علل کار نکردن دکمه های ماشین لباسشویی

5/5 - (60 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

کار نکردن دکمه های ماشین لباسشویی به طور کلی استفاده از این دستگاه را برای ما سخت می کند. ماشین لباسشویی دستگاه پر مصرف در منزل است و ممکن است در هفته چد بار از آن استفاده کنیم. به همین دلیل ایجاد اختلال در عملکرد آن می تواند سخت باشد.

دکمه ها می توانند به صورت های مختلفی با مشکل مواجه شوند. به طور کلی فعال نشوند، سفت شده باشند، گیر کنند و.. . هر کدام از این موارد که پیش آمده باشد نیاز به بررسی و تعمیر دارد. شما می توانید با صفاهان سرویس، مرکز تعمیر لباسشویی در اصفهان، تماس بگیرید و برای بررسی مشکل درخواست تکنسین کنید.

علل کار نکردن دکمه های ماشین لباسشویی به همراه آموزش تعمیر

دکمه های ماشین لباسشویی به دلایل مختلفی با اختلال مواجه می شوند. در ادامه هر کدام را ذکر و روش رفع آن را نیز به شما آموزش می دهیم.

عدم اتصال برق لباسشویی

درست است که این گزینه بسیار بدیهی می باشد ولی گاهی به علت فراموشی می تواند اتفاق بیفتد. به همین دلیل قبل از بررسی هر موردی مطمئن شوید که برق لباسشویی متصل است.

فعال بودن قفل کودک لباسشویی

فعال بودن قفل کودک لباسشویی

امروزه اکثر دستگاه ها دارای قفل کودک هستند که از تغییرات ناخواسته توسط کودکان جلوگیری شود. با فعال بودن این قفل، دکمه های شما کار نخواهند کرد. در نتیجه یکی از مواردی که در هنگام کار نکردن دکمه های ماشین لباسشویی باید در نظر بگیرید، قفل کودک است که باید غرفعال باشد.

وجود رطوبت در پنل

رسیدن آب و رطوبت به هر قسمت و قطعه لباسشویی می تواند باعث ایجاد مشکل و حتی سوختگی قطعه شود. دکمه ها هم به همین صورت هستند. اگر آب وارد پنل کنترل شما شده باشد، در عملکرد دکمه ها اختلال ایجاد می کند و باعث کار نکردن دکمه های ماشین لباسشویی می شود.

خرابی پنل لباسشویی

پنل فرمان لباسشویی باید فرمان های مورد نیاز را به دکمه ها ارسال کند. از این رو در صورتی که این پنل خراب شود، فرمان صحیحی ارسال نمی شود و دکمه ها کار نمی کنند. از این رو پنل فرمان را بررسی کنید و در صورتی که با مشکل مواجه شده بود، برای تعویض آن اقدام کنید.

در بعضی از مدل های لباسشویی، تاچ پد و پنل فرمان به یکدیگر متصل هستند و در صورت وجود مشکل باید هر دو با هم تعویض گردند. تعویض پنل کاری کاملا تخصصی است و باید از یک تکنسین کمک بگیرید.

انسداد مخزن فیلتر آب

یکی از مواردی که باعث ایجاد اختلال در عملکرد ماشین لباسشویی می شود، مشکل در پمپ آب است. اگر فیلتر داخلی لباسشویی مسدود گردد، پمپ از کار می افتد. شما باید فیلتر را بررسی کنید که در اثر رسوبات زیاد مسدود نشده باشد. در صورت مسدودی، کافی است فیلتر را تمیز کنید.

وجود جسم خارجی در کنار دکمه ها

تعمیر دکمه های ماشین لباسشویی

اگر جسم یا یک چیز خارجی در کنار دکمه های لباسشویی شما گیر کرده باشد می تواند باعث سفتی دکمه هنگام فشار و همچنین عدم کارکرد آن شود. در این حالت شما باید کنار دکمه های را کاملا تمیز کنید.

خرابی برد لباسشویی

برد یکی از قطعه های مهم و حیاتی لباسشویی است که به آن مغز دستگاه گفته می شود. وظیفه برد الکترونیکی کنترل تمام قطعات است. در صورت خرابی این قطعه، کارکرد دکمه ها نیز می تواند با اختلال مواجه شود. شما می توانید برای آموزش تعمیر این قطعه جهت رفع مشکل کار نکردن دکمه های ماشین لباسشویی روی لینک زیر کلیک کنید:

تعمیر برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

البته توجه داشته باشید که این قطعه در لباسشویی بسیار حساس است و اولویت شما در بررسی آن مراجعه به یک نمایندگی معتبر تعمیر لباسشویی باشد. عدم تخصص می تواند به لباسشویی آسیب های بیشتری وارد کند.

فرسودگی دکمه ها

گاهی هیچ یک از موارد دیگر اتفاق نیافتاده است و خود دکمه است که خراب شده. با گذشت زمان هر قطعه ای می تواند دچار فرسودگی شود. دکمه های ماشین لباسشویی هم نیز ممکن است دچار استهلاک گردد. در صورتی که دکمه های شما فرسوده و مستهلک هستند، اقدام به تعویض آن ها کنید.

ایجاد مشکل در تنظیمات لباسشویی

در صورتی که صفحه لباسشویی مکانیکی باشد، یک مشکل کوچک می تواند باعث کار نکردن دکمه های ماشین لباسشویی گردد. پیچ های تنظیم پنل باید در نقطه مشخصی قرار بگیرند که بتوانند کار خود را انجام دهند. اگر هنگام چرخاندن دکمه، صدای کلیکی نمی شنوید و یا حتی صدای غیر عادی ای به گوش شما می رسد، این نشان دهنده مشکل در چرخ دنده ها است.

در صفحه های دیجیتالی می توان با ریستارت و راه اندازی دوباره تنظیمات را به حالت صحیح درآورد. در این حالت می توانید از Restart دستگاه استفاده کنید. هر برند لباسشویی می تواند نحوه ریستارت متفاوتی داشته باشد، از این رو برای این مورد از دفترچه دستگاه خود کمک بگیرید.

مشکل در سنسورها

در صورتی که موارد زیر را مشاهده کردید می تواند علت فرسوده شدن و یا اتمام عمر سنسور های لباسشویی باشد:

  • سفت شدن دکمه ها
  • سخت کار کردن دکمه های لباسشویی
  • زمانی که فشار داده می شوند، حالت دندانه دار داشته باشند.

گاهی جهت رفع مشکل سنسورها با انجام ریست دستگاه و یا خاموش و روشن کردن رفع می گردد. اما بهترین کار کمک گرفتن از تخصص یک تعمیرکار مجرب می باشد.

داغ کردن لباسشویی به علت استفاده زیاد

هر دستگاهی هنگام استفاده نیازمند رعایت مواردی است. استفاده پشت سرهم از لباسشویی باعث داغ شدن و در نتیجه اختلالاتی در ماشین لباسشویی می گردد. در صورتی که به صورت مداوم از لباسشویی خود استفاده کرده اید، نیاز است که برای مدتی لباسشویی را خاموش کرده و اجازه دهید دستگاه استراحت کند و سرد شود. در صورتی که بعد از این کار مشکل کار نکردن دکمه ها حل شد، علت داغ کردن لباسشویی بوده است.

بسته نشدن درب لباسشویی

لباسشویی ها به صورتی برنامه ریزی شده اند که در صورتی که درب آن ها به خوبی بسته نشود، امکان اجرای برنامه ای وجود نداشته باشد. از این رو گاهی شما بعد از بستن درب متوجه می شوید که هر برنامه ای را که انتخاب می کنید اجرا نشده و دکمه ها کار نمی کنند. در این حالت باید مطمئن شوید که درب به خوبی بسته شده است. دلایلی که باعث بسته نشدن درب لباسشویی می شود شامل خرابی قفل درب، گیر کردن جسم خارجی در درب، خرابی لاستیک و…. می باشد.

تعمیر دکمه های ماشین لباسشویی

در محتواهای قبلی برای هر کدام از علل خرابی، شیوه تعمیر را نیز بیان کردیم. در ادامه به طور خلاصه شیوه تعمیر دکمه های ماشین لباسشویی را می آموزیم:

  • خارج کردن اجسام خارجی از اطراف دکمه: با فشار وارد کردن به اطراف دکمه اگر چیزی دور آن را گرفته باشد خارج می شود.
  • ریست لباسشویی: گاهی به دلیل اختلالات نرم افزاری شما شاهد کار نکردن دکمه های ماشین لباسشویی می باشید. از این رو می توانید با ریست لباسشویی، این مشکل را حل کنید. آموزش کامل ریست لباسشویی در سایت ما قرار داده شده است. می توانید آن را مطالعه بفرمایید.
  • تعویض کنترل پنل: گاهی هیچ یک از موارد ذکر شده در این مقاله مشکل دکمه ها نبوده و خود دکمه با مشکل مواجه شده است. از آنجایی که نمی توان دکمه را به تنهایی تعویض کرد، باید کنترل پنل تعویض شود.

کلام آخر….

همانطور که مشاهده کردید عوامل مختلی می توانند باعث کار نکردن دکمه های ماشین لباسشویی گردند. توصیه می شود که مواردی همچون قفل کودک، اتصال برق، وجود جسم خارجی اطراف دکمه و مواردی که ساده هستند را خودتان بررسی کنید. اما برای بقیه موارد و خرابی قطعه های دیگر حتما از یک فرد متخصص در زمینه تعمیرات لباسشویی کمک بگیرید. صفاهان سرویس می تواند به شما در این زمینه کمک کند. کافی است با شماره 09130108396 با کارشناسان ما تماس بگیرید و درخواست تعمیر خود را ثبت کنید.

بیشتر بخوانید:

تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی ، تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا در اصفهان

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 72 = 73