تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی

5/5 - (52 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

قبل از آموزش تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی، بهتر است با این قطعه و همچنین علل خرابی آن آشنا شوید. در بیشتر لوازم خانگی مانند یخچال، فریزر، ماشین لباسشویی ،ماشین ظرفشویی و…  لاستیک هایی به دور درب گذاشته شده است. این لاستیک ها وظیفه دارند که نگذارند هوا و یا آب درون دستگاه به بیرون بیاید.

کارایی لاستیک ها اگر چه زیاد به چشم نمی آیند ولی در صورتی که خراب شوند باعث بروز مشکلاتی می گردند. خراب شدن و فرسوده شدن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی یکی از رایج ترین مشکلاتی است که در ماشین لباسشویی رخ می دهد. در صورتی که شما با این مشکل مواجه شدید بای لاستیک را تعویض کنید. شما می توانید برای تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی از تکنسین های صفاهان سرویس کمک بگیرید.

وظیفه لاستیک دور درب ماشین لباسشویی

لاستیک دور درب در ماشین لباسشویی به این منظور تعبیه شده است که از بیرون آمدن آب جلوگیری کند. همچنین برای از بین بردن سر و صدا نیز کاربرد دارد که فاصله ای میان دیگ و درب ایجاد می کند که هنگامی که لباس ها در حال چرخش هستند با درب برخورد نکنند و باعث ایجاد سر و صدا نشوند.

انواع لاستیک های درب ماشین لباسشویی

  • لاستیک ساده: این نوع لاستیک ها معمولی هستند و شیاری بر روی آن ها قرار نگرفته است و تعویض آن ها نسب به سایر لاستیک ها آسان تر می باشد.
  • لاستیک تک سوراخ: این نوع لاستیک ها به وسیله یک شلنگ به جاپودری متصل شده اند و در حین اجرای برنامه شست و شو از این سوراخ بر روی لباس ها آب ریخته می شود.
  • لاستیک چراغ دار: این نوع لاستیک ها از جدید ترین نوع لاستیک های دور درب ماشین لباسشویی هستند که بر روی آن ها دو سوراخ وجود دارد. یکی از آن ها برای گردش آب است و دیگری برای لامپ های دستگاه می باشد. اندازه این نوع لاستیک ها از دیگر لاستیک ها بزرگتر است و برای نصب و تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی نوع چراغ دار به تعمیرکار نیاز می باشد.

نشانه های خرابی لاستیک دور درب لباسشویی

نشانه های خرابی لاستیک دور درب لباسشویی 

اگر در هنگام اجرای برنامه شست و شو متوجه نشت آب از دستگاه شدید و پس از بررسی آن متوجه شدید که آب از قسمت جلویی دستگاه می باشد، این مورد نشان دهنده این است که در اثر پاره شدن لاستیک آب به بیرون از دستگاه نشت کرده است.

همچنین اگر دستگاه بر روی حالت خشک کن رفت و صداهایی از لاستیک شنیده شد،می تواند به دلیل این باشد که لاستیک خشک و یا سفت شده است. اگر بوی بدی از قسمت لاستیک درب به مشام شما می رسد به دلیل جرم گرفتن لاستیک است. شما باید برای برطرف کردن این مشکلات جهت تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی اقدام کنید.

دلایل خرابی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی

پس از گذشت زمان طولانی لاستیک به دلیل برخورد با انواع مواد شوینده و آب فرسوده می شود. همچنین در هنگام برخورد با اشیاء به جا مانده در لباس ها مانند کلید و کمربند و…  سوراخ و یا پاره می گردد که در صورت بروز این اتفاقات شما نیازمند تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی خواهید بود.

سیاه شدن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی

پس از گذشت زمان، لاستیک دور درب سیاه می شود و این موضوع برای بعضی از افراد تعجب آور می باشد. تاثیرات مواد شیمیایی و شوینده بر روی لاستیک، فرسوده شدن لاستیک، خشک نکردن لاستیک پس از اتمام برنامه شست و شو و باقی ماندن آب در کف لاستیک از دلایلی است که می توان برای سیاه شدن لاستیک به آن اشاره کرد. برای برطرف کردن آن شما باید پس از اتمام شست و شو درب را به مدت دو ساعت باز بگذارید و همچنین با دستمال لاستیک را خشک کنید.

دلیل کپک زدن و چگونگی تمیز کردن لاستیک

به دلیل وجود گرما و رطوبت داخل ماشین لباسشویی، بستر خوبی برای رشد باکتری ها و قارچ ها فراهم می شود. وجود این باکتری ها برای شما مضر هستند و در صورتی که در اطراف لاستیک درب و یا داخل دیگ کپک مشاهده کردید سریعا آن را رفع نمایید. برای جلوگیری از کپک زدن باید پس از شست و شو لاستیک را با دستمال خشک کنید و چند وقت یکبار برای تمیز کردن لاستیک اقدام کنید.

شما می توانید از مواد شیمیایی و پاک کننده، سرکه و لیموترش برای تمیز کردن لاستیک استفاده کنید. کافیست لیموترش و سرکه را در آب بریزید و حل کنید. سپس با استفاده از اسفنج و یا اسپری کردن آب به لاستیک آن را تمیز کنید.

در نهایت با پارچه ای خشک و نرم دور درب را پاک کنید. سعی کنید این کار را به صورت ماهیانه انجام دهید. در صورتی که برای تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی به کمک نیاز داشتید می توانید با مایندگی تعمیر ماشین لباسشویی در اصفهان (صفاهان سرویس) تماس حاصل فرمایید.

نحوه تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی

نحوه تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی

در ابتدا شما باید دستگاه را از برق جدا کنید تا ایمنی لازم برای انجام کار ایجاد شود. سپس بدنه بالای دستگاه را که به وسیله دو پیچ متصل شده اند را با استفاده از پیچ گوشتی بردارید. پنل جلویی ماشین لباسشویی نیز که با پیچ متصل شده است را باز کنید. توجه داشته باشید که باید این کار را با احتیاط انجام دهید تا به برد ماشین لباسشویی آسیبی وارد نشود.

محفظه پودر را بیرون بیاورید و آن را به بالا بکشید تا خار وصل شده با آن رها شود و به راحتی آزاد شود. سپس پیچ های زیر آن را باز کنید. سیم های وصل شده به برد الکترونیکی باید جدا شوند که این کار را نیز باید با احتیاط زیاد انجام دهید تا برد آسیبی نبیند.

قسمت جلویی ماشین لباسشویی را جدا کنید و پیچ های درب تعبیه شده برای تخلیه و فیلتر را باز کنید و درب را جدا کنید. حال لاستیک را که به وسیله فنر و یک سیم به دستگاه متصل است را  جدا نمایید. سپس پیچ میکروسوئیچ را که به درب وصل شده است را باز کنید و کابل متصل شده را آزاد کنید تا قاب جلویی درب باز شود.

اکنون سیم و فنر دور لاستیک را باز کنید و لاستیک را جدا نمایید. سپس لاستیک نو را جایگزین آن کنید. برای خرید لاستیک دقت کنید که سایز لاستیک خریداری شده با لاستیک دور درب یکسان باشد.

آموزش کامل تمیز کردن لاستیک درب لباسشویی

یکی از مواردی که باعث خرابی و بو گرفتن لاستیک درب ماشین لباسشویی شما می شود، تمیز نکردن مرتب آن است. شما باید بعد از هر بار انجام فرآیند شستشو از خشک و تمیز شدن لاستیک درب اطمینان حاصل کنید. برای این کار باید دو کار را انجام دهید:

  1. تمیز کردن لاستیک درب.
  2. باز گذاشتن درب لباسشویی بعد از هر بار شستشو جهت خشک شدن کامل نوار درب و فضای داخلی لباسشویی.

جهت تمیز کردن لاستیک درب لباسشویی نیازی نیست از مواد شوینده قوی استفاده کنید. شما می توانید با یک پارچه نمدار آن را تمیز کنید. چند وقت یکبار هم از محلول آب و سرکه  و یا جوش شیرین استفاده نمایید. به این صورت که آب و سرکه را با هم مخلوط کرده و سپس بر روی نوار اسپری کنید. کمی صبر کنید و بعد آن را با یک دستمال نرم تمیز کنید.

کلام آخر….

تعویض لاستیک دور درب کار ساده ای می باشد و چنانچه شما کمی تجربه داشته باشید می توانید این کار را به راحتی انجام دهید. چنانچه برای تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی به کمک نیاز داشتید، می توانید از مجموعه صفاهان سرویس کمک بگیرید.

این مجموعه به شما گارانتی 60 روزه می دهد. به گونه ای که اگر دوباره با همان مشکل مواجه شدید دستگاه خود را به صورت رایگان تعمیر کنید. برای دریافت خدمات از مجموعه ما کافیست با شماره تلفن 09130108396 تماس حاصل کنید.

سوالات متداول

میتوان لاستیک درب لباسشویی را تعمیر کرد؟

خیر. لاستیک درب قابل تعمیر نمی باشد و شما باید در صورت خرابی، پوسیدگی و یا پارگی آن را تعویض نمایید.

چه زمانی باید لاستیک درب لباسشویی را تعویض کرد؟

توجه داشته باشید که در صورتی که لاستیک و نوار درب لباسشویی شما کثیف شده است و یا دچار رسوبات و آلودگی گردیده است، می توانید با استفاده از روش هایی اقدام به تمیز کردن آن کنید. در این حالت نیازی نیست که لاستیک تعویض گردد. اما در صورتی که مواردی همچون پارگی و شل شدگی برای لاستیک به وجود آمده است باید حتما برای تعویض آن اقدام نمایید.

بیشتر بخوانید: تعویض جنت ماشین لباسشویی

آموزش ویدیویی تمیز کردن لاستیک درب ماشین لباسشویی

توجه داشته باشید که باید تمامی درزها را به صورت دورتا دور کاملا تمیز کنید.

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 11 = 17