی از علت‌های رایج برای نشت آب در ماشین ظرفشویی را ذکر خواهیم کرد:

 • لوله ‌ها: لوله‌ های آب درون ماشین ظرفشویی پاکشوما و یا شلنگ تخلیه آب ممکن است ترک خورده یا پاره شده باشند، که منجر به نشت آب می‌ شود.
 • مهره‌ ها: مهره‌ هایی که برای اتصال قطعات ماشین ظرفشویی استفاده می ‌شوند، ممکن است فرسوده یا شل شده باشند و باعث نشت آب شوند.
 • درزها: درزهایی که در قسمت ‌های مختلف ماشین ظرفشویی وجود دارد، ممکن است غیرمحکم باشند یا سایش و خراش دیده باشند که باعث نشت آب می‌ شوند.
 • سیستم پمپ: مشکلات در سیستم پمپ ماشین ظرفشویی پاکشوما، مانند خرابی پمپ یا رسوبات آب درون آن، ممکن است باعث نشت آب شود.
 • محفظه‌ها و درب: درب ماشین ظرفشویی ممکن است دچار خراش یا آسیب شده باشد که منجر به نشت آب می‌شود. همچنین، ممکن است محفظه‌های مختلف ماشین ظرفشویی نیز دچار نقص و سایش شده باشند که باعث نشت آب می گردند.

در هر صورت، برای تشخیص و رفع مشکل نشت آب در ماشین ظرفشویی، بهتر است با تعمیرکار مجرب در زمینه تعمیر ماشین ظرفشویی پاکشوما تماس بگیرید. زیرا می تواند آسیب زیادی به دستگاه شما وارد کند.

روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی پاکشوما

ساده ترین دلیلی که باعث روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی پاکشوما می گردد، اتمام نمک آن است. از این رو در این حالت، در جایگاه نمک کمی نمک بریزید. سپس کمی آب به آن اضافه کنید و هم بزنید. حال دستگاه را روشن کنید.

اگر با این کار شما، همچنان چراغ نمک روشن است، ممکن است سنسور نمک دستگاه با مشکل مواجه شده باشد. از این رو با یک تعمیرکار ماشین ظرفشویی پاکشوما تماس گرفته و درخواست حضور برای عیب یابی و تعمیر دستگاه را داشته باشید.

در ویدیو زیر شما می توانید مشاهده کنید که زمانی که چراغ نمک ماشین ظرفشویی روشن می شود، چگونه نمک (نمک مخصوص) را به دستگاه اضافه کنیم.

سوالات متداول

هزینه تعمیر ماشین ظرفشویی پاکشوما در اصفهان چقدر است؟

هزینه تعمیر به عوامل زیادی بستگی دارد. در درجه اول باید دستگاه شما عیب یابی شود و مشخص شود مشکل مربوطه از چه قسمت ظرفشویی است. بعد از آن با توجه به قطعه معیوب ممکن است قطعه قابل تعمیر باشد و یا نیاز به تعویض داشته باشد. با توجه به نوسان قیمت قطعات در بازار، شما می توانید جهت آگاهی از هزینه تعمیر ظرفشویی پاکشوما با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

شماره تماس و راه ثبت درخواست خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی پاکشوما به چه صورت است؟

شما می توانید از یکی از دو روش زیر جهت ثبت درخواست های خود در زمینه تعمیرات ماشین ظرفشویی پاکشوما در اصفهان اقدام کنید:

 • تماس با شماره 09130108396 و ثبت درخواست به صورت تلفنی
 • مراجعه به سایت صفاهان سرویس و تکمیل فرم ثبت درخواست

چرا صفاهان سرویس بهترین مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی پاکشوما در اصفهان است؟

ویژگی های این مجموعه باعث شده که مشتریان از خدمات ارائه شده صفاهان سرویس رضایت کامل داشته و از این رو به عنوان بهترین مرکز شناخته شود. این ویژگی ها شامل موارد زیر می شود:

 • ارائه گارانتی خدمات 60 روزه
 • هزینه شفاف و مناسب
 • انجام تعمیرات توسط بهترین تعمیرکاران ظرفشویی پاکشوما در اصفهان
 • استفاده از قطعات اصل و اورجینال
 • و…

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

6 دیدگاه

 • سلام. من سه ساله ظرفشویی پاکشوما را خریدم. الان یک هفته است که روشن نمیشه. احساس میکنم اصلا برق واردش نمیشه. باید چیکار کنم؟

  • سلام بر شما
   روشن نشدن دستگاه می تواند علل مختلفی داشته باشد. لطف کنید اگر ساکن اصفهان هستید، با شماره 09130108396 تماس بگیرید، کارشناسان ما، تکنسین مربوطه را جهت عیب یابی به منزل شما می فرستند.

 • قفل کودک ماشین ظرفشویی پاکشوما رو چطوری باید فعال و غیر فعال کنیم؟

  • سلام دوست عزیز
   روی ماشین ظرفشویی پاکشوما یک دکمه با نام child lock یا همان قفل کودک وجود داره. برای فعال کردن و غیر فعال کردن قفل باید این دکمه رو سه ثانیه نگه دارید.

  • سلام دوست عزیز
   وقتی دستگاه رو روی برنامه auto می گذارید دستگاه میزان کثیفی ظروف رو بررسی میکند و با توجه به ان برنامه مناسب رو تنظیم میکند. بهتر است از این برنامه برای ظروف شیشه ای و حساس استفاده نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

76 + = 81