تعویض کمک فنرهای ماشین لباسشویی بوش

4.9/5 - (39 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

در این مقاله قرار است درباره معرفی قطعه کمک فنر لباسشویی، علت های خرابی این قطعه، نشانه های خرابی و در آخر نحوه تعویض کمک فنرهای ماشین لباسشویی بوش صحبت کنیم.

هنگامی که ماشین لباسشویی کار می کند، مخصوصا هنگام اجرای برنامه خشک کن، مجموعه ای از قطعات درون لباسشویی وجود دارند که تمامی لرزش های حاصل از این چرخش را می گیرند. این اجزا از قبیل وزنه، فنرهای بالایی متصل به دیگ و کمک فنرهای پایینی متصل به دیگ و … می باشند.

هنگامی که این مجموعه از قطعات دچار مشکل شود، لباسشویی شما موقع چرخش دیگ، علی الخصوص زمان اجرای خشک کن، سروصدا و لرزش های ناهنجاری از خود تولید می کند. هنگام خرابی این مجمعوعه سریعا برای تعمیر آن اقدام نمایید. شما عزیزان می توانید از تکنسین های مجموعه صفاهان سرویس جهت تعمیر لباسشویی بوش در اصفهان کمک بگیرید.

معرفی و کاربرد کمک فنر لباسشویی بوش

کمک فنرها قطعاتی هستند که از یک طرف به قسمت زیرین دیگ ماشین لباسشویی و از طرف دیگر به بدنه لباسشویی متصل می شوند. وظیفه این قطعه جذب تکانه های حاصل از چرخش محفظه دیگ ماشین لباسشویی است. این امر باعث می شود دستگاه شما هنگام چرخش دیگ لرزش نداشته باشد.

در صورتی که لباسشویی بوش شما در منزل لرزش های نامتعارفی دارد، باید جهت تعویض کمک فنرهای ماشین لباسشویی بوش خود اقدام نمایید.

فنر نگهدارنده چیست و چه کاربردی در لباسشویی دارد؟

فنر نگهدارنده چیست و چه کاربردی در لباسشویی دارد؟

نام یکی دیگر از قطعاتی که باعث گرفتن لرزش لباسشویی بوش می شود، فنرهای نگهدارنده دیگ می باشد. وظیفه این قطعه، گرفتن ارتعاشات محفظه لباس می باشد.

آنتی شوک لباسشویی بوش چیست؟

آنتی شوک در سیستم کمک فنرها قرار دارد که علاوه بر کارایی عادی و نرمال کمک فنر ها، تکان ها و ارتعاشات بسیار شدید را جذب و از لرزش ماشین لباسشویی جلوگیری می کند.

علت های خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی بوش

این قطعه هم همانند دیگر قطعات ماشین لباسشویی دچار خرابی می شود. این را در نظر بگیرید که هنگام خرابی کمک فنرهای ماشین لباسشویی بوش دیگر قادر به تعمیر آنها نیستید و حتماً باید برای تعویض کمک فنرهای ماشین لباسشویی بوش اقدام کنید. عواملی که باعث خرابی کمک فنر لباسشویی می شود، شامل موارد زیر می باشد:

 • استفاده طولانی مدت از کمک فنرها باعث ایجاد استهلاک و از دست رفتن حالت ارتجاعی آنها می گردد.
 • سنگین کردن بیش از حد محفظه دیگه ماشین لباسشویی با لباس.
 • استفاده بیش از حد از حالت خشک کن ماشین لباسشویی بوش.
 • قرارگیری ماشین لباسشویی در محل های مرطوب که باعث زنگ زدگی قطعه کمک فنرها و فنرهای نگهدارنده می شود.

جهت تعویض کمک فنرهای ماشین لباسشویی بوش، حتماً از یک متخصص کمک بگیرید. زیرا برای تعویض این قطعه باید دستگاه باز شود و این امر نیاز به تخصص بالا جهت جلوگیری از آسیب رساندن به قطعه های دیگر دارد.

تمامی علت های خرابی گفته شده در بالا علاوه بر اینکه کمک فنرها را معیوب می کند، به فنرهای نگهدارنده دیگ لباسشویی بوش هم آسیب می رسانند.

نشانه های خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی بوش

نشانه های خرابی کمک فنرها و فنرهای نگهدارنده، لرزش ها و صدای ناهنجار و گاهاً حرکت ماشین لباسشویی در حالت خشک کن می باشد. تمامی این نشانه ها، به علت آن است که مجموعه لرزش گیر لباسشویی از کار افتاده و تمامی ارتعاشات دیگ به بدنه لباسشویی منتقل می شود.

در این زمان باید جهت تعویض کمک فنرهای ماشین لباسشویی بوش اقدام نمایید. زیرا اگر این لرزش ها ادامه پیدا کند باعث آسیب رساندن به دیگر قسمت های ماشین لباسشویی نیز می شود.

نحوه تعویض کمک فنرهای ماشین لباسشویی بوش

نحوه تعویض کمک فنرهای لباسشویی بوش

جهت تعویض کمک فنرها مراحل زیر را انجام دهید:

 • مرحله اول: ماشین لباسشویی را خاموش کرده و تمامی نکات ایمنی را رعایت کنید.
 • مرحله دوم: تمامی اتصالات ماشین لباسشویی بوش را جدا کنید، از قبیل شیر ورودی آب و شیلنگ تخلیه.
 • مرحله سوم: صفحه پشت ماشین لباسشویی بوش را جدا کنید.
 • مرحله چهارم: وقتی صفحه پشتی ماشین لباسشویی را جدا کنید، کمک فنرها در قسمت پایین دیگ قرار دارند که قابل مشاهده هستند.
 • مرحله پنجم: بعد از رویت کمک فنرها ابتدا پیچ های محلی که کمک فنر دیگ متصل است را باز کنید تا کمک فنر از دیگ جدا شود. بعد پیچ هایی که توسط آنها کمک فنر به بدنه لباسشویی متصل است را باز کنید.
 • مرحله ششم: کمک فنرهای جدید را جایگزین کنید و تمامی مراحلی که برای باز کردن کمک فنرها پیش بردید را به صورت معکوس انجام دهید.
 • مرحله هفتم: در این مرحله یک برنامه شستشو که دارای حالت خشک کن می باشد را فعال کنید.

اگر در مراحل گفته شده جهت تعویض کمک فنرهای ماشین لباسشویی بوش به مشکل برخوردید، می توانید از مجموعه تخصصی صفاهان سرویس کمک بگیرید.

هزینه تعویض کمک فنر و فنرهای نگهدارنده لباسشویی بوش

با توجه به اینکه قیمت قطعات می تواند متغیر باشد و ثابت نیست، لطفا جهت استعلام قیمت تعویض کمک فنرهای لباسشویی بوش با مجموعه ما با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

کلام آخر…

هنگام خرید کمک فنرهای ماشین لباسشویی بوش دقت کنید که دستگاه شما چند کیلویی است و با توجه به آن از کمک فنرهای مناسب استفاده نمایید. واحد اندازه گیری این کمک فنرها نیوتن می باشد.

ما در مجموعه صفاهان سرویس می توانیم تمامی سرویس ها و تعمیرهای لباسشویی بوش که توسط تکنسین های ما انجام می شود را تضمین کنیم. نحوه تضمین تعمیرات و سرویس ها بدین شکل است که ۶۰ روز ضمانت خدمات، بعد از تعمیر به شما عزیزان ارائه می شود. جهت ارتباط با ما و ثبت خدمات می توانید از شماره 09130108396 استفاده نمایید.

بیشتر بخوانید: تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی بوش ، تعمیر ماشین‌ لباسشویی کندی در اصفهان

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + = 7