تعمیر جاپودری ماشین لباسشویی

5/5 - (53 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

جاپودری ماشین لباسشویی قطعه ایی است که در آن مواد شوینده جهت شست و شوی لباس ها ریخته می شود. این قطعه از جنس پلاستیک می باشد که اجزای آن به راحتی از هم تفکیک می شوند.

تعمیر جاپودری ماشین لباسشویی بدین صورت است که اول اجزای آن را از هم جدا کرده، بعد هر قسمت را که معیوب است تعمیر یا تعویض می نمایید. صفاهان سرویس به عنوان بهترین مرکز تعمیر ماشین لباسشویی در اصفهان می تواند شما عزیزان را در تعمیر یا تعویض این قطعه یاری کند.

آشنایی با محفظه جاپودری ماشین لباسشویی

قبل از تعمیر جاپودری ماشین لباسشویی باید با آن کاملا آشنا شوید. این فطعه عمدتا سه قسمت دارد. قسمتی که با | علامت گزاری شده، محل ریختن پودر پیش شست شو می باشد و محلی که با || علامت گزاری شده است، مربوط به ریختن پودر شست شو اصلی می باشد.

قسمتی از محفظه چاپودری نیز با نام Softener وجود دارد که برای استفاده از مایع های نرم کننده مورد استفاده قرار می گیرد که در مرحله نهایی شست شو برای نرم نگه‌‌داشتن لباس ها به کار می رود.

اغلب محفظه جاپودری های ماشین لباسشویی علامتی تحت عنوان max در قسمت Softener مشاهده می‌شود که میزان حداکثر مواد نرم کننده را نمایش می‌دهد. بهتر است از اضافه کردن مایع نرم کننده بیشتر از مقدار ماکزیمم خودداری کنید. توجه داشته باشید که نحوه تقسیم جاپودری ماشین لباسشویی در مدل‌های مختلف متفاوت است.

مشکلات جاپودری ماشین لباسشویی

مشکلات جاپودری ماشین لباسشویی

مواردی هستند که باعث می شود شما نیاز به تعمیر جاپودری ماشین لباسشویی پیدا کنید. بزرگترین مشکل این قطعه نشتی است که به دلایل مختلفی صورت می گیرد و در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

از دیگر ایرادات محفظه جاپودری ماشین لباسشویی می توان به رسوب مواد شوینده اشاره کرد.  از طرفی دیگر شکننده بودن این قطعه است، زیرا جنس جاپودری ها معمولا پلاستیک است.

نکته: تمامی دلایل بالا به علت تداوم استفاده از این قطعه اتفاق می افتد.

شناسایی دلیل نشت آب از جاپودری ماشین لباسشویی

استفاده بیش از اندازه از مواد شوینده

 • محفظه جاپودری ماشین لباسشویی را به میزان لازم پر کنید، زیرا در هنگام شست شوی برخی از پارچه ها (پرده، ملافه یا موارد این چنینی) کف بسیاری تولید شده و از قسمت محفظه جاپودری به بیرون نشت می کند.
 • بجای استفاده از پودر اضافی برای لباس‌های خیلی کثیف، از محفظه‌ پیش شست شو استفاده کنید و آن را پر کنید. سپس برنامه پیش شست شوی را اجرا کنید.
 • مایع های نرم کننده را با کمی آب رقیق کرده و سپس به محفظه جاپودری اضافه نمایید. توجه فرمایید که تا علامت MAX پر نمایید.
 • قبل از اضافه کردن پودر در جاپودری ماشین لباسشویی از خشک و پاک بودن آن اطمینان حاصل فرمایید.

تراز نبودن ماشین لباسشویی

در صورت تراز نبودن ماشین لباسشویی علاوه بر اینکه دستگاه شما بیش از حد طبیعی می لرزد و صدا می دهد، باعث نشتی مواد شوینده و خروج کف از محفظه جاپوری هم می شود. این مورد باعث نگرانی شما جهت مشکل داشتن و تعمیر جاپودری ماشین لباسشویی می شود. بهتر است قبل از استفاده از ماشین لباسشویی حتما دستگاه را با یک تراز مهندسی تراز کنید.

مسدود بودن مسیر عبور مواد شوینده

محفظه جاپودی با یک لوله پلاستیکی به دیگ متصل است. به مرور زمان با رسوب مواد شوینده در جاپوری و لوله انتقال باعث می شود این مسیر مسدود شود و همین امر باعث می شود که مواد شوینده درون محفظه جاپودری به بیرون نشت کند.

نکته: برای حل این مشکل می ‌توانید با خارج کردن جا پودی مسیر انتقال مواد شوینده را بررسی کنید.

شکسته شدن محفظه جاپودری

در صورت وجود ترک یا شکستگی در محفظه جاپودری باعث نشتی این قطعه می شود و حتما باید در اسرع وقت تعویض شود.

چگونه محفظه جاپودری ماشین لباسشویی را تمیز کنیم؟

تعویض جاپودری ماشین لباسشویی

به مرور زمان مواد شوینده داخل محفظه جاپودری رسوب می کند، که علاوه بر نشتی می تواند صدمات دیگری را به دستگاه شم وارد کند، پس بهتر است به صورت مرتب محفظه جاپودری را تمیز و پاک کنید. این کار نیاز شما به تعمیر جاپودری ماشین لباسشویی را کاهش می دهد.

 • ابتدا ماشین لباسشویی را خاموش کنید و آن را از پریز برق بکشید.
 • جاپودری ماشین لباسشویی را تا حد ممکن بیرون بکشید.
 • در داخل محفظه جاپودری ماشین لباسشویی یک کلید وجود دارد؛ با فشار دادن آن محفظه را خارج نمایید.
 • قطعات جاپودری با دقت از هم جدا کنید.
 • قطعات جدا شده را با آب گرم و برس کاملا تمیز کنید، تا تمامی مواد شوینده پاک شوند.
 • محفظه داخلی را هم با یک دستمال مرطوب پاک کنید .
 • قطعات محفظه ماشین لباسشویی را دوباره بهم وصل کنید و در جای خود قرار دهید.

ویدیو آموزش تمیز کردن جاپودری لباسشویی

در ویدیو زیر شما می توانید روش تمیز کردن جاپودری را به طور کامل و به صورت تصویری مشاهده کنید. توجه داشته باشید که در این ویدیو نحوه خارج کردن جاپودری در دو نمونه لباسشویی را نشان می دهد. با توجه به مدل لباسشویی شما، کلیدی که باید فشار دهید تا جاپودری خارج شود می تواند جایگاه متفاوتی داشته باشد.

تعمیر جاپودری ماشین لباسشویی

 • ماشین لباسشویی را از برق بکشید.
 • محفظه جاپودری را بیرون بکشید و یا فشار دادن یک اهرم آن را خارج کنید.
 • قطعات جاپوری را از هم جدا کرده
 • هر قسمت که معیوب است را در صورت تعمیر، تعمیر کنید و در صورت شکستگی زیاد و یا پوسیدگی آن را تعویض نمایید.
 • قطعات جاپودری را به هم متصل کنید و در جای خود قرار دهید.

کلام آخر…

گاهی ممکن است مشکل به وجود امده از قطعه ای غیر از جاپودری باشد و شما نیازی به تعمیر جاپودری ماشین لباسشویی نداشته باشید. از این رو بهتر است از یک فرد متخصص جهت بررسی دستگا خود کمک بگیرید.

مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان صفاهان سرویس، همیشه سعی داشته که با تکیه بر تکنسین های ماهر و زبده خود، رضایت مشتریان را جلب نماید. همچنین با داشتن ضمانت 60 روزه بعد از تعمیر این اطمینان را به مشتریان می دهد که خدمات ارائه شده از کیفیت بالایی برخوردار است. شما می توانید برای دریافت راهنمایی و همچنین استفاده از خدمات ما همچون تعمیر جاپودری ماشین لباسشویی با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: تعمیر دیگ ماشین لباسشویی

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

26 + = 31