تعمیر درب ماشین ظرفشویی بوش

5/5 - (26 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

در این مقاله مطالبی درباره معرفی اجزای درب، دلایل بسته نشدن درب و در آخر هزینه تعمیر درب ماشین ظرفشویی بوش آورده شده است. اگر شما عزیزان در قسمت درب ظرفشویی بوش خود با مشکل مواجه هستید، این مطلب را با ما دنبال نمایید.

یکی از بهترین و با کیفیت ترین برندهای لوازم خانگی، برند بوش می باشد. به همین علت هم در بازار ایران با قیمت های بالایی به فروش می رسند. یکی از این محصولات ماشین ظرفشویی است. ماشین های ظرفشویی بوش یکی از بهترین ها در میان برندهای دیگر می باشد، که دلایل این تمایز هوشمند و پرقدرت بودن ظرفشویی بوش نسبت به دیگر رقبا است.

اما گاها این ظرفشویی هم دچار خرابی هایی می شود. بهتر است به علت گران بودن، هرنوع مشکل و ایراد را در همان لحظات اول رفع کنید تا دچار خرابی های بیشتر نشود. متخصصین ما در مجموعه صفاهان سرویس می توانند بهترین خدمات را در زمینه سرویس و تعمیرات ماشین ظرفشویی بوش در اصفهان به شما عزیزان ارائه دهند.

معرفی اجزای درب ماشین ظرفشویی بوش و کاربرد آنها

اجزای تشکیل دهنده درب ماشین ظرفشویی بوش شامل موارد زیر می باشد:

 • درب اصلی: فضای داخل ماشین ظرفشویی را از فضای بیرون جدا می کند.
 • لولای درب ظرفشویی بوش: متصل کننده درب به بدنه و همچنین حرکت درب.
 • قفل درب ماشین ظرفشویی بوش: وظیفه این قطعه بسته نگاه داشتن درب ظرفشویی می باشد.
 • میکروسوئیچ: این قطعه هنگام روشن شدن ماشین ظرفشویی فعال می شود و اجازه باز شدن درب هنگام کارکرد دستگاه را نمی دهد.
 • فنر درب ظرفشویی: باعث تسهیل در باز و بست کردن درب ظرفشویی می شود.
 • بند درب ماشین ظرفشویی: این قطعه هم همانند فنر باعث تسهیل در بازوبست شدن درب دستگاه می شود.
 • لاستیک دور درب ظرفشویی: این قطعه مانع از نشتی آب به بیرون می شود.‌

هنگام بروز مشکل در درب دستگاه می توانید جهت تعمیر درب ماشین ظرفشویی بوش از تکنسین های صفاهان سرویس کمک بگیرید.

دلایل بسته نشدن درب ماشین ظرفشویی بوش

دلایل بسته نشدن درب ماشین ظرفشویی بوش

در ادامه مطلب به برخی از خرابی های درب ماشبن ظرفشویی بوش اشاره خواهیم کرد:

معیوب شدن قفل درب ماشین ظرفشویی بوش

این قطعه از آن دسته از قطعاتی است که هنگام خرابی حتما باید تعویض شود. اگر قفل درب ظرفشویی خراب شده باشد درب بسته نمی شود.

معیوب شدن میکروسوئیچ درب ماشین ظرفشویی بوش

این قطعه درون قفل درب قرار دارد، قبل از آن که برنامه شست وشوی ماشین ظرفشویی شروع شود، برد فرمان قفل درب را به میکروسوئیچ ارسال می کند. میکروسوئیچ هم درب را در حین کارکرد دستگاه قفل کرده و ۳۰ تا ۶۰ ثانیه بعد از برنامه شست و شو قفل درب را باز می کند. هنگام خرابی میکروسوئیچ باید کامل تعویض شود.

اگر با مشکل و ایراد در قسمت میکروسوئیچ درب ظرفشویی بوش مواجه شدید، می توانید جهت تعمیر درب ماشین ظرفشویی بوش به مجموعه صفاهان سرویس مراجعه کنید.

معیوب شدن لولای درب ماشین ظرفشویی بوش

کل وزن درب ظرفشویی بر روی لولاهاست و همچنین درب دستگاه حول محور لولاها باز و بسته می شود. پس در صورت خرابی این قطعه، درب ظرفشویی به سختی و با صدا باز و بسته می شود. این قطعه هم در صورت خرابی باید کامل تعویض گردد.

معیوب شدن فنر درب ظرفشویی بوش

معیوب شدن فنر درب ظرفشویی بوش

فنرها باعث چفت شدت درب روی بدنه می شود. اگر معیوب شود در درجه اول درب به سختی باز و بسته می شود و در درجه دوم درب درست و صحیح قفل نمی شود.

خرابی لاستیک های دور درب ماشین ظرفشویی بوش

لاستیک های دور درب ماشین ظرفشویی باعث آب بندی درب می شود. در صورت خرابی و پوسیدگی این لاستیک، آب داخل ماشین ظرفشویی به بیرون نشت پیدا می کند. در صورت مشاهده نشتی آب این لاستیک باید تعویض گردد.

هزینه تعمیر درب ماشین ظرفشویی بوش

هزینه هایی که جهت تعمیر درب ظرفشویی بوش باید پرداخت کنید به شرح زیر می باشد:

 • هزینه عیب یابی درب
 • هزینه تعویض قطعات درب ماشین ظرفشویی بوش
 • استفاده از قطعات اصل و اورجینال
 • ایاب و ذهاب

کلام آخر…

تمامی قطعات و اجزایی که بر روی درب ماشین ظرفشویی نصب شده اند قابل تعمیر نیستند و در صورت خرابی حتما باید تعویض شوند. حتما به این نکته توجه کنید که هنگام تعویض از قطعات اصل و با کیفیت استفاده نمایید. زیرا در صورت استفاده از قطعات فیک ممکن است آب بندی درب ظرفشویی از بین برود.

مجموعه صفاهان سرویس می تواند شما را در سرویس و تعمیر انواع قسمت های ماشین ظرفشویی بوش کمک کند. جهت ارتباط با مجموعه ما می توانید با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: تعویض لاستیک درب ماشین ظرفشویی بوش

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *