تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی

5/5 - (42 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

در این مقاله نحوه تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی را به شما آموزش می دهیم. قطعه ای در ماشین های لباسشویی وجود دارد که از یک سمت به بدنه و سمت دیگر به دیگ متصل است. وظیفه آن خنثی سازی ارتعاشات ناشی از چرخش سریع مخزن ماشین لباسشوی می باشد.

این قطعه کمک فنر نامیده می شود. در صورت خرابی این قطعه دستگاه شما صدا و ارتعاشات زیادی خواهد داشت و هر چه سریعتر باید تعویض شود تا از آسیب های احتمالی بیشتر جلوگیری شود. این قطعه قابل تعمیر نمی باشد.

تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی نیاز به تخصص، مهارت و ابزار مخصوصی دارد. پس بهتر است از یک تکنسین ماهر کمک بگیرید. صفاهان سرویس، مرکز تعمیر ماشین لباسشویی در اصفهان، با داشتن متخصصین ماهر و مجرب می تواند شما عزیزان را در تعویض این قطعه کمک و یاری نماید.

انواع کمک فنر ماشین لباسشویی

 • لرزه گیر فنری ماشین لباسشویی
 • لرزه گیر روغنی ماشین لباسشویی
 • لرزه گیر اصطکاکی (کفشکی) ماشین لباسشویی
 • لرزه گیر اصطکاکی (هوایی) ماشین لباسشویی

علل خرابی کمک فنر لباسشویی

علت خرابی کمک فنر لباسشویی

موقعیت قرارگیری ماشین لباسشویی

در صورتی که موقعیت قرارگیری ماشین لباسشویی به درستی تنظیم نشده باشد و بالانس نباشد، به مرور زمان در طی فرآیندهای شست شو و خشک کردن، ارتعاشات بیش از حد نرمال شده و کمک فنر معیوب می شود. در این صورت شما به تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی نیاز پیدا خواهید کرد.

وجود بار نامتعادل در داخل ماشین لباسشویی

همیشه این موضوع را در نظر بگیرید که میزان مناسبی از لباس ها را درون مخزن ماشین لباسشویی قرار دهید. اگر لباس ها خیلی کم باشند، میزان بار داخل مخزن به صورت نامساوی تقسیم می شود. وزن این بار نامساوی در سرعت های بالا مثل خشک کن بسیار افزایش پیدا کرده و به مرور زمان باعث خرابی کمک فنرها می شود.

وزن بیش از حد ظرفیت

همانطور که لباس کم در مخزن ماشین لباسشویی باعث خرابی کمک فنرها می شود، وزن بیش از حد ظرفیت ماشین لباسشویی هم به مرور زمان باعث خرابی کمک های دستگاه شما می شود. در صورت خرابی کمک ها حتما با یک متخصص ماهر و زبده تماس حاصل فرمایید. تکنسین های صفاهان سرویس می توانند شما عزیزان را در تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی کمک کنند.

تشخیص خرابی کمک فنرهای ماشین لباسشویی

جهت تشخیص خرابی کمک فنرهای لباسشویی باید به میزان ارتعاشات و صداهایی که از ماشین لباسشویی می شنوید توجه کنید. اکر کمک های دستگاه خراب یا ضعیف شده باشند، چرخش مخزن ماشین لباسشویی با ارتعاشات شدید و همچنین صدای بسیار بلند همراه خواهد بود.

در این هنگام اول باید برنامه شست شو را متوقف کرده و سپس ماشین لباسشویی را خاموش کنید. زیرا احتمال خرابی های بیشتر و همچنین هزینه تعمیرات بالاتر را دارد.

نحوه تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی

نحوه تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی

هنگام مشاهده لرزش های زیاد و صدای ناخوشاید می توانید جهت تعویض کمک فنر ها اقدام نمایید. لازم به ذکر است حتما قطعه را تعویض نمایید زیرا عدم تعویض یا به تعویق انداختن آن باعث آسیب به بدنه و موتور و دیگر قسمت ها می شود.

مراحل تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی

 • در ابتدا ماشین لباسشویی را از برق کشیده و اطمینان کنید که دستگاه برق نداشته باشد.
 • تمامی اتصالات ورودی و خروجی آب را جدا نمایید.
 • ماشین لباسشویی را برگردانید و پیچ های پنل پشتی را باز کنید تا به کمک فنرها دسترسی داشته باشد.(توجه کنید که وزن مخزن روی کمک فنرها است).
 • اول قسمتی از کمک فنرها که به مخزن متصل است را جدا کنید، بعد قسمتی که به بدنه پیچ شده است را با پیچ گوشتی باز کنید.
 • تمامی کمک فنرها را جدا کنید.
 • قطعه نو و جدید را جایگزین کنید.
 • تمامی مراحل را مثل قبل انجام دهید و ماشین لباسشویی را بسته و در جای مخصوص خودش قرار دهید.
 • یک برنامه خشک کن اجرا کنید.

شیوه روغن کاری کمک فنرهای ماشین لباسشویی

برای آنکه کمک فنر لباسشویی بتواند بهتر عمل کند شما باید به صورت دوره ای (هر 6 ماه یکبار) آن را روغن کاری کنید. جهت انجام این امر مراحل زیر را دنبال کنید:

 • به طور کلی برای انجام هر سرویس و یا تعمیر ابتدا باید برق دستگاه را قطع کرده و از خاموش بودن آن مطمئن شوید. جهت روغنکاری لباسشویی، در صورتی که دستگاه به تازگی روشن بوده است، صبر کنید که دستگاه به طور کامل خنک شود.
 • پنل جلویی لباسشوی را باز کرده که بتوانید به کمک فنرها دسترسی داشته باشید. عمدتا یک پوشش محافظ نیز روی آنها قرار گرفته که باید برداشته شود.
 • روغن مخصوص را تهیه کرده و چند قطره از آن را در هر کدام از محفظه های کمک فنرها بریزید.
 • حال لباسشویی را بسته و سپس آن را روشن کنید و اجازه دهید یکی از برنامه های شستشو اجرا شود. این مورد به توزیع روغن ها روی کمک فنرها کمک می کند.

هزینه تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی

هزینه تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی ممکن است به عوامل زیادی بستگی داشته باشد. شما می توانید به سادگی با مجموعه ما تماس حاصل فرمایید و برای هزینه کامل تعویض کمک فنر استعلام قیمت نمایید. مواردی که قیمت تعویض کمک فنر را مشخص می کنند شامل موارد زیر می شود:

 • عیب یابی و ایاب و ذهاب: برای هر تعمیری نیاز است که ابتدا دستگاه بررسی شود و مشکل اصلی مشخص گردد. یک علامت یا نشانه می تواند خرابی قطعات مختلفی را نشان دهد. از این رو مهم است که عیب یابی انجام گیرد. همچنین به دلیل انجام تعمیرات در منزل هزینه ای بابت رفت و آمد در هزینه های شما اعمال می گردد.
 • برند و مدل ماشین لباسشویی: برند و مدل ماشین لباسشویی می‌ تواند تأثیر زیادی بر هزینه تعویض کمک فنر داشته باشد. برندهای خارجی نسبت به برندهای ایرانی ممکن است قطعات یدکی گرانتری داشته باشند و در نتیجه هزینه تعویض کمک فنر بیشتری را نسبت به برندهای دیگر داشته باشند.
 • کیفیت کمک فنر: کیفیت کمک فنر جدید می ‌تواند تأثیری در هزینه تعویض داشته باشد. کمک فنر‌های با کیفیت بالاتر اغلب با قیمت بیشتری همراه هستند. در مجموعه ما جهت بالا بردن عمر و کارایی از قطعات اصل استفاده می شود.

کلام آخر…

شما عزیزان می توانید تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی را خود در منزل انجام دهید. اما به علت گرانی این دستگاه بهتر است این کار را به یک متخصص واگزار کنید تا تمامی مراحل به نحو احسن و صحیح انجام شود و از هزینه های بیشتر جلوگیری شود.

صفاهان سرویس با داشتن بهترین تکنسین ها در اصفهان، می تواند کمک فنر ماشین لباسشویی شما را با مناسب ترین هزینه و با کیفیت ترین قطعه تعویض نماید. جهت تماس با ما می توانید با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: تعمیر جاپودری ماشین لباسشویی ، تعمیر ماشین لباسشویی ایندزیت در اصفهان

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 37 = 43