تفاوت یخچال های دیفراست و نوفراست

5/5 - (7 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

در ادامه قصد داریم درباره تفاوت یخچال های دیفراست و نوفراست با شما صحبت کنیم. پیشرفت تکنولوژی تاثیر زیادی در زندگی افراد گذاشته به گونه‌ای که این پیشرفت باعث شده افراد بتوانند کارهای روزمره خود را بدون معطلی و در کمترین زمان ممکن انجام دهند.

پیشرفت باعث شده در هر ساله امکانات جدید به وسایل برای راحت کردن زندگی افراد اضافه شود. این پیشرفت ها را می توانید به خوبی در لوازم خانگی که در منزل دارید مشاهده کنید.لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و یخچال ساید بای ساید.

قبلا افراد برای شستن ظروف و یا شستن لباس ها باید زمان زیادی را صرف این کار می کردند. ولی امروزه با وجود این دستگاه ها، افراد می توانند در کمترین زمان، ظروف خود و لباس های خود را به صورت کامل و تمیز بشویند. می توانید این پیشرفت را نیز در یخچال فریزرها مشاهده نمایید. در زمان های قدیم یخچال ها به صورت دیفراست یا همان برفک دار بودند.

افراد باید زمان زیادی را صرف برفک زدایی این یخچال ها می کردند. ولی امروزه یخچال های نوفراست جایگزین آنها شده اند و افراد نیاز نیست هیچ کاری را برای برفک زدایی یخچال خود انجام دهند. در صورتی که در هر نمونه از یخچال فریزرها با مشکل مواجه شدید حتماً برای تعمیر آن از یک تکنسین کمک بگیرید.

شما می توانید برای تعمیر یخچال فریزر خود از تکنسین های مجموعه صفاهان سرویس کمک دریافت کنید. ما در مجموعه صفاهان سرویس، مرکز تعمیر یخچال فریزر در اصفهان ، می توانیم بهترین خدمات را به شما در کمترین زمان ارائه دهیم.

تفاوت یخچال های دیفراست و نوفراست

تفاوت دیفراست و نوفراست 

ممکن است در هنگام خرید یخچال فریزر خود کلمه هایی به اسم نوفراست یا دیفراست به گوش شما خورده باشد. در واقع تفاوت در نوفراست و یا دیفراست بودن یخچال مربوط به برفک یخچال فریزر می باشد. به طور کلی امروزه یخچال ها از نظر برفک به دو دسته دیفراست و نوفراست تقسیم شده اند.

همانطور که گفته شد یخچال های دیفراست یخچال هایی هستند که دارای برفک هستند و یخچال های نوفراست به یخچال های بدون برفک گفته می شود. در ادامه درباره تفاوت یخچال های دیفراست و نوفراست با شما صحبت می کنیم تا بتوانید با مقایسه آنها بهترین تصمیم را در خرید بگیرید.

معنی کلمه های نوفراست و دیفراست

در ادامه عملکرد این دو و تفاوت آنها را برای شما آورده ایم. اما ابتدا بهتر است با معنی خود این کلمه ها آشنا شوید:

  • نوفراست: این کلمه که معادل انگلیسی NoFrost می باشد به معنای بدون برفک است.
  • دیفراست: این کلمه معادل انگلیسی Defrost بوده و به معنی آب کردن برفک می باشد.

یخچال های دیفراست

یخچال های قدیمی که اکثر آنها دیفراست بودند زمانی که برفک درون آن ها تجمع می‌کرد باید افراد به صورت هفته یا به صورت ماهانه اقدام به تمیز کردن یخچال خود می کردند. در این دستگاه ها هیچ خبری از سیستم برفک زدایی خودکار وجود نداشت. این کار زمان زیادی می گرفت و ممکن بود به یخچال نیز آسیبی وارد شود.

همچنین وجود برفک می‌تواند آسیب‌ های زیادی به دستگاه وارد کند. اگر افراد در یخچال دیفراست خود اقدام به برفک زدایی نمی کردن باعث می‌شد تا با مشکلات زیادی در دستگاه خود مواجه شوند و برای آنها هزینه های زیادی متحمل می گردید.

برفک زدایی در یخچال های دیفراست

یکی از مواردی که در تفاوت یخچال های دیفراست و نوفراست وجود دارد، برفک زدایی توسط شما است. باید در ابتدا یخچال خود را از برق جدا کنید تا فعالیت دستگاه متوقف شود و برفک ها حالت یخ زدگی خود را از دست بدهند. در این حالت می توانید به راحتی اقدام به جداسازی برفک ها و تمیز کردن یخچال فریزر خود کنید. پس از اتمام کار یخچال فریزر خود را به برق متصل کنید.

پس از مدتی هنگامی که با برفک های درون یخچال خود مواجه شدید سریعا برای برفک زدایی اقدام کنید. این فعالیت را شما باید به صورت دوره ای انجام دهید تا هیچ مشکلی برای دستگاه شما به وجود نیاید و دستگاه شما با خرابی مواجه نشود.

در صورتی که یخچال خود را برفک زدایی نکردید و با خرابی دستگاه خود مواجه شدید حتماً باید برای جلوگیری از به وجود آمدن مشکلات بیشتر درون دستگاه با یک تکنسین ارتباط برقرار کنید و یخچال خود را تعمیر کنید. صفاهان سرویس می‌تواند در این زمینه به شما خدمات خوبی ارائه دهد. کافیست با ما تماس حاصل کنید و مشکل خود را با تکنسین های ما به اشتراک بگذارید.

یخچال های نوفراست

یخچال هایی که امروز مشاهده می کنید اکثرا از نوع نوفراست هستند. این یخچال ها در واقع بدون برفک می باشند. یعنی عمل برفک زدایی در آنها به صورت اتوماتیک انجام می شود. این تفاوت یخچال های دیفراست و نوفراست است. وجود این سیستم درون یخچال باعث شده تا این مدل از دستگاه محبوبیت زیادی پیدا کند.

در این دستگاه ها نیاز نیست شما به صورت دوره‌ای اقدام به تمیز کردن یخچال خود کنید. در این دستگاه ها سنسورهایی تعبیه شده تا هنگامی که برفک درون یخچال به وجود می آید اطلاعات را به برد الکترونیکی ارسال کند. برد الکترونیکی فرمان شروع کار را به هیتر المنت صادر می کند.

هیتر المنت در این دستگاه ها نقش اساسی در برفک زدایی دارد و تمامی کارها توسط این قطعه انجام می‌ شود. پس از فعال شدن هیتر المنت دما درون یخچال افزایش پیدا می‌کند و افزایش دما باعث می‌شود تا برفک ها از بین بروند. پس از اتمام کار سنسورها دوباره اطلاعات را به برد الکترونیکی ارسال کرده و فرمان قطع شدن هیتر المنت را برد الکترونیکی صادر می کند.

خرابی هر یک از قطعات این سیستم باعث می‌شود تا خرابی های زیادی در دستگاه به وجود بیاید. اگر سنسورها نتوانند برفک را درون یخچال را به درستی تشخیص دهند، سیستم برفک زدایی فعال نشده. برفک درون یخچال فریزر باقی می ماند و مشکلات زیادی برای یخچال فریزر شما به وجود می آید. همچنین اگر سنسور نتواند تشخیص دهد که عمل برفک زدایی به اتمام رسیده است باعث می‌شود و هیتر المنت طولاتی مدت کار کنند.

این فعالیت ممکن است باعث شود تا در دستگاه شما آتش سوزی رخ دهد. پس چنانچه با خرابی هر یک از قطعات این سیستم مواجه شدید حتما برای تعمیر آنها از یک تکنسین کمک دریافت کنید. توجه داشته باشید که به دلیل تفاوت یخچال های دیفراست و نوفراست باید تکنسین مربوطه با سیستم های جدید کاملا آشنا باشد.

چرا درون یخچال برفک به وجود می آید؟

چرا درون یخچال برفک به وجود می آید؟

به وجود آمدن برفک درون یخچال به عوامل زیادی بستگی دارد.

  • اگر کمپرسور دستگاه شما به صورت مداوم کار کند باعث ایجاد برفک درون یخچال شما می‌ شود.
  • از اصلی ترین دلایل به وجود آمدن برفک درون یخچال می توان به باز و بسته کردن متعدد درب یخچال اشاره کرد. زمانی که شما درب یخچال را باز می کنید هوای گرم بیرون دستگاه با هوای سرد درون کابین برخورد می کند و این بر خورد باعث به وجود آمدن برفک درون یخچال شما می شود.
  • خرابی لاستیک درب نیز می تواند یکی دیگر از دلایل به وجود آمدن برفک درون دستگاه باشد. چنانچه لاستیک دور درب یخچال شما فرسوده و یا پاره شده باشد در این حالت نیز هوای گرم بیرون به داخل کابین نفوذ کرده و باعث ایجاد برفک می شود.

خرابی لاستیک علاوه بر به وجود آوردن برفک درون یخچال همچنین می تواند خرابی های جبران ناپذیری در دستگاه شما به وجود بیاورد. در صورتی که با خرابی لاستیک خود مواجه شدید حتما برای تعویض آن اقدام نمایید. همچنین شما می توانید به صورت دوره‌ای لاستیک را با وازلین یا با آب گرم نرم کنید تا از خشک شدن و یا پاره شدن آن جلوگیری شود.

توجه داشته باشید که تشکیل برفک در یخچال های دیفراست طبیعی می باشد و همانطور که قبلا نیز گفتیم این اصلی ترین مورد تفاوت یخچال های دیفراست و نوفراست است.

یخچال نوفراست بخریم یا دیفراست؟

همانطور که در محتواهای بالا خواندید، در یخچال های نوفراست، دستگاه به صورت اتومات برفک زدایی را انجام می دهد. این دستگاه ها پیشرفته تر هستند و البته قیمت آنها بالاتر. اما به طور کلی می توان گفت که یخچال های نوفراست از دیفراست بهتر است.

کلام آخر…

در این مقاله شما با تفاوت یخچال های دیفراست و نوفراست آشنا شدید. چنانچه باقی ماندن برفک های درون دستگاه باعث خرابی یخچال شد حتما با یک تکنسین ارتباط برقرار کنید. تکنسین های مجموعه صفاهان سرویس،مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان و حومه ، می توانند به شما عزیزان خدمات خوبی ارائه دهند. برای دریافت کمک از تکنسین های ما کافیست با شماره تلفن 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

 

بیشتر بخوانید: تست خازن یخچال

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

84 + = 94