ارور E08 ماشین ظرفشویی بوش

5/5 - (42 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

در این مقاله قرار است درباره موضوع علت ارور E08، نحوه رفع آن، نحوه کارکرد سنسور تشخیص میزان آب و در آخر هزینه ارور E08 ماشین ظرفشویی بوش صحبت کنیم. اگر ظروف شما در ماشین ظرفشویی بوش تمیز نمی شود، یکی از علت های آن ارور E08 می باشد. امیدواریم با خواندن این مطلب اطلاعات مفیدی کسب نمایید.

مجموعه صفاهان سرویس با بیش از ۲۰ سال سابقه در زمینه تعمیرات لوازم خانگی در اصفهان توانسته است سهم بسزایی از تعمیرات بازار اصفهان را به خود اختصاص دهد. شما عزیزان می توانید درخواست های تعمیری خود را در سایت ثبت نمایید.

علت ارور E08 ماشین ظرفشویی بوش

هنگامی این کد خطا بر روی نمایشگر ظرفشویی بوش ظاهر می شود که مشکلی در قسمت مجموعه آبگیری دستگاه به وجود آید. در این ارور ظرفشویی بوش نمی تواند به اندازه کافی آبگیری کند. علت اصلی این عدم آبگیری کافی ظرفشویی بوش می تواند به دلایل زیر باشد:

  • خرابی سنسور تشخیص میزان آب ظرفشویی بوش
  • چربی در سطح سنسور می‌تواند باعث خرابی آن شود.
  • خرابی در مدار الکترونیکی، خرابی در قسمت ‌های الکترونیکی سنسور می ‌تواند باعث نامنظم بودن عملکرد آن شود.
  • خرابی در کابل‌ها، خرابی در کابل ‌های اتصال سنسور نیز می ‌تواند باعث خرابی در تشخیص میزان آب شود.

معیوب شدن برد الکترونیکی ظرفشویی بوش

معیوب شدن برد الکترونیکی ظرفشویی بوش

خرابی برد الکترونیکی ممکن است به دلایل مختلفی از جمله علل فیزیکی و الکتریکی، خطاهای طراحی و تولید، ناکارآیی قطعات الکترونیکی و یا عوامل محیطی مانند رطوبت، گرد و غبار و حتی تغییرات دمایی باشد. همچنین، عدم رعایت شرایط استفاده و نگهداری از سیستم نیز می ‌تواند به خرابی برد الکترونیکی منجر شود.

برای تشخیص دقیق علت خرابی برد الکترونیکی، معمولا نیاز به تست و تحلیل دقیق سیستم و قطعات الکترونیکی داریم. بهتر است جهت عیب یابی دقیق ارور E08 ماشین ظرفشویی بوش از یک تعمیرکار کمک بگیرید.

نحوه رفع ارور E08 ماشین ظرفشویی بوش

جهت رفع ارور E08 اگر مشگل از سنسور ظرفشویی باشد:

 اول باید سیم کشی ها و اتصالات حسگر را بررسی کنید. در صورت سالم بودن سیم کشی و اتصالات، خود سنسور معیوب شده و قابل تعمیر نمی باشد و حتما باید تعویض شود.

اگر ایراد از برد ظرفشویی بوش باشد:

برای رفع خرابی برد ظرفشویی بوش ابتدا باید علت خرابی را تعیین کنید. ممکن است خرابی در برد الکترونیکی یا قطعات دیگر ظرفشویی باشد. اولین قدم برای رفع خرابی، بررسی سیم‌ ها و اتصالات برد است. اگر سیم‌ ها یا اتصالات شکسته یا منقطع شده باشند، می ‌توانید آن‌ها را بازسازی یا تعویض کنید.

در صورتی که خرابی در برد الکترونیکی ظرفشویی بوش باشد، می ‌توانید آن را تعمیر یا تعویض کنید. برای تعمیر برد الکترونیکی، شما باید از دانش فنی و تجهیزات لازم برای جایگزینی قطعات حذف شده استفاده کنید. حتما برای رفع ارور E08 ماشین ظرفشویی بوش از یک متخصص مجرب که دانش فنی لازم در این زمینه را دارد کمک بگیرید.

نحوه کارکرد سنسور میزان تشخیص آب

نحوه کارکرد سنسور میزان تشخیص آب ظرفشویی بوش

سنسور تشخیص آب در ظرفشویی بوش یک حسگر الکترونیکی است که برای تشخیص مقدار آب موجود در دستگاه ظرفشویی و کنترل فرآیند شستشو به کار می‌رود. این سنسور با استفاده از تکنولوژی های الکترونیکی و پردازش سیگنال، تغییراتی که در جریان عبور آب در دستگاه ظرفشویی ایجاد می‌شود، را اندازه‌ گیری می ‌کند.

سنسور تشخیص آب در ظرفشویی بوش شامل یک حسگر فشار آب و یک میکروکنترلر است. حسگر فشار آب در ظرفشویی بوش، برای انداز ه‌گیری فشار آب مورد استفاده قرار می ‌گیرد و نشان می ‌دهد که مقدار آب در دستگاه چقدر است. هنگامی که آب در دستگاه وارد می ‌شود، فشار آب در داخل دستگاه، تغییر می ‌کند.

سنسور فشار آب این تغییرات را از طریق الکترودهای حساس به فشار آب، اندازه ‌گیری می ‌کند و به صورت یک سیگنال الکتریکی به میکروکنترلر ارسال می‌ شود. میکروکنترلر با استفاده از برنامه نویسی که در آن نصب شده است، این سیگنال را تحلیل کرده و مقدار آب موجود در دستگاه ظرفشویی را محاسبه می ‌کند.

در صورتی که مقدار آب به حد مشخصی برسد، میکروکنترلر اقدام به دادن دستور به دستگاه ظرفشویی برای شروع فرآیند شستشو می‌ کند. به طور کلی، سنسور تشخیص آب در ظرفشویی به منظور کنترل میزان آب و کنترل فرآیند شستشو به کار می‌رود.

با تشخیص میزان آب موجود در دستگاه، فرآیند شستشو به صورت خودکار و با دقت بیشتری انجام می ‌شود و همچنین از مصرف زیاد آب جلوگیری می‌ گردد.

هزینه رفع ارور E08 ماشین ظرفشویی بوش

هزینه های ناشی از تعمیر برد الکترونیکی ممکن است به شدت متغیر باشد و بستگی به عوامل گوناگونی دارد که در فرآیند تعمیر مورد نظر قرار می‌گیرند. برخی از عوامل مهم در تعیین هزینه های تعمیر برد الکترونیکی عبارتند از:

  • هزینه ایاب و ذهاب
  • نوع خرابی: اگر خرابی بسیار ساده و طبقه ‌بندی شده ای روی برد الکترونیکی رخ دهد، هزینه تعمیر بسیار کمتر از خرابی ‌های پیچیده خواهد بود.
  • قطعات الکترونیکی: در صورتی که قطعات الکترونیکی مورد نیاز برای تعمیر، قطعات ساده و موجود باشند، هزینه تعمیر کمتر خواهد بود. اما در صورتی که قطعات الکترونیکی ناموجود یا کمیاب باشند، هزینه تعمیر بسیار بیشتر خواهد بود.
  • هزینه هایی که هنگام خرابی حسگر تشخیص میزان آب باید پرداخت کنید، شامل این مواد می شود، اگر ایراد از قسمت سیم کشی و اتصالات حسگر باشد باید سیم کشی حسگر تعویض شود. اما اگر خود حسگر خراب شود باید کل مجموعه حسگر تعویض شود.

کلام آخر…

هنگام بروز این ارور حتما آن را جدی بگیرید و سعی کنید در اسرع وقت آن را رفع کنید. زیرا ظرفشویی های امروزی بصورت الکترونیکی با هم در ارتباط هستند و هنگام بروز مشکل در یک قسمت، دیگر قسمت های ظرفشویی هم تحت تاثیر قرار می گیرد.

شما عزیزان می توانید جهت رفع ارور E08 ماشین ظرفشویی بوش از متخصصین و تعمیرکاران با تجربه و مجرب صفاهان سرویس در اصفهان کمک بگیرید. جهت ارتباط با ما و ثبت درخواست های تعمیر ماشین ظرفشویی بوش در اصفهان، می توانید از شماره 09130108396 استفاده نمایید.

بیشتر بخوانید: ارور E07 در ماشین ظرفشویی بوش ، تعمیر ماشین ظرفشویی پاکشوما در اصفهان

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 14 = 15