تعمیر سیستم دیفراست یخچال فریزر بوش

5/5 - (10 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130451675 تماس بگیرید.

در این مقاله درباره موضوعاتی چون معرفی سیستم دیفراست یخچال فریزر بوش، اجزای تشکیل دهنده سیستم دیفراست، خرابی های سیستم دیفراست یخچال بوش و در آخر به رفع و تعمیر سیستم دیفراست یخچال فریزر بوش اشاره خواهیم کرد.

اگر در منزل خود از تشکیل یخ و برفک در یخچال خود رنج میبرید بهتر است این مطلب رو تا انتها با ما دنبال نمایید. در یخچال فریزرهای قدیمی سیستم یخ زدایی خودکار در آنها وجود نداشت. جهت برف زدایی باید یخچال فریزر را از برق کشیده، تمامی محتویات یخچال را خارج کرده و درب یخچال به مدت زیادی باز گذاشت تا برفک های آن آب شوند. این یک عمل بسیار خسته کننده و طاقت فرسا می باشد.

اما در یخچال فریزرهای امروزی این عمل به صورت خودکار صورت می گیرد. برای تعمیر یخچال فریزر بوش می‌ توانید از تکنسین های مجموعه صفاهان سرویس کمک بگیرید.

معرفی سیستم دیفراست یخچال بوش و کاربردی آن

سیستم یخ زدایی یا همان دیفراست در یخچال بوش، فرایندی است که باعث حذف یخ و برف از داخل آن می شود. هنگامی که هوا به داخل یخچال می رود، رطوبت در آنجا متراکم می شود و سپس به صورت یخ یا برف روی دیوارهای داخلی یخچال تثبیت می شود.

بدون سیستم یخ زدایی، یخ و برف می تواند به مرور زمان به قطعات بزرگتری تبدیل شود و باعث محدودیت فضای داخلی یخچال گردد. یخ زدایی معمولاً به یکی از دو روش زیر انجام می شود:

 • یخ زدایی دستی: در این روش، شما باید یخ و برف را با دست خود از دیوارهای داخلی یخچال بردارید.
 • یخ زدایی خودکار: این روش شامل یک سیستم خودکار است که به صورت دوره‌ای روشن می شود و با استفاده از گرمایش برقی یا گاز، یخ و برف را از دیوارهای داخلی یخچال حذف می کند. به این روش دیفراست می گویند.

هنگام مشاهده برف یا یخ در فریزر خود، در اسرع وقت جهت تعمیر سیستم دیفراست یخچال فریزر بوش خود اقدام نمایید.

اجزای تشکیل دهنده سیستم دیفراست یخچال بوش

اجزای تشکیل دهنده سیستم دیفراست یخچال بوش

 • اواپراتور: لوله هایی هستند که گاز مبرد داخل آنها جریان دارد و برفک می زنند.
 • ترموفیوز: قطعه الکترونیکی است که به صورت یک فیوز در سیستم دیفراست عمل می کند.
 • تایمر دیفراست: زمان بندی قطعات دیفراست را کنترل می کند.
 • المنت: این قطعه با تولید گرما، برفک ها را آب می کند.

در صورت خرابی هر یک از قطعات زیر سیستم یخ زدایی یخچال بوش از کار می افتد.

خرابی های سیستم دیفراست یخچال بوش

در ادامه مطلب به خرابی های سیستم دیفراست یخچال فریزر بوش می پردازیم. یادتان باشد هنگام ایراد در قسمت یخ زدایی حتما از یک تکنسین جهت تعمیر سیستم دیفراست یخچال فریزر بوش خود کمک بگیرید.

خرابی ترموفیوز یخچال بوش

این قطعه الکترونیکی کارکرد المنت را کنترل می کند. اگر به هر دلیلی بعد از برفک زدایی، المنت خاموش نشود، ترموفیوز می سوزد.

خرابی تایمر دیفراست یخچال بوش

در صورت خرابی این تایمر تمامی زمان بندی سیستم یخ زدایی از کار می افتد.

خرابی قطعه المنت یخچال بوش

هنگامی که برفک داخل یخچال بوش تشکیل می شود، در قدم اول المنت ها باید چک شود. المنت ها وظیفه آب کردن برفک ها را دارد.

معیوب شدن حسگر دیفراست یخچال بوش

اگر حسگر دیفراست معیوب شود، دیگر برد الکترونیکی فرمان عمل یخ زدایی را صادر نمی کند.

رفع خرابی سیستم دیفراست یخچال بوش

رفع خرابی سیستم دیفراست یخچال بوش

اگر عمل برفک زدایی یا همان دیفراست در یخچال فریزر بوش شما انجام نمی شود، در مرحله اول باید تمامی قطعات مجموعه دیفراست توسط یک متخصص مورد بررسی و عیب یابی شود. اما برخی از موارد هستند که در عمل برفک زدایی دخیل می باشند و شما می توانید در منزل آنها را چک و بررسی نمایید. از جمله این موارد:

 • خاموش و روشن کردن یخچال فریزر بوش: در برخی موارد، خاموش و روشن کردن دستگاه می‌تواند به شما کمک کند تا مشکل را رفع کنید.
 • اطمینان از بسته بودن درب یخچال فریزر بوش: در صورتی که درب یخچال فریزر را به درستی نبندید، هوای مرطوب وارد فضای یخچال شده و باعث شدید شدن تشکیل یخ در داخل فریزر می ‌شود. بنابراین اطمینان حاصل کنید که درب فریزر به درستی بسته شده است.
 • چینش مناسب محتویات داخل یخچال فریزر بوش: در صورتی که قسمت‌ های داخلی یخچال فریزر پر از محتویات هستند، باید آنها را جابجا کنید تا هوا به درستی در داخل فریزر گردش کند و تشکیل یخ کمتر شود.
 • تعویض فیلتر هوای یخچال فریزر بوش: در صورتی که فیلتر هوای یخچال شما بسته شده است، هوا نمی‌ تواند به درستی داخل یخچال فریزر جریان پیدا کند. بنابراین، تعویض فیلتر هوا ممکن است باعث رفع خرابی سیستم یخ زدایی شود.
 • تمیز کردن پشت یخچال فریزر بوش: بررسی کنید که پشت یخچال تمیز است و هوا به درستی در اطراف دستگاه جریان دارد.

در صورتی که با انجام این روش‌ ها همچنان مشکل سیستم برفک زدایی یخچال فریزر شما حل نشد، بهتر است که از یک تعمیرکار مجرب جهت تعمیر سیستم دیفراست یخچال فریزر بوش خود کمک بگیرید.

کلام آخر…

مجموعه صفاهان سروییس با داشتن پرسنلی مجرب و حرفه ای، توانسته است سهم بسزایی از تعمیرات لوازم خانگی برند بوش، علی الخصوص یخچال فریزر را در اصفهان به خود اختصاص دهد.

شما عزیزان می توانید جهت ارتباط با مجموعه ما از طریق شماره تماس 09130451675 اقدام نمایید یا درخواست های تعمیری خود را در سایت ثبت نمایید. در اسرع وقت تکنسین های ما جهت تعمیر دستگاه شما به محل اعزام می شوند.

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *