تعویض سنسور ماشین لباسشویی دوو

5/5 - (3 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

اجزا و قطعات گوناگون درون ماشین لباسشویی و هر وسیله الکترونیکی دیگر با در کنار هم قرار گرفتن و کارکرد درست باعث می شود تا آن وسیله بهترین عملکرد را داشته باشد. اگر هر یک از قطعات دستگاه خراب شوند به مرور زمان خرابی دستگاه بیشتر و بیشتر می شود و در نهایت عملکرد درستی از ماشین لباسشویی خود مشاهده نخواهید کرد. یکی از مهمترین قطعات درون ماشین لباسشویی دوو سنسورها می باشند.

سنسور ها وظیفه اندازه گیری کمیت های مختلف را بر عهده دارد. پس از اندازه گیری سنسور اطلاعات را به برد الکترونیکی ارسال کرده و برد الکترونیکی مطابق با آن اطلاعات فرمان های لازم را به اجزای مختلف دستگاه می دهد تا ماشین لباسشویی شما بهترین عملکرد را داشته باشد. خرابی هر کدام از سنسورها باعث می‌شود اطلاعات به درستی به برد دستگاه ارسال نشود و در نهایت اختلال های زیادی درون دستگاه مشاهده کنید.

با توجه به اهمیت زیاد این قطعات درون ماشین لباسشویی چنانچه با خرابی هر یک از آن ها مواجه شدید برای تعویض سنسور ها سریعا با یک متخصص ارتباط بر قرار کنید. توجه داشته باشید که سنسور یک قطعه تعمیری نمی باشد و شما باید در زمان خرابی آن، آن را تعویض نمایید. مجموعه صاهان سرویس می ‌تواند به شما در تعویض سنسور ماشین لباسشویی دوو کمک نماید.

سنسورهای ماشین لباسشویی دوو

سنسور دما

ماشین لباسشویی دوو برنامه های شست و شوی مختلفی دارد که هر یک از این برنامه ها برای لباس های مختلف می باشد. برنامه های شست و شو بر اساس جنس لباس، میزان آب لازم و همراه با دمای مشخص تنظیم شده اند. سنسور دما وظیفه دارد تا میزان دما آب را به مقدار لازم برساند.

نحوه عملکرد این سنسور بدین صورت است که بر اساس میزان دمای تنظیم شده برای هر برنامه شست و شو هنگامی که آب وارد دستگاه می شود ولتاژهای متغیری برای المنت تنظیم می‌کند تا المنت به میزان لازم گرم شود. در صورت خرابی این قطعه المنت بیش از اندازه و یا خیلی کم گرم شده که این اتفاق باعث می ‌شود لباس های شما به درستی شسته نشوند.

دما آب درون ماشین لباسشویی دوو به صورت دستی نیز تنظیم می‌ شود. در ماشین لباسشویی های مدل قدیمی تر به صورت مکانیکی و در ماشین لباسشویی های جدید تر از طریق صفحات لمسی صورت می‌ گیرد. چنانچه با خرابی این سنسور مواجه شدید برای تعویض سنسور ماشین لباسشویی دوو در اصفهان میتوانید از تکنسین های مرکز صفاهان سرویس کمک بگیرید.

سنسور میزان سطح آب

سنسور میزان سطح آب لباسشویی دوو

در هنگام کار کردن ماشین لباسشویی با توجه به برنامه شست و شو باید به میزان معینی آب وارد دستگاه گردد. سنسور میزان سطح آب یا همان هیدروستات تعیین می ‌کند که چه مقدار آب وارد شود.

نحوه عملکرد این قطعه بدین صورت است که در هنگام آبگیری ولتاژ لازم به شیربرقی را اعمال می‌ کند تا شیربرقی فعال شده و آبگیری قوت گیرد. پس از وارد شدن آب کافی به درون دستگاه شیربرقی را از مدار خارج کرده و آبگیری را متوقف می نماید. خرابی این قطعه باعث می شود تا آبگیری بیش از اندازه و یا به مقدار خیلی کمی انجام گیرد. این موضوع باعث می شود لباس ها کثیف باقی بمانند و یا لباس های شما آسیب ببینند.

در هنگام خرابی هیدروستات شما باید برای تعویض سنسور ماشین لباسشویی دوو خود از یک متخصص کمک دریافت کنید. مجموعه صفاهان سرویس می تواند به شما در این زمینه کمک نماید.

سنسور میزان کثیفی

این سنسور یکی از جدیدترین سنسورهایی است که درون ماشین لباسشویی تعبیه شده است. سنسور میزان کثیفی در  ماشین لباسشویی های کمی یافت می شود که وظیفه دارد تا میزان کثیفی آب داخل دیگ را تشخیص دهد.

نحوه عملکرد این قطعه بدین صورت است که یک فرستنده و یک گیرنده نوری بر روی یک برد U شکل داخل دیگ ماشین لباسشویی دوو قرار گرفته اند. در هنگام شست و شو مقداری آب درون دستگاه، میان قسمتی از U قرار می‌ گیرد. در این زمان فرستنده مادون قرمز سیگنال را ارسال می‌ کند و با عبور این سیگنال از آب و رسیدن آن به گیرنده مقدار کثیفی براساس اندازه گیری سرعت انتقال سیگنال مشخص می‌ شود.

هرچه آب درون ماشین لباسشویی دوو کثیف تر باشد سرعت انتقال کاهش می یابد و برنامه آبکشی ممکن است تا 3 بار افزایش یابد. توجه داشته باشید که اگر آب درون دیگ کثیف باشد لباس های شما تمیز نخواهند شد. در صورت خرابی این قطعه برای تعویض سنسور ماشین لباسشویی دوو و نصب فیلتر برای برطرف کردن این موضوع می توانید از مرکز صفاهان سرویس کمک دریافت کنید.

سنسور نشتی آب

سنسور تشخیص نشتی آب را در کف سینی ماشین لباسشویی دوو قرار می دهند تا در هنگام نشتی آب آن را به کاربر به صورت یک ارور اطلاع دهد. همچنین در زمان تشخیص نشتی آب سنسور اطلاعات را به برد ارسال کرده و برد دستگاه شست و شو را متوقف می ‌کند تا میزان نشتی افزایش پیدا نکند.

در زمان خرابی این قطعه دیگر نشتی آب تشخیص داده نخواهد شد و مشکلات زیادی برای دستگاه شما به وجود خواهد آمد. برای جلوگیری از این اتفاق شما باید سریعا از یک تکنسین کمک دریافت کنید. مجموعه صفاهان سرویس مرکز تعمیر ماشین لباسشویی دوو در اصفهان، می‌تواند به شما در تعویض سنسور ماشین لباسشویی دوو کمک کند.

نحوه تعویض سنسور ماشین لباسشویی دوو

نحوه تعویض سنسور ماشین لباسشویی دوو

همانطور که گفته شد سنسورهای مختلفی درون ماشین لباسشویی دوو وجود دارد. تست و تعویض هر یک از سنسورها باید توسط تعمیرکار متخصص صورت گیرد. زیرا در هنگام تعویض باید سنسور به درستی بررسی گردد و در صورت نیاز تعویض شود. ممکن است دلیل اختلال عملکرد دستگاه قطعه ای دیگر باشد. همچنین اگر تخصص کافی در زمینه تعمیر لوازم خانگی ندارید، توصیه می شود به هیچ عنوان برای تعویض سنسور ماشین لباسشویی دوو خود اقدام نکنید.

هزینه تعویض سنسور ماشین لباسشویی دوو

برای تعویض سنسور ماشین لباسشویی دوو هزینه مشخصی نمی ‌توان تعیین کرد. چرا که عواملی همچون هزینه ایاب و ذهاب، دستمزد، نوع سنسور تعویض شده و… در تعیین قیمت نهایی نقش دارند. توصیه ما به شما برای کم شدن هزینه، تعمیر دستگاه و یا تعویض قطعات در زمان مشاهده علائم خرابی می باشد.

چرا که اگر نسبت به علائم خرابی بی تفاوت باشید خرابی دستگاه شما بیشتر می شود و دیگر اجزای ماشین لباسشویی دوو خراب می شود. در نهایت باعث می شود هزینه تعمیر دستگاه شما افزایش یابد. شما می توانید از مجموعه صفاهان سرویس برای تعمیر ماشین لباسشویی دوو کمک بگیرید.

کلام آخر

در این مقاله با اهمیت زیاد سنسورها درون ماشین لباسشویی دوو آشنا شدید. همانطور که مطالعه کردید اگر هر یک از سنسورهای درون دستگاه با مشکلی مواجه شوند خرابی های زیادی برای دستگاه شما به وجود می آید و عملکرد صحیحی از دستگاه خود مشاهده نخواهید کرد. برای تعویض سنسور ماشین لباسشویی دوو باید به این نکته توجه داشته باشید که حتما فردی متخصص برای انجام این کار انتخاب شود. چرا که اگر این کار را به افراد غیر متخصص بسپارید و یا خودتان برای انجام این کار اقدام کنید خرابی های بیشتری به وجود می آیند.

مرکز صفاهان سرویس در اصفهان دارای تکنسین های ماهری می باشد که می‌ توانند ماشین لباسشویی دوو شما را به درستی عیب یابی کرده و تعمیر نمایند. برای دریافت خدمات تعمیر لباسشویی در اصفهان کافی است با ما با شماره 09130108396 ارتباط برقرار کنید.

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *