ریست کردن ماشین ظرفشویی

5/5 - (42 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

چندین سال است که استفاده از ماشین های ظرفشویی در آشپزخانه ها مرسوم شده است. برندهای تولید کننده این وسیله پرکاربرد برای آن که بتوانند در بازار با یکدیگر رقابت کنند، سعی کردند هرچه بیشتر و بهتر این دستگاه را هوشمندتر و بروزتر کنند تا بتواند خدمات بهتر و بیشتری را ارائه دهد.

اما گاهی با وجود این هوشمندی و پیچیدگی ماشین های ظرفشویی باز هم دچار اختلال و ایراد می شود. گاهی هم خطاهایی در دستگاه ظاهر می‌شود که معنا و مفهوم خاصی ندارند و صرفاً با ریست کردن ماشین ظرفشویی از بین می روند. اما اگر با ریست ظرفشویی این ایرادات و خطاها برطرف نشد حتماً از یک تکنسین ماهر و مجرب در این زمینه استفاده نمایید.

صفاهان سرویس با داشتن ۲۰ سال سابقه و تجربه در تعمیر و سرویس ماشین های ظرفشویی، شما عزیزان را جهت برطرف نمودن تمامی ایرادات ظرفشویی خود کمک می کند.

در چه مواقعی ماشین ظرفشویی را ریست می کنیم؟

اگر در هنگام کار با ماشین ظرفشویی خود با موارد زیر روبه رو شدید، می توانید دستگاه خود را ریست کنید.

 • دکمه های روی پنل ماشین ظرفشویی کار نمی کند.
 • چراغ های ال ای دی روی ماشین ظرفشویی روشن و خاموش می شوند یا به اصطلاح چشمک زن است.
 • به ماشین ظرفشویی خود برنامه‌ای شست و شو داده‌اید اما ماشین برنامه را اجرا نمیکند.
 • آب داخل ماشین ظرفشویی گرم نمی شود.
 • مشاهده کدهای نامفهوم بر روی نمایشگر.
 • ماشین ظرفشویی در حین کار خاموش می شود.
 • برای تغییر برنامه شستشو.

نکته: اگر با ریست کردن ماشین ظرفشویی مشکلات به وجود آمده در دستگاه از بین رفت حتماً با یک نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی در اصفهان تماس حاصل فرمایید.

چگونه می توانیم ماشین ظرفشویی را ریست کنیم؟

زمانی که دستگاه شما نیاز به ریست داشته باشد، شما می توانید از روش های زیر جهت ریست کردن ماشین ظرفشویی استفاده کنید. توجه داشته باشید که مدل های مختلف ماشین ظرفشویی ممکن است در روش ریست کردن متفاوت باشد. از این رو در ادامه نیز چند برند را برای شما آموزش داده ایم. در صورتی که دفترچه راهنمای دستگاه در دسترس شما باشد، بهترین کار کمک گرفتن از این دفترچه می باشد.

ریست ظرفشویی با استفاده از دکمه

در بعضی از مدل ها برای شما دکمه ای جهت ریست در نظر گرفته شده است. تنها کافی است دکمه Reset را چند ثانیه فشار دهید و ماشین ظرفشویی ریست خواهد شد. گاهی نیز دکمه ریست به تنهایی وجود ندارد. اما به عنوان عملکرد دکمه ای در نظر گرفته شده است. در بعضی از مدل ها عملکرد دوم دکمه استارت و بعضی دکمه های دیگر، ریست می باشد. شما با نگه داشتن این دکمه ها حدود 5 ثانیه می توانید ریست را انجام دهید.

ریست ماشین ظرفشویی بدون دکمه ریست

در مدل های قدیمی ماشین ظرفشویی و بعضی از مدل های جدید دکمه ای برای ریست در نظر گرفته نشده است. از این رو شما می توانید از روش قطع برق برای ریست استفاده کنید. به این صورت که برق دستگاه را به مدت چند دقیقه قطع کنید و دوباره آن را متصل نمایید. به این صورت دستگاه ریست می شود.

ریست کردن انواع برندهای ماشین ظرفشویی

ریست کردن انواع برندهای ماشین ظرفشویی

در این بخش به نحوه ریست کردن تعدادی از برندهای معروف ماشین ظرفشویی در بازار ایران می پردازیم.

نحوه ریست کردن ماشین ظرفشویی ال جی

به طور کلی برای رفع هر مشکلی در ماشین ظرفشویی ال جی میتوان آن را ریست کرد. اما به شرط آنکه بعد از ریست کردن دیگر با آن مشکل مواجه نشوید. در صورت مواجه شدن با آن مشکل حتما با یک متخصص تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی تماس حاصل فرمایید. اگر در منزل خود ماشین ظرفشویی الجی دارید، می توانید از طریق راه های زیر دستگاه خود را ریست کنید.

 • روش اول: ماشین ظرفشویی ال جی را از برق کشیده و و بعد از مدت ۵ ثانیه کلیدهای پاور و استارت را به ترتیب فشار دهید و نگه دارید. دوباره ظرفشویی را به برق متصل کنید بعد از مدتی ماشین ظرفشویی ریست می شود.
 • روش دوم: دکمه استارت ماشین ظرفشویی ال جی را به مدت ۳ ثانیه یا بیشتر نگه دارید و بعد از شنیدن صدای بوق ماشین ظرفشویی زرد شده و تمامی تنظیمات آن به حالت اول برمی گردد.

بیشتر بخوانید: تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی در اصفهان

نحوه ریست کردن ماشین ظرفشویی سامسونگ

ماشین ظرفشویی سامسونگ را به طرق می توان ریستارت کرد.

 • روش اول: دستگاه را از برق جدا کرد و مدت ۴ یا ۵ دقیقه صبر کنید مجدداً آن را به برق متصل نمایید و بعد از گذشت ۳۰ ثانیه دکمه پاور ماشین ظرفشویی سامسونگ را فشار دهید.
 • روش دوم: اگر روی پنل نمایشگر ماشین ظرفشویی سامسونگ خود دکمه ریست تعبیه شده است، با نگه داشتن آن به مدت ۳ تا ۵ ثانیه ماشین ظرفشویی ریست می شود.
 • روش سوم: اگر روی پنل نمایشگر ماشین ظرفشویی سامسونگ دکمه ریستارت نباشد می توانید از دکمه های استارت یا estart-pause استفاده نمایید.

بیشتر بخوانید: تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ در اصفهان

نحوه ریست ظرفشویی بوش

ماشین های ظرفشویی بوش یکی از بهترین و با دوام ترین ظرفشویی های موجود در بازار ایران می باشد. جهت ریست کردن ماشین ظرفشویی بوش می توانید از راه های زیر استفاده نمایید.

 • نگه داشتن دکمه ریستارت ماشین ظرفشویی بوش به مدت ۳ تا ۵ ثانیه.
 • در برخی از مدل های ماشین ظرفشویی بوش دکمه شستشوی منظم را همزمان با دکمهRinse and Hold  به مدت سه تا پنج ثانیه نگه داشته و رها کنید.
 • در اکثر مدل های ماشین ظرفشویی بوش با جدا کردن برق از دستگاه و متصل کردن دوباره آن به برق ماشین ظرفشویی شما ریست می شود.

بیشتر بخوانید: تعمیر ماشین ظرفشویی بوش در اصفهان

ریست ماشین ظرفشویی اسنوا

ریست ماشین ظرفشویی

ریست کردن این دستگاه به سادگی و با خاموش و روشن کردن کلی دستگاه انجام می شود. کافی است شما برق دستگاه را به مدت 15 دقیقه بکشید و سپس دوباره به پریز بزنید. بعد از 30 ثانیه دستگاه را روشن کنید.

بیشتر بخوانید: تعمیر ماشین ظرفشویی اسنوا در اصفهان

ریست کردن ماشین ظرفشویی دوو

در بعضی از مدل های ماشین ظرفشویی دوو دکمه ای برای ریست قرارداده شده است. شما می توانید با نگه داشتن آن برای چند ثانیه، ریست را انجام دهید. در صورتی که دستگاه شما این دکمه را ندارد، آن را از برق بکشید و بعد از گذشت 30 دقیقه دوباره به برق بزنید.

بیشتر بخوانید: تعمیر ماشین ظرفشویی دوو در اصفهان

کلام آخر…

شما عزیزان می توانید در تمامی برندهای ماشین ظرفشویی هنگامی که با یک مشکل و کد خطای مواجه شدید، در اولین روش از عمل ریست کردن استفاده نمایید. به یاد داشته باشید که عمل ریست کردن یک روش ابتدایی برای حل مشکلات و کدهای خطای مشاهده شده در ماشین ظرفشویی است.

اما در صورتی که با ریست کردن ماشین ظرفشویی باز همان مشکلات و کدهای خطا وجود داشت حتماً موضوع را با یک تکنسین ماهر و مجرب در میان بگذارید.  صفاهان سرویس با داشتن تکنسین‌های مجرب می توانند شما عزیزان را در رفع و تعمیر مشکلات ماشین ظرفشویی یاری نماید.

جهت برقراری ارتباط با صفاهان سرویس،مرکزتعمیر لوازم خانگی در اصفهان ، می توانید با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید از طریق سایت درخواست های خود را ثبت نمایید.

بیشتر بخوانید: تفاوت یخچال های دیفراست و نوفراست

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 39 = 46