ریست کردن ماشین لباسشویی

4.9/5 - (49 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

در این مقاله شما را با شیوه ریست کردن ماشین لباسشویی آشنا می کنیم. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و علم حسگرها، سنسورهای زیادی در ماشین لباسشویی تعبیه شده است. حسگرها و سنسورها این امکان را به ما می دهند که نظارت و کنترل بیشتری روی لباسشویی خود داشته باشیم. این هوشمندی در لباسشویی حسن های زیادی دارد.

گاهی در ماشین لباسشویی های جدید ایرادات و مشکلاتی رخ می دهد که معنی و مفهوم خاصی ندارد. شما عزیزان می توانید در ابتدای امر ماشین لباسشویی خود را ریست کنید. اگر با ریست کردن ماشین لباسشویی علائم و ایرادات رفع گردید، دیگر نیازی به رجوع به نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی نیست.

ولی اگر باز هم هم آن مشکل و ایراد مشاهده شد، حتماً باید از یک تکنسین باتجربه کمک بگیرید. مرکز صفاهان سرویس، مرکز تعمیر ماشین لباسشویی در اصفهان ، با تکنسین ها و کادری مجرب بهترین خدمات را در سرویس و تعمیر لوازم خانگی به شما عزیزان ارائه می دهد.

ریست کردن ماشین لباسشویی در چه مواقعی انجام می شود؟

درست است که ریست کردن پیش پا افتاده ترین کار هنگام مواجه شدن با مشکلات و ایرادات ماشین لباسشویی است، اما در مواقعی که با علائم زیر روبرو شدید، می توانید عمل ریست کردن را انجام دهید.

 • مشاهده کدهای نامفهوم بر روی نمایشگر ماشین لباسشویی
 • روشن و خاموش شدن ممتد ال ای دی های نمایشگر ماشین لباسشویی
 • انتخاب کردن برنامه شستشوی اشتباه در ماشین لباسشویی
 • قفل شدن صفحه نمایشگر بر روی یک برنامه شستشو در لباسشویی
 • عدم شروع به کار ماشین لباسشویی بعد از انتخاب برنامه شستشو
 • مشکلات ناشی از نوسان برق
 • مشکلات و ایرادات ناشی از قطع برق

نکته: در صورت برطرف نشدن هر یک از خرابی ‌های موارد بالا حتماً باید از یک تکنسین ماهر و متخصص در این کار کمک بگیرید.

انواع روش ریست کردن ماشین لباسشویی

وجود دکمه ریست

در بعضی از مدل های لباسشویی برای شما دکمه ای جهت ریست کردن قرار داده شده است. در این حالت بسیار ساده شما می توانید دکمه ریست را زده و ماشین لباسشویی خود را ریست کنید. شما می توانید با نگه داشتن دکمه ریست به مدت 5 ثانیه ریست را انجام دهید. بعد از آن یک برنامه را اجرا کنید و مطمئن شوید مشکل شما حل شده است.

عدم وجود دکمه ریست

در صورتی که ماشین لباسشویی شما فاقد دکمه ای مخصوص برای ریست دستگاه می باشد شما می توانید به صورت های زیر عمل کنید:

 • روش اول: در صورت وجود دفترچه راهنمای دستگاه، آن را مطالعه کرده و ریست ماشین لباسشویی را طبق دفترچه انجام دهید.
 • روش دوم: ماشین لباسشویی را به مدت کوتاهی حدود نیم الی یک دقیقه خاموش کنید. در صورت وجود دستگیره کنترلی در مدل لباسشویی شما، باید لباسشویی روی final spin باشد. در صورتی که دکمه کنترلی دارید، برنامه ای غیر از خشک کن را انتخاب کنید. حال دکمه شروع را بزنید.

ریست کردن برندهای مختلف ماشین لباسشویی

ریست کردن برندهای مختلف ماشین لباسشویی

درست است که کارکرد عمل ریست کردن در تمامی برندهای ماشین لباسشویی یکسان است اما نحوه ریست کردن آنها با هم فرق دارد. در ادامه مطلب می خواهیم ریست کردن چندین برند ماشین لباسشویی را برای شما عزیزان بیان کنیم.

ریست کردن ماشین لباسشویی بوش

 اولین راه حل برای رفع کدهای خطای ظاهر شده به روی نمایشگر یا بروز علائم نامفهوم در ماشین لباسشویی بوش ریست کردن است. نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی بوش به شرح زیر می باشد.

 • در بعضی از برندها با نگه داشتن دکمه ریست به مدت ۵ ثانیه می توانید ماشین لباسشویی Bush  خود را ریست کنید.
 • اما در برخی از برندهای دیگر بوش با نگه داشتن دکمه START یا START-PAUSE به مدت ۵ ثانیه لباسشویی شما ریست می شود.

بیشتر بخوانید: تعمیر ماشین لباسشویی بوش در اصفهان

ریست لباسشویی سامسونگ

ماشین لباسشویی سامسونگ یکی از زیباترین و هوشمندترین لباسشویی های حال حاضر در بازارهای ایران می باشد. جهت ریست کردن این نوع برند موارد زیر را به دقت مطالعه فرمایید. توجه کنید که هر مدل ممکن است متفاوت باشد. از این رو مراجعه به دفترچه راهنمای لباسشویی بهترین راهنما برای نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی است.

 • در برخی از مدل های ماشین لباسشویی سامسونگ دکمه ریست تعبیه شده است.
 • در برخی دیگر از مدل های ماشین لباسشویی سامسونگ با کشیدن دوشاخه ماشین لباسشویی از برق و وصل کردن دوباره آن لباسشویی ریست می شود.
 • در برخی از مدل ها می توانید از دکمه پاور استفاده کنید.
 • در برخی دیگر هم می توانید از دکمه کنسل استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ در اصفهان

 ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی

ماشین لباسشویی ال جی دارای موتورهای بی صدا با لرزش کم و کم مصرف هستند. نحوه ریست لباسشویی ال جی برای شما عزیزان در ادامه آورده شده است.

 • در اکثر مدل های ماشین لباسشویی ال جی برای ریست کردن می توانید از دکمه ریستارت استفاده کنیم.
 • در برخی از مدل ها می توانید ماشین لباسشویی ال جی را از برق کشیده ۳۰ ثانیه صبر کنید و دوباره آن را به برق متصل کنید. با این کار ماشین لباسشویی شما ریست می شود.

بیشتر بخوانید: تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در اصفهان

ریست لباسشویی اسنوا

در این دستگاه نیز باتوجه به نوع مدل متفاوت می باشد. در مدل های جدیدتر دکمه ریست قرار داده شده است که شما با نگه داشتن چند ثانیه این دکمه، می توانید عمل ریست کردن را انجام دهید. اما در مدل های قدیمی تر باید از شیوه برق کشیدن برای ریست استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا در اصفهان

ریست کردن لباسشویی دوو

ریست کردن لباسشویی دوو

در دوو نیز در مدل های جدید دکمه ریست قرار داده شده است. اما اگر این دکمه در دستگاه شما وجود ندارد، در صورت دسترسی به دفترچه راهنما شیوه ریست کردن را در آن بیابید. در غیر اینصورت به شیوه زیر عمل کنید.

 • در بعضی از مدل ها باید دستگاه را به مدت 30 الی 60 ثانیه از برق بکشید.
 • در مدل هایی بعد از اینکه از برق کشیدید و دوباره متصل کردید، باید 6 بار درب لباسشویی را باز و بسته کنید که دستگاه ریست شود.

بیشتر بخوانید: تعمیر ماشین لباسشویی دوو در اصفهان

آیا برای رفع مشکل کار نکردن لباسشویی ریست آن مشکل را حل می کند؟

در قسمت های بالا مواردی که می توان با ریست آنها را حل کرد آورده شده است. در صورتی که لباسشویی شما در حین کار متوقف می گردد و یا به طور کلی روشن نمی شود باید به صورت زیر عمل کنید:

 • عمدتا اولین کار مخصوصا در زمانی که لباسشویی اصلا روشن نمی شود بررسی ورود برق به دستگاه می باشد. برای این موضوع پریز، سیم ها و … را بررسی کنید که مشکلی نداشته باشند.
 • گاهی شروع به کار نکردن لباسشویی به علت بسته نبودن درب اتفاق می افتد. در این حالت شما باید مطمئن شوید که درب بسته شده. برای این موضوع درب را باز کنید و دوباره ببندید.

موارد دیگری نیز وجود دارند که شما می توانید آنها را بررسی کنید و بعضی موارد تخصصی هستند و نیاز به حضور فرد متخصص دارند. اما مشکل روشن نشدن ماشین لباسشویی با ریست حل نمی شود و باید به طور تخصصی مورد بررسی قرار گیرد. شما می توانید از یک تعمیرکار خبره بخواهید دستگاه شما را عیب یابی کند.

کلام آخر

یادتان باشد که ریست کردن یک عمل غیر حرفه ای در رفع برخی از خطاها و علائم می باشد که گاهی جوابگو است. اما گاهی با ریست کردن ماشین لباسشویی هم هم نمیتوان برخی از ایرادات مشکلات و کدهای خطا را برطرف کرد. در این مواقع بهتر است از نمایندگی های معتبر تعمیر ماشین لباسشویی استفاده کنید.

صفاهان سرویس یکی از بهترین و با تجربه ترین مراکزتعمیر لوازم خانگی در اصفهان می باشد که می‌تواند بهترین خدمات را به شما عزیزان ارائه دهد. جهت تماس با این مجموعه می توانید از دو روش زیر استفاده نمایید.

 • روش اول مراجعه به سایت صفاهان سرویس و پر کردن فرم درخواست.
 • روش دوم تماس با شماره تلفن 09130108396 است.

بیشتر بخوانید: ریست کردن ماشین ظرفشویی

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 18 = 24