تعمیر برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

5/5 - (48 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

در این مقاله تعویض و تعمیر برد الکترونیکی ماشین لباسشویی را به شما عزیزان آموزش می دهیم. امروزه در تمامی وسایل مخصوصا لوازم خانگی مانند یخچال، ماشین ظرفشویی، ماشین لباسشویی و…  قطعه ای به نام برد الکترونیکی به کار برده شده است.

این قطعه اصلی ترین قطعه در تمامی وسایل می باشد. ماشین لباسشویی یکی از پر کاربردترین وسیله در لوازم آشپزخانه می باشد. در صورتی که خرابی کوچکی در آن به وجود بیاید استفاده از آن سخت خواهد شد. خراب شدن برد الکترونیکی در ماشین لباسشویی باعث می شود که شما اصلا نتوانید از آن استفاده نمایید.

در صورت خرابی برد شما باید بدون معطلی برای تعمیر برد الکترونیکی ماشین لباسشویی خود اقدام کنید. شما می توانید برای دریافت کمک جهت تعمیر قطعات لباسشویی با ما در صفاهان سرویس، مرکز تعمیر ماشین لباسشویی در اصفهان، تماس حاصل نمایید.

وظیفه برد الکترونیکی

برد الکترونیکی در تمامی وسایل وظیفه پردازش، ارسال فرمان، کنترل و هدایت فرمان های دریافت شده از دیگر اجزا دستگاه مانند دکمه استارت و تایمر را دارد. برد الکترونیکی در واقع تمامی اجزای دستگاه را به یکدیگر متصل می کند. در زمان نیاز هر یک از اجزای مورد نیاز را برای کار کردن بخشی از دستگاه به یکدیگر متصل و کنترل می کند.

قطعات برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

 بر روی برد الکترونیکی تعداد بسیار زیادی قطعه همانند خازن، مقاومت، دیود و…  وجود دارد که در صورت خرابی هر یک از آن ها باعث می شود تا عملکرد برد به طور کلی مختل شود. در بسیاری از مواقع برد قابل تعمیر است و نیازی نیست که پول زیادی برای تعویض آن بپردازید.

البته ممکن است که آنقدر خرابی در برد به وجود آمده باشد که تعویض کردن آن به صرفه تر باشد و شما ترجیح بدهید به جای تعمیر برد الکترونیکی ماشین لباسشویی آن را تعویض کنید.

توجه داشته باشید که تعمیر و یا تعویض برد الکترونیکی ماشین لباسشویی کار بسیار سختی می باشد و چنانچه تجربه و دانش فنی بالایی ندارید توصیه می شود اصلا اقدامی نکنید و این کار را به افراد متخصص بسپارید. صفاهان سرویس نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی در اصفهان می تواند در این زمینه به شما بهترین خدمات را ارائه دهد.

علت خرابی برد الکترونیکی

علت خرابی برد الکترونیکی

چنانچه در ورودی دستگاه شما نوسان برق اتفاق بیفتند باعث می شود تا برخی از قطعات بسوزند. همچنین ممکن است بدلیل زیاد بودن ولتاژ برق برد به طول کامل بسوزد که در این صورت شما نیازمند یک برد الکترونیکی نو خواهید بود.

توجه داشته باشید که در صورتی که بدلیل نوسان برق برد معیوب شود، احتمال برق گرفتگی نیز وجود دارد و مصرف کنندگان باید نکات ایمنی را رعایت کنند.

اگر آب بر روی برد الکترونیکی بریزد احتمال سوختن کامل برد وجود دارد. همچنین در نقاطی که رطوبت زیاد است باعث می شود تا برد عملکرد صحیحی نداشته باشد و یا بسوزد. از دیگر دلایل خرابی برد آتش گرفتن ماشین لباسشویی می باشد در این این حالت برد به طور کامل می سوزد و دیگر قابل استفاده نخواهد بود.

در صورت بروز مشکل اگر قطعات به کار رفته در برد الکترونیکی خراب شوند به راحتی شما می توانید با تعویض آن قطعات به تعمیر برد الکترونیکی ماشین لباسشویی بپردازید. اگر برد به طور کامل سوخت دیگر قابل تعمیر نبوده و باید برد نو جایگزین آن شود.

در خرید برد بسیار دقت کنید و برد اورجینال خریداری کنید. زیرا اگر از بردهای فیک استفاده کنید طولی نخواهد کشید که برد معیوب خواهد شد. صفاهان سرویس در تعویض و یا تعمیر برد الکترونیکی ماشین لباسشویی از قطعات اورجینال استفاده می کند و شما می توانید تعمیر برد الکترونیکی خود را به ما بسپارید.

نشانه های خرابی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

  • اگر که برد الکترونیکی دستگاه دچار مشکل جدی شده باشد باعث می شود تا دستگاه روشن نشود.
  • اگر برنامه شست و شویی را انتخاب کرده باشید ولی آن برنامه به خوبی اجرا نشود مشکل از برد الکترونیکی می باشد.
  • کار نکردن دکمه های دستگاه و یا عملکرد نادرست نمایشگر، خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی در حین کار کردن و تغییر نکردن تنظیمات از دیگر نشانه های خرابی برد الکترونیکی می باشد.
  • توجه داشته باشید که قفل نشدن درب، آبگیری نادرست، تخلیه نشدن آب درون دستگاه و… نیز می تواند به دلیل خرابی برد باشد.

در ماشین های لباسشویی در صورت بروز هر گونه مشکل در اجزای دستگاه برد الکترونیکی، دستگاه خود آن را تشخیص می دهد و مشکل را به صورت ارورها و یا کد خطا نمایش می دهد.

تست برد قبل از تعمیر برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

قبل از تعمیر برد ماشین لباسشویی، باید از معیوب بودن آن اطمینان حاصل کنید. برای تست برد الکترونیکی شما باید با استفاده از یک لامپ 220 ولت 100 وات، خروجی برد الکترونیکی را بررسی نمایید. در ابتدا دکمه استارت را بزنید و دستگاه را روشن کنید اگر لامپ روشن شد به معنای این است که برد سالم از و درغیر این صورت برد سوخته و باید تعویض شود.

خرابی خازن الکترولیتی برد لباسشویی

اگر موتور دستگاه در هنگام شست و شو پس از 5 ثانیه روشن و خاموش می شود و یا نور قفل درب به صورت چشمک زن است و ثابت نمی شود، نشان دهنده این است که خازن الکترولیتی معیوب شده است. برای رفع این مشکل شما باید کنترل پنل را بیرون بکشید و به دنبال خازنی کوچک دارای کلاه بگردید.

اگر خازن خراب شده بود و یا کلاهک این خازن ها بدلیل حرارت زیاد آب شده بود باید خازن را از برد جدا کنید و خازن نو جایگزین آن نمایید. این خازن در کارکرد قفل درب تاثیر می‌گذارد. زمانی که این خازن معیوب شود قفل درب به خوبی عمل نخواهد کرد و با توجه به برنامه ریزی دستگاه تا قبل از قفل شدن درب برنامه شست و شو اجرا نخواهد شد.

تعمیر برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

تعمیر برد ماشین لباسشویی

در بسیاری از مواقع شما فقط با تعویض یک قطعه می توانید برد الکترونیکی خود را به حالت اول باز گردانید. در ابتدا باید کنترل پنل لباسشویی را خارج کنید و برد را با اسپری تمیز کننده مخصوص تمیز کنید. خازن ها را تست کنید. هر کدام که معیوب شده اند و با از جای خود جدا شده اند را با خازن نو جایگزین کنید.

دیگر قطعات را نیز با استفاده از مولتی متر چک کنید. در صورت خرابی آن ها دقیقا قطعه ای مشابه با همان قطعه جایگزین کنید. فیوز ها را نیز بررسی نمایید و در صورتی که لازم بود فیوز را نیز تعویض کنید.

تعویض برد الکترونیکی

در بعضی از مواقع بخاطر خرابی زیاد در برد، تعویض برد مقرون به صرفه تر خواهد بود. که برای تعویض برد شما باید پنل جلو دستگاه را باز کنید و برد الکترونیکی معیوب را به بیرون بکشید و برد نو را جایگزین آن نمایید.

هزینه تعمیر برد ماشین لباسشویی

هزینه تعمیر برد ماشین لباسشویی به عوامل مختلفی بستگی دارد. از این رو نمی توان قیمت ثابتی را در اینجا اعلام کرد. شما می توانید با کارشناسان ما در مجموعه صفاهان سرویس تماس بگیرید و قیمت تعمیر برد ماشین لباسشویی را از آنها استعلام کنید. عواملی که در هزینه تعمیر برد لباسشویی تاثیرگذار هستند شامل موارد زیر می شود:

  • عیب یابی: در ابتدا باید دستگاه بررسی شود و مشکل اصلی پیدا شود. این مرحله که به آن عیب یابی گفته می شود هزینه جداگانه ای از تعمیرات دارد.
  • نوع خرابی: نوع خرابی برد ماشین لباسشویی می ‌تواند تأثیر زیادی بر هزینه تعمیر داشته باشد. خرابی ‌های ساده مانند تعویض قطعه کوچک، ممکن است هزینه کمتری نسبت به خرابی‌ های پیچیده و نیاز به تعویض برد کلی داشته باشد.
  • برند و مدل: برند و مدل ماشین لباسشویی نیز می ‌تواند تأثیری در هزینه تعمیر داشته باشد. برندهای معروف و ماشین‌ های لوکس ممکن است قطعات یدکی گرانتری داشته باشند و در نتیجه هزینه تعمیر بیشتری را نسبت به برندهای دیگر داشته باشند.
  • قطعات یدکی: هزینه تعمیر بستگی به قطعات یدکی مورد نیاز برای تعمیر دارد. قیمت قطعات یدکی ممکن است بسته به برند، مدل و نوع قطعه متغیر باشد. توجه داشته باشید که در مجموعه صفاهان سرویس جهت تعویض قطعات از قطعات اصل استفاده می شود. از این رو می توانید با خیال راحت تعویض برد خود را به مجموعه ما بسپارید.

کلام آخر….

در این مقاله شما با علائم و دلایل خرابی و همچنین با چگونگی تست و تعمیر برد الکترونیکی ماشین لباسشویی آشنا شدید. توجه داشته باشید که به دلیل حساسیت بالای برد الکترونیکی شما قادر به تعویض و یا تعمیر آن نخواهید بود. اگر اقداماتی انجام بدهید امکان دارد صدمات زیادی به دستگاه وارد کنید.

شما باید تعمیر برد را به تکنسین های ماهر بسپارید. مجموعه صفاهان سرویس با داشتن تکنسین هایی ماهر و با تجربه در زمینه تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، بهترین خدمات را به شما ارائه می دهد و همچنین گارانتی 60 روزه برای مواجه شدن با همان مشکل نیز به مشتریان عزیز داده می شود. برای دریافت کمک جهت تعمیر برد الکترونیکی ماشین لباسشویی و بهره مندی از خدمات دیگر مجموعه ما کافیست با شماره تلفن 09130108396 تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید: آموزش برنامه های ماشین لباسشویی

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 54 = 62