روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی ال جی

5/5 - (7 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

آیا پس از انتخاب برنامه شستشو در ماشین ظرفشویی ال جی با چراغ هشدار دهنده S مواجه می‌شوید؟ روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی ال جی و هشدارهای مشابه آن برای اطلاع دادن به کاربر در زمینه وجود مشکلات عملکردی مخزن نمک هستند. استفاده از ترکیب منحصر به فرد نمک در انجام فرایند شستشو ظروف موجب جلوگیری از ایجاد رسوب می ‌شود. زیرا آب شهری دارای مقادیر زیادی از مواد معدنی مختلف است.

هنگامی که ماشین ظرفشویی ال جی به هر دلیلی قادر به استفاده از نمک موجود در مخزن نباشد چراغ هشدار دهنده در صفحه نمایش ظاهر می ‌شود. بنابراین باید در اولین اقدام فرصت به عیب یابی و رفع علت بروز مشکل اقدام کنید. کار کردن دستگاه بدون استفاده از نمک مخصوص موجب نشست رسوب بر روی تجهیزات مکانیکی و نازل ‌های آب ماشین می‌ شود.

نحوه عملکرد چراغ نمک ماشین ظرفشویی ال جی

نحوه عملکرد چراغ نمک ماشین ظرفشویی ال جی

چراغ هشدار دهنده مخزن نمک در ماشین ‌های ظرفشویی ال جی به حالت ‌های مختلفی ظاهر می‌ شود. آشنایی با معنا و مفهوم هر یک از این چراغ‌ های هشدار دهنده در استفاده اصولی دستگاه کمک زیادی به شما می ‌کند. روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی ال جی در حالت ‌های چشمک زن و ثابت مشاهده می‌ شود که هر کدام از آن‌ها معنی منحصر به فرد خود را دارند. بنابراین در ادامه هر یک از آن‌ها را به طور خلاصه بررسی می ‌کنیم.

چراغ هشدار دهنده چشمک زن

حالت اولیه اختلال عملکردی در برداشت نمک از مخزن با مشاهده چراغ هشدار دهنده اسم بر روی صفحه نمایشگر همراه است. در این شرایط به احتمال زیاد مقدار نمک موجود در مخزن دستگاه رو به اتمام است. در اولین فرصت باید نسبت به پر کردن آن اقدام کنید. وجود اختلال ‌های عملکردی ساده و رفع شونده با اقدام ‌های اولیه مانند بستن اصولی درب مخزن با چراغ هشدار دهنده چشمک زن مواجه هستند.

چراغ هشدار دهنده ثابت

در صورتی که کلمه S یا چراغ هشدار دهنده بر روی صفحه نمایش ماشین ظرفشویی ال جی ثابت شود باید اهمیت بیش ‌تری به این موضوع بدهید. زیرا عدم عیب یابی و تعمیر به موقع علت بروز مشکل موجب خراب شدن مبدل یونی و افزایش هزینه‌ های تعمیر یا تعویض می ‌شود. در این شرایط برای جلوگیری از گسترش خرابی دستگاه بهتر است از افراد حرفه ‌ای یا مراکز مجاز کمک بگیرید. مرکز صفاهان سرویس می تواند به شما در تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی کمک کند.

چراغ هشدار دهنده خاموش

در این حالت امکان برداشت نمک از مخزن توسط ماشین ظرفشویی ال جی برای انجام فرایند شستشو بدون هیچ مشکلی انجام می ‌شود. همچنین هیچ اختلال عملکردی در ساختار مخزن نمک وجود ندارد. در صورت مشاهده روشن شدن چراغ هشدار دهنده S یا مخزن نمک بهتر است اقدام ‌های مورد نیاز را در اولین فرصت انجام دهید.

در ماشین ظرفشویی ال جی چه مقدار نمک بریزیم؟

ریختن مقدار مناسبی از نمک در مخزن ماشین ظرفشویی ال جی نقش مهمی در بهبود فرایند شستشو دارد. میزان استاندارد قابل تزریق در مدل‌ های مختلف برند ال جی توسط دفترچه راهنما به کاربر اطلاع داده می ‌شود. اما برای ریختن تقریبی نمک به صورت دستی باید فاصله تقریبی یک بند انگشت تا درب محفظه را در نظر بگیرید.

روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی ال جی در اغلب موارد با تزریق مقدار مناسب خاموش می‌ شود. اگر مقدار نمک ریخته شده در مخزن ماشین ظرفشویی ال جی کم ‌تر از حد معمول باشد، فرایند شستشو با نشست رسوب همراه می ‌شود. زیرا مواد معدنی موجود در آب تا حد کافی از بین نمی ‌روند.

در سمت مقابل اگر فاصله تقریبی یک بند انگشت را رعایت نکنید، با ایجاد لکه ‌های سفیدک بر روی ظروف و قطعات مکانیک داخل دستگاه مواجه می ‌شوید. با در نظر گرفتن تمامی این شرایط برای جلوگیری از روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی LG باید مقدار مناسبی از نمک را درون مخزن بریزید.

دلایل روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی ال جی

دلایل روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی ال جی

کاهش سطح نمک موجود در مخزن ماشین ظرفشویی ال جی یکی از مهم ‌ترین دلایل بروز این چراغ هشدار دهنده است. اما اگر پس از تزریق مقدار مناسبی از نمک مرغوب همچنان چراغ هشدار دهنده S روشن بود، باید به فکر عیب یابی و تعمیر علت بروز مشکل باشید. دلایل متعددی در این زمینه وجود دارند که آشنایی با آن‌ ها به شما کمک زیادی می ‌کند. بنابراین در ادامه با رایج ‌ترین آن‌ ها آشنا می ‌شویم.

 خرابی سنسور نمک

ماشین ظرفشویی ال جی با استفاده از سنسور منحصر به فرد خود در مخزن متوجه میزان نمک می‌ شود. بنابراین در صورت اختلال عملکردی یا سوختن سنسور نمک دستگاه با چراغ هشدار دهنده این موضوع را به کاربر اطلاع می ‌دهد. در این شرایط با زدن ضربه به مخزن نمک امکان خاموش و روشن شدن چراغ هشدار دهنده وجود دارد. برای حل مشکل در این زمینه می ‌توانید از تکنسین ‌های حرفه ‌ای برای تعویض یا تعمیر سنسور کمک بگیرید.

مجموعه صفاهان سرویس با سابقه طولانی در زمینه تعمیر ماشین ظرفشویی در اصفهان، می تواند خدمات باکیفیتی را به شما ارائه دهد.

 نمک نامرغوب

برخی افراد برای کاهش هزینه ‌های جانبی استفاده از ماشین ظرفشویی ال جی به دنبال خرید نمک ‌های نامرغوب می ‌روند. سنسور نمک موجود در این دستگاه برای تشخیص صحیح از روش ‌های مختلفی استفاده می‌ کند. بنابراین در صورت استفاده از محصولات نامرغوب دستگاه قادر به شناسایی نمک ماشین ظرفشویی نیست. برای حل این مشکل بهتر است از برندهای معتبر موجود در بازار استفاده کنید. زیرا تداوم مصرف نمک ‌های نامرغوب موجب آسیب به دستگاه نیز می ‌شود.

 پر کردن بیش از حد اندازه

این گزینه یکی از رایج ‌ترین دلایلی است که کاربران با روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی ال جی مواجه می‌ شوند. در این شرایط باید مخزن نمک را به طور کامل خالی کرده و به صورت مجدد پر کنید. رعایت اصول اندازه ‌گیری و پر کردن مخزن نمک به اندازه کافی در دفترچه راهنمای محصول درج شده است. برای تزریق بهتر نمک در مخزن ماشین ظرفشویی بهتر است از تجهیزات کمکی مانند قیف‌ ها استفاده کنید.

استفاده از نمک خوراکی

شباهت نمک خوراکی و نمک ماشین ظرفشویی یکی از اشتباهات رایجی است که بسیاری افراد مرتکب آن می ‌شوند. به طوری که برای خاموش کردن چراغ هشدار دهنده ماشین ظرفشویی از نمک خوراکی برای پر کردن مخزن استفاده می ‌کنند. اندازه کوچک ‌تر و ترکیبات متفاوت موجود در نمک خوراکی نسبت به نمک ماشین ظرفشویی موجب عدم تشخیص و روشن شدن چراغ هشدار دهنده می ‌شود.

نشتی از مخزن نمک

استفاده طولانی مدت و باز و بسته کردن مکرر درب مخزن نمک یکی دیگر از دلایل رایج روشن شدن چراغ هشدار دهنده محسوب می‌شود. برای رفع مشکل در این زمینه ابتدا درب مخزن را از نظر بسته شدن اصولی چک کنید. دلایل زیادی برای نشتی مخزن نمک وجود دارند که با بررسی اجمالی می‌توانید عیب یابی لازم را انجام دهید. در صورت خرابی مخزن نمک باید از تکنسین یا نمایندگی برای تعویض یا تعمیر آن کمک بگیرید.

اختلال عملکرد بازویی دستگاه

بازو آبفشان ماشین ظرفشویی ال جی وظیفه پاشش آب به همراه نمک مخصوص بر روی ظروف برای انجام فرایند شستشو را دارد. وجود اختلال عملکردی در این زمینه به علت برخورد بازویی آبفشان موجب خارج نشدن مواد و روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی ال جی می ‌شود. در این شرایط با تعویض یا تعمیر بازو دستگاه می‌ توانید چراغ هشدار دهنده را برطرف کنید.

چرا پس از پر کردن مخزن نمک چراغ هشدار دهنده دوباره روشن می ‌شود؟

چرا پس از پر کردن مخزن نمک چراغ هشدار دهنده دوباره روشن می ‌شود؟

هنگامی که مخزن را با اندازه صحیحی از نمک مخصوص تا اندازه اصولی پر کنید به طور معمول باید چراغ هشدار دهنده خاموش شود. اما اگر پس از اتمام فرایند و روشن کردن دستگاه همچنان ارور ادامه داشت، باید نسبت به عیب یابی و تعمیر دستگاه اقدام کنید. چک کردن موارد زیر برای برطرف کردن علت بروز چراغ هشدار دهنده کمک زیادی به شما می ‌کند.

 • واشر درب مخزن را از نظر پوسیدگی یا خراب شدگی چک کنید. زیرا وجود مشکل در این زمینه یکی از علل روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی ال جی است.
 • بسته نشدن درب مخزن نمک یا بستن غیر اصولی آن از دیگر عواملی هستند که در این زمینه باید به آن ‌ها توجه کنید.
 • اگر سوراخی در مخزن نمک مشاهده شود امکان خارج شدن محتویات داخل آن و روشن شدن چراغ هشدار دهنده وجود دارد.
 • فعال نبودن سنسور درون مخزن نمک از دیگر عواملی است که موجب مشاهده چراغ هشدار دهنده می‌ شود.

هزینه برطرف کردن علت روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی ال جی

دلایل متعددی برای بروز چراغ هشدار دهنده در صفحه نمایش ماشین ظرفشویی ال جی وجود دارند. برطرف کردن آن ‌ها پس از انجام مراحل مختلف عیب یابی انجام می ‌شود. وجود هر یک از اختلال ‌های عملکردی و برطرف کردن آن ‌ها هزینه‌ های متفاوتی را به دنبال دارند. در ادامه برخی از مهم‌ ترین عوامل موثر بر روی هزینه نهایی خاموش کردن چراغ ماشین ظرفشویی ال جی را بررسی می ‌کنیم.

 • نوع مرکزی که برای دریافت خدمات تعمیر یا تعویض به آن مراجعه می ‌کنید از مهم‌ترین عوامل موثر در این زمینه محسوب می‌ شود. مجموعه صفاهان سرویس هزینه های خود را طبق مصوبه اتحادیه دریافت می کند. از این رو هزینه اضافی و غیرمعقول پرداخت نخواهید کرد.
 • وسعت خرابی از دیگر عواملی است که هزینه نهایی را دستخوش تغییر می ‌کند. زیرا برای عیب یابی و تعمیر محدوده وسیعی از مشکلات زمان و زحمت بیش ‌تری نیاز است.
 • در صورت تعمیرپذیر نبودن خرابی مخزن نمک ماشین ظرفشویی ال جی باید قطعات جدیدی را خریداری کنید. بنابراین هزینه مصرفی شما تا حدودی افزایش می ‌یابد.
 • نوسانات قیمت بازار بر روی هزینه‌ خرید قطعه‌ های جدید برای ماشین ظرفشویی ال جی جهت خاموش کردن چراغ هشدار دهنده مخزن نمک تاثیر می ‌گذارند.
 • گارانتی تعمیر و ارائه خدمات پشتیبانی خیال شما در زمینه عیب یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی را راحت ‌تر می ‌کند. اما برای بهره ‌مندی از این مزایا در برخی مراکز باید هزینه بیش ‌تری بپردازید. مجموعه صفاهان سرویس، بدون دریافت هزینه بیشتر و برای افزایش اطمینان شما از تخصص تعمیرکاران، گارانتی 60 روزه خدمات ارائه می دهد.

با وجود نکاتی که مطرح شد برای کسب اطلاع دقیق از هزینه‌ ها می‌ توانید با کارشناسان ما در مرکز صفاهان سرویس در ارتباط باشید.

مدت زمان لازم برای حل مشکل روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی ال جی

مدت زمان لازم برای حل مشکل روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی ال جی

عیب یابی و تعمیر مشکلات عملکردی مرتبط با روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی LG فرایندی تخصصی است که به دانش فنی و مهارت کافی نیاز دارد. بنابراین برای دریافت این خدمات باید از افراد حرفه ‌ای و مراکز مجاز کمک بگیرید. هر یک از این مراکز برای ارائه خدمات خود مدت زمان مشخصی را تعیین می ‌کنند. زیرا این موضوع از عوامل متعددی مانند وسعت خرابی، نیرو حرفه ‌ای و غیره تاثیر می ‌پذیرد.

برخی مراکز با وجود نیروی متخصص در تعداد بالا فرایند عیب یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی را در مدت زمان کم ‌تری انجام می ‌دهند. اما برای دریافت این خدمات ممکن است نیاز به پرداخت هزینه بیش‌ تری باشد. انتخاب راه حل تعمیر یا تعویض برای برطرف کردن علت بروز مشکل روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی ال جی از دیگر عواملی است که برای زمان مورد نیاز تاثیر می ‌گذارد. زیرا فرایندهای تعمیری نسبت به تعویض قطعات مدت زمان بیش‌تری نیاز دارند.

تکنسین های مرکز صفاهان سرویس به دلیل داشتن تخصص بالا می توانند در کمترین زمان دستگاه شما را تعمیر کنند.

چگونه از روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی ال جی جلوگیری کنیم؟

اگر به دنبال کاهش هزینه ‌های تعمیر یا تعویض قطعات ماشین ظرفشویی ال جی خود هستید بهتر است نکاتی مهم و ساده را در این زمینه رعایت کنید. توجه کردن به این عوامل با بهبود کارکرد ماشین ظرفشویی موجب کاهش احتمال خرابی دستگاه می ‌شود. در ادامه برخی از مهم‌ترین نکات را بررسی می ‌کنیم تا در این زمینه آشنایی بیش ‌تری داشته باشید.

 • بازدید و سرویس ‌های دوره ماشین ظرفشویی ال جی را در مدت زمان مشخص و به صورت منظم انجام دهید. زیرا برطرف کردن مشکلات کوچک از گسترش خرابی جلوگیری می ‌کند.
 • همواره از برندهای معتبر نمک ماشین ظرفشویی موجود در بازار برای تزریق به مخزن نمک استفاده کنید.
 • تا حد امکان از باز و بسته کردن مکرر درب مخزن ماشین ظرفشویی ال جی دوری کنید. به طوری که تنها با روشن شدن چراغ هشدار دهنده Sچشمک زن تزریق نمک را انجام دهید.
 • مقدار مناسبی از نمک را درون مخزن ماشین ظرفشویی ال جی قرار دهید. به طوری که فاصله تقریبی یک بند انگشت تا درب مخزن رعایت شود.
 • جهت انجام سرویس‌ های دوره ‌ای و تعویض قطعات خراب از افراد حرفه ‌ای در این زمینه کمک بگیرید.
 • باز کردن و دستکاری قطعات مختلف ماشین ظرفشویی ال جی مانند مخزن نمک موجب بروز خرابی و روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی ال جی می‌ شود.
 • هنگام تزریق نمک در مخزن ماشین ظرفشویی دستگاه را از برق کشیده و پس از اتمام فرایند آن را دوباره به برق متصل کنید.

کلام پایانی

روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی ال جی یکی از موارد رایجی است که در مدل‌ های مختلف مشاهده می‌ شود. حالت ‌های چشمک زن و ثابت این هشدار در صورت وجود دلایل متعددی مانند نمک ناکافی، خرابی سنسور و نشتی مخزن رخ می ‌دهند. در صورتی که پس از تزریق مقدار مناسبی از نمک مرغوب چراغ هشدار دهنده همچنان روشن بود باید به فکر عیب یابی و تعمیر دستگاه باشید.

علت بروز مشکل در این زمینه با انجام فرایندهای تعمیر یا تعویض قطعات برطرف می ‌شود. البته این فرایند تخصصی به دانش فنی و مهارت بالایی نیاز دارد. مدت زمان لازم و تزیینی نهایی برطرف کردن علت روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی ال جی مقدار ثابت مشخصی نیست.

زیرا عوامل متعددی مانند وسعت خرابی و مرکز خدمات مورد نظر در این زمینه تاثیرگذار هستند. مرکز صفاهان سرویس یکی از مراکز معتبر بوده که با بهره بردن از کارشناسان معتبر می ‌تواند خدمات متنوعی را با بالاترین کیفیت به شما ارائه کند. شما می توانید با تماس با شماره 09130108396 با کارشناسان این مجموعه ارتباط بگیرید.

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 37 = 41