آموزش برنامه های ماشین لباسشویی

5/5 - (56 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

وجود برنامه های ماشین لباسشویی به شما کمک می کند هر جنسی را به شیوه مناسب شستشو دهید. در واقع لباس یا هر چیز دیگری که با ماشین لباسشویی شستشو می دهید، از جنس های مختلفی تشکیل شده. نمی توان برای همه آنها از یک روش و برنامه شستشو استفاده کرد.

ممکن است یک دما برای یک جنس باعث خرابی الیاف آن شود و همان دما، جنس دیگری را به اندازه کافی تمیز نکند. از این رو شما باید با برنامه ها به خوبی آشنا باشید که بتوانید به بهترین و صحیح ترین شکل از دستگاه خود استفاده کنید.

برنامه های شستشو ماشین لباسشویی در همه برندها یکسان نیستند. اما بیشتر آنها با یکدیگر مشابه هستند. در ادامه ما لیست کاملی از برنامه های ماشین لباسشویی را برای شما آورده ایم. شما می توانید با مطالعه این لیست درک بهتری از برنامه ها داشته باشید.

در صورتی که مشاهده کردید برنامه ها به خوبی عمل نمی کنند، ممکن است قطعه ای در ماشین لباسشویی با مشکل مواجه شده باشد. در این حالت می توانید جهت تعمیر ماشین لباسشویی در اصفهان، با ما در مجموعه صفاهان سرویس تماس بگیرید.

برنامه های ماشین لباسشویی بر اساس جنس

برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی

همانطور که قبلا نیز گفتیم، جنس یکی از مهمترین مواردی است که هنگام انتخاب برنامه به آن باید توجه کنید. با توجه به جنس مورد شستشو شما، دما، مدت زمان و مواد شوینده مشخص می شوند. گاهی حتی استفاده از یک برنامه نامناسب می تواند به دستگاه شما نیز آسیب وارد کند. در ادامه لیست کامل برنامه های ماشین لباسشویی بر اساس جنس را برای شما آورده ایم.

 • Cotton : این عبارت که به معنای همان کتان خودمان است، برای شستن لباس هایی از جنس کتان و پنبه استفاده می شود.
 • Cotton eco : این نیز برای شستشوی لباس های کتان و پنبه ای است. با این تفاوت که به صورت اقتصادی است و انرژی کمتری در این نوع شستشو مصرف می شود.
 • Wool : این مورد را برای لباس هایی که پشمی هستند باید استفاده کنید.
 • Delicate : شما در بعضی از مدل های ماشین لباسشویی برنامه های ماشین لباسشویی جهت شستشو پرده و حریر نیز دارید. این عبارت نشان دهنده همین مورد می باشد.
 • Duvet : برای شستشویی لباس هایی که از جنس مخمل هستند، از این برنامه استفاده کنید.
 • Synthetic : جهت شستشوی لباس های معمولی استفاده می شود.
 • Black care : لباس های مشکی نیز برنامه شستشو مخصوص به خود را دارند. این لباس های با این برنامه باید شستشو شوند. توجه کنید، توصیه می شود که برای لباس های مشکی از شوینده مناسب خودشان نیز استفاده گردد.
 • Blanket : لباس هایی که خیلی ضخیم هستند و همچنین برای شستشوی پتو این برنامه استفاده می گردد.
 • Han wash : اگر لباس های ظریفی دارید، باید به صورت آرام شسته شوند. این برنامه را برای لباس های ظریف خود به کار بگیرید.
 • Mix : اگر لباس های شما جنس های متفاوتی دارند، می توانید از این برنامه استفاده کنید.
 • Bio care : پاک کردن لک از روی لباس ها یک مشکل بزرگ است. در برنامه های ماشین لباسشویی برای این مورد نیز برنامه ای در نظر گرفته شده است. اگر لباس های شما لک دارند، از برنامه Bio care استفاده کنید.
 • Dark wash : جهت شستشوی لباس های تیره.
 • Sport wear : لباس های ورزشی خود را می توانید با این برنامه شستشو دهید.
 • Bed cover : شما ممکن است پارچه های بزرگ همچون رو تختی را بخواهید با لباسشویی خود بشویید. در این حالت از این برنامه استفاده کنید.
 • Boiling care : شستشوی لباس هایی که آلوده هستند، همچون لباس های شخصی که بیمار بوده است، نیاز به حساسیت بیشتری دارد. این برنامه می تواند نیاز شما را برای شستشوی این لباس ها برطرف کند.

دیگر برنامه های لباسشویی

برنامه های شستشوی لباسشویی

در بالا برنامه های ماشین لباسشویی که بر اساس جنس بودند را به طور کامل برای شما آوردیم. اما ماشین های لباسشویی فقط برنامه های مخصوص جنس لباس ندارند. آنها برنامه هایی با اهداف دیگر نیز دارند که در ادامه آنها را نیز به شما معرفی می کنیم.

 • Pre wash : این برنامه می تواند قبل از اینکه شستشو را انجام دهید، لک لباس را پاک کند.
 • Eco : این برنامه برای شستشو لباس ها، اقتادی ترین مصرف انرژی را در نظر می گیرد.
 • Empty : بعضی از لباسشویی ها قابلیت اضافه کردن لباس حین شستشو را دارند. این برنامه برای اضافه کردن لباس به دستگاه، هنگامی که روشن است، می باشد.
 • Rinse : با این برنامه می توانید لباس ها را یک بار دیگر آبکشی کنید.
 • Drum clean : این برنامه جهت شستشوی دیگ ماشین لباسشویی استفاده می گردد. در این حالت شما لباسی در دستگاه قرار نمی دهید و تنها از مواد شوینده استفاده می کنید.
 • Time dealy : با این برنامه، شما می توانید بعد از ریختن لباس و مواد شوینده در دستگاه، زمان شستشو را مثلا برای 24 ساعت به تاخیر بیاندازید.

کلام آخر….

برنامه های بالا همگی در همه برندهای ماشین لباسشویی وجود ندارد. برند شما ممکن است تعدادی از آنها را نداشته باشد. اما مساله مهمی که وجود دارد این است که، فرقی نمی کند برند ماشین لباسشویی شما چیست. آشنایی با برنامه های ماشین لباسشویی به شما کمک می کند بهترین استفاده را از دستگاه خود داشته باشید.

شما با انتخاب صحیح برنامه شستشو، علاوه بر صدمه نزدن به لباس ها، می توانید طول عمر دستگاه خود را نیز افزایش دهید. البته توجه داشته باشید که دستگاه شما در طی دوره های زمانی مشخص به سرویس نیاز دارد. این سرویس ها همچون جرم گیری برای ماشین لباسشویی بسیار مهم است.

اگر شما آشنایی کاملی به سرویس ماشین لباسشویی ندارید و یا اینکه می خواهید شخصی شما را در این زمینه یاری کند که تخصص کافی را داشته باشد، می توانید با ما در صفاهان سرویس، مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان تماس بگیرید.

کارشناسان ما بعد از تماس شما، تکنسین مربوطه را جهت سرویس به محل و منزل شما اعزام می کنند. جهت ارتباط با کارشناسان و همچنین دریافت راهنمایی و استفاده از خدمات ما با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید. توجه داشته باشید که علاوه بر استفاده از لیست بالا، شما می توانید به دفترچه راهنمای دستگاه خود برای آشنایی با برنامه های ماشین لباسشویی رجوع کنید.

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

2 دیدگاه

  • سلام بر شما
   این برنامه در بعضی از مدل های لباسشویی می باشد و جهت ضدعفونی کردن لباس ها است. مثلا برای شستشوی لباس زیر استفاده می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 1 =