ارور E05 در ماشین ظرفشویی بوش

5/5 - (35 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

در این مطلب سعی خواهیم کرد اطلاعات مفیدی درباره علت ارور E05 ظرفشویی بوش، رفع آن، معرفی قطعه شیر برقی و در آخر هزینه رفع ارور E05 در ماشین ظرفشویی بوش برای شما عزیزان ارائه دهیم‌‌. امیدواریم که استفاده کافی از این مقاله را ببرید.

هنگام مشاهده ارور E05 در ظرفشویی بوش خود، سعی کنید خود برای تعمیر آن اقدام نکنید. زیرا دستگاه شما بسیار گران قیمت است و ممکن است به آن آسیب بیشتری وارد کنید و مشمول هزینه های بیشتری شوید. بهتر است از یک تکنسین با تجربه کمک بگیرید.

ما در مجمومه صفاهان سرویس با داشتن متخصصین و ابزارهای به روز می توانیم بهترین خدمات را جهت تعمیر ماشین ظرفشویی در اصفهان به شما ارائه دهیم.

علت ارور E05 در ماشین ظرفشویی بوش

علت ارور E05 در ماشین ظرفشویی بوش

این ارور زمانی اتفاق می افتد که ماشین ظرفشویی بوش بیش از اندازه آبگیری کند و مخزن آب پر شود.  آبگیری بیش از حد ظرفشویی بوش می تواند به علت های زیر رخ دهد:

  • خرابی سنسور تشخیص میزان سطح آب ظرفشویی بوش: اگر این سنسور دچار ایراد شود، دیگر فرمانی جهت عدم آبگیری از برد الکترونیکی ظرفشویی بوش صادر نمی شود.
  • خرابی شیر برقی: اگر شیر برقی یا آکواستاپ دچار مشکل شود، آب به صورت مداوم وارد ظرفشویی می شود
  • خرابی برد الکترونیکی ظرفشویی بوش: برد ظرفشویی به عنوان مغز دستگاه محسوب می شود و کل فرایند دستگاه را کنترل می کند. پس هنگام خرابی برد ممکن است دستگاه بیش از حد آبگیری کند.

برای عیب یابی ارور E05 در ماشین ظرفشویی بوش می توانید از مجموعه صفاهان سرویس کمک بگیرید.

نحوه رفع ارور E05 در ماشین ظرفشویی بوش

  • اگر علت ارور e05 مربوط به حسگر میزان تشخیص آب باشد: در سطح اول باید اتصالات بین حسگر و برد را چک کنید و در صورت سالم بودن اتصالات، حسگر باید تعویض شود.
  • اگر علت از شیر برقی باشد: شیر برقی را عیب یابی و تعمیر کنید و در صورت تعمیر نشدن آن را تعویض نمایید.
  • اگر ایراد ارور از برد باشد: باید توسط اهم متر عیب یابی و تعمیر شود.

معرفی شیر برقی ظرفشویی بوش و کاربرد آن

معرفی شیر برقی ظرفشویی بوش و کاربرد آن

شیر برقی ظرفشویی یک قطعه الکترونیکی است که برای کنترل جریان آب ورودی به دستگاه ظرفشویی مورد استفاده قرار می ‌گیرد. هدف استفاده از این شیر، کنترل جریان آب ورودی به دستگاه ظرفشویی با توجه به نیازهای مختلف پروسه شستشو و شماره برنامه انتخاب شده است.

این شیر بر روی لوله آب ورودی به دستگاه ظرفشویی نصب می ‌شود و از جنس فلزی با روکش کرم است. شیر برقی به صورت خودکار با استفاده از سیستم الکترونیکی قابل کنترل است و درست قبل و بعد از دوره شستشوی ظرف‌ ها باز و بسته می ‌شود.

این باز و بسته شدن برای این است که جریان آب به دستگاه بر اساس برنامه تنظیم شده در دستگاه ظرفشویی تنظیم شود. در صورت خرابی یا عدم کارکرد درست شیر برقی، ممکن است جریان آب به صورت نامناسب به دستگاه وارد شود و باعث خرابی آن شود.

هزینه رفع ارور E05 در ماشین ظرفشویی بوش

این هزینه ها شامل مواردی چون پیدا کردن عیب آبگیری بیش از اندازه ظرفشویی، دستمزد تعویض قطعه یا تعمیر و ایاب و ذهاب می شود. اما گاها نیاز است که قطعه ای باز شود و به مرکز تعمیرات جهت تعمیر ارسال گردد و یا کل ماشین ظرفشویی بوش باید به مرکز تعمیرات مننقل شود. این ها مواردی پیش بینی نشده هستند که روی هزینه تعمیر ماشین ظرفشوی بوش تاثیر می گذارند.

کلام آخر…

تکنسین های مجموعه صفاهان سرویس تمامی سعی و تلاش خود را بر این دارند که ماشین ظرفشویی بوش شما در محل، تعمیر و سرویس شود. تا شما عزیزان تمامی مراحل تعمیر و یا تعویض را مشاهده نمایید. این امر موجب افزایش اعتماد بین تعمیرکار و مشتری می گردد. جهت ارتباط با مجموعه صفاهان سرویس جهت رفع ارور E05 در ماشین ظرفشویی بوش می توانید با شماره ‌09130108396 تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: ارور E08 ماشین ظرفشویی بوش ، تعمیر ماشین ظرفشویی پاکشوما در اصفهان

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 6 = 12