ارور E6ماشین لباسشویی دوو

5/5 - (9 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

امروزه ما برای شستن هرگونه پارچه شامل پتو، لباس، لحاف، پرده و… از ماشین لباسشویی استفاده می ‌کنیم. در‌میان برندهای ماشین لباسشویی، برند دوو جزء محبوبترین ‌های آنها به‌ شمار می ‌آید و افراد زیادی از آن استفاده می ‌کنند.

ماشین لباسشویی دوو دارای ارورهایی است که در مواقع خاص به کاربر نمایش داده می ‌شوند، که ما در این مقاله قصد داریم به ارور E6 ماشین لباسشویی دوو، علل نمایش آن، راه‌ های رفع آن و هزینه برطرف نمودن این ارور بپردازیم. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

ارورهای ماشین لباسشویی دوو

ارورها در واقع پیغام‌ های خطایی هستند که ما را از نقص فنی‌ ای که در دستگاهمان به وجود آمده آگاه می‌ سازند. این ارورها بر روی صفحه نمایش ماشین ظاهر می ‌شوند که درصورت مشاهده، باید سریعا نسبت به رفع آن اقدام کنید و در ‌غیر این صورت، ممکن است به دیگر اجزای ماشین نیز آسیب وارد شود.

برخی از این ارورها بسیار ساده هستند و به راحتی می‌ توانید آنها را در خانه و با استفاده از ابزار و وسایل ساده رفع کنید ولی برخی دیگر نیاز به دانش فنی و ابزار تخصصی دارند که در این صورت باید با یک تعمیرکار ماهر در زمینه تعمیر لوازم خانگی تماس بگیرید.

ما به شما مجموعه صفاهان سرویس را برای این کار پیشنهاد می ‌دهیم. مجموعه صفاهان سرویس با داشتن متخصص ‌های ماهر و کاربلد می ‌تواند در اسرع وقت مشکل شما را رفع کند.

دلیل نمایش ارور E6 ماشین لباسشویی دوو

ارور E6 ماشین لباسشویی دوو یک ارور اضطراری است که در صورت مشاهده باید سریعا رفع شود. زمانی که ارور E6 ماشین لباسشویی دوو نمایش داده می ‌شود، اصولا کارکرد ماشین دچار اختلال می‌شود. به عنوان مثال دستگاه روشن است ولی کار نمی‌ کند و یا اینکه دستگاه روشن نمی ‌شود یا فرمان ‌هایی که به دستگاه داده شده، اعمال نمی‌شوند و … .

از عوامل نمایش این ارور می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • گیر کردن لباس ‌ها بین درام و لاستیک دور درب ماشین
  • وجود مشکل و خرابی در موتور
  • خرابی برد ماشین
  • ولتاژ بالا
  • فرسودگی سیم ‌کشی داخل دستگاه
  • و…

چگونه ارور E6 ماشین لباسشویی دوو را برطرف کنیم؟

دلیل نمایش ارور E6 ماشین لباسشویی دوو

نحوه برطرف نمودن این ارور بستگی به دلیل نمایش آن دارد، در برخی مواقع می ‌توان به راحتی این ارور را رفع نمود. ولی ممکن است که ماشین لباسشویی مشکل جدی داشته باشد و نیاز باشد که با یک متخصص و تکنسین ماهر تماس بگیرید.

  • بین درام و لاستیک دور درب ماشین لباسشویی را چک کنید: ابتدا قبل از هر چیزی چک کنید که لباس‌ ها بین درام و لاستیک دور درب گیر نکرده باشند. اگر لباسی بین این دو بخش گیر کرده بود، حتما آن را خارج کنید.
  • اتصال برق را برای چند دقیقه قطع کنید: یکی از عوامل نمایش ارورE6 ماشین لباسشویی دوو ولتاژ بالا است. شما می ‌توانید به منظور رفع این مشکل، اتصال جریان برق به ماشین لباسشویی را قطع و دو شاخه را از پریز بکشید.

بعد از انجام این کار حدود 5 الی 10 دقیقه بعد دوباره دو شاخه را به پریز وصل کنید. احتمالا با انجام این کار این مشکل رفع می ‌شود. ولی اگر ارور همچنان درحال نمایش بود، باید به سراغ بررسی و عیب ‌یابی قطعات آن بروید.

عیب‌یابی قطعات جهت رفع ارور E6 ماشین لباسشویی دوو

قبل از هرچیزی لازم به ذکر است که بررسی و عیب ‌یابی قطعات ماشین لباسشویی کاری تخصصی است و احتیاج به دانش فنی و تخصص در این زمینه دارد. به همین دلیل به شما پیشنهاد می کنیم که در صورتی که دو روش بالا را امتحان کردید ولی ارور E6 ماشین لباسشویی دوو همچنان درحال نمایش بود، با یک متخصص در مجموعه صفاهان سرویس تماس بگیرید. این مشکل را به دست یک فرد ماهر و کاربلد بسپارید.

یکی از اصلی‌ترین دلایل نمایش این ارور وجود مشکل در موتور ماشین لباسشویی دوو است. به‌طور کلی دو نوع موتور در این نوع ماشین لباسشویی وجود دارد:

  • موتور یونیورسال
  • موتور دایرکت درایو

موتور یونیورسال: در موتور یونیورسال اگر مشکلی برای سیم‌پیچ موتور، کلکتور یا فیوز داخلی به وجود بیاید، باعث نمایش این ارور بر روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی دوو می ‌شود.

سنسور تاکو (سنسور هال): یکی دیگر از عوامل بروز این ارور وجود مشکل در سنسور تاکو دستگاه است. سنسور تاکو یک سنسور مقاومتی است که وظیفه‌ اش رساندن چرخش و دوران موتور دستگاه به برد می ‌باشد. در صورت بروز مشکل در این سنسور، حتما باید توسط یک متخصص بررسی و در صورت نیاز تعویض شود. محل قرارگیری سنسور تاکو در موتورهای یونیورسال دقیقا در پشت موتور است.

ذغال در موتور یونیورسال ماشین لباسشویی دوو: یکی دیگر از عوامل نمایش این ارور وجود مشکل در ذغال موتورهای یونیورسال ماشین لباسشویی دوو است. جنس این ذغال از کربن می ‌باشد که اتصال الکتریکی را به کلکتور موتور می‌ر‌ساند. حال اگر این ذغال سابیده، شکسته و یا تمام شده باشد، باعث می ‌شود که اتصال به درستی به کلکتور نرسد و ارور E6 در ماشین لباسشویی دوو نمایش داده بشود. درصورت مشاهده این مشکل، باید این قطعه تعویض شود.

ایراد در بلبرینگ‌های موتور یونیورسال: در موتورهای یونیورسال ماشین لباسشویی دوو دو بلبرینگ در مجاورت کلکتور وجود دارد که باعث گردش راحتتر کلکتور می ‌شوند. در صورت خرابی و یا شکستگی این بلبرینگ ‌ها، حتما باید توسط یک متخصص ماهر بررسی و تعمیر و یا درصورت نیاز تعویض شود. به همین منظور شما می توانید با مجموعه صفاهان سرویس، مرکز تعمیر ماشین لباسشویی دوو در اصفهان تماس بگیرید.

سیم‌ کشی و اتصالات: اگر سیم‌ کشی برد به موتور و یا برد به سنسور تاکو دستگاه ایراد داشته باشد، موجب نمایش ارور E6 ماشین لباسشویی دوو می ‌گردد. در صورت وجود مشکل در سیم ‌کشی و اتصالات، باید حتما توسط یک متخصص بررسی و اگر سیم ‌ها دچار قطعی بودند تعمیر بشود.

پس از چک کردن تمامی این موارد در‌صورتی که شما هیچگونه اثری از ایراد و یا شکستگی پیدا نکردید و تمامی قطعات سالم بودند، مشکل از برد ماشین لباسشویی شما هست که در‌صورت نیاز باید آن را تعویض بنمایید.

توجه کنید که این کار نیاز به دانش فنی دارد. به همین دلیل به شما توصیه می کنیم که اگر دانش موردنیاز و یا لوازم تخصصی این کار را ندارید، به هیچ عنوان دست به تعمیر و برطرف نمودن ارور E6 ماشین لباسشویی دوو خود نزنید و آن را به یک متخصص ماهر در مجموعه صفاهان سرویس بسپارید.

هزینه‌ های مربوط به رفع ارور E6 ماشین لباسشویی دوو

هزینه‌ های مربوط به رفع ارور  E6ماشین لباسشویی دوو

از آنجایی که عوامل به وجود آمدن این ارور متفاوت است و ممکن است این ارور به دلایل مختلفی در دستگاه نمایش داده بشود، نمی‌توان به‌طور قطع هزینه‌ دقیقی را برای برطرف نمودن این ارور در نظر گرفت.

امّا به‌ طور کلی هزینه برطرف نمودن این ارور به عوامل مختلفی همچون هزینه تعویض یک قطعه و یا تعمیر آن، هزینه ایاب و ذهاب، قیمت قطعه در بازار، مدل ماشین لباسشویی دوو شما و… بستگی دارد.

درصورتی که تمایل دارید از هزینه دقیق رفع ارور E6 ماشین لباسشویی دوو خود اطلاع پیدا کنید، با مجموعه صفاهان سرویس تماس حاصل فرمایید.

کلام آخر…

ارور E6 ماشین لباسشویی دوو یک ارور اضطراری است و در‌صورتی که به سرعت اقدام به رفع آن نشود ممکن است به دستگاه آسیب ‌های جدی‌ وارد کند. همانطور که در مقاله به این موضوع اشاره کردیم، اصلی ‌ترین علت به وجود آمدن این ارور وجود ایراد در موتور دستگاه است که در این صورت باید مشکل حتما توسط یک تکنسین ماهر و باتجربه مورد بررسی قرار گیرد.

به همین منظور افراد پرتلاش مجموعه صفاهان سرویس آماده هستند تا با فرستادن تکنسین‌ های ماهر و متخصص، به شما در رفع مشکلتان کمک کنند. جهت ارتباط و دریافت اطلاعات بیشتر با مجموعه صفاهان جهت تعمیر ماشین لباسشویی ، با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: تعویض سنسور ماشین لباسشویی دوو

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 6 =