تعویض جاپودری ماشین لباسشویی دوو

5/5 - (29 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

ماشین لباسشویی دوو یکی از برندهای خوب و محبوب در بازار است. این ماشین ‌ها با کیفیت بالا و عملکرد قابل اعتماد خود، توانسته‌ اند توجه کاربران زیادی را جلب کنند. برای بهره ‌برداری بهینه از ماشین لباسشویی دوو، استفاده صحیح از جاپودری اهمیت زیادی دارد. در این متن، به بررسی نکات مهمی که باید در استفاده از جاپودری ماشین لباسشویی دوو رعایت شود و همچنین هزینه تعویض جاپودری ماشین لباسشویی دوو می ‌پردازیم.

گاها ممکن است با برخی از مشکلات و خرابی ها در لباسشویی دوو برخورد کنید. بهتر است از تکنسین های مرکز تعمیرات صفاهان سرویس در اصفهان کمک بگیرید. جهت ارتباط با مجموعه صفاهان سرویس، مرکز تعمیر لباسشویی دوو در اصفهان، می توانید درخواست های تعمیری خود را در سایت ثبت نمایید.

جاپودری لباسشویی دوو

محفظه شوینده یا همان جاپودری ماشین لباسشویی دوو یک بخش درونی از ماشین لباسشویی است که برای قرار دادن ماده شوینده مورد استفاده قرار می ‌گیرد. این محفظه معمولاً یک درب کوچک در قسمت بالای ماشین لباسشویی دوو است که می ‌توان آن را باز و بسته کرد.

محفظه شوینده به طور معمول دارای یک درجه ‌بندی است که برای مقدار دقیق شوینده مورد استفاده قابل تنظیم است. این درجه ‌بندی معمولاً عبارت است از: کم، متوسط و زیاد. با تنظیم این درجه‌ بندی، می‌توان مقدار دقیق شوینده مورد نیاز را برای هر دوره شستشو تنظیم کرد.

وقتی محفظه شوینده باز می‌ شود، شوینده به داخل آن قرار داده می ‌شود. این می‌ تواند شامل جاپودری ماشین لباسشویی دوو، مایع شوینده یا هر نوع شوینده دیگری باشد که مورد استفاده قرار می‌ گیرد. بعد از قرار دادن شوینده در محفظه، درب آن بسته شده و ماشین لباسشویی آماده برای شروع فرآیند شستشو می ‌شود.

یادتان باشد در هنگام خرابی جاپودری لباسشویی دوو، نمی توان قطعات آن را تعمیر کرد. حتما باید جهت تعویض جاپودری ماشین لباسشویی دوو خود اقدام نمایید.

خرابی های جاپودری ماشین لباسشویی دوو

خرابی های جاپودری ماشین لباسشویی دوو

دلایل خرابی محفظه شوینده ماشین لباسشویی دوو ممکن است متنوع باشد و بستگی به عوامل مختلفی مانند نوع و سن ماشین لباسشویی، کاربری نادرست، کیفیت قطعات و سایر عوامل دارد. برخی از دلایل مشترک خرابی محفظه شوینده لباسشویی دوو عبارتند از:

 • سایش و خرابی مکانیکی جاپودری لباسشویی دوو: استفاده مکرر و سن ماشین لباسشویی دوو می ‌تواند باعث سایش و خرابی قطعات محفظه شوینده شود. این می ‌تواند شامل خرابی در درب، درجه ‌بندی، سیستم تغذیه، خروجی و دیگر قطعات باشد.
 • تجمع رسوبات و کثیفی در جاپودری لباسشویی دوو: استفاده بیش از حد از شوینده یا عدم تمیزکاری منظم می ‌تواند منجر به تجمع رسوبات و کثیفی در محفظه شوینده شود. این کثیفی‌ ها ممکن است باعث انسداد خروجی، سد شدن درجه ‌بندی، ایجاد خرابی در سیستم تغذیه و سایر قطعات شوینده شود.
 • آسیب به قطعات الکترونیکی: در برخی ماشین‌ های لباسشویی دوو هوشمند، ممکن است قطعات الکترونیکی در محفظه شوینده وجود داشته باشد که می ‌تواند باعث آسیب به قطعات الکترونیکی شود. این ممکن است باعث خرابی در سیستم کنترل و عملکرد محفظه شوینده شود.
 • استفاده نادرست و عدم نگهداری از محفظه شوینده: استفاده نادرست از ماشین لباسشویی دوو، مثل استفاده از شوینده‌ های غیرمناسب، ورود اشیاء خارجی به محفظه شوینده و عدم تمیزکاری منظم می‌ تواند به خرابی قطعات محفظه شوینده منجر شود.
 • عیوب تولیدی و کیفیت نامناسب قطعات جاپودری لباسشویی دوو: در برخی موارد، عیوب تولیدی در قطعات محفظه شوینده می ‌تواند منجر به خرابی و نقص عملکرد آن شود. همچنین، استفاده از قطعات با کیفیت نامناسب و غیراصلی نیز می‌ تواند به خرابی محفظه شوینده منجر شود.

در هر صورت، برای تشخیص دقیق خرابی و تعویض جاپودری ماشین لباسشویی دوو بهتر است از تکنسین مجرب یا مرکز تعمیرات معتبر صفاهان سرویس کمک بگیرید.

نحوه تمیز کردن جاپودری ماشین لباسشویی دوو

برای تمیز کردن جاپودری ماشین لباسشویی دوو، می ‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • خاموش کردن ماشین لباسشویی دوو و قطع برق آن.
 • باز کردن درب محفظه جاپودری. در صورتی که درب جداشونده دارد، آن را جدا کنید.
 • با استفاده از دستمال یا حوله خشک، قسمت داخلی محفظه جاپودری را تمیز کنید. اگر رسوبات و ذرات موجود است، از مواد شوینده نرم و آب استفاده کنید.
 • قسمت ‌های قابل جداشدن محفظه جاپودری مانند درب و درجه‌ بندی را جدا کنید و آنها را به آب بشویید. از آب گرم و مواد شوینده ملایم می ‌توانید استفاده کنید. قبل از نصب مجدد قطعات، مطمئن شوید که کاملاً خشک شده ‌اند.
 • بررسی خروجی جاپودری: اطمینان حاصل کنید که هیچ انسدادی وجود ندارد. در صورت وجود رسوبات یا انسداد، آن را با دستمال یا قطعه کوچکی تمیز کنید.
 • قسمت ‌های جداشده را به جای خود قرار داده و درب محفظه جاپودری را ببندید.
 • ماشین لباسشویی دوو را روشن کنید و یک برنامه شستشوی خالی انتخاب کنید و از عدم نشتی جاپودری لباسشویی دوو اطمینان حاصل کنید.

بهتر است دوره ‌ای را برای تمیز کردن محفظه جاپودری در نظر بگیرید و به صورت منظم این عملیات را انجام دهید.

هزینه تعویض جاپودری ماشین لباسشویی دوو

هزینه تعویض جاپودری ماشین لباسشویی دوو

هزینه های ناشی از تعمیر و تعویض جاپودری لباسشویی دوو شامل موارد زیر می شود:

 • عیب یابی مجموعه محفظه شوینده که شامل جاپودری و لوله انتقال مواد شوینده از جاپودری به دیگ لباسشویی دوو می شود.
 • تعویض قطعات مجموعه محفظه شوینده لباسشویی دوو
 • استفاده و خرید قطعات جاپوری مرغوب و اصل
 • ایاب و ذهاب

کلام آخر…

با توجه به اطلاعات ارائه شده، می ‌توان نتیجه گرفت که در صورتی که خرابی جاپودری لباسشویی دوو محدود و قابل تعمیر باشد، می‌ توان محفظه جاپودری را باز کرده و قطعات مورد نیاز را تعمیر یا تعویض کرد. این ممکن است نیاز به تخصص فنی داشته باشد و بهتر است از تکنسین مجرب یا مرکز تعمیرات صفاهان سرویس کمک بگیرید.

اگر خرابی جاپودری به حدی بزرگ و غیرقابل تعمیر باشد، ممکن است بهتر باشد جاپودری را کاملاً تعویض کنید. برای این کار، می ‌توانید قطعات جدیدی را خریداری کنید و آنها را با قطعات قدیمی جایگزین کنید. قبل از تهیه قطعات جدید، از تطابق آنها با مدل و نوع ماشین لباسشویی دوو خود اطمینان حاصل کنید.

در هر صورت، برای تعمیر یا تعویض جاپودری ماشین لباسشویی دوو، بهتر است از تکنسین های مرکز تعمیر لباسشویی در اصفهان صفاهان سرویس کمک بگیرید، تا بهترین نتیجه را بدست آورید و از خرابی‌ های بیشتر جلوگیری شود. جهت ارتباط با مجموعه ما می توانید از شماره تماس 09130108396 کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید: تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی دوو

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 6 = 8