ارور E07 در ماشین ظرفشویی بوش

5/5 - (33 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

در این مطلب قرار است درباره علت ها و راه های رفع ارور e07، معرفی قطعه فن خشک کن و در انتها هزینه رفع ارور E07 در ماشین ظرفشویی بوش صحبت کنیم. امروز ماشین های ظرفشویی به یکی از وسایل اساسی لوازم منزل تبدیل شده است. علی الخصوص برای خانواده های پرجمعیت که بعد از صرف غذا، ظروف کثیف زیادی تجمع می شود.

البته به یاد داشته باشید که هر چه میزان استفاده شما از این دستگاه بیشتر باشد، خرابی آن هم بیشتر می گردد. اگر ماشین ظرفشویی بوش شما دچار ایراد و خرابی شد، می توانید خیلی راحت درخواست های تعمیر ماشین ظرفشویی بوش خود را در سایت ما ثبت نمایید. در کمترین زمان تکنسین های ما به محل شما اعزام شوند.

علت ارور E07 در ماشین ظرفشویی بوش

علت ظاهر شدن کد خطای E07 بر روی نمایشگر ظرفشویی بوش می تواند به دلایل زیر باشد:

  • خرابی فن ماشین ظرفشویی بوش: دلیل اصلی خشک نشدن ظروف، خرابی فن خشک کن ماشین ظرفشویی بوش می باشد. علت خرابی فن هم یا سوختگی موتور فن است یا شکستگی پره ها است.
  • چیدمان نادرست ظروف در سبد: چیدمان نادرست ظروف در سبد باعث می شود که هوای گرم تولیدی توسط فن به درستی بین ظروف جریان پیدا نکند و آنها خشک نشوند.

اگر ایراد از فن باید بهتر است از یک تکسین جهت عیب یابی آن کمک بگیرید.

نحوه رفع ارور E07 در ماشین ظرفشویی بوش

نحوه رفع ارور E07 در ماشین ظرفشویی بوش

برای رفع این ارور اگر علت خرابی فن گرمایشی باشد:

  • پاکسازی فن: درصورتی که بخش‌ های داخلی فن گرمایشی ظرفشویی بوش کثیف شده باشد، می‌توان با استفاده از هوای فشرده فن را پاکسازی کرد.
  • تعویض بلبرینگ ‌ها و شفت: در صورتی که بلبرینگ ‌ها و یا شفت فن خشک کن ظرفشویی بوش خراب شده باشد، می‌توان آنها را تعویض کرد تا فن دوباره به درستی کار کند.
  • تعویض پره ‌های فن: در صورتی که پره‌ های فن دفورمه شده باشند و یا خراب شوند، می‌توان آنها را تعویض کرد تا فن به درستی کار کند.
  • جایگزینی فن: در صورتی که خرابی فن خشک کن ظرفشویی به دلیل مشکلات جدی ‌تری باشد، نظیر قطعات داخلی فن یا موتور، باید آن را تعویض نمایید.

نحوه چیدمان ظروف بر روی سبد ظرفشویی بوش

قبل از قرار دادن ظروف در ماشین ظرفشویی بوش، مطمئن شوید که ظروف خالی از غذا هستند. نباید هیچ گونه زباله ‌ای در آن ‌ها وجود داشته باشد. برای ظروف بزرگ و پهن مانند تابه‌ ها و سینی‌ ها، از محل مخصوصی که در ماشین ظرفشویی بوش برای آن ‌ها در نظر گرفته شده است، استفاده کنید (قسمت پایین سبد).

ظروفی که می ‌توانند با هم قرار گیرند، مانند لیوان ‌ها و ظروف کوچک، را در کنار یکدیگر قرار دهید. تمامی ظروف را در جهت یکسان قرار دهید، مثلا همگی به سمت پایین یا بالا و یا همگی به سمت چپ و راست.

از جمله ظروف که نیاز به شستشوی بیشتری دارند، در بخش پایین ‌تر ماشین ظرفشویی قرار بدهید. اجازه دهید که فضای لازم برای جریان آب و هوا در میان ظروف باقی بماند.

بعد از قرار دادن ظروف در ماشین ظرفشویی، مطمئن شوید که هر کدام از ظروف به خوبی قرار گرفته‌ اند و هیچ کدام از آن‌ ها با هم برخورد ندارند.

هنگامی که با ارور E07 در ظرفشویی بوش مواجه شدید، اگر ایراد از قسمت های الکترونیکی دستگاه نباشد خود می توانید آن را در منزل حل کنید.

معرفی فن خشک کن ظرفشویی بوش

معرفی فن خشک کن ظرفشویی بوش

فن خشک کن ظرفشویی بوش یک قطعه الکترونیکی است که به منظور خشک کردن ظروف پس از شستشو در ماشین ظرفشویی استفاده می شود. این قطعه با تولید هوای گرم و خشک، رطوبت را از ظروف برداشته و آنها را خشک می کند.

برای این قطعه معمولاً چندین برنامه خشک کن مختلف تعبیه شده است که هر کدام برای نوع خاصی از ظروف مناسب هستند. این فن خشک کن همچنین می تواند به عنوان جایگزین خشک کردن دستی با دستمال باشد.

هزینه ارور E07 در ماشین ظرفشویی بوش

هزینه هایی که برای رفع این ارور باید پرداخت کنید:

  • عیب یابی ماشین ظرفشویی بوش
  • تعمیر قطعه فن گرمایشی
  • تعویض قطعات فن گرمایشی ظرفشویی بوش
  • هزینه ایاب و ذهاب

کلام آخر…

ارور E07 در ماشین ظرفشویی بوش جز آن دسته از کدهای خطا می باشد که تعمیر آن، به شرطی که دستگاه ایراد برقی نداشته باشد، به راحتی در منزل توسط خودتان قابل حل می باشد.

مجموعه صفاهان سرویس، مرکزی است که تمامی متخصصین آن وجدان کاری را سرلوحه کار خود قرار داده اند. اگه ایرادی یا مشکلی برای ظرفشویی بوش شما اتفاق بیفتد که خیلی راحت با یک هزینه بسیار پایین قابل حل می باشد، متخصصین ما این موضوع را به شما خواهند گفت. جهت ارتباط با مجموعه ما می توانید با شماره تماس 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: ارور E22 ماشین ظرفشویی بوش ، تعمیر ماشین ظرفشویی پاکشوما در اصفهان

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 57 = 60