ارور E03 در ماشین ظرفشویی بوش

5/5 - (25 امتیاز)

 

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

در این مطلب به موضوعاتی چون علت و رفع ارور E03 در ظرفشویی بوش، معرفی قطعه هیدروستات ظرفشویی بوش و در انتها به هزینه رفع ارور E03 در ماشین ظرفشویی بوش می پردازیم. اگر ظرفشویی بوش شما به درستی آبگیری نمی کند، این مطلب را با دقت تا آخر دنبال نمایید.

شما عزیزان می توانید بدای یادگیری مفاهیم و معانی ارورهای مشاهده شده بر روی نمایشگر لمسی ظرفشویی بوش، به دفترچه راهنمای آن مراجعه کنید. اگر توضیحات دفترچه را متوجه نشدید، می توانید به سایت ما مراجعه نمایید.

تکنسین های ما به صورت تخصصی این مطالب را نوشته اند تا شما بتوانید با یک سرچ ساده در سایت، مشکل خود را رفع کنید. همچنین می توانید تمامی درخواست های تعمیرات ظرفشویی بوش در اصفهان خود را با تکنسین های مجموعه صفاهان سرویس در میان بگذارید.

علت ارور E03 در ماشین ظرفشویی بوش

علت نمایان شدن این ارور در ماشین ظرفشویی بوش به دلایل زیر می باشد:

  • قطع بودن یا بسته بودن آب شهری
  • فشار خیلی پایین آب ورودی به ظرفشویی بوش
  • وجود مشکل در شیر برقی ظرفشویی بوش
  • خرابی حسگر هیدروستات ماشین ظرفشویی بوش
  • تمیز نبودن فیلتر ورودی آب ظرفشویی بوش

برخی از این علت ها را به راحتی می توانید رفع کنید. اما برای رفع مشکل خرابی شیر برقی و هیدروستات، نیاز پیدا می کنید که از کمک یک تکنسین و متخصص استفاده نمایید.

رفع ارور E03 در ماشین ظرفشویی بوش

رفع ارور f03 در ماشین ظرفشویی بوش

برای رفع این ارور به صورت زیر عمل کنید:

در صورتی که علت ارور F03 مربوط به فشار کم و یا قطعی آب باشد: در درجه اول شیلنگ ورودی به ظرفشویی بوش را چک کنید که تا خوردگی و یا نشتی نداشته باشد. در صورتی که آب شهری قطع یا فشار کمی دارد، باید صبر کنید تا این مشکل رفع شود.

اگر ایراد از قسمت شیر برقی باشد: برای تعمیر شیر برقی ظرفشویی بوش، ابتدا باید مشکل را تشخیص دهید. اگر شیر برقی به طور کامل کار نمی ‌کند، ممکن است نیاز به تعویض باشد. در صورتی که شیر به طور ناگهانی قطع و وصل می‌ شود، ممکن است مشکل در سیم‌های برقی باشد.

در صورتی که ایراد این ارور از قسمت هیدروستات باشد: قبل از همه چیز برق ظرفشویی بوش را قطع کنید. برای دسترسی به هیدروستات، باید پنل جلویی ظرفشویی بوش را باز کنید. برخی از مدل ‌های ظرفشویی بوش دارای پیچ‌ های فوقانی و پایینی هستند که باید با استفاده از یک پیچ گوشتی باز شوند.

برای بررسی هیدروستات، می‌توانید از یک مولتی‌متر استفاده کنید تا مقاومت هیدروستات را اندازه بگیرید. اگر مقاومت هیدروستات با مقدار مناسب سازنده مطابقت ندارد، باید هیدروستات را تعویض کنید. تمامی این مواردی که باعث بروز ارور E03 در ماشین ظرفشویی بوش می شوند، باید توسط یک متخصص عیب یابی و رفع شوند. زیرا این کار نیاز به دانش فنی و ابزارهای مخصوص دارد.

معرفی قطعه هیدروستات ظرفشویی بوش

معرفی قطعه هیدروستات ظرفشویی بوش

حسگر آب ظرفشویی بوش وظیفه‌ تشخیص سطح آب داخل مخزن ظرفشویی را دارد. این حسگر با استفاده از تکنولوژی مختلفی مانند فشارسنجی، اپتیکال یا الکتریکی، می‌تواند سطح آب را درون مخزن سنجیده و به دستگاه برد الکترونیکی ظرفشویی بوش اطلاع دهد که آیا ظرفشویی نیاز به آب دارد یا خیر.

با توجه به اطلاعاتی که حسگر ارائه می ‌دهد، قطعه برد ظرفشویی تصمیم می ‌گیرد که آیا باید آب را به مخزن اضافه کند یا نه. هدف از استفاده از حسگر آب در ظرفشویی بوش، صرفه ‌جویی در مصرف آب می ‌باشد.

هزینه رفع ارور E03 در ماشین ظرفشویی بوش

عواملی که باید برای رفع ارور E03 یا F03 پرداخت کنید، شامل موارد زیر می شود:

  • عیب یابی
  • هزینه تعویض قطعاتی چون شیر برقی، هیدروستات و …
  • هزینه خرید قطعات اصل
  • ایاب و ذهاب

کلام آخر….

در ارور E03 گاهی ایراد از قسمت اتصالات می باشد. در صورتی که تعمیرکار تجربه و دانش کافی در زمینه تعمیرات ظرفشویی نداشته باشد، هیدروستات و یا شیر برقی را کامل عوض می کند. شاید با این کار مشکل دستگاه شما رفع شود، اما مشمول هزینه های بیشتری می شوید.

مجموعه صفاهان سرویس با داشتن بیش از ۲۰ سال سابقه در تعمیر لوازم خانگی در اصفهان می تواند بهترین خدمات را ارائه دهد. جهت ارتباط با ما با شماره ‌ ‌09130108396 تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ در اصفهان ، ارور E05 در ماشین ظرفشویی بوش

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

58 + = 68